Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa paljenjem KLE!!!!POMOC

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova

Drugari, ocistio sam kontakte na starter reley-u i naprskao WD ali nema nekih bitnih rezultata. Da li neko zna gde da nabavim ovaj deo, kao i da li postoji mogucnost da ga popravi neki elektricar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Jagodina

Vidim da volis sam da cackas i popravljas a vidim i da si iz Paracin,nemoj da se mucis vise oko toga neisplati se da se popravlja ima da ti pali neko izvesno vreme i opet ima da bude isto. Evo pogledaj OVDE pa proceni sam.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Blok 33
  • Motocikl: PIaggio NRG

Da pitam i ja dok je aktuelno, ja sam imao problem sa paljenjem, ali nije bilo do releja, samo je skljocne i nista, problem sam resavao tako sto ubcim u drugu i malo krenem u nazad pustim kvacilo i onda normalno zavergla. Problem je bio u grafitnim cetkicama, to je reseno zamenom novih i ciscenjem rotora, ALI

 

od tog mog guranja u nazad nekako od tada kada vergla jednostavno prokliza i kao da ne uvati frajlauf.

 

INteresuje me da li to sto sam radio je moglo da osteti sistem frajlaufa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

bas tu se nalazi to je rele palenja on komanduje alnaserom i to je problem menjaj ga popravke nema kao sto su vec rekli moze da zaglavi ako ga budzis i da ti strada alnaser rele ti je oko 3000 din a pasuje i od pojedinih skutera kosta 1500 din bitna ti je amperaza i uticnica ima ih indenticnih od skutera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
4 hours ago, n96.Cagiva said:

Dakle jedno pitanje za sve vas....

Imam problem sa motor pod imenom Cagiva Freccia 125cc...

Moj problem je kad ptisnem taster za paljenje u automatu (releju za paljenje) se cuje klk,klk bukvalno kao da zuji....

Kupio sam novi relej sa istom voltazom i ampera, kad sam ga prikljucijo, opet ista stvar, bombina i CDI su ja barem misli u super stanju jer sve ostalo radi dok je motor upaljen (palim na gurku) dakle da razjasnim motor u opste ne vergla...

Verglao je pre, ona je poceo malo da zeza drzim dugme za paljenje jedno 10-15 sec i onda krene da vergla i onda je krenuo releje da se cuje....

Akumulator pre toga je kupljen nov jer na starom su pukle celije....

Ako neko zna nesto zamolio bih ga da mi pomogne i hvala unapred :D:)

==================================================================

Kontakt za pomoc !

Email : vranic.city@gmail.com

BROJA TELA nebih da ostavljam posto ne znam bas koliko ima ozbiljnih, a koliko ne ozbiljnih dakle u glavno mozete slati poruke na email....

Pa jesi brobao da skines anlaser i ocistis sve kontakte , vratis, probas. Ako i dalje nece, skines opet. 

Odneses na akumulator od auta. Stavis na akumulator, ako zavrti na kleme. Onda je ispravan,ako ne zavrti onda nije. Ako anlaser vrti a masina ne vergla onda ti je otisao frajlauf ( jednosmerni lezaj). Moze biti 1000 stvari. Ne vidim odakle si posto se nisi predstavio.

Ako si iz Bg-a oteraj ga kod Rajka da ga pretrese elektricarski. Verovatno je neki kontakt u pitanju. A za pocetak mozes i sam da probas da isprskas sve kontakte , kontakt sprejem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vranic
  • Motocikl: Yamaha R1
On 10/16/2018 at 9:50 PM, Astral said:

Pa jesi brobao da skines anlaser i ocistis sve kontakte , vratis, probas. Ako i dalje nece, skines opet. 

Odneses na akumulator od auta. Stavis na akumulator, ako zavrti na kleme. Onda je ispravan,ako ne zavrti onda nije. Ako anlaser vrti a masina ne vergla onda ti je otisao frajlauf ( jednosmerni lezaj). Moze biti 1000 stvari. Ne vidim odakle si posto se nisi predstavio.

Ako si iz Bg-a oteraj ga kod Rajka da ga pretrese elektricarski. Verovatno je neki kontakt u pitanju. A za pocetak mozes i sam da probas da isprskas sve kontakte , kontakt sprejem.

Evo da se predstavim....

David Joksic

Vranic - Barajevo

=============================

Alnaser vrti na kada sojim na akumulator od auto, ostalo mi je jos da naprskam kontakt sprej, ako nece moracu kod nekog elektricara, plus motor upali kada stavim na akumulator od auto, zavrti sve, samo nece kada hocu preko mog akumulatora i preko dugmeta, u releju se cuje kako ssam vec rekao klk, klk.....Hvala na odgovoru :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Verovatno je problem u elektropokretacu, to je poznata Cagiva boljka. Vuce previse struje koju akumulator ne moze da isporuci. 

Kod nekog dobrog auto elektricara prvo servisiraj elektropokretac - lezajeve, biksne, cetkice, kolektor... 

Pa posle vidi regler i punjenje... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Evo cika Rajko (Arakis) ti dade savet. 

Do sad uvek bese u pravu :)

Dobrodosao na forum kolega !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vranic
  • Motocikl: Yamaha R1
On 10/18/2018 at 8:49 AM, Arakis said:

Verovatno je problem u elektropokretacu, to je poznata Cagiva boljka. Vuce previse struje koju akumulator ne moze da isporuci. 

Kod nekog dobrog auto elektricara prvo servisiraj elektropokretac - lezajeve, biksne, cetkice, kolektor... 

Pa posle vidi regler i punjenje... 

Uredu, havala puno na savetima, pisem kad se namesti... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja