Jump to content

Moto Zajednica

why you should not by chineese bike

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Pa gdje si Tomose, glas razuma. Ma nema covjek je dosao direkt iz kineskih pogona, ajnstajn mu nije ravan, sad kad napise koje primjese idu u tomosa a koje u kineske motocikle. Mislim da ide 20% nicega, 30%rdjavog zeljeza i 50% toboze aluminijuma.

Sto kolega iznad rce, samo da dopunim, lakse 2 metra u dupe nego 2centa u glavu. Ko god hoce, moze dobiti od mene koji krug na testiranje, ako mu se da dolaziti u Banja Luku. Jos nisam cuo za pucanje rama u kineskih motora a u Tomosa je to nadaleko poznato, hmm do cega li je to, legura ili nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

A и тим немачким аутомобилима баш рђају рубови, ал' барем им се ламела лако мења...

 

Де, дајте озбиљно - сувише уопштавања у целој овој дискусији. Конкретно: који се конкретно типови, марке код нас имају такве дефекте? За случај младе докторке са "Педом" смо прочитали. Хајде сад још нешто са именом и презименом.

 

И вас двојица са двотакташима: докле мислите да загађујете околину? Гледате ли оно "Ја чувам Србију, а ти?" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd

Ajde da ja podelim svoje iskustvo sa vama...

 

Pre tri godine kupio sam Keeway Focus 50, iz nuzde, posto mi je bilo potrebno rezervno prevozno sredstvo koje ne zahteva previse mesta za parking... U medjuvremenu sam presao malko preko 13.000 km. Motor je konstantno pretovaran, stajao je napolju i po kisi, a Boga mi i po snegu... I idalje radi perfektno.

 

Imao sam jedan kvar na osovini (popravka je kostala 1200 dinara) , "potrosio" sam dva kineska akumulatora... i to je to.

 

Tako da, nisu bas svacija iskustva sa kinezima toliko losa... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

nisam imao kineza ali sam vozio 5 god tomos APN6..radio sam mu jednom generalnu ,koshtala me 60 maraka i sit sam se navozao...prodao sam ga jer je pochelo da me konstantno jebe paljenje...zbog losheg kvaliteta materijala pojeo se zljeb i kajla na radilici..reshenje je bilo ili da budzim neshto ili da promenim radilicu..elem,iako sam se sit navozao ne tvrdim da je tomos dobar i kvalitetan motor..

shto se tiche kineza,konkretno je moj prvi komshija ovlashceni serviser za Sprint a radi i ostale kineze..dovoljno sam kod njega video shta radi i koji su kvarovi..

poenta cele priche jeste da nema nishta protiv kineza,treba daih ima shto vishe i da svako ispuni san da vozi motor..ti kinezi treba dabudu neko prelaznoreshenje dok se ne skupi za neshto bolje..problem je shto nam prichate kako su to jako dobrii kvalitetni motori...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Ma ne vredi to razglabati...cim oni nisu umeli da kupe/izaberu polovan motor, i misle da je "novo" bolje od toga - to mi govori koliko o motorima znaju...ne treba mi nista vise :D :D :D...

 

Neka voze shrot-ove, imace mehanicari vise posla...pa treba i od necega da se zivi...a ako neko ne moze da vidi odmah, na prvi pogled da kinez NIJE MOTOR, vec IMITACIJA MOTORA - ja mu ne mogu pomoci...to je tesko izleciva bolest, a LECI SE SEDANJEM NA PRAVI MOTOR ;D. Nema tu sta da se objasnjava, covek koji samo izusti da je kinez motor - sa njim ne vredi razgovarati, nema dovoljno informacija/znanja da bi to shvatio...podsecaju me na one sto kazu da je Jugo auto... :D :D :D...mada je Jugo gala prevozno sredstvo za kineze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

@zmija.Sprint je imao dosta problema sa kvalitetom,ali se to polako popravlja.

@KDX  Naravno da nemas nijedan konkretan komentar.Takve price sam sedamdesetih slusao i za Japance.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

..problem je shto nam prichate kako su to jako dobrii kvalitetni motori...

 

Nisu to jako kvalitetni motori, ja bi najsretniji bio kad bi vozio kawasakija, to je pravi motor il sta ja znam. Al za novac koliko kostaju pruzaju mnogo toga. Ja se nikad ne bih raspravljao sa nekim ko vozi Hondu cbr125r ili yamahu r125, oni voze bolje motore, ali me ne bi bilo sramota vozikati se sa njima.

A ovaj gospodin, samo neka mi kaze odakle je, posto spominje rec shrot ili kako vec. Vidim sve zna o motorima, mora da je iz europske unije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

@KDX  Naravno da nemas nijedan konkretan komentar.Takve price sam sedamdesetih slusao i za Japance.

 

Ti bas ne citas sta drugi pisu...  ::)

 

Ja tvrdim da ce moj kdx star 19 godina da sa'rani bilo kog novog kineza (o performansama i upravljivosti, podvoznosti...da i ne pricamo).

 

I sta sad...? Ovakav KDX ima da se kupi za 1000e, za te pare ni polovnog kineza ne mozes da kupis...a TVRDIM da ces manje raditi na ovom (evo ja ga vozim vec 3 godine i ni safciger u njega nisam stavio) nego na tom kinezu...

 

Kinezi su shrot, i nisu ni za otpad...i tamo primaju bolje sirovine ;D. Poredjenje sa japanskim pocecima je smesno, jer tih japanskih motora "sa pocetaka" ima jos da se voze, i jos su zivi, a Kinezi...pa oni se i novi raspadaju, a kamoli posle 3-4 (a da ne pricamo posle 30-40) godina...

Dakle, SHROT... Ko god kaze suprotno, zaista veze nema sa motorima...

 

Nikad Japanci nisu proizveli takav shrot kao sto su ovi kinezi sada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

U bre, gde si bio da nas socijalizujes pre nego sto smo kupili kineza, posto vidim da si popio svu pamet ovog sveta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

..problem je shto nam prichate kako su to jako dobrii kvalitetni motori...

 

Nisu to jako kvalitetni motori, ja bi najsretniji bio kad bi vozio kawasakija, to je pravi motor il sta ja znam. Al za novac koliko kostaju pruzaju mnogo toga. Ja se nikad ne bih raspravljao sa nekim ko vozi Hondu cbr125r ili yamahu r125, oni voze bolje motore, ali me ne bi bilo sramota vozikati se sa njima.

A ovaj gospodin, samo neka mi kaze odakle je, posto spominje rec shrot ili kako vec. Vidim sve zna o motorima, mora da je iz europske unije.

 

A samnom se raspravljas, jer vozim Kawasaki KDX-a i tvrdim da ce taj motor da sa'rani novog kineza? O voznji i zadovoljstvu koje on pruza naspran shrot-a da ne pricamo...a sigurno sam ga manje platio nego ti tvoj motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

@KDX  Naravno da nemas nijedan konkretan komentar.Takve price sam sedamdesetih slusao i za Japance.

 

Ti bas ne citas sta drugi pisu...  ::)

 

Ja tvrdim da ce moj kdx star 19 godina da sa'rani bilo kog novog kineza (o performansama i upravljivosti, podvoznosti...da i ne pricamo).

 

I sta sad...? Ovakav KDX ima da se kupi za 1000e, za te pare ni polovnog kineza ne mozes da kupis...a TVRDIM da ces manje raditi na ovom (evo ja ga vozim vec 3 godine i ni safciger u njega nisam stavio) nego na tom kinezu...

 

Kinezi su shrot, i nisu ni za otpad...i tamo primaju bolje sirovine ;D. Poredjenje sa japanskim pocecima je smesno, jer tih japanskih motora "sa pocetaka" ima jos da se voze, i jos su zivi, a Kinezi...pa oni se i novi raspadaju, a kamoli posle 3-4 (a da ne pricamo posle 30-40) godina...

Dakle, SHROT... Ko god kaze suprotno, zaista veze nema sa motorima...

 

Nikad Japanci nisu proizveli takav shrot kao sto su ovi kinezi sada...

 

A ti citas...Pa sam sebe citiras... hahahahaha

;D ;D ;D ;D ;D

Ljudi ima li ijedan ozbiljan bajker koji je provozao dosta motora i kineskih i sta ja znam, koji ce nam dati strucno misljenje... A ne ovi koji misle da su svo znanje sveta pokupili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

U bre, gde si bio da nas socijalizujes pre nego sto smo kupili kineza, posto vidim da si popio svu pamet ovog sveta

 

A jel' ima nesto sto sam rekao da nije istina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Mislio sam na novog kawasakia, a ne starudiju koja je prosla kroz sito i reseto. I to sto vozis kawasakia, a ja kineza, ne znaci da znas o motorima bolje od mene. Kazem, moze svasta bit'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

@Glava:

Pa nema tu neke razlike...ja ne videh ni jednog kineza da valja ...sve je to isti shrot...sem mozda tvog...on je najbolji...drukciji ;D

 

Zaista, kome to nije jasno, ne mogu mu pomoci...smesno mi sta sve pisete  :D :D :D...

 

@kineziolog:

Kako ti to mene svrsta u "one koji su svo znanje sveta popili"? Otkud ti znas da JA bas nisam taj koji je probao mnogo motora i govori ovo iz licnog iskustva? Opet kazem, onaj ko tvrdi da je kinez kvalitet, i da vredi vise od polovnog japanca definitivno ne zna nista o motorima, i nije nista vozio. To je jasno k'o dan samo onima koji su stvarno vozili motore...drugima ne vredi objasnjavati...

 

Ja cu moj motoric da vozim jos dugo kada vasi motori budu shrot na djubristu...kome to nije jasno samo kad pogleda kinesko motor, ne vredi mu objasnjavati...

 

I, da, naravno, citiram sebe, jer sam vec nesto napisao, a covek ponovo pise istu nebulozu - poredi kineze sa pocetcima Japana :D :D :D...neverovatno, to je jednostavno neuporedivo...kome to nije jasno, ni to ne vredi objasnjavati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

@Glava:

Pa nema tu neke razlike...ja ne videh ni jednog kineza da valja ...sve je to isti shrot...sem mozda tvog...on je najbolji...drukciji ;D

 

Zaista, kome to nije jasno, ne mogu mu pomoci...smesno mi sta sve pisete  :D :D :D...

 

@kineziolog:

Kako ti to mene svrsta u "one koji su svo znanje sveta popili"? Otkud ti znas da JA bas nisam taj koji je probao mnogo motora i govori ovo iz licnog iskustva? Opet kazem, onaj ko tvrdi da je kinez kvalitet, i da vredi vise od polovnog japanca definitivno ne zna nista o motorima, i nije nista vozio. To je jasno k'o dan samo onima koji su stvarno vozili motore...drugima ne vredi objasnjavati...

 

Ja cu moj motoric da vozim jos dugo kada vasi motori budu shrot na djubristu...kome to nije jasno samo kad pogleda kinesko motor, ne vredi mu objasnjavati...

 

I, da, naravno, citiram sebe, jer sam vec nesto napisao, a covek ponovo pise istu nebulozu - poredi kineze sa pocetcima Japana :D :D :D...neverovatno, to je jednostavno neuporedivo...kome to nije jasno, ni to ne vredi objasnjavati...

Naravno da nemas nijedan konkretan primer.Moj motor nije bez mana ,niti ja tvrdim drugacije.Za razliku od tebe ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

@KDX

Pa iz tvojih postova se vidi da nisi seo ni na jednog "poznatijeg" kineza, tako da ovo pricas rekla kazala, sto se tice toga da si vozio neke vece motore i to se takodje vidi iz tvojih postova,verovatno si veci motor video na slici pa si se uziveo,

a i verovatno ste se vas nekoliko dogovorili da zezate kineze jer nemate pametnija posla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

@Head:

Ne treba tu nikakav konkretan primer. Kome nije jasno odma', ni sto primera ga nece uveriti...to je uzaludan posao...

 

@mesic:

 

A sta je to "poznatiji" kinez? :D :D :D ...umrecu od smeha  :D :D :D

 

A povodom tvoje druge opaske, kad si u Bg-u, mogu ti poslati svoj mobilni na PM, pa cisto da vidis sa kime razgovaras i nazivas ga neizivljenim klincem...Glupo je nekoga bez ikakve osnove nazivati neizivljenim klincem...ali net trpi sve...da me poznajes uzivo, nikada ne bi tako nesto rekao...nazalost, dopustio sam sebi da se raspravljam sa gomilom neiskusnih klinaca :D :D :D...tragedija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Navedi konkretan primer,brate kad te molimo.Bas bih voleo da znam.Evo meni nije jasno na prvi pogled.

 

@Head:

Ne treba tu nikakav konkretan primer. Kome nije jasno odma', ni sto primera ga nece uveriti...to je uzaludan posao....

 

Vec sam ti rekao...covece (dete, mladicu, sta si) :D :D :D, pa u kojoj ti utopiji i zabludi zivis kad ne vidis da je to napravljeno da se pokvari?!  ??? E svasta ljudi moji... :D :D :D :D...to je skroz nepotrebno... :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

ova tema ispoljava veoma veoma mnogo negativne energije...  :-[

Jeste da su kineska prevozna sredstva, auta kao i motori, veoma nizeg kvaliteta od nama bolje poznatih

i "skupljih" masina, ali z neke je to kao sto je pomenuto idealno pocetno-prelazno zadovoljstvo.

Slabo znam sto sta o kinezima, ali kao i vecina nas sve lose sam cuo i video o njima.

Kinez je za razliku od boljih motora, veoma nezan, koji se mora pazljivo razraditi i cuvati.

Materijali jesu veoma nekvalitetni ali zato su oni i tako jeftini.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Naravno Gile da si u pravu.Kineza ima milion marki razlicitog kvaliteta,sa fabrikama koje prave i motocikle pod japanskim brendovima.Pokusavamo da raspravljamo o konkretnim primerima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

izvinite ako se varam (nisam bash pratio teme sa kinezima),

ali mislim da su konkretnu kinezi koji su napravljeni da se kvare:

baotian, sprint... ali ne pricam uopsteno, to znam od mojih drugara

koji imaju puno problema sa istim.  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja