Jump to content

Moto Zajednica

Motogadget

Recommended Posts

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ja sam ih do sada sklopio 3 komada,i nigde se nista ne dodiruje verujte mi.A kvadratne padove sam namerno ostavio da budu kvadratni.

Ako vam to smeta,mogu prepraviti da budu okrugli.

Plocice busim sa ruskom rucnom busilicom od 350W,i opet nema nikakvih problema.Ne znam kada sam poslednji put polomio burgijicu od 1mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

@ Arakis

Program ce raditi i sa 2x20 karaktera,ali da bih sakrio kurzor,saljem ga na 17-i karakter u donjem redu koji u 2x16 ne postoji.Znaci kod tebe bi se videlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ako je samo to "mana", meni ne smeta ;)

Ipak proveri u datasheet-u da li je adresa prvog karaktera u drugom redu 0XC0(hex).Ako jeste,onda ce sigurno raditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

za sada po lemilici a za točkove ćemo videti :)

uglavnom, nek se sabere količina pcb pa plus nešto preko, Arakis je zadužen ze podsećanje.

fali mi kafa definitivno. ajbibek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

znači, jedna mala zamerka je po pitanju montažnih rupica gadget pcb-a,(kojih nema, a) trebale bi da se gađaju sa onim od displeja  pa bi tu stubići odradiliposao učvršćenja, svejedno da li bi se montiralo na dno ili poklopac kutije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

A gde da postavim te rupice?Na plocici mesta nema.Iz utikaca se display bas tesko izvlaci,a sve se pricvrsti jedno za drugo sa vrucom plastikom.

U ovu kutiju koju vidite ,gadget staje samo ako se isece rupa da prodje display.Samo treba poravnati display sa poklopcem,i zalepiti.Nema nigde da mrdne.

Samo neke zamerke,te ovo,te ono....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

:D :D :D :D :D

 

Ma dobro druže, ne zakeramo mi, čisto malo dobronamernih komentara ;) Nemoj sad da se ljutiš :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

ja se "diplomacki ograđujem" što plastiku ne smatram za materijal bar gledano po intervencijama u automobilu koje na leto kada zvezda upeče

krenu da vise ko pohovani kačkavalj.

ajd nek rupe budu u drugoj seriji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Guja iz instituta za fiziku Zemun? A, i ako nisi taj dobro dosao. ;)

 

Slazem se sa Gujom za rupe na plocici za montazu. Nisam hteo da zakeram i smaram Josku sa tim posto je covek vec nacrtao plocicu, planirao sam da nacrtam novu ponovo u Eagle-u, pogotovo sto sam planirao da koristim displaye koji imaju konektor sa gornje strane. Mislim da su malo standardniji. Lakse se nalaze i veci je izbor. Display koji Joska koristi ima malo neobican raspored signala na konektoru. Moguce je takav je redosled standardan kod tih sto imaju konektor sa donje strane... ne znam, ne secam se da sam ih koristio.

Sto se tice montaze sklopa (PCB+display) nebih preporucio da se montira na prednju plocu, vec iskljucivo na zadnju. Razlog je taj sto je prednja ploca vec dovoljno oslabljena isecanjem otvora kroz koji viri display, pa kad se na sve to dodaju vibracije veoma je moguce pucanje.

U svakom slucaju, Joska je napisao software, projektovao PCB i postavio sve dostupno svima na cemu mu veliko hvala, a nama niko ne brani da napravimo neka poboljsanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Vidiš kako je svet mali.... :D

 

Potpuno se slažem sa tobom, Fibra, Joška nam je sve odradio i "sažvakao", a ako imamo volju i želju mi ćemo da prilagođavamo kako se nama lično sviđa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

jes, taj guja.

mene zapala pcb izrada a mogu i ja da preprojektujem al ko što rekoh

volja autora i društva, izrada je ista a Arakis će da buši štampe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

jes, taj guja.

mene zapala pcb izrada a mogu i ja da preprojektujem al ko što rekoh

volja autora i društva, izrada je ista a Arakis će da buši štampe.

Super. Moram da pohvalim Guju... dobar znalac i covek. Vise puta mi je izasao u susret na elite forumu iako se nikad nismo ni upoznali. Obacao sam mu pivo jos davno ali ga jos ne dobi.  :-[

Vidim da se oko ovog projekta okupljaju kvalitetni ljudi, mogao bi da se podigne na jos visi nivo.

 

Slazem se da plastika nije najsrecnije resenje za kuciste, ali nije ni svaka plastika ista. S druge strane, plasticna kucista su nekako dostupnija. Najidealnije bi bilo da se napravi celicno kuciste sa zavarenim ivicama i da preko displaya ide zsastitno staklo ili klirit slicno onom mom primeru sa prve strane. Tasteri bi ipak bilo dobro da su sa donje strane pa im kisa nebi smetala.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Joska, reci mi da li na taj ulaz za obrtometar moze spoji foto tranzistor direktno bez dodatnih prepravki. Siguran sam da moze, ali bolje da priupitam.

U tom slucaju je bolje umesto reed relaya spojiti infracrvenu diodu i foto tranzistor.na tocak moze da se izimprovizuje veoma lagana barijera od neke plastike na koju nebi uticala dentrifugalna sila niti bi ona debalansirala tocak, pogotovo kad bi se postavila blizu osovine. Jeste da je za montazu potrebno malo improvizacije, ali ne verujem da bi to bio problem bilo kome ko ista prcka oko svog motora. Jedan ovakav optokapler bi bilo jednostavno montirati na viljusku. Sta mislite?

 

H21A1,H21A2,H21A3,H21B1.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

2449702245_5626a2eb2d_m.jpg

Ovo je kodni disk (80 koraka) koji sam isekao laserom za jedan moj projekat i super radi sa nekim optokaplerom sto sam reciklirao iz nekog starog stampaca. Nesto slicno moze da se napravi za montazu na tocak, naravno, samo sa 1 prorezom. Ili jos bolje sa dva, na suprotnim stranama, a u softveru da se input deli sa 2. Haa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi, vi ste genijalni! Ovo sjajno izgleda, jos d avidimo kako bi se dalo realizovati za nas obicne smrtnike, sto rece Saxi, nista nisam razumeo, ali mnogo mi se svidja!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

heh, fibra, slot kapleri su mamine maze za vanjsku upotrebu. u sobnim uslovima su zverke ali napolju u uslovima exploatacije su zero.

(vidi josknu sličicu)

batali opto na vreme.

ono što može da radi se zakači u jednu od dve crvene zone a merka žutu:

post-6160-12879023112622_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Gujo, sta pretstavlja problem optici napolju? Sunce koje pada na tranzistor? Mozda kad bi se sve malo sakrilo u hlad? Mozda bi to ipak bespotrebno zakomplikovalo stvar. Uvek mi se dopadala optika jer se ne haba. :)

Nego, o kakvim senzorima ti pricas u vezi ove slike? Ne rece ili mi je negde promaklo? Vec pominjani reed?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

A jeste li razmisljali o tome da ce mozda blato,pesak da dodje na tu optiku i da ce ceo uredjaj da postane beskoristan dok se to ne opere...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja