Jump to content

Moto Zajednica

Skidanje rđe elektrolizom

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova

Ok hvala na ponudi.Prosetacu po farbarama kad stignem pa da uzmem jer nista joj ne fali ako stoji.Ako se ne snadjem zovem vas,hvala na pomoci.Otvor MORA biti otvoren mislim na otvor za cep prilikom elektrolize jer se oslobadja vodonik i na otvorenom treba raditi.Nije pametno skladistiti ga u rezervoaru.Kada sam razmisljao o ovome prvo sam mislio da moram ceo da potopim u kadu pa gde da nadjem u pm,ali super je posto moze i samo da se napuni.Drustvo kratko pitanje,znam da mozes improvizovati ali zanima me sa cim staviti tu prohromsku sipku tj sa cim je odvojiti od rezervoara nekom gumom?Kkao je fiksirati?Posto ako se greje rekoh da ne bi malo omeksalo tu gumu i da mi pipne rezervoar i onda napravim kratak spoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Moras da se snadjes nekako uz pomoc stapa i kanapa (bukvalno) :D

 

Ovako je to izgledalo kad sam ja radio elektrolizu na rezervoaru za motor :D :D

 

Prohrom je savijen u L oblik, tako da duza strana bude potopljena u rezervoar. Savij tako da malo viri iz otvora, cisto da mozes da zakacis + klemu i da nekako fiksiras sve to...

 

ui3O8_92000815.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Hvala na odgovoru.Ne znam i zkog razloga sam video smao 3 stranice i sada je 7+1 hehe.Znaci na samo telo rezervoara spolja zakacim + a tu elektrodu bilo kakvo parce metala zakazim - tako da visi u vodi da ne pipa rezervoar da se ne napravi kratak spoj.ok jasno i ima logike.Znaci spori punjac vise vremena mada neka ga ceo dan ili 2 nema veze ne zuri mi se jer vozim auto na plin pa mogu i bez rezervoara da zivim.Kad stignem sredicu.Nego nesto me brine oko zastite posto se sa cele unutrasnjosti skine i zastitni sloj ako ga ima da benzin ne nagriza kasnije???Kako zastiti posle elektrolize.Rezervoar bi trebao da je pun jer kada je pun nema ni korozije,a nije bas vreme za pun rezervoar dosta love sa ovom cenim goriva.Ima sredstvo antikorozin i on ostavlja zastitni film od nastanka nove rdje ali opet to je za neku spoljnu upotrebu jer mislim da nece raditi ta zastita zbog benzina da ce da je pojede benzin.A ako je jaka smesa onda ce da ide i vise struje,i vise se zagreva.Vidim da pominju ljudi epoksi osnovni premaz i da je skupo?Koliko li meni treba litara za rezervoar od 60L.

 

Druze, a da ti lepo prvo procitas celu temu, tj. sve postove, pa da onda pitas ako ti nesto nije jasno. Da ne pisemo sve po 2 puta. ;)

 

Sve je lepo objasnjeno na prethodnim stranama, a ima i puno slika :takoje:

 

 

 

Ja se slazem sa kolegom u potpunosti. Mi ne pisemo 2x a ti ces vise detalja i brze da saznas ono sto te interesuje kad procitas celu temu nego da cekas odgovore, iako tema ima samo 8 strana, sto se cita vrlo brzo. Nemam nista protiv da pitas ali vec je sve objasnjeno na predhodnim stranama. Pa kad sve to procitas onda pitas sta nam je promaklo i ako imas dilemu.

 

 

Ja sam za drzac elektrode koristio selotejp traku, koristi list od bonseka i na predhodnoj strani objasnio zasto i slikao kako sam resio izolaciju elektrode od rezervoara, prelistaj malo ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

  • Ceo detaljan postupak e-lize na mom rezervoaru. Za sve one koji rade prvi put a zapitkuju. 1zvizduk.gif

Prvo sam skinuo rezervoar i uzeo axel sgraso (imas po prehrembenim prodavnica, sluzi od odmascivanje) i oprao vodom iznutra, pa istocim vodu naprskam sgraso, sipam malo vodu pa isperem sve to i tako nekoliko puta dok sam ubio sav miris benzina u rezervoaru. U poljoprivrednoj apoteci kupio sodu za pranje bacvi, a u gvozdjari nekoliko lista od bonseka. Na rezevoaru zapisio sve rupe odozdo i postavio ga na ravno, pogledati slike na na predhodnoj strani, odozgo napunio vodom u koju sam rastvorio onu sodu. Na temi pise koje odnose vode i sode su stavljali ja sam to odokativnom metodom radio. Skratio list od bonseka taman toliko da ne dohvata dno rezervoara, a kad sam kupio list od bonseka, on na sebi ima slog zastitne farbe, koji bi trebalo da skine brusilicom da bi mogla da se radi elektroliza, jer sloj farbe je izolator i nista niste uradili. Na otvor rez postavi se neki plasticni cep ili u mom slucaju selotejp traku kroz koju sam provuko list od bonseka ali da ne dohvata zidove rez jer tako nece da dodje do kratkog spoja. Kroz listove sam provukao inbus kljuc na koji sam nakacio + polaritet punjaca za akumulatore a negativan kraj sam stavio na sam rezervoar. Nasao negde gde je skinuta farba, ili se skine negde odozdo gde se ne vidi, jer mora da ima dobar kontakt. Malo sve te zice zalepio trakom da se ne bi nesto pomerilo u toku elektrolize. Pazite cim ukljucite u struju i pridjete malo cuce se sustanje mehurica kao kad sipate koka kolu u casu pa soda izlazi na povrsinu. Meni se desavalo da se ne cuje nista ali sam odmah shvatio da mi nije dobar kontakt izmedju lista od bonseka i inbus kljuca, malo osmirglate i to je to. Neki pricaju da treba umesto lista od bonseka staviti prohrom cev koja ne sebe ne skuplja rdju ali se ta rdja talozi u rez i posle kad treba da se ispere, sitna rdja nece nikako da izadje van, uvek se negde zaglavi ali zato list skuplja rdju na sebe pa je povremeno potrebno ugasiti struju, izvaditi list, ocistiti ga nozem i vratiti ponovo, Tokom vremena ce listovi da se trosi pa je potrebno zameniti drugim . Ja sam placao 15 din komad listova tako da to nije neki trosak. Sto se vise djubreta skuplja na list to je manja provodnost i manja elektroliza pa samim ti je neophodno cesce ciscenje ukoliko je rezerovar mnogo rdjav, E-lizu radio sam dok sam od prilike primetio da na listu nema toliko rdje, uvek ce se skupljati nesto zeleno ali je to hemiska reakcija, i E-lizu mozete da radite dok vam ceo rezervoar ne pojede, tako da morate pratiti i gvireti kroz rupu posle 2,3 dana. Vodu mozete da menjate na dan, dva ili tri, zavisi od rdje ali svaki dan teze se radi e-liza jer voda gubi provodnost tokom vremena. Kad je zavrsena e-liza onda sam ispraznio rez i opet pranje kao prvi put, nekoliko puta. Onda susio pa sipao antiros, muckao, prosuo i osusio industrijskim fenom ako imate ili obicnim, i sipao farbu koju sam vec zamutio a ona je zorkina epoksi boja osnovna za camce, dve komponente, kad budete nasli da kupite oni ce da objasne kako se mesa. Farbajte iz dva sloja, prvi mozete redji sloj a drugi gusci, ja sam se malo zeznuo pa stavio retko. Boju susite do 10 dana jer je tako zorka propisala a i stvarno se toliko susi :DPreporucuje se da cim prospete vodu krene susenje, antiros... farbanje, jer ako se prospe voda i ostavi, ili posle a-rosa ostavi, javljaju se fleke rdje..Kad se sipa boja zapusite sve rupe, na otvor rez stavio sam kese i onda poklopac preko njega, vrteo u krug dugo, posle iscedio visak farbe, i pozeljno je i da se na svakih sat, dva prevrce rezervoar na drugu stranu zbog slivanja boje. Eto to je to ako sam nesto zaboravio pitajte . ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Ma hvala vama ljudi i jesam procitao celu temu,i video slike ali pitam iz razloga jer je veci rezervoar a i prazan moze da eksplodira,pa sve da proverim.Pitao sam opet koju vodu koristite jer nije isto da li je cesmusa ili destilizovana voda,jer na istu kolicinu elektrolita na destilovanoj se dobija mnogo vise struje i moze mnogo vise da se greje.Nus produkt elektrolize je vodonik koji se oslobadja u vazduh koji je veoma zapaljiv,skoro sam ubacio u auto hho generator koji radi sa 1l smese(videcemo kako radi i vuce 9A) a zamisli rezervoar 60x veca smesa,naravno i vise gasa.A za epoxi sam pitao da li moze druga jer mogu da je nadjem a epoxi vidim da dosta ljudi nije naslo neko normalno pakovanje nego velika pa vise ljudi iskoristi,neko je farbao neko nije,pa zelim samo prvo da se dobro informisem da ne bi slucajno nesto zeznuo pa posle nemam kud.Nisam radio sa epoxi i malo sam skeptican prema tom kako ce se ponasati na 60L benzina za 5 godina recimo,ali koliko sam razumeo sa tim se mogu i cisteerne oblagati.Troublemaker dobar ti je tekst moze na prvu stranu da se stavi.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki KLR 650 Tengai, BMW R80RT, BMW R1150GSA

Drugari, krenuo sam danas popdne ponovo u drugi krug, jer mi je prvi prosao neslavno:))))) Promenio sam taktiku i umesto kausticne ( zive ) sode, sipao sm kuhinjsku, odnosno sodu bikarbonu. Ne mozete da verujete koliko je bilo moje iznenadjenje kada je pocelo sve da radi, a ispravljac nije spalio osigurac?!? :takoje: Da mi nije krenulo da krcka kako treba i da se pusi lagano, tacno bi uzeo stranjku i vezao na terasu da se klatim malo i glumim vesnike proleca:))))) Elem, kako sam vec rekao, nasuo sam 400 grama sode bikarbone na pun rezervoar od 22 litre. To po prostoj narodnoj racunici dodje oko 2 % rastvor, ali u stvari i nije bas tako. U stvari, ta stvar me je sjebala kada sam prvi put sipao kausticnu sodu, jer sam u zelji da napravim sto bolju smesu, nalio 700 grama zive sode na te 22 litre. I tu sam se zeznuo, jer sam isao prostom racunicom da je 700 grama na 22 litre negde oko 3,5- 4 % rastvor. Medjutim, postoji jedna hemijska jednacina koja ima neke veze sa specificnom molskom masom svih elemenata i jedinjenja, a preko koje se izracunava koja kolicina koncentrata treba da se unese u rastvor da bi se dobila odredjena koncentracija...

Da skratim, sipajte UVEK sodu bikarbonu , a ne zivu sodu kao sto sam ja uradio prvi put. Ne zbog rezultata, vec zbog rastvora elektrolita i njegove koncentracije. Moj prvi rastvor je bio toliko koncentrovan u stvari, da sam uspeo coveku da sprzim punjac od skoro 50 ampera i to za samo nekih pola sata.:lud: Prethodno sam izmenjao jedno bar 20-ak osiguraca na mom i jos jedno tri komsijska i drugarska punjaca i nista nisam uradio,a kako sam promenio hemikaliju, evo taj moj matori punjac od celih 10 ampera, sljaka vec celih 7 sati bez ikakvog problema :jee:Iskreno, ne mogu da legnem da spavam a da jos jedno deset-petnaest puta ne obidjem kazance da proverim da li zaruljica zizi i da li mehurici veselo pucketaju, ali mojoj sreci i optimizmu nema kraja:)))) Pozdrav svima i javljam da li se dzabe krckalo ili je nesto uspelo da se sredi do sutra. Cao!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

zato je VRLO VAZNO procitati celu temu pre nego sto se upustis u ovo 'planinarenje'.

 

Nekoliko nas, u vise navrata, je napominjalo da se koristi SODA BIKARBONA. Da si to procitao na vreme i pridrzavao se toga od starta, postedeo bi taj punjac, osigurace i svoje vreme ;)

 

Obavezno kaci slike, da vidimo mi sta ti to radis :P:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki KLR 650 Tengai, BMW R80RT, BMW R1150GSA

Hehehehehe, pa drugari sad je lako peljati mene i grditi me,ali bitna je dobra volja i podrska prijatelja :takoje: Jutros sam ga skinuo sa prvog tretmana i izgleda puno bolje, ali je jos daleko od ovoga sto je komsija iz Banje Koviljace postavio. Sad sam ga opet pristavio da se krcka, napunio sa 400 grama sode bikarbone i evo ga cvrkuce. Ovaj put cu ga ostaviti da se krcka 24 sata jer mi se cini da ima bas puno djubreta u njemu, ali ima jako velike razlike u onome sto je bilo pre i ovoga sto sam jutros nasao. Sipku koja se koristi za katodu sam morao brusilicom da cistim, jer cetkom nije islo tako lako, ali kapiram da ce sad jos bolje da radi.

 

@ Stampar.: Ako mi rezervoar ikada bude kao tvoj ima da se smejem kao blesav, ali ako bude i pola od toga, bicu veoma, veoma srecan:)))) Ono sto sam ja video kada sam otvorio moj je gore nego sto bi ikada mogao da zamislis! Na svakih 100 kilometara mi je zacepljivao ili filter ili karburator. Sve bolje ood toga smatram uspehom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki KLR 650 Tengai, BMW R80RT, BMW R1150GSA

@ Stampar Pa hvala puno, videcu kako ce mi sad u drugoj ruci proci. Planiram da ga ostavim 24 sata ovaj put, nadam se da nece trebati vise, mada nisam nigde video ovoliko zardjao rezervoar. Ima jos jedan " sitan " detalj. Kad ga ocistim od korozije, izgleda da ce morati i na krpljenje da ide,jer mi je na par mesta poceo da balavi, tako da mojoj radosti nema kraja :lol: Ali kao i sve u zivotu, ne treba se predavati vec se treba snaci. Stampar, evo ti moj broj, pa ako si dokon naleti do Loznaje da vidis kakvu stetu pravim.

064/90 90 009

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Ja za sada jos nista nisam radio.Nema se vremena a i ne zuri mi se.Ali evo jedan predlog nije bas za elektrolizu ali je za ciscenje rezervoara.Na motoru je lakse jer je manji i nema preliva velikih.Na autu imaju pregrade u rezervoaru i malo sam skeptican oko farbanja kako ce tu da uradi ali ima jos nacina.Moze sljunkom pa muckaj i na kraju antikorozivno sredstvo da pokupi jos malo ili ako ima neko mali pistolj pa da ga ispeskari iznutra(na autu da na motoru tesko) i onda na cinkovanje!Po kg je oko 40 din zavisi kako gde,nema mogucnosti ljustenja farbe a sto se tice cinka fenomenalan je protiv korozije. i resen problem.Mada moze i sa elektrolizom da se sredi rdja pa na cinkovanje.Brine me prostor da radim jer zivim u zgradi ispred mene trg iza mene sup i gde da prospem 60 l rastvora?A ne bih bas u kadu nesto,meni ta hemija ne smeta ali imam bebu od 8 meseci pa mi smetaju ta isparenja itd a treba i nositi po kuci toliki rezervoar da je manji ok.Mozda cu najbre sljunkom ili rizlom da sredim krupniju rdju ne znam ni koliko je ima,pa onda elektrolizom da se skupi sta je ostalo pa antikorozivno sredstvo pa cinkovanje.Veoma bitno je da se radi toplo cinkovanje,hlodno nece odraditi posao a samo ce vam uzeti novac.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Ja za sada jos nista nisam radio.Nema se vremena a i ne zuri mi se.Ali evo jedan predlog nije bas za elektrolizu ali je za ciscenje rezervoara.Na motoru je lakse jer je manji i nema preliva velikih.Na autu imaju pregrade u rezervoaru i malo sam skeptican oko farbanja kako ce tu da uradi ali ima jos nacina.Moze sljunkom pa muckaj i na kraju antikorozivno sredstvo da pokupi jos malo ili ako ima neko mali pistolj pa da ga ispeskari iznutra(na autu da na motoru tesko) i onda na cinkovanje!Po kg je oko 40 din zavisi kako gde,nema mogucnosti ljustenja farbe a sto se tice cinka fenomenalan je protiv korozije. i resen problem.Mada moze i sa elektrolizom da se sredi rdja pa na cinkovanje.Brine me prostor da radim jer zivim u zgradi ispred mene trg iza mene sup i gde da prospem 60 l rastvora?A ne bih bas u kadu nesto,meni ta hemija ne smeta ali imam bebu od 8 meseci pa mi smetaju ta isparenja itd a treba i nositi po kuci toliki rezervoar da je manji ok.Mozda cu najbre sljunkom ili rizlom da sredim krupniju rdju ne znam ni koliko je ima,pa onda elektrolizom da se skupi sta je ostalo pa antikorozivno sredstvo pa cinkovanje.Veoma bitno je da se radi toplo cinkovanje,hlodno nece odraditi posao a samo ce vam uzeti novac.Pozdrav

 

Sve je to ok... ali jedan savet:

 

Ako ces vec nesto da ubacujes u rezervoar i da muckas, bolje ubaci lanac. Jedno pola metra-metar. Ako ubacis sljunak/srafove/rizlu/matice ili nesto slicno, ima da se porodis dok povadis sve. A lanac ces da izvadis bez po muke ;)

 

 

I cinkovanje je definitivno bolja varijanta kad je auto u pitanju.

I ne moras da se cimas oko elektrolize jer, koliko ja znam, pre cinkovanja predmet koji se cinkuje potapaju u neku kiselinu koja pojede svu rdju i onda dolazi na red cink.

 

Cinkovanje nije zahvalno kad je rezervoar motocikla u pitanju jer se u toj pripremi za cinkovanje oljusti sva farba prilikom potapanja u tu kiselinu u toku pripreme.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Sergio u pravu si.Tacno zbog onih pregrada unutra bice muka izvaditi sve kamencice.Mislim da ne treba ja da pripremim ali cisto ako neko isfuseri da onde gde veca rdja malo skinem da se odradi kako treba.Ja sam iz Uzica i ovde nisam nasao ko radi toplo cinkovanje,najblize mi je u Cacku,ima li neko neku adresu u cacku mozda?ili pozezi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Evo da se i ja pohvalim da sam uradio e-lizu i da je fes' ispalo.Hvala TROUBLEMAKER-u na detaljno objasnjenju :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Evo da se i ja pohvalim da sam uradio e-lizu i da je fes' ispalo.Hvala TRUBLEMAKER-u na detaljno objasnjenju :zdravo:

 

Nema na cemu i drugi put ;)

 

 

Ja nisam slikao jer sam imao problema sa rdjom u bocnim delovao rezervoara, kao neki dzepovi u kojima se talozi voda i tu mi je najvise pojela rdja koja ne moze da se slika kroz prozorce za gorivo. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki KLR 650 Tengai, BMW R80RT, BMW R1150GSA

Momci, ja san odustao od elektrolize a evo i zasto. Necete mi verovati ali radio sam je jedno sedam dana i prohromsku sipku od 2 milimetra sam sveo do toga da je postala tanka kao flis papir... I da zlo bude jos vece skinuo sam jedno 60-70 posto rdje, ostalo nije htelo ni na silu da spadne. Vise nije bilo smisla trositi struju, a iskreno vec sam se uplasio da ce mi se i rezervoar stanjiti toliko da ce poceti da pusta na jos nekim mestima. Ovako sad sam usuo antirost, muckam ga i okrecem svakog dana da vidim da li ce to imati kakvog efekta. E sad, trazio sam farbu kojom sve to moze da se premaze i lik mi rece da onu Zorkinu nema sanse da nadjem, ali mi je dao neku Holandsku, isto epoksidnu dvokomponentnu sa prajmerom i razredjivacem, a kilo toga kosta 1500 dinara ako se secam najbolje. Ta kolicina je dovoljna za nekih 5 kvadrata, tako da cu je sigurno opaliti u jedno 2 debela sloja, pa koliko izdrzi, izdrzi. Probacu da stavim slike od mucene elektrode koja je izgorela od rdje, da vidite muke Tantalove. Iskreno, jako mi je krivo sto nisam uspeo da sprasim sve, ali izgleda da mi je sudjeno tako. Pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Ako si imao puno rdje, pre elektrolize si trebao da sipas jedno litar-dva nafte, ubacis jedno metar lanca i da muckas i muckas i muckas... i muckas... i muckasss... pa onda promuckas jos malo :)

 

Tako bi skinuo debeli sloj rdje, a elektroliza bi dala samo 'final touch', ili ti zavrsni dodir, posle toga bi usledilo tretiranje antirostom i unutrasnjost rezervoara bi bila besprekorna, GARANTUJEM! ;)

 

Ne znam koliko je rdje ostalo u rezervoaru, ali pazi se da nije previse. Jer i da zastitis unutrasnjost dvokomponentnom epoksi osnovnom farbom, ta rdja ce da 'radi' ispod nje vremenom i onda ces da imas kurCslus u rezerovaru, karburatorima itd i u toj situaciji jedino resenje je zamena rezervoara... :ups:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Nepostoji rezervoar prljaviji i gluplji od gpx-ovog sa svim onim dzepovima i pregradama. deset godina prelivanja karburatora i trokiranja...

Sve je to reseno sa 24h elektrolize,1h anti rosta duginog 1l,malo muckanja sa 1l razredjivaca. jedna flasa zgrasa ispiranje vrelom vodom,brvinsko susenje sa fenom za skidanje farbe oko 3h po malo da neskinete farbu vec samo vlagu iz rezervoara :lol:

sinoc bacena prva ruka sa 15% 5610. stavjen kuler od kompa. danas sipana druga tura od 10% 5610 i nema sta PERVERZIJA od unutrasnjosti. ni nov nije bio takav. Sada samo treba biti strpljiv i NE 10 vec 15 dana susiti rezervoar. 15 dana zato sto nema sanse da sav visak farbe izbacite iz rezervoara pa se na nekim mestima zadrzavaju deblje naslage. 15dana sa kulerom i zbogom problemi sa karburatorima. PS slike nisam stavljao jer su nepotrebne. picite i zasticujte bez mnogo pametovanja.:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Momci, ja san odustao od elektrolize a evo i zasto. Necete mi verovati ali radio sam je jedno sedam dana i prohromsku sipku od 2 milimetra sam sveo do toga da je postala tanka kao flis papir... I da zlo bude jos vece skinuo sam jedno 60-70 posto rdje, ostalo nije htelo ni na silu da spadne. Vise nije bilo smisla trositi struju, a iskreno vec sam se uplasio da ce mi se i rezervoar stanjiti toliko da ce poceti da pusta na jos nekim mestima. Ovako sad sam usuo antirost, muckam ga i okrecem svakog dana da vidim da li ce to imati kakvog efekta. E sad, trazio sam farbu kojom sve to moze da se premaze i lik mi rece da onu Zorkinu nema sanse da nadjem, ali mi je dao neku Holandsku, isto epoksidnu dvokomponentnu sa prajmerom i razredjivacem, a kilo toga kosta 1500 dinara ako se secam najbolje. Ta kolicina je dovoljna za nekih 5 kvadrata, tako da cu je sigurno opaliti u jedno 2 debela sloja, pa koliko izdrzi, izdrzi. Probacu da stavim slike od mucene elektrode koja je izgorela od rdje, da vidite muke Tantalove. Iskreno, jako mi je krivo sto nisam uspeo da sprasim sve, ali izgleda da mi je sudjeno tako. Pozzzz

 

ma pici samo. imas zorkinu u romama svim vecim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Nepostoji rezervoar prljaviji i gluplji od gpx-ovog sa svim onim dzepovima i pregradama. deset godina prelivanja karburatora i trokiranja...

Sve je to reseno sa 24h elektrolize,1h anti rosta duginog 1l,malo muckanja sa 1l razredjivaca. jedna flasa zgrasa ispiranje vrelom vodom,brvinsko susenje sa fenom za skidanje farbe oko 3h po malo da neskinete farbu vec samo vlagu iz rezervoara :lol:

sinoc bacena prva ruka sa 15% 5610. stavjen kuler od kompa. danas sipana druga tura od 10% 5610 i nema sta PERVERZIJA od unutrasnjosti. ni nov nije bio takav. Sada samo treba biti strpljiv i NE 10 vec 15 dana susiti rezervoar. 15 dana zato sto nema sanse da sav visak farbe izbacite iz rezervoara pa se na nekim mestima zadrzavaju deblje naslage. 15dana sa kulerom i zbogom problemi sa karburatorima. PS slike nisam stavljao jer su nepotrebne. picite i zasticujte bez mnogo pametovanja.:zdravo:

 

Svaka cast! Tako treba, to je i poenta cele price, kratko i *ebitacno! :D :D

Samo sto mi 3h susenja deluje nedovoljno, ali ako si siguran da je bilo suvo k'o barut unutra, onda nema frke :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Elektroliza inace fino zavrsi posao ako se pravilno odradi. Meni je inace pomogao Stampar jer ja nisam imao iskustva sa tim, a na slikama ste videli odlican rezultat. Samo da napomenem da se pazi prilikom izbora Epoxy-ja za zastitu unutrasnjosti gde bi trebalo potencirati da na ambalazi bude naznaceno da je otporan na goriva. Sa Zorkom su ovde mnogi radili tako da najbolje nabaviti nju. U Loznici je inace nema ali moze da se organizuje neko slanje iz drugih gradova. I inace dugo se susi... 0cool.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Nepostoji rezervoar prljaviji i gluplji od gpx-ovog sa svim onim dzepovima i pregradama. deset godina prelivanja karburatora i trokiranja...

Sve je to reseno sa 24h elektrolize,1h anti rosta duginog 1l,malo muckanja sa 1l razredjivaca. jedna flasa zgrasa ispiranje vrelom vodom,brvinsko susenje sa fenom za skidanje farbe oko 3h po malo da neskinete farbu vec samo vlagu iz rezervoara :lol:

sinoc bacena prva ruka sa 15% 5610. stavjen kuler od kompa. danas sipana druga tura od 10% 5610 i nema sta PERVERZIJA od unutrasnjosti. ni nov nije bio takav. Sada samo treba biti strpljiv i NE 10 vec 15 dana susiti rezervoar. 15 dana zato sto nema sanse da sav visak farbe izbacite iz rezervoara pa se na nekim mestima zadrzavaju deblje naslage. 15dana sa kulerom i zbogom problemi sa karburatorima. PS slike nisam stavljao jer su nepotrebne. picite i zasticujte bez mnogo pametovanja.:zdravo:

 

Svaka cast! Tako treba, to je i poenta cele price, kratko i *ebitacno! :D :D

Samo sto mi 3h susenja deluje nedovoljno, ali ako si siguran da je bilo suvo k'o barut unutra, onda nema frke :takoje:

po dva,tri minuta fenom za skidanje farbe pa pet minuta pauze i tako tri sata... suv kao barut :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Jel ima smisla raditi elektrolizu i onda preci antirostom a da se ne premazuje onom zorkinom farbom? Da li bi elektroliza i antirost sprecilo rdju ili ne bih nista napravio?

Sa cime se ispira antirost? Razredjivacem?

I jos jedno pitanje, jel moze slavinica da ostane u rezervoaru prilikom elektrolize ili mora da se skine da se nesto ne osteti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja