Jump to content

Moto Zajednica

Novi ZOBS/Policijska Drzava/Sesto Culo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 109 postova

@Pit:

Pa ja jesam ucesnik u saobracaju, ali ja sve propise postujem kad sam na ulici...ako pogresim - kriv sam, naplatite mi kaznu...

 

Videh da je i Lancia postovao - eto, rekao sam da hoce. Samo sad zurim, a napisao je dosta, pa ne mogu da procitam, ali siguran sam da je argumentovano obrazlozio novi zakon i objasnio da to treba tako, i pokazao da ima ovde o tome ko da brine, a ne mi da se prepucavamo oko stvari koje nas se ne ticu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sta ce nekome mercedes ili bmw koji moze da ide 300 i vise km/h kada je ogranicenje kod nas 120. Ako mogu da puste takve automobile da vidim kao ce mi obrazloziti ogranicavanje motora.

 

Davno nekad BMW je imao konferenciju za stampu povodom predstavljanja (tada) novog modela 745i. Postavljeno im je ovo tvoje pitanje. Odgovor je bio da se ne mora ici vise od ogranicenja, ali da zahvaljujuci snazi automobila on to ogranicenje moze da postigne i uzbrdo i nizbrdo i u svim uslovima, nezavisno od opterecenja i broja putnika. Sem toga, takvi automobili zbog svoje snage za mnogo krace vreme i na mnogo manjem prostoru obavljaju preticanje te je po njima takav auto bezbedniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Bravooooo! :) Eto - znao sam da neko ima nesto pametno na to da kaze. Pa dabome, Lajalko, zna BMW sta radi, nije to mala fabrika...Ko je bio u pogonu u Minhenu zna o cemu pricam. Nije ta snaga da bi se divljalo i vozilo brzo - to je za bezbednost u saobracaju...Nazalost, tu bezbednost samo mali broj nas moze sebi da priusti :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

najvecu krivicu za lose stanje bezbednosti nose rukovodece strukture nadleznih sluzbi i policije.

 

najveci debilizam je uvoditi normu za pisanje kazni. policajac treba da bude dovoljno svestan i savestan da zna kad ce pisati kaznu a kad upozoriti vozaca. a ovako se pisu debilske kazne jer je vazan br.

 

za merenje rezultata preventive i upozorenja treba vremena a mi bi sve preko noci (mislim kao narod).

 

evo jos jedne ideje, neka litar benzina bude 5oo dinara pa nece biti ni guzvi ni sudara. ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

Sem toga, takvi automobili zbog svoje snage za mnogo krace vreme i na mnogo manjem prostoru obavljaju preticanje te je po njima takav auto bezbedniji.

 

Sa ovim delom se slazem. Od svih automobila koje sam vozio bratovljeva mazda mi se najbolje pokazala bas zbog startnosti. Pogledas retrovizore, migavac, levo, gas, migavac, desno, kocnica. Obisao si kamion sa prikolicom za cas. I na putu gde se pretice trakom za saobracaj iz suprotnog smera ovo je strasno bitno. Sto sam manje u toj traci manja sansa za ceoni sudar. A o uzbrdicama i da ne pricam. Kada ponekad razvozim drustvo drugarovim jugicem, on je dijabetocar pa kada mu je lose ne sme da vozi, ako je pun auto i u prvoj jedna iscupa uz neka Beogradska brda.

 

Licno bolje se osecam u jacim kolima jer ona uvek lepo odrade ono sto mi treba i ne moram da mislim hocu li uspeti ovo ili ono hoce li mi se motor ugusiti od opterecenja. A ogranicenja se mozes pridrzavati bez obzira na snagu masine. Te price ne mozes tako nesto da vozis 60 na sat su po meni bez osnova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Ja vozim yuga i realno fali mu snage za brza preticanja, ali ako si malo strpljivijii, uvek naidje mesto za bezbedno preticanje. Problem je da postoji dosta mesta, gde su ograničenja brzine nerealno mala, šta su voditelji emisije SAT više puta navodili na konkretnim primerima. Komentar im je bio da su vozila napravljena da se voze a ne da mile. Za uživanje koristim keeway speed 125, jer ga vozim baš polako tj. i ne može nešto brzo i baš mi je prilično kazni uštedeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Da bi se bezbednost učesnika u saobraćaju ostvarila, bitno je da je se svi pridržavaju i da u njoj učestvuju svesni i savesni ljudi. Npr.pre dve godine sam vozio bajs na relaciji Kragujevac-G. Milanovac-Rudnik-Kragujevac i na ibarskoj magistrali pretekao me je kamion sa prikolicom tako da samo što me nije očešao. Pomislio sam svašta o vozaču kamiona, ali sam mišljenje promenio kada se zaustavio da bi pio vodu na izvoru. Elem, vozač kamiona je teško bolestan čovek, koji se toliko trese da je jedva prešao ulicu da bi natočio vodu, i shvatio sam da bi njemu svaka promena pravca zbog prepreka na putu bila teška muka zbog njegovog nekontrolisanog trešenja. Pomislio sam ko je njemu dao dozvolu da vozi, a kako znam da je lekarsku komisiju moguće prevariti uzimanjem lekova koji stvarno stanje mogu prikriti, korigovao sam se u momentu. Npr. moja koleginica mi je ponosno rekla da njen otac ima vozačku dozvolu iako ima visok pritisak. Samo je pred pregled popio lekove, prećutao je o tome i dobio dozvolu.Na tu temu smo došli jer sam pričao o svom lekarskom pregledu za motor, i kako je doktorka bila izričita da jednog momka od 20 god. odbiju na lekarskom drugi put jer ima pritisak od 180, i kako je to objasnila i njegovom ocu, da je njima prioritet da se momak izleči jer je bolestan, a da dozvolu ne može da da nekom ko može u toku vožnje da kolabira. U toku prošlogodišnje vožnje, desila mi se još jedna stvar na koju bi upozorio sve motoriste. Išao sam za Raču kragujevačku kada je golf 2 sive boje iz suprotnog pravca prešao na moju stranu i prošao veoma blizu mene. Pomislio sam da je to trenutna neopreznost vozača. Medjutim, kada sam se vraćao iz Raće, opet sam se susreo sa istim vozačem i opet je bilo isto, tj, gore. Primetio sam da me gadja . Pomerio sam se skroz van puta i prošao je pored mene za 2cm. Ako neko ima slična iskustva, voleo bih da ih pročitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

@Gorance,

 

Ima takvih slucajeva, mnogo cesce nego sto mislis. Pre desetak dana (put Batocina-Kg), na mene je krenuo covek kamionom sa prikolicom. Pravac, nigde nikoga osim njega i mene. Ja u sredini svoje trake. Na oko 200m od mene krece covek da prelazi u moju traku. Ja ablendujem i polako se sklanjam u stranu. Kada je prisao blize, vidim dvojicu u kabini kako me gledaju i smeju se.  :o. I krenuo da se vraca u svoju traku...

Uvek kada se setim skoci mi pritisak...

 

I kome ja da se zalim? Pa i da sam naisao na patrolu i rekao sta se desilo, verovatno bi se samo nasmejali.  >:(

 

Tablicu ispod repa a svecice u dzep.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

More samo nas treba po dzepu. Takav smo narod. Treba biti rigorozan i sve ce biti u redu.

 

 

 

 

 

 

Jedno 16 puta si ponovio ''nas treba kazniti'' pa ''nas treba kazniti'' najbolje bi bilo da ides i da na racun supa uplatis kolko mislis da treba da te kazne i bices miran neko vreme ;).Ja recimo ne mislim da neko treba da me kaznjava i na svaki moguci nacin izbeagavam kaznjavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

ja nisam narod vec pojedinac. Mi kao pojedinci nemamo obicaj da se samokaznjavamo zbog osecaja kolektivne krivice. Nijedan narod ne poznajem, gde god krenem sve pojedinac do pojedinca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

More samo nas treba po dzepu. Takav smo narod. Treba biti rigorozan i sve ce biti u redu.

 

 

 

 

 

 

 

A odakle ti znas da ja ne postujem saobracajne propise ,jesam li u ovoj diskusiji negde napisao i pozivao na nepostovanje istih.Ja sam samo rekao da izbegavam placanje kazne i prema tome ne ttreba ti''a takvi kao ti''etiketiranje.

    Meni su se samo smucili likovi koji se malo pa pojave na forumu i onda kao papagaji ponavljaju u nedogled kako nam je slaba kaznena ppolitika ,kako nas treba ka znjavati sto vise jer smo mi eto los narod.Evo sad svima pa i tebi koji misle da smo los narod pa iselite se ljudi niko  vas ne tera da zivite ovde medju losim ljudima jer se vi savrseni se ne uklapate tu i sve vam smeta. Cisto licemerje nista drugo.Svojevremeno u slicnim temama je bilo ljudi koji zu zastuplai kao iskren stav ''pa sta napravis prekrsaj i hrabro kazes pisi prijatelju kaznu kolkio treba ja cu da platim.To su samo price za malu decu jer ja takvog coveka nisam upoznao, pa tako i ti blece steno sigurno da krsis propise svesno ili nesvesno jer jednostavno je nemoguce voziti po nasim propisima .

 

 

 

 

Jedno 16 puta si ponovio ''nas treba kazniti'' pa ''nas treba kazniti'' najbolje bi bilo da ides i da na racun supa uplatis kolko mislis da treba da te kazne i bices miran neko vreme ;).Ja recimo ne mislim da neko treba da me kaznjava i na svaki moguci nacin izbeagavam kaznjavanje.

 

A ne! Ja postujem saobracajne propise. A takvi ko ti sto izbegavaju dolijaju kad tad. I ako mene pitas treba da plate. Ko ne plati na mostu platice na cupriji. Kad su uveli naplacivanje kazne za pojaseve odjednom su svi poceli da se vezuju. Sad vec vicu ako ih zaustave da pisu za pojas. Znaci malo im je 1000 dinara. Treba povecati kaznu pa ce vezivanje ponovo poceti. Nema tu ama bas nikakve filozofije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

mudro zboris bleche steno, mada vise zvucis kao zalosna sova.

 

Ma vala i jesam. ubi me ovo vreme.

 

@za pita koji govori pitomo

 

Sto se uzbudjujes? Ma nema potrebe. Normalno pricamo. Tacno sam stekao utisak da si se iznervirao. Ja volim svoju zemlju i necu nigde da idem.

Evo ja ti odgovorno tvrdim, da kad mene zaustavi policija ja kazem kriv sam pisite! I ne znam kako ti ovo zvuci ali najcesce su me u takvim situacijama gledali u neverici i na kraju pustali bez kazne.Malo ispituju sta i kako i na kraju vrate dokumenta. A ovo je proverljiva informacija! Dva puta sam u zivotu platio kaznu i to za parking. Zaboravim da uplatim i onda me saceka cestitka.Sad odma po izlasku iz auta prvo kucam poruku za parking. I moram priznati da mene policija nikad nije zaustavila da bi mi napisala kaznu a da nisam kriv. Cuo sam dosta price da su zaustavljali ljude bez razloga ali iskreno ja nisam imao takva iskustva. Moja iskustva sa policijom su bila cesto komicna tj. njihovo ponasanje, stavovi, raspolozenje ali nikad nisam osetio maltretiranje. Bila je mozda doza bahatosti ali maltretiranje ne. Dakle ipak jedan korektan odnos.

Veliki pozdrav za Pita. 

 

 

;)

 

 

 

 

 

 

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

[svojevremeno u slicnim temama je bilo ljudi koji zu zastuplai kao iskren stav ''pa sta napravis prekrsaj i hrabro kazes pisi prijatelju kaznu kolkio treba ja cu da platim.To su samo price za malu decu jer ja takvog coveka nisam upoznao

Zdravo Pite  :). Kao sto kazes, ako ga ti nisi upoznao, mora da takav ne postoji  :D

 

Eto pod stare dane docekah da veroucitelj (bez uvrede Bleche, mislim na veroucitelja kao instituciju  ;D) i ja imamo isti stav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Da se ogradim, mislio sam na stav "kad ukakim stvar, nema kukanja ni moljakanja, nego, jbg, kolko kosta, tol'ko platim i cao". Ne bude mi drago, da se razumemo, jer znam kome placam, ali to nema veze, sam sam kriv. Kad bih postupao drugacije, ne bih, cak ni kad sam sam u kolima ili na motoru (ili na forumu), imao pravo da se na'ebavam majke (naglas ili u sebi, zavisi od kretena  :D) kretenima koje svi srecemo na putu svakodnevno, niti korumpiranim pandurima, jer bih bio zesci licemer. I nije tacno Blek da je to stav koji ima mnogo ljudi. Vecini ljudi odgovara ovako, samo kad se opeku s vremena na vreme, malo kukaju na muriju, drzavu, puteve, budale za volanom itd.... a u sustini, sta fali sistemu gde za male pare (ili malo vece) ili ako poznajes nekog, mozes da se izvuces iz bilo kog sranja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

[svojevremeno u slicnim temama je bilo ljudi koji zu zastuplai kao iskren stav ''pa sta napravis prekrsaj i hrabro kazes pisi prijatelju kaznu kolkio treba ja cu da platim.To su samo price za malu decu jer ja takvog coveka nisam upoznao

Zdravo Pite  :). Kao sto kazes, ako ga ti nisi upoznao, mora da takav ne postoji  :D

 

Eto pod stare dane docekah da veroucitelj (bez uvrede Bleche, mislim na veroucitelja kao instituciju  ;D) i ja imamo isti stav.

 

 

 

 

 

 

Zdravo Cili ,nesto sam ceo dan razmisljao i znas sta duboko me je dirnula iskrenost i prostodusnost narodnog coveka a veroucitelja Bleka Stene,siguran sam da je on u pravu i da stvarno tako misli a kad se malo bolje i ja razmislim to i nije tako lose ,mislim priznati krivici tako da cu od sada i ja sa radoscu i srecom placati kazne .....naravno ako me uhvate..... u prekrsaju( da ne pomisle sad neki da cu da bezim sa lica mesta dogadjaja. Pozdrav tebi i bleku steni odsada i ja razmisljam kao i vi.... eh da nas je vise gde bi nam bio kraj ...ova zemlja bi procvetala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Mislim da nece biti bas potrebno da placas sa srecom i radoscu, ili ce mozda "policiijski zakon" i to da propise  :D

A sad malo o temi: ukoliko se desi da se ovakav zakon, pisan od strane policije, stavi na skupstinu, pa jos i prodje, mozda ce morati pazljivije da se razmisli o nacinima protesta... mada, kad bolje razmislim, nece biti potrebe da bajkeri ista organizuju, posto ce taksisti i kamiondzije da odrade posao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

Ah, da... Koliko vidim, a ispravite me ako gresim, i sadasnji zakon ima odredbe koje sankcionisu mnoge prekrsaje koji je u stvarnosti sankcionisu samo kad g. Organ ima zelju za izzivljavanjem nad pojedincem, u prevodu svima po zasluzi, osim onima kojima to nije.

To mi sve izgleda ko da si klincu dao da sam sebi pravi jelovnik, red Big Mac, red cokolada.... Samo dokazuje zrelost onih koji bi to trebali da urade. Ali svet izgleda mnogo drugacije sa zadnjeg sedista sluzbenog Audija nego sto ga mi vidimo. Ustanak ili ne... Ne vidima da ima snage i volje da se ustaje, lakse je nositi 20 evra u saobracajnoj. Na to i oni racunaju. Srozali su sebe i svoj ugled do ivice provalije a ovakvim "idejama" kao sto je ovaj zakon prete da naprave odlucan korak napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ah, da... Koliko vidim, a ispravite me ako gresim, i sadasnji zakon ima odredbe koje sankcionisu mnoge prekrsaje koji je u stvarnosti sankcionisu samo kad g. Organ ima zelju za izzivljavanjem nad pojedincem, u prevodu svima po zasluzi, osim onima kojima to nije.

To mi sve izgleda ko da si klincu dao da sam sebi pravi jelovnik, red Big Mac, red cokolada.... Samo dokazuje zrelost onih koji bi to trebali da urade. Ali svet izgleda mnogo drugacije sa zadnjeg sedista sluzbenog Audija nego sto ga mi vidimo. Ustanak ili ne... Ne vidima da ima snage i volje da se ustaje, lakse je nositi 20 evra u saobracajnoj. Na to i oni racunaju. Srozali su sebe i svoj ugled do ivice provalije a ovakvim "idejama" kao sto je ovaj zakon prete da naprave odlucan korak napred.

 

 

 

 

 

 

Sto kazu braca Bulgari'' sto ne moze da resis sa malo pari ce go resisi sa mnogo pari''.Bilo je i bice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

I eto, sad cuh na dnevniku, dobicemo dugo ocekivani zakon, kako kazu, onaj koji oceujemo vec 20 godina, po hitnoj proceduri, do kraja aprila ce biti odobren od strane vlade, a usvojen do pocetka leta.

 

Navodno je sjajan, fantastican, nije jos bas gotov, ali bice na vreme. Samo da jos nesto usaglase, rece gospodin covek sa saobracajnog faksa. Mrkonjic egzaltiran, samo sto ne skace od srece, policajac kaze da je najvise nalik na nemacki zakon "ali prilagodjen u nekim delovima". Verovatno misli na one da sem vozaca niko ni za sta nije odgovoran. A, kako mi se cini, posto ce taj predlog tako na brzuinu da sklepaju, preskocice se javna rasprava pa cemo biti stavljeni opet pred svrsen cin.

 

Jedini zakon koji je davao neka sira prava narodu, je bio, koliko se ja secam, ustav iz `74. sa svim onim pravima manjinama, u sustini Siptarima. Znaci, poucen iskustvom, mislim da ako se donese ovaj zakon, nikada vise nece biti promenjen na nacin koji bi drzavi manje odgovarao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

I eto celog zakona a da nemamo pojma sta u njemu pise i sta nas ceka. Sad moze svako proizvoljno da tumaci sta tu pise a niko dok se zakon ne pojavi nec znati sta je po zakonu a sta ne. I kad nas stave pred svrsen cin, a hoce jel tako rade vec godinama, onda smo nadrljali i ne mozemo nista da menjamo. Crno nam se pise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

Posto sam ja i dalje skeptican povodom tog zakona, jer kod nas sve usvajaju 10 puta duze nego sto je neophodno pa ce tako i ovaj zakon vrlo verovatno jos dve godine da gnjave, zna li iko od kada taj zakon stupa na snagu? Naravno pod uslovom da ga usvoje kao sto su rekli do kraja aprila. Cisto da polozim za A pre toga ako bude para ikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

ti pozuri sa polaganjem posto ce sigurno doci do poostravanja kriterijuma za dobijanje vozacke dozvole

 

to samo po sebi znaci poboljsanje u odnosu na dosadasnji sumanuti sistem samoobucavanja u saobracaju [za A kategoriju] tako da je ipak u pitanju napredak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

ti pozuri sa polaganjem posto ce sigurno doci do poostravanja kriterijuma za dobijanje vozacke dozvole

 

to samo po sebi znaci poboljsanje u odnosu na dosadasnji sumanuti sistem samoobucavanja u saobracaju [za A kategoriju] tako da je ipak u pitanju napredak

 

 

Ajde da te pitam a otkud znas da ce doci do poostravanja kad nigde nema da se pogleda zakon koji se donosi, ili sam ja neobavesten pa ne mogu da ga nadjem. Ovim ne mislim da te nesto prozivam nego kako mozemo u opste o necemu da pricamo kada neznamo ni kako izgleda a nece biti na javnoj raspravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja