Jump to content

Moto Zajednica

Derbi Terra Adventure 125

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Derbi, španski proizvođač, po meni, dosta interesatnih motocikla. Jedan od zanimljivijih modela je Terra Adventure 125. Kao oni kažu: ,,strast za avanturom na dva točka sada je dostupna svima''. Pa, kako je napravljen ovaj ,,avanturista''?

 

Za pogon je zadužen četvorotaktni motor radne zapemine osmine litre sa četri ventila koji zadovoljava Euro 3 normu. Pomenimo da je to jedan od najačih četvorotaknih agregata zapremine 125 kubika na tržištu.

 

motocafe_Derbi_NewMoto_125_4T4V_1.jpg

 

Uz takav motor ni ostatak motocikla nije ništa manje inovativan. Sklopljen je tako ,,da ispita limite vozača dok isti otkriva nove horizonte''.

 

derbi-terra-125-adventure-ldf2.jpg

 

4-1.jpg

 

113c1c8derbi_adventure_598p.jpg

 

Adventure125_042.jpg

 

derbi-terra-125-adventure-ldf1.jpg

 

derbi-terra-125-adventure-lif1.jpg

 

Ono što je klasika to su žipčani točkovi, naprijed 21'', nazad 17'', gume grubljeg profila, dugi hod vješanja (naprijed 175, nazad 170 mm) i aluminijski štitnici motora i rama. Pomenimo da prednja vilica ima prečnik 41 mm i da ima gumenu zaštitu. Kao serijska oprema isporučuju se štitnici za ruke i veliki vjetrobran. Sve ovo omogućava da se Terra Adventure koristi u raznim uslovima uz veliku dozu udobnosti i sigurnosti. Iako mali zapreminom motora čitav paket se čini puno zanimljivim i djeluje kao dosta ozbiljna ponuda. Upravo zapremina motora, uz sve kvalitete ostatka motocikla, govori o jeftinom održavanju ovog po svemu ostalaom velikog motocikla. Terra Adventure 125 je dostupna samo u dvije boje, bijela i naranđasta.

 

Derbi_Terra_Adventure125_2008_02_10.jpg

 

Derbi_Terra_Adventure125_2008_01_10.jpg

 

Derbi_Terra_Adventure125_2008_03_10.jpg

 

Derbi_Terra_Adventure125_2008_04_10.jpg

 

Derbi_Terra_Adventure125_2008_05_10.jpg

 

motocafe_Derbi_Terra_Adventure_1-1.jpg

 

motocafe_Derbi_Terra_Adventure_125_.jpg

 

derbi-terra-125-adventure-lateral-d.jpg

 

derbi-terra-125-adventure-lateral-i.jpg

 

Tehnički podaci:

Motor sa 1 cilindrom

Zapremina: 124,2 ccm

Snaga: 15 KS pri 9.250 o/min

Obrtni moment: -

Mjenjač: 6 brzina

Visina sjedišta od tla: 86 cm

Težina: 121 kg

Rezervoar: 11 litara

Maksimalna brzina: oko 115 km/h

Ubrzanje od 0 - 100km/h: - s

 

 

Meni lično ovo je interesatan motorin i radi bih ga kupio, završio bi posao za vožnjice po lokalu (do 300 km), a sposoban je i za neasvaltirana područija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Vozio sam Derbi, doduše sendu 50 SM 2T,i oduševljen sam performansama a još više kvalitetom celog motora,one su skupe( TERRA Adventure je u Hrvatskoj oko 4500eura )ali mislim da vredi svaki euro uložen u nju.Postoje dva modela Terra i Terra Adventure,ovo na slikama je Adventure,a obična ima kljun kao BMW GS,manji predni točak i kraći vizir.Ako ikada budem u prilici sigurno ću biti ponosni vlasnik.Što se tiče prodaje oni pripadaju Pjadjo grupaciji,nisam je video ali mislim da je moguće kupiti preko njihovog uvoznika za Srbiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

Meni se dizajn jako svidja ,inace moj prvi motor je bila Derbi Senda i opet bih vozao Derbi samo steta sto nemaju vece kubikaze...Ali sam dizajn mi je neprevazidjen! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

Stvarno lep motor a i deluje da je kvalitetan. Ko ne pati od kubika, odlican izbor!

Taj i mali Varadero se isticu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja