Jump to content

Moto Zajednica

Umetnicke fotografije nasih motora

Recommended Posts

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Pa brishi nema ljutnje , ja vise volim fotografiju koja nesto govori a ti  volis pogodjen fokus ekspoziciju itd sto je i normalno za nekog ko zeli da bude profi.Usput na ovoj slici imas dvije ljepotice prvu hondu i drugu n.n djevojku, jednu od krvi i mesa drugu od plastike i zeljeza, obadvije lijepe ,obadvije ostre, obadvije ljute ......obadvije cekaju startovanje ;D ;D ;D

Ja sam malo pogresno shvatio tj bio sam lenj da procitam  pravila, jbg mislio sam da je tema za bajkere koji nose foto i naprave zanimljive snimke za oko obicnog covjeka.Izvinjavam se

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Pa brishi nema ljutnje , ja vise volim fotografiju koja nesto govori a ti  volis pogodjen fokus ekspoziciju itd sto je i normalno za nekog ko zeli da bude profi.Usput na ovoj slici imas dvije ljepotice prvu hondu i drugu n.n djevojku, jednu od krvi i mesa drugu od plastike i zeljeza, obadvije lijepe ,obadvije ostre, obadvije ljute ......obadvije cekaju startovanje ;D ;D ;D

Ja sam malo pogresno shvatio tj bio sam lenj da procitam  pravila, jbg mislio sam da je tema za bajkere koji nose foto i naprave zanimljive snimke za oko obicnog covjeka.Izvinjavam se

 

Bez ljutnje naravno. Nego je stos sto ovo treba da bude tema vise za foto entuzijaste nego za bajkere. Vec postoje dvije teme (postavio sam linkove) gdje stavljamo slike motora i one tamo trebaju da stoje i da se stavljaju, ovo je zamisljeno da bude malo kreativnije u smislu fotografskog umijeca. Eto samo to ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Zadnjih 5 postovanih slika su NAJOBICHNIJI TRASH, slucajno okinuto, tehnicki detalji za radionicku knjigu.....neke tehnicki bolje, neke loshije - kako je ko znao i chime je slikao.

 

Ali ajde da i ja ponovim OVO NISU SLIKE - NEMOJTE POSTAVLJATI BILO STA SAMO DA BI NESTO POSTAVILI.

 

Procitajte uputstvo za upotrebu ove teme pre nego sto postavite bilo sta sto ste slikali i time spamujete i zagadite temu.

 

Unapred hvala na razumevanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Zadnjih 5 postovanih slika su NAJOBICHNIJI TRASH

 

Ok profi. Okaci ti neku sliku, a moje obrisi.

 

1. Ne odnosi se DIREKTNO na tebe, nwego na svih 5 slika pa ne razumem sto se ljutish.

 

2. Zadnjih 5 postovanih slika su NAJOBICHNIJI TRASH - ko ima da kaze nesto suprotno mozemo da diskutujemo o tome, bas bih voleo da mi neko objasni zasto su te slike dobre.

 

3. Ja ne brisem slike na forumu, a skoro nikad ni u poslu (osim ponekad mojim honorarcima koji su ponekad slicni vama, zaigraju se pa kad nema slike krenu u "krivljenje" - horticals - i podekspoziciju, ne bi li slike bile ko iz Magnum-a)

 

;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

1. Ne odnosi se DIREKTNO na tebe, nwego na svih 5 slika pa ne razumem sto se ljutish.

2. Zadnjih 5 postovanih slika su NAJOBICHNIJI TRASH - ko ima da kaze nesto suprotno mozemo da diskutujemo o tome, bas bih voleo da mi neko objasni zasto su te slike dobre.

3. Ja ne brisem slike na forumu, a skoro nikad ni u poslu (osim ponekad mojim honorarcima koji su ponekad slicni vama, zaigraju se pa kad nema slike krenu u "krivljenje" - horticals - i podekspoziciju, ne bi li slike bile ko iz Magnum-a)

;)

 

Ne znam odakle ti ideja da se ljutim, samo bih voleo da vidim razliku izmedju tvog i mog posla.

Ti si profi, mozda mogu nesto da naucim od tebe, ako vec ne mogu da posvetim toliko vremena vezbanju?

Poz

Igor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ljudi, nemojte postavljati fotografije u ovu temu ako niste foto amater/entuzijasta/profesionalac, dakle ako se ne bavite fotografijom i ako ta fotografija nema FOTOGRAFSKU vrijednost!

 

Šta je fotografska vrednost? Kako da mi amateri znamo da li fotografija ima fotografsku vrednost ili je trash?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Arilje

Ljudi, nemojte postavljati fotografije u ovu temu ako niste foto amater/entuzijasta/profesionalac, dakle ako se ne bavite fotografijom i ako ta fotografija nema FOTOGRAFSKU vrijednost!

 

Šta je fotografska vrednost? Kako da mi amateri znamo da li fotografija ima fotografsku vrednost ili je trash?

 

Evo ovako ljudi, da probam da pomognem :): Ova tema je predvidjena za fotografije motora koje su uslikali ljudi koji se bar malo, amaterski, ali ipak malo edukovano, bave fotografijom. Dakle fotografije na kojima su ispostovana bar neka dva-tri osnovna pravila ove oblasti. E sad, tih par pravila je dosta lako naci u svakom prirucniku na netu, pdf knjizi, a ako vas to ne zanima (a samim tim i fotografija kao vid umetnosti), onda toj vasoj fotografiji njie mesto u ovoj temi, vec u ovoj:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=11357.0

 

...gde mozete kaciti bilo kakve slike vasih ljubimaca. Ako ipak zelite da se bavite fotografijom ozbiljnije, a opet vas mrzi da citate knjige ili sajtove (sto je samo po sebi kontradiktorno, ali ajd sad), koji ce vam vrlo brzo pokazati razliku izmedju "obicne" i malo ozbiljnije fotografije, onda u drugoj temi u ovom podforumu postavite pitanje i sigurno ce neko odgovoriti.Napr.: "kako da podesim ekspoziju, sta je dobar kadar", i slicno... 

 

Naravno, nije ovde poenta da se kace iskljucivo profi fotke za reklamnu kampanju Yamahe ili slicno, ali jednostavno da se ispustuju neka pravila ovog zanata, umetnosti, sto god....

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

I dalje ne znam šta je to fotografska vrednost? Iz tvog posta sam zaključio šta je to vrednost fotografa al šta je fotografska vrednost i čime se meri i dalje ne znam... a voleo bih da znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Naravno, nije ovde poenta da se kace iskljucivo profi fotke za reklamnu kampanju Yamahe ili slicno, ali jednostavno da se ispustuju neka pravila ovog zanata, umetnosti, sto god....

 

Što automatski mogući broj slika smanjuje na broj članova foruma sa fotografskim stažom i opremom iz (polu)profesionalnih voda...

 

Nije ovo foto forum pa da se "nadjačavamo" fotkama... Svako uradi najbolje što može, a žiri uzme i ocijeni šta valja, a šta ne valja prema kriterijumima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

 

 

Nije ovo foto forum pa da se "nadjačavamo" fotkama... Svako uradi najbolje što može, a žiri uzme i ocijeni šta valja, a šta ne valja prema kriterijumima.

 

Bravo !  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Nije ovo foto forum pa da se "nadjačavamo" fotkama... Svako uradi najbolje što može, a žiri uzme i ocijeni šta valja, a šta ne valja prema kriterijumima.

 

Ja bih se slozio sa owim ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

I ko su na kraju arbitri, da znam da li da šaljem uopšte ?

 

Jbga meni moji motori najlepši,najdraži,najbolji....U stvari i jesu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ova slika nema nikakvu umjetnicu vrijednost ..... ovo je igranje sa nedozvoljenim alatima zato vas molim da procitate uputsva sa prve strane .... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Naravno shalim se , nego sta bi sa sjechenjem aluminijuma vodom?Baci na PP

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Kakav ti je bre to kadar Bobane ! Jel mi treba da pogadjamo shta si slikao ! A i boje su totalno promashene !  ;D ;D ;D  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Kakav ti je bre to kadar Bobane ! Jel mi treba da pogadjamo shta si slikao ! A i boje su totalno promashene !  ;D ;D ;D  ;)

Lepo sam istakao upozorenje !!

Ljubav je slepa, ti bar treba da me razumeš - zavolela si  BMW. :D :D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Kakav ti je bre to kadar Bobane ! Jel mi treba da pogadjamo shta si slikao ! A i boje su totalno promashene !  ;D ;D ;D  ;)

Lepo sam istakao upozorenje !!

Ljubav je slepa, ti bar treba da me razumeš - zavolela si  BMW. :D :D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Ja cu da se udam za BMW !!!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Lalajko, žene su takve...prevrtljive...

 

Stotinu će promijeniti vjerah

da učini što joj srcu drago... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ja cu da se udam za BMW !!!  ;D ;D ;D

 

A on od pre par nedelja... KTM?

 

Tu sam bila suvozach  ;D ;D A ovo mi je sluzbeno vozilo koje volim  ;D  Danas smo se isto druzili, oprala sam ga, zasluzio je !  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja