Jump to content

Moto Zajednica

yamaha fz6 fazer

Recommended Posts

Guest diRRty

Probao sam taj motorcikl, vrlo malo da bih mogao da pricam o njemu, ali to sto imam malo iskustva govori da motorcikl nije los , ali nista posebno.Takodje imaju ga moji prijatelji koji nisu bas ludacki zaljubljeni u njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Aj nam se ti lepo predstavi, u rubrici za predstavljanje, a onda cu ti reci sta mi je extra iskusni bajker ispricao za fazera 600 :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino
Aj nam se ti lepo predstavi' date=' u rubrici za predstavljanje, a onda cu ti reci sta mi je extra iskusni bajker ispricao za fazera 600 :D;)[/quote'] Ajde ipak ispricaj , posto i mene zanima taj motor , a ja sam se poodavno predstavio :roll: :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

e pa ne moze, :twisted: ondak ce i ovaj sto nije 'platio' da se klati :lol: koliko god simpa i lep na prvi pogled nije nesto ekstra 'vako po performansama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

a ovo za performanse........pa on i nije klasican supersport motor vec na foru od svega po malo a opet sport motor.zato mu i performanse nisu isforsirane do maximuma vec je da kazem zakljucan na tih 98 ks.i to je sasvim dovoljno za recimo turisticke ture kako i izgledom pokazuje za sta je.i povrh svega duzi vek agregata.evo malo retrospektiva-Redni, vodom hlaðeni èetvorocilindarski motor radne zapremine 600 ccm sa 16 ventila i dva bregasta vratila gotovo je identièan motoru Yamahe YZF-R6. Tako su kovani klipovi, oblik komore za sagorevanje, ventili i odnos preènika i hoda klipa preuzeti bez ikakvih izmena sa supersportiste. Jedina znaèajnija razlika vezana je za nova livena bregasta vratila koja imaju isti profil, kao onaj koji je do sada primenjivan kod FZ6 Fazera. Primenjene su i druge opruge na usisnim ventilima i modifikovani usisni kanali, koji motoru obezbeðuju ravnomeran razvoj snage. Motor razvija 72 kW (98 KS) pri 12000 o/min i maksimalni obrtni moment od 63,1 Nm pri 10000 o/min. Kompresioni odnos je 12,2:1.

 

i jos ovo[znaci u pitanju je najnoviji model]-FZ6 Fazer kao prvi motocikl u klasi ima okvir od livenog aluminijuma. Nova CF tehnologija livenja ima šest puta veæi podpritisak u livaèkom kalupu (kokili) nego kod konvencionalnog livenja, stabilnija je temperatura tokom livenja, a teèni aluminijum se u kokilu ubrizga pet puta brže, što oksidaciju smanjuje za 80%. Nova tehnologija daje i dizajnerima veæe moguænosti za oblikovanje okvira, struktura okvira je zatim bitno pojednostavljena,NEMA ZAVARENIH MESTA NA OKVIRU jer se on sastoji iz leve i desne polovine, koje su meðusobno spojene zavrtnjima kod glave upravljaèa i u podruèju zadnje oscilacione viljuške.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Imas tekst o tom motoru u rubrici predstavljanje, na nasem sajtu.

 

Od lika koji je vozio gotovo sve sto postoji od motora danas, sam cuo da nije bas zadovoljan motorom jer da bi isao mora da se zavrti do 8 hiljada, sto bas nije ugodno za putovati...

 

Nego, ajde se predstavi kao svi ostali, da se ne naljutim. To je PRAVILO, a ne moja zelja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo predstavicu ja Martins-a: on je fudbaler Intera i voli da pravi salto kad da go :lol:

 

Ako se svi tolko zale na Fazera daj nek ga poklone meni a moze i neka simbolicna nadoknada da padne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

da ja sam ono sto bi neko zbog necega hteo,pozeleo da bude.......a to za obrtaje pa u clancima pise da je bas na najnovijim modelima sve to korigovano u korist nizih i srednjih obrtaja?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina

Ja sam se jedno vreme interesovao za kupovinu Suzukija SV 650 pa ti mogu nesto reci o motoru.

 

Vrlo je popularan cak i danas i sa dobrim karakteristikama - ima V2 motor koji proizvodi 70 ks. To nije mala snaga jer su V2 motori poznati po startnosti tj. odlicnom odzivu na malim obrtajima. Nije ni preterano tezak, ako se dobro secam ispod 180 kila je pa je lako manevrisati sa njim.

 

Postoje dve varijante, "obican" SV 650 koji nema prednju masku ni vizir (nesto slicno Cometu GT 250) i odlican je za gradsku voznju jer ima klasicno "bicikl" guvernalo s kojim se lako upravlja. Druga varijanta je SV 650 S, koja dolazi sa prednjom maskom, vizirom i ima heblove pa je vise u nekom fazonu trkalica.

 

Pre neki mesec sam bas isao da pogledam jedan crni SV 650 S iz 2001-e i moram reci da je bas bio lep i ocuvan, ali (bar za mene) sa malo jacom cenom od 4.400e... Cini mi se da je nesto jako malo bio presao, mozda 16000 km. Pogledaj u Halo oglasima, mozda je jos uvek tamo.

 

Preporucujem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Slike mozes dodati na 2 nacina:

 

1. procitaj vec napisano 'uputstvo i pravila' tekst u rubrici 'forum' - pogledaj u meniju sa leve strane,

 

2. idi na nasu galeriju slika i dodaj tamo u odgovarajucoj rubrici za yamahu.

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Ponosni sam vlasnik Fazera '04 god. I mogu reci da ide jako lepo s obzirom da je ipak to samo 600 ccm. Presao sam malo vise od 14000km, mada sam vidjao motore i sa preko 35000km predjenih.

Do sada sam promenuo jako puno motora i svaki je imao svojih mana ali i vrlina, tako da mislim bilo koji motor da kupis bices zadovoljan ali samo pod uslovom da zaista volis voznju a ne da tebe vide sta vozis.

 

Pre par dana sam probao potezanje sa ZX 636 '04god. i do 150km/h mi je bezao svega duzinu motora, a elasticnost od 100km/h u 6 brzini drzali smo se ujednaceni do 150km\h i tek tada je poceo da odlazi. A Kawa ima skoro 20ks vise !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Pre par dana sam probao potezanje sa ZX 636 '04god. i do 150km/h mi je bezao svega duzinu motora' date=' a elasticnost od 100km/h u 6 brzini drzali smo se ujednaceni do 150km\h i tek tada je poceo da odlazi. A Kawa ima skoro 20ks vise !!![/quote']

 

Na Ostruznici je to bilo, ako se ne varam... Videh to uzivo ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

To je bio moj srednji brat (ja sam najstariji). Imamo potpuno identicne motore a najmladji je i najcuveniji i vozi Cometa 650 (ima ga na filmicima).

Jedina mana kod Fazera sto ima veliki broj obrtaja pa dok stigne do 14000 vreme prolazi. Inace vrlo malo trosi, ima odlicnu zastitu od vetra te moze da se vozi vrlo brzo bez zamora. Letos sam napravio 750km za 8sati kada sam se vracao iz Grcke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
To je bio moj srednji brat (ja sam najstariji). Imamo potpuno identicne motore a najmladji je i najcuveniji i vozi Cometa 650 (ima ga na filmicima).

.

 

Aj se malo bolje predstavi u rubrici 'predstavljanje clanova' da bismo saznali nesto vise o tebi i Polic familiji ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja