Jump to content

Moto Zajednica

Bisage-Louis?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Razmisljam da kupim bisage pa me interesuje da li neko ima iskustva sa nekim od sledecih modela?

Sve to na slici izgleda lepo ali koliko je kvalitetno to je pitanje.

 

1.UNIVERSAL-GEPAECKSYSTEM 

http://www.louis.de/_307b8306ae180740b905b627e4b249e572/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=525&wgr=221&list_total=22&anzeige=0&page=1&artnr_gr=10025363

 

2.UNI GP-SYSTEM MOTO-DETAIL SATTELTASCHEN & GP-ROLLE

http://www.louis.de/_307b8306ae180740b905b627e4b249e572/index.php?topic=search&searchterm=10025335&cmd.x=0&cmd.y=0

 

3.http://www.polo-motorrad.de/shop/Camping-Gepaeck-Road-Satteltasche-Tour-_Satz/product/171028/group/7317/dmc_mb3_search_pi1.num/12/dmc_mb3_search_pi1.searchstring/Satteltaschen/dmc_mb3_search_pi1.page/5/Produktdetail.productdetails.0.html

 

 

Zanima me i da li je nezgodno voziti sa ovom gornjom torbom,koliko si ogranicen sto se tice brzine i nacina voznje?

post-1699-12879022241844_thumb.jpg

post-1699-12879022242032_thumb.jpg

post-1699-1287902224214_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Ja imam kofer, verovatno se secas i ogranicenje je 120 kmh koliko se secam. E sad vozio sam i brze od toga, ali ko ce ga znati kad ce da popusti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12235 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Većina nas koji vozimo endurače imamo kofer i do sad se ne sećam da je bilo kome otpao na većim brzinama? Može da otpadne ako nosači nisu dobri i jaki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Ja imam LUIS 70 bisge  i  zadovoljan sam sto se tice voznje  koliko  god da odvrces  gas  ne  primecujem da prave  problem,iskreno  da ti  kazem  ekstra su  jedino mi  se  cine  malim  pa  ih  prodajem  za  40 evrica  napravio  sam i  dodatme  kopce  da  ne mrdaju  uopste  pa ako  nekog  zanima 065  240  2540  Zemun  Dejan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Imam ja bisage kao sa prve slike, samo crne.. Putovao sam sa njima, i  iskreno, pre ce ti praviti problem bocne torbe koje stoje kljakavo i lelujaju nego velika torba pozadi, koju kada vezes gurtnama je bezbednija nego bilo koji kofer.. naravno sto se tice otpadanja, ne kradje. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ja nemam nesto iskustva. Meni moj kofer nikada nije smetao, mada ja preko 140km/h i ne mogu.

Samo treba voditi racuna o tezini jer visak kilograma na toj visini nije za zanemariti.

Ovo vazi samo za neku ostriju voznju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Ja imam LUIS 70 bisge  i  zadovoljan sam sto se tice voznje  koliko  god da odvrces  gas  ne  primecujem da prave  problem,iskreno  da ti  kazem  ekstra su  jedino mi  se  cine  malim  pa  ih  prodajem  za  40 evrica  napravio  sam i  dodatme  kopce  da  ne mrdaju  uopste  pa ako  nekog  zanima 065  240  2540  Zemun  Dejan

 

I mene zanimaju ove bisage! U kakvom su stanju , okaci neku sliku !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

@zakarus: Sad si me smorio. Ja se bas na tu prvu varijanru naostrio. Nego reci mi,da li je moguce nekako ih dodatno ucvrstiti? Tipa zasijes sam jos jednu gurtnu ili cicak traku?

 

Ako postoji ikakva sansa da se nekako nadjemo u gradu kad se prolepsa vreme,voleo bi da ih vidim uzivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

 

@zakarus: Sad si me smorio. Ja se bas na tu prvu varijanru naostrio. Nego reci mi,da li je moguce nekako ih dodatno ucvrstiti? Tipa zasijes sam jos jednu gurtnu ili cicak traku?

 

Ako postoji ikakva sansa da se nekako nadjemo u gradu kad se prolepsa vreme,voleo bi da ih vidim uzivo.

Iskreno, sumnjam. Jednostavno to su mekane torbe i nikada nece postici idealnu vezu. Plus, ja sam ih stavljao na nosace kofera koje imam na motoru.. Na metalne nosace, ne na ono sedlo sto ide u paketu sa torbama..

Pazi: Ako si perfekcionista, smeta ti da gledas kako jedna torba stoji nize od druge, ne mrzi te da, s vremena na vreme sidjes sa motora i dotegnes gurtne, onda uzimaj ;)

Ja sam s tim torbama isao ful natovaren do Splita, putovao sam po Srbiji... Sve moze, samo je pitanje koliko si fleksibilan.. Evo vec ove godine sam uzeo ipak kofere...

Mozemo se naci, nije nikakav problem, samo uspeo sam da izgubim jednu bocnu torbu negde u stanu, pa cim ispliva...

post-3034-12879023813122_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco & APN 6

Ja imam torbe sa prve slike i pokazale su se odlično.

Sasvim su se lepo držale i na 140+ iako sa punim torbama nećeš (verovatno) ni voziti brže. Ja sam vozio 170 i još ih imam ;D

Staje dosta stvari u njih, svaka ima pregradu u kojoj je navlaka za kišu i bočne se mogu dodatno proširiti.

Uzeo sam i dršače za torbe. Mogu da se montiraju i samo sa kaiševima ali ovako je mnogo bolje i nisu glomazni pa lepo deluju na motoru.

http://www.louis.de/_3060435be5219edcc45560eb4a49189a9b/index.php?topic=artnr_gr&anzeige=0&wgr=234&artnr_gr=10023514&mottype=&herst_bez=&typ_id=&ADTRACTIONSLOT=detail_kontext

post-3679-12879023824912_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Zaboravih da  kazem  NE POMERAJU  SE U  TOKU  VOZNJE  niti  spadaju  sasrane  cvrsto stoje  kako ih  namestim  ,fora  je  u  kacenju  na  motor  nije svako vican tome  ja  obozavam  da  izmisljam  stvari tako da sam  na moje  dodao  i  drikere  na  brz  patent  kao  na  jakni  da  ih  dodatno  ucvrstim,nemogu  da se pomere  uopste ako  nekog  interesuje  moze da  dodj s motorom  pa da ih  proba  kod  mene da mu namestim  ja sam u  Prvomajskoj  u  zemunu ,ne  uvaljujem  nista  one  su  koriscene deset  dana  crne  gore,a posto  na leto planiram  Grcku do Atine  trebaju  mi  vece inace  su ove  dobre  i  po  gradu  ne prelaze  sirinu  motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Torbe su koriscene deset dana  pa cak i po kisi  i nisu pustile  vodu  ,neznam da okacim  slike  imas  oglas  na  sajtu  MOTOBERZA  tu  mozes da ih  vidis,prakticno su  nove ,treba da ih  vidis  ne  vredi da  ti ih  opisujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Iskreno, sumnjam. Jednostavno to su mekane torbe i nikada nece postici idealnu vezu. Plus, ja sam ih stavljao na nosace kofera koje imam na motoru.. Na metalne nosace, ne na ono sedlo sto ide u paketu sa torbama..

Pazi: Ako si perfekcionista, smeta ti da gledas kako jedna torba stoji nize od druge, ne mrzi te da, s vremena na vreme sidjes sa motora i dotegnes gurtne, onda uzimaj ;)

Ja sam s tim torbama isao ful natovaren do Splita, putovao sam po Srbiji... Sve moze, samo je pitanje koliko si fleksibilan.. Evo vec ove godine sam uzeo ipak kofere...

Mozemo se naci, nije nikakav problem, samo uspeo sam da izgubim jednu bocnu torbu negde u stanu, pa cim ispliva...

 

Mislim da si ih pogresno okrenuo, siri kraj torbe treba da ide napred.

 

BTW, na mom motoru su stojale odlicno, dosta napunjene, i nikad nisu spadale, niti se krivile. Kada cicak trake postavis kako treba, pokretanje torbi je skoro nemoguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

@zakarus: Ti ipak imas ove torbe sa druge slike i dosta deluju mekse od ovih prvih.  Zato mislim da cu ipak pucati na prvu varijantu osim ako ne izleti nesto bolje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Iskreno, sumnjam. Jednostavno to su mekane torbe i nikada nece postici idealnu vezu. Plus, ja sam ih stavljao na nosace kofera koje imam na motoru.. Na metalne nosace, ne na ono sedlo sto ide u paketu sa torbama..

Pazi: Ako si perfekcionista, smeta ti da gledas kako jedna torba stoji nize od druge, ne mrzi te da, s vremena na vreme sidjes sa motora i dotegnes gurtne, onda uzimaj ;)

Ja sam s tim torbama isao ful natovaren do Splita, putovao sam po Srbiji... Sve moze, samo je pitanje koliko si fleksibilan.. Evo vec ove godine sam uzeo ipak kofere...

Mozemo se naci, nije nikakav problem, samo uspeo sam da izgubim jednu bocnu torbu negde u stanu, pa cim ispliva...

 

Mislim da si ih pogresno okrenuo, siri kraj torbe treba da ide napred.

 

BTW, na mom motoru su stojale odlicno, dosta napunjene, i nikad nisu spadale, niti se krivile. Kada cicak trake postavis kako treba, pokretanje torbi je skoro nemoguce.

 

Uh, moguce da sam omasio, ali definitivno su bolje ove u dve boje sa slika... Stvarno izgledaju cvrsce i stabilnije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

Imao sam komplet kao na drugoj slici (mrzelo me da otvaram one sajtove) Vidim da si u nedoumici oko brzine koje torbe mogu da podnesu. Slobodno ih uzmi ako ti je dilema samo u tome. Vozio sam preko 220 sa tim torbama i nisu mrdnule.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

@doda: Hvala ti. Sada je definitivno odluceno. Nemam nameru da  divljam da torbama ali mi ne ide  da podjem na neki duzi put i da ne mogu bar malo da ga odvrnem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: toxic
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1200 Yamaha Majesty 250

 

Ja sam danas narrucio one bisage iz luisa za 70 e zajedno sa torbom . Kako ce da se ponasaju nemam pojma ali kad putujem

naravno da necu da divljam , bitno mi je da ne propustaju vodu , da mogu lepo da ih spakujem kad zavrsim voznju

da me ne proganjali po kuci . Nadam se ce sluziti nameni za koju su napravljene !

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja