Jump to content

Moto Zajednica

Motogadget

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Evo i ja da se prijavim kao graditelj uredjaja... Cim napravim sebi jedan, trebalo bi to da pocne za jedno nedelju dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Bio sam danas u NS,pa sam svratio u Sprint electronic( http://www.sprintel.co.yu/)

da vidim neke cene komponenti.PIC18F252 kod njih kosta 519 dinara,PCF8583 je 212din,a DS18S20 -185 din.Display je 660 dinara a naziv je LCD LCM16021AWSL Identican je sa DEM16217,ima i pozadinsko osvetljenje,koje je najmanje 3 puta jace nego kod DEM-a,pa sam morao staviti predotpor od 27 ohma da bih dobio podnosljiv nivo osvetljenja.Bez toga se vidi na kilometar :) A to u mraku bas ume da smeta.

Medjutim,da ne bi sve bilo tako jednostavno,anoda i katoda pozadinskog osvetljenja je bas kontra od onog na DEM display-u  >:(

Zato cu morati da korigujem stampanu plocicu.Korekcija je mala,sebi sam samo presekao vodove,i spojio kako treba.Ali za serijsku proizvodnju to je malo nezgodno.Nasao sam i LM2940CT-5,kosta 65din.Moze i 7805 umesto njega,ali je ovaj stabilizator namenjen upotrebi u strujnim krugovima na vozilima.

O display-u vise na ovoj web strani:  http://www.tme.eu/pl/katalog/?f_szukaj=PALM%2520TECHNOLOGY&id_g=20&id_p=2&f_radio=&id2=22&id_drzewo=136#search%3DPALM+TECHNOLOGY

Pogledajte artikal pod nazivom LCM16021AWSL,ima i datasheet.Na samom display-u je odstampano PYC1602AW-SYL,i to je upravo taj display prikazan na web stranici.

Pitao sam i to,da li postoji mogucnost slanja delova po porudzbini nekom kurirskom sluzbom,i dobio sam potvrdan odgovor :)

Na kraju,evo i uradjenog nacrta plocice za ovaj display,i slika za postavljanje elemenata.

PCB Za LCD-PYC1602AW-SYL.pdf

post-305-1287902268633_thumb.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

A ovako izgleda gadget sa novim displejom,spakovan u kutiju  ;D

Tu su i dva tastera,samo jos da se kutija ofarba u crno,ili da odem u stampariju da se uradi neka crna nalepnica sa natpisom.

Tasteri su oni kao sto se koriste u video rekorderima,ali sa malo duzom osovinicom(7mm)

post-305-12879022704409_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Izgleda odlicno, sta sve napraviste od gomile sitnih delova  ::)  za mene je citava ova operacija Spansko selo, ali vam se divim svima na entuzijazmu, a Joska je pravi nebeski jahac i hvala sto je sa svima podelio male tajne velikog majstora  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Pa uglavnom delovi+troskovi.A posto nas ima vise koji mogu da naprave uredjaj,ne zavisi samo od mene.Zavisi i od toga ko i gde i po kojoj ceni moze doci do komponenti.Trenutno radim na poslednjim redovima programa,i sada ne mogu da listam katalog i pravim racunicu.

;---------------------------------------------------------------------

Odbrojavanje podesene pauze izmedju dva ukljucenja ventila radi! :)

Jos malo pa gotovo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Evo i hex fajla ako neko hoce da eksperimentise.Ovo jos nije skroz zavrsen program,radi sve sem podmazivaca.

Evo ja kao relativno novi član ovog foruma mora da pohvalim joska. Stvarno treba imati vremena i strpljenja pa raditi sve ovo. Ja sam se nekada malo bavio mikrokontrolerima, a pomalo i sada tako da znam koliko je ovdje truda ulozeno, i to jos ako je josko radio u asembleru, a kako ja vidim jeste. Josko SVAKA CAST...

 

 

Molba: Mozeli se dobit ASM fajl???  ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Moze i asm,ali su commenti i mnogi label-i na madjarskom :)

 

Bolje će mo razumjeti komentar na mađarskom nego na nikakvom jeziku... ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Na forumu izgleda ne radi notifikacija kako treba. Posto nisam dobijao obavestenja mislio sam da Joska nije stigao da radi na gadgetu, ali kad sam dosao vidim da su pripreme pri kraju i da je sve vec objavljeno. Joska, hvala za fajlove. Ta cena za PIC u radio klubu je bas nerealna. Neki delovi su im dosta povoljni u odnosu na vecinu, a neki su stvarno suludi. Npr, pin header kod njih kosta preko 120 din  ??? Isti takav u cometu je cini mi se 7 din. Provericu danas cene PIC-ova na par mesta. Ako bi pravili 10 ovakvih uredjaja mozemo ocekivati popust na ove malo skuplje komponente.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Pročitah celu temu da ne bih pitao glupost ali opet nisam našao :D

 

Šta rade tasteri? Uklj/islj ventila, ili...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jedan je "SET", a drugi "MODE", podešava se sat kada se priključi sprava na akumulator, zatim broj kapljica u minuti, bira se šta hoćeš da ti prikazuje....Uglavnom, jednom se namesti a posle se više ne dira osim ako hoćeš da menjaš broj kapljica prema uslovima vremena i puta - staneš, podesiš pa vitlaš dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Comet electronics Beograd www.comet.co.yu

 

PIC18F252 - 602 din

PCF8583 - 157 din

 

Izlistao bih i cene ostalih elemenata ali su na sajtu u dolarima, i cesto neazurne pa je potrebno telefonski utvrditi stvarnu cenu.

 

Znaci, za sada je od skupljih komponenti PIC najjeftiniji u Sprintu a PCF u Cometu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Joška, zamolio sam drugara da napravi pločice, ali mu umesto one tvoje konverzije u pdf treba "postscript" fajl, da bi napravio film. Možeš li to da konvertuješ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Kako to da izvedem?Ne verujem da ima takvu opciju.A za foto postupak je dovoljan jedan film koji se lepo odstampa iz onog pdf-a.

A sta ako posaljem instalaciju programa iz kojeg crtam plocice?

Nije veliko,oko 5 Mb.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja