Jump to content

Moto Zajednica

why you should not by chineese bike

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 306 postova

izvinite ako se varam (nisam bash pratio teme sa kinezima),

ali mislim da su konkretnu kinezi koji su napravljeni da se kvare:

baotian, sprint... ali ne pricam uopsteno, to znam od mojih drugara

koji imaju puno problema sa istim.  :-\

Tu si u pravu.I ja imam problema sa njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Eto necu da se pravim pametan, posto sam mladji od vecine vas, ali mislim da nema potrebe

da se svadjamo oko neceg tako bezmislenog, tj. oko neceg sto je toliko "raznovrsno", u ovom slucaju

kineska auto-moto industrija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Gile niko za niciji motor ne treba da kaze da je drta , bojler ,shrot. A najglasniji su oni koji nemaju sta da kazu.Ko ne priznaje Kinezima da su motorizovali pola sveta,taj debelo gresi.I ko tvrdi da oni ne idu stopama Japana gresi, takodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

A propos "Спринта": то није марка кинеских мотора, већ наш локални бренд под чијим се именом продају 3-4 кинеске марке мотора.

 

Него, ја све очекујем да чујем један конкретан пример "shrota", али никако да се појави...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: lazarevo

;D ;D

ovi kinezi su cudo

poceli su sa majicama i patikama,presli na trenerke i kupace kostime,pa napravili koji televizor,pa koje biciklo,a aa vidi ih sada prave motore.. ;D ;D

jbt sta ce dalje da naprave,ma zajebace i amerikance sa satelitima jbt... ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Gile niko za niciji motor ne treba da kaze da je drta , bojler ,shrot. A najglasniji su oni koji nemaju sta da kazu.Ko ne priznaje Kinezima da su motorizovali pola sveta,taj debelo gresi.I ko tvrdi da oni ne idu stopama Japana gresi, takodje.

 

A sto se ti bato vredjas za "svoj motor"? Pa nisi ga ti rodio, samo ga vozis...kinez ga je napravio ;D ... nije to "tvoj" motor, to je kineski motor, kao sto  ni ovi koje ja vozim nisu "moji", vec Austrijski i Japanski...

 

I zasto da ne kazem za "tvoj" motor da je shrot kad jeste? Jel' sad mozda i zabranjeno reci istinu odjednom? Da sam nesto slag'o, pa 'ajde...nego ovako...  ???

 

Evo i tebe pozivam, ako treba i tebi cu na PM da dam broj mobilnog, da dodjes do mene lepo, pa da shvatis sa kim razgovaras i kako...ne ide mi bas ovo pisanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Poznatiji kinezi su Keeway i Qingqi, a po tvojim postovima sam zakljucio da si klinac

 

Moj prijatelj je ovlasceni serviser i distributer Qinqqi-ja, i dobro znam o cemu se radi, zato i pricam ovo sto pricam...ostavi mudrovanje i savetovanje drugih za vreme kad budes u godinama u kojima sam ja sad, i kad budes prosao nesto i imao dovoljno iskustva.

Ponudio sam ti lepo svoj telefon, pa da zajedno odemo i provedemo jedan vikend kod njega u servisu...jer pisanije bez podloge nema nikakve svrhe...ocigledno nemate dovoljno znanja i iskustva cak ni da bi shvatili sta vam neko prica...

 

;D ;D

ovi kinezi su cudo

poceli su sa majicama i patikama,presli na trenerke i kupace kostime,pa napravili koji televizor,pa koje biciklo,a aa vidi ih sada prave motore.. ;D ;D

jbt sta ce dalje da naprave,ma zajebace i amerikance sa satelitima jbt... ;D ;D ;D ;D ;D

 

A sve suvi kvalitet ;D ;D ;D ;D ...

 

Ima jedna jako doba mudrost koja se idealno moze upotrebiti u slucaju kineza: Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

KDX@

 

Necu te nazvati bratom, posto bi i mene pozvao da vidim da mi nisi brat, ali covece sta tebe koj q... boli

sta oni voze, mislim nije lepo to da kazes  :(, uostalom kako bi se ti osecao kad bi tebi neko reko da vozis shrot

I samo da te ispravim, pise se SCHROT a ne shrot, pametnjaovicu...  >:(

Jednostavno ukapiraj, narod nema kintu ! Pricao sam o tome i sa Nesicem, i shvatio da,

jeste da je kvalitetniji neki japanac 20god star nego novi kinez, ali covece samo ako, ako..

imas srece da ti se nista ne pokvari na njemu, jer to posle zna da dresi po dzepu...

Jeste da novo i da se kvari ali delovi jeftini, skontaj to vec jednom.

I ponavljam ne tice te se dal ce oni da voze ili ne voze kineze, o tome ti ne odlucujesh,

mozes samo da das savet, sta i kako.

 

Izvinjavam se za upotrebu nekih reci.  :-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

zanima me jos i..

kakvi su odnosi izmedju gore navedenih i marki "kao nisu kinezi" CPI i RIEJU. Posto, kolko sam ja informisan,

RIEJU ima veze sa Spanijom, a CPI sa Austrijom. Uostalom imam druga koji vec 2 godine vozi Rieju Toreo i

preso nekih 8000km bez vecih kvarova, tj. akumulator mu zezao i ... pa samo to :D. CPI isto takodje veoma

popularan kod nas, dosta pohvaljen "donekle", secam se da je Oliver pre 4god kostao 1600e, mada je to

bilo kad je pocela sama invazija kineza  :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Ma Gile, nikoga ja nista ne uveravam, znam ja dobro sta je i kako je, nego kad su ih vec kupili, sto ih lepo ne voze/popravljaju i cute - umesto sto ih velicaju k'o da su u svemirski brod seli?!  ???

 

Treba da se zna sta je sta, i gde je cemu mesto... I znam kako se pise, ja to po srpski, ovo je srpski, a ne nemacki forum...da je nemacki, to se ne bi ni diskutovalo o kinezima.

 

A ako vozim shrot - sigurno cu to da znam i bicu toga svestan, pa necu druge pokusavati da uverim da to nije shrot da bih se ja osecao bolje. Nek' vozi ko sta hoce, al' nek' ne iskaljuje komplekse dokazujuci kako je "njegov" (obrati paznju - njegov, ne kineski) motor odlican.

 

I da, pise se "pametnjakovicu", ako cemo vec da teramo gramatiku :).

 

A to da su delovi jeftini - ne bih se slozio...evo i tebe pozivam da odemo do servisa jedan dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Dakle moj prijatelj je serviser Kawe i mogu ti reci da je tvoj motor shrot. ;D

 

Vazi, mozemo zajedno da odemo do tvog prijatelja, posto ga verovatno poznajem (kad se neko ovako dugo bavi motorima, tesko da u ovako maloj zemlji ne upozna vecinu ljudi koji se time bave), a posle zajedno da odemo do mog, pa da saberemo utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

To je tvoja logika.Mi pokusavamo stalozeno da pricamo o kineskim motociklima,bez ikakvog velicanja sto ti kazes.Upravo si ti poceo sa velicanjm tvog motora i nipodastavanjem onih koji voze Kineze,I jos ni jednu konstruktivnu primedbu nisi imao sem price radi price.Moj prijatelj ima servis pa ja znam.Ajde bogati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ma Gile, nikoga ja nista ne uveravam, znam ja dobro sta je i kako je, nego kad su ih vec kupili, sto ih lepo ne voze/popravljaju i cute - umesto sto ih velicaju k'o da su u svemirski brod seli?!  ???

 

Pa prijatelju pricaj naski od pocetka, sto ne kazesh odma poentu...  Jeste da to ne trpim kad neko radi,

zamisli kad majmun kaze: moj kinez bolji od tvog Pezoa, kaze meni ne cakce auspuh kad stanem posle

duze voznje..  :D  :D  :D

(meni na pezoa ,cvaja, cakce auspuh i kad odem do prodavnice)

E kolko se smejem kad to neko kaze.. ili ja sam mogo TACNO 3 nova kineza od po 900e da kupim i da mi ostane kusur,

nego ti jedan tvoj Pezo od 2800  :D  :D  :D

Znaci to je strasno! ! ! Al shvatimo da to pricamo o pojedincima...  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

To je tvoja logika.Mi pokusavamo stalozeno da pricamo o kineskim motociklima,bez ikakvog velicanja sto ti kazes.Upravo si ti poceo sa velicanjm tvog motora i nipodastavanjem onih koji voze Kineze,I jos ni jednu konstruktivnu primedbu nisi imao sem price radi price.Moj prijatelj ima servis pa ja znam.Ajde bogati.

 

I ja potpuno stalozeno pricam, a to da vi pricate bez velicanja...:D :D :D...pa kako pricate, pomislio bi covek Harley-ja ili Ducati-ja da vozite... :D :D :D

Primer jednog od svojih motora sam izneo zato sto je jedino on u konkurenciji sa kinezima cenovno, jer je star 19 godina...ustvari je jeftiniji od kineza, a bolji... svi ostali se uopste ne mogu porediti.

Nista nisam izneo sto nije cinjenica...Ko se razume dovoljno, ne treba mu ni objasnjavati nista...ako ti ne mozes da vidis odmah na prvi pogled da su to imitacije motora kriminalno loseg kvaliteta izrade, kako ja mogu icim da te uverim da nije tako? Isto kao sto osporavas moje poznavanje/prijateljstvo sa serviserom, tako bi osporio i bilo sta drugo sto kazem...

Smatram da je navodjenje bilo kakvih primera i argumenata sem kriminalnog kvaliteta izrade koja ce svakom iskusnom i objektivnom biti vidljiva nepotrebna...sta ti vise od toga treba? (mislim, tebi ocigledno treba, jer spadas u grupu ljudi koja ne razume).

 

@Gile:

Eto vidis da se razumemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Naravno Gile da kvalitet Peugeota treba platiti.Kinez tog kvaliteta treba platiti isto kao i Peugeota tu nema zbora.Ali da nema jeftinih kineza mnogi se  ne bi vozili.Inace Peugeot se pravi u QINGQI China.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

:D :D :D

 

Toliko o Peugeotu ;)

 

Nemožete sagledavati stvari crno - belo, generalizovati celu jednu industriju kao "đubre" a ostale dizati u nebesa.

 

Istina je uvek negde između.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Naravno Gile da kvalitet Peugeota treba platiti.Kinez tog kvaliteta treba platiti isto kao i Peugeota tu nema zbora.Ali da nema jeftinih kineza mnogi se  ne bi vozili.Inace Peugeot se pravi u QINGQI China.

 

Pa neka se pravi...i kompletna linija agregata za Piaggio...i delovi za Harley...ALI PROLAZE MNOGO STROZIJU KONTROLU KVALITETA I UPOTREBLJAVAJU SE DRUGI MATERIJALI. Kinezi su ti kao da pravis noz kojim treba da odrezes sniclu od plastike...radice...donekle...kobajagi...i posle ces ga baciti...ili ce puci, pa ces sniclu iskidati zubima...

 

Dakle, mora se shvatiti da su kljucne reci KONTROLA KVALITETA I UPOTREBLJENI MATERIJALI.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Navedi na sta konkretno mislis?Koji je jedan od tih katastrofalno losih Kineza?YBR napravljen u Kini?QINQI,JINLUN ,KINROUDI ili nesto drugo?I  evo da resis slagalicu ako uspes sta je to sta ja vozim sem kineza.Posto stalno tvrdis da si samo ti u pravu i da mi ostali kad sednemo na Japanca starog 19 godina dodjemo sebi.

post-2990-12879024133055_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja