Jump to content

Moto Zajednica

Fini èika u plavom...

Recommended Posts

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

...sa sve kaèketom me zaustavio malopre, nakon što sam postupio protivno saobraæajnom znaku koji je ukazivao na obavezan pravac. Kaže on 2.000 dinara na licinom mestu, ja u prièu kako sam bez para, tek se zaposlio itd, on me pitao šta radim, šta od škole imam i tako to, pa me posla da vozim dalje... još je i zaustavio lika iza mene da se ja ukljuèim u saobraæaj.

 

E sad.

Jako lepo od njega što mi je progledao kroz prste - prekršaj koji sam napravio je u tom trenutku zbilja bio bezazlen, ali sam siguran da je njegovoj odluci doprinelo i moje ponašanje (sve fino i kulturno, kako red nalaže) i èinjenica da sam nosio kacigu, rukavice itd. i izgledao "ozbiljno" (u smislu nisam od onih što se ku--e).

 

E sad br.2.

Kad bi neko meni objasnio zašto sam ja osetio neodoljivu potrebu da sve ovo podelim sa svima vama, ja bih bio ekstra zahvalan :lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Jel te zaustavio marsovac ili zemaljac??

Ako je marsovac trebo si mu kažeš da si ti kolega u civilu, i da nastavi dalje redovno... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ovde u Mladenovcu nema pravila.

Ako si odavde jebace te kad si fin, a onda kad pokazes zube neko ce da te pusti a neko ce i dalje da te jebe.

Ja sa njima uglavnom svaki put fin, i dobar dan i sve po PS-u ali kad pocne da mi trazi dlake u jajetu, e onda vise ne biram reci. Mogu cak da pocnem i da rezim i lajem. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Eh kad se setim pre... mene zaustavi bez kacige a ja na skuteru kineskom jedva 60. i kaze kazna 1600 tad bila ,i ja poceo da kukam ovo ono krenuo samo do prodavnice al jbg mora da platim ... u tom trenutku prolazi lik na kawasakiu od 600 cc i ja kazem brate vidi ovaj ima isto nenosi kacigu plus vozi vecu kubikazu a on samo zakoluta ocima i kaze m vazi nece taj da stane a ko ce ga juriti kad mu u prvoj brzini ide koliko meni u sve 5 ja u smeh ... i tu kroz taj smeh nekako me pustio u fazonu aj bezi mali ! Ja kez od uveta do uveta i obavezno hvala ciko :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Kod nas skoro niko ne nosi ni kacigu ,a kamoli opremu,tako kad mene vide onako obucenog,odma imam beneficije,cak sta vise jedan put zaustavlja drot i pita me:"A zasto ti nosis kacigu u gradu?" samo sam mu se nasmjesio i nastavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Ja sa njima uglavnom svaki put fin' date=' i dobar dan i sve po PS-u ali kad pocne da mi trazi [b']dlake u jajetu[/b], e onda vise ne biram reci. Mogu cak da pocnem i da rezim i lajem. :lol:

 

Mislis li na dozvolu za Kawasaki? :) ...opaka dlaka u jos opakijem jajetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kikinda

Jos ni jednom nisam platio kaznu,a zaustavili su me 7-8 puta,dok sam vozio automatik.I nisu mi oprastali samo kacigu,nego pored toga i to sto nemam saobracajnu,sto je tablica pisana-crtana nekom farbom,sto nemam zadnje svetlo,sto mi se slika u saobracajnoj jedva vidi...

Ili zurim u skolu,kaciga mi ostala u garazi,nemam kljuc.

Ili idem da posetim babu,sad je izasla iz bolnice.

Jednom sam rekao da mi je kaciga ostala kod druga,a ja zurim kuci na riblju corbu,i pustio me... :roll:

Samo namestim neku retardiranu facu i pocnem da mucam... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200
...cak sta vise jedan put zaustavlja drot i pita me:"A zasto ti nosis kacigu u gradu?" samo sam mu se nasmjesio i nastavio.

 

Ovo je mnogo jako!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Novi Sad
Skoro sva moja iskustva sa policijom navode na isti zakljucak. Doduse ima tu jos nekih stvari ali se u glavnom svodi na obostranu ljubaznost.

:lol: Sve ostaje u porodici, a, majstore? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Juche kad sam se vratjala s posla, zamislila sam se neshto i vozim ui traci za pravo, a dala sam levi migavac, i u jednom trenutku se trgnem jer sam chula neko dranje i provalim pandura koji regulishe saobratjaj i stoji na sred bele linije...Drao se na mene kako sam u pogreshnoj traci...ja kako sam se trgla iz moje zamishljenosti :lol: samo smotam na levo i predjem mucheniku preko stopala :lol: i produzim dalje...

Jurio me nije, tablicu mi valjda nije zapamtio...

Bilo mi ga zao posle...al me brzo proshlo to 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Moja situacuja od prosle godine.

 

Jedan moj drug kupio supermoto motocikl i vozi ispred mene. U jednom momentu dize ga na zadnji i tako jedno dvadesetak metara.

Kasnije stajemo, pita me hoces li da probas motocikl. Ja naravno odgovaram pozitivno.

Bitan detalj i ja i on smo imali zastitnu opremu na sebi.

Poslije nekih dvjesto metara zaustavlja me policajac.

Pita: ,,Zasto divljas, dokumenta?

Skidam kacigu i pitam ga sta sam uradio.

Kaze, vidio sam te kako ga vozis na zadnjem, malo poslije, pa ovo nije upste tvoj motocikl.

Meni je situacija postala smjesna i poceo sam da se smijem.

Provjerio je da li motocikl registovan (ima li vazece tablice).

U svakom slucaju, pustio me, uz rijeci:

,,nemoj takve stvari sa tudjim motorima''.

 

Zato sto sam imao kacigu mogao sam platit kanznu za ugrozavanje bezbjednosti saobracaja... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Od kada sam ni kriv ni duzan dobio batine od gospode u plavom, ne gajim bas simpatije prema njima.

Uglavnom budem ektra fin i ljubazan, i puste me, u fazonu, fin si i kulturan, ajde nemoj vise.

Bas juce vozim ja, sve po PS, kad staje marsovac pored mene, STANI POSLE SEMAFORA SA STRANE. DAJ DOKUMENTA. Ja stanem, skinem kacigu, rukavice, otkopcam jaknu, dam mu dokumenta, ovaj pogleda, vrati i zapali dalje. :misli: :misli: :misli:

 

Jednom me jurio marsovac sto sam prosao kroz zuto u Bul. vojvode Misica, na raskrsnici sa Ruskom. Stvarno je bilo zuto i namerno nisam hteo da kocim, jer tu svi jurcaju ko manijaci. I kazem mu lepo, to sam uradio da me ne pokupi neko od pozadi, a on kao da je sa marsa pao :D, i nece da cuje nego napisa mi prijavu, za semafor! Ajde da je stajao posle raskrsnice, pa da me zaustavi. Nego me je jurio bukvalno 5 minuta, dok me nije stigao.

 

Mada volim bugarske policajce, 5 eura i moze sta oces :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

mene je, otkad ponovo vozim motor u zivotu, samo jedan pandur zaustavio u 2 ujutru kod Lazarevca. Ubedjen sam da je mislio da ide auto kome ne radi jedno svetlo. Ali ipak sam pitao da li smem da odem 100m do pumpe bez kacige. Delovao mi je jako razocarano , pa da mu se ne posreci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Ovde kod nas,u Boru,niko i ne staje policiji...A nikog i ne zaustavljaju...To ranije bila fora,jurnjava,pa drz',pa ne daj...Sad - jok!Ukapirali da nema svrhe :D .A ko za baksuz,svi voze bez kacige (tj. svi su face).Svaka cast pojedincima (Borko87 :lol: ).

Pre mnogo godina,jedan drug,mehanicar,sada ima vec 25-26,pravio neke lomove po saobracaju nekim sada vec davnim friziranim APN-om(mashne,pertle itd.),kao i obicno,pa se jednog dana plavi zainate da ga jure.Krene tako jurnjava po gradu,tamo-'vamo,i on u brzini uleti u kanal koji je bio iskopan na sred njegove trake,za vodovod ili tako neshto.Ustane,i u svom besu dohvati APN-ca,izbaci ga napolje,izadje,upali i nastavi dalje.Panduri kad to videli,shlog da ih strefi!I batalili da ga jure :D ...Skoro je opet divljao Hondom CBR500.Opet krenu par patrola,al' kad su culi ko vozi,pokupili se i otishli.

A drugi drug pre 2 godine vozio BT90e,bez migavaca,bez svetala,neregistrovan,bez tablice,bez vozacke&bez kacige.Natezali se isto tako po gradu,pa im on pobegne u obliznji park,a oni peshaka za njim.On ih tu neshto malo mandao,vrteo u krug,pa pobegao do gradskog stadiona.Oni opet u kola,pa za njim.U medjuvremenu,on ispusti malo ulja,pomesha sa peskom i premaze brojeve motora&shasije.Ostavi tako motor i skloni se preko puta.Posle par minuta dolaze panduri,svi srecni,nasli motor,al' kako sad da pisu prijavu,kad nema tablicu.Aj' da je potraze u bazi,preko broja shasije,rachunaju motor je kad tad bio registrovan.A kad su provalili da nema ni broja,malo se vrteli,shatro razgledali,poklopili ushi i otishli.

To je samo delic u nizu bezuspeshnih jurnjava,dok su se nekad trudili...A tog istog druga skoro zaustave kod Borskog jezera,na Yamaha-i RS 125,ima tablicu,registrovan motor,texnicki ispravan,ima cak i polozeno,ali nema kacigu.I onda pandur kao aj' sad vadi 3000,on nema,aj' daj onda bar 1000,on opet nema,i onda ce pandur kao a kolko imas,i drug vadi onako 'ladno ruku iz dzepa i broji neki sitnish,i kaze mu evo imam 13 din :lol: .Pricha mi posle da je pandur hteo da izleti iz koze od nervoze.Pocheo da ga psuje,hteo da ga pojede!A on kao nemojte,to nije lepo,i prva,gas,fijuuuuu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ih Nemanja, pa ima nas ovde na forumu koji dobrano poznajemo borske prilike a bogme i policiju (najbolji mi je drugar odande recimo bas inspektor itd.) pa ja od svega sto znam jeste jedna spomen-tabla na Jezeru od pre tri godine street-fighta, pogibe covek dizuci motor ali za te jurnjave bas nisam tako slusao. Da nisi i Ti malko ipak drugacije cuo? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Heh ja pre jedno 2godina se iskljucio sa autoputa kod plavog mosta i krenuo gore U Brace Jerkovic i na semaforu koji ide odmah posle mosta ja prosao max je bilo zuto, a snimio sam dva plavca sede na haubi kola na parkingu i tek posle nekih 2km ja cujem sirenu pogledam rotacija ja naravno u desnu traku da prodju kad oni iza mene i pokazumi da stanem na trotoar ja vec otprilike skontao sta ce bude i popizdeo prilecem njihovim kolima i pocinjem da ih napusavam sto me jure ko da sam neki krimos i.... njih dvojca nesmeju iz kola da izadju :P poceli da kenjaju kako sam prosao na crveno a bili na 100m od raskrsnice i to jos stajali suprotno od semafora, krene da vadi blok ja reko ok pisi sta oces al mi sad dajte broj znacke i ti i kolega, i tu ti on krene ovo ono kao mora mi naplati 600din mandatnu kaznu da vam pricam ceo razgovro vristali bi od smeha (necu jer jebio dugacak) a i ja sam vristao od smeha dok je on meni objasnjavao ovo ono na kraju ja izvadio 20e reko nemam nista drugo on i kolega se prebirali po dzepovima da mi vrate kusur od 600din na kraju mi se izvinuli sto ce mi ostanu kratki 50din uz reci "e izvini lave nista jos nismo uzeli jebiga pocela nam smena pre pola sata nego jer ti treba priznanica mozda ako ces da pokazes caletu" UZAS!

 

E da jutros me zaustavljau u Ns-u 4:00 bio sam kolima vezan sve po ps samo malo drink i stajem sve kulturno ljubazno kaze on meni jer sve u redu sa kolima ja reko valjda je kaze on super nocas pisemo kazne onima kojima nista nefali, ja ga pogledao zbunjeno i on mi rece onako smekerski ajde bre brisi naciu cu ti nesto sigurno i namigne mi ja reko fala dovidjenja i pravac kuci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

policija me zaustavila svega 2-3 puta u zivotu, cak se i ne secam kad je bilo poslednji put. neko pravilo je ako si fin i ljubazan prolazis bez kazne, ako kenjas i trazis broj znacke dobijas sve moguce prijave + vanredni tehnicki. ako smatras da si u pravu ne daj da te prave budalom ali opet kulturno. e sad sto se tice napusavanja, ako naletis na pogresnog lika dobijes smestaj 48 sati plus krivicna prijava tako da to treba izbegavati u sirokom luku.

ne postupanje po saobracajnom znaku.. zaista bezazlen prekrsaj ali kad to uradi auto ili bus a ti mu se nadjes na putu onda bas i nije zajebancija, najblaza varijanta je da se ukenjas od straha na motoru kad vidis kako nalece na tebe i koci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

nego elem mene i vecegcrnogorca policija zaustavlja samo da bi turirali i dixali na zadnji hehehehe ludo skroz ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Mada volim bugarske policajce' date=' 5 eura i moze sta oces :D[/quote']

 

oproste ti kaznu + ti kazu dje sve jos imas radare u narednih 30km 8)

 

 

Sparco, a kad nas snimise na 170km/h i zaustave da bi rekli kako ste super izlgedali preko kamere!! nastavite s voznjom kraljevi!!

 

likovi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja