Jump to content

Moto Zajednica

Pozdravljanje....

Recommended Posts

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: BG

ja uglavnom pozdravljm amblendovanjem i uvek odpozdravljm..... pozdravljam samo dvotockase koji nisu skuteri...... bez uvrede za skuterase..... desava se da kad se neko probije do mene na semaforu razmenimo par reci... malo se provozamo i nastavimo svojim putem.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Amblendovanje i sirena su rezervisani za signalizaciju u saobracaju, pa mozete zbuniti drugog bajkera, zar ne?

 

Meni je naklon glavom i mahanje nogom najbolje resenje (i bezbedno).

 

Mahanje je ok... ali cete izgledati smesno ako onaj lik iz suprotne trake ne skonta da masete :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Meni je bas gust nekoga pozdraviti,imam obicaj da mahnem i klimnem glavom,do sada je vecina bila raspolozena da odpozdravi,mada uvjek ima nekih kojima je to tesko ili lijeno ili nesto trece!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Uvek pozdravljam bajkere koje sretnem amblenderom ili sirenom.

Nekad mahnem i rukom jer znam kako je divan osecaj kad mene tako neko pozdravi.

Definitivno je najlepsi osecaj kad se sretnete u krivini. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Uvijek pozdravim klimanjem glavom ili mahnem' date=' [/quote']

 

Aj' mali off. Juce sam ti toliko svirao da sam mislio da ce neko da me ubije. Ja sam stajao na semaforu na raskrsnici bulevara (kod Savezne skupstine) i Kneza Milosa i isao desno u K.Milosa a ti si sa jos nekim bio u traci za pravo (ka Pravnom faxu). Jebote, doslo mi je da te gadjam disclockom :)

Izvini Djuro, uopste nisam provalio :oops: Stao bih da se javim sigurno! :zvonko: Jesi li bio sa Stromom ili kolima? Ako si mislio da me gadjas sa onom celicnom Xenom, hvala ti sto nisi, izlomila bi me kao da me nema :mrgreen: Ali ako se ovo ponovi gadjaj me slobodno :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Uvijek pozdravim klimanjem glavom ili mahnem' date=' [/quote']

 

Aj' mali off. Juce sam ti toliko svirao da sam mislio da ce neko da me ubije. Ja sam stajao na semaforu na raskrsnici bulevara (kod Savezne skupstine) i Kneza Milosa i isao desno u K.Milosa a ti si sa jos nekim bio u traci za pravo (ka Pravnom faxu). Jebote, doslo mi je da te gadjam disclockom :)

Izvini Djuro, uopste nisam provalio :oops: Stao bih da se javim sigurno! :zvonko: Jesi li bio sa Stromom ili kolima? Ako si mislio da me gadjas sa onom celicnom Xenom, hvala ti sto nisi, izlomila bi me kao da me nema :mrgreen: Ali ako se ovo ponovi gadjaj me slobodno :lol:

 

Ma bio si predaleko. 2 ili 3 trake su bile izmedju. Bio sam na motoru sa zenom...spending some quality time :) (zena ne sme da se zapostavlja...opasno je). Ma gadjao bih te ja, nego mi je bio u koferu :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
U gradu se èak i marsovcima javljam' date=' mada mi nijedan JOŠ nije odgovorio :P[/quote']

 

Kad smo kod njih...meni se par puta desavalo da stanu pored mene na semaforu i zapocnu neku pricu. Skroz normalnu, kulturnu...kako ide, kako te sluzi motor, kaciga, bla, bla...Upali se zeleno, pozdravimo se i svako tamo gde je krenuo. Ma nisu ni oni, jadni, losi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
.... Ma nisu ni oni' date=' jadni, losi...[/quote']

 

Sa Marsovcima imam samo DOBRO iskustvo!!! Nekako uvek imam osecaj da kapiraju problematku....a i par puta sam se ,zbog sitnica, izvukao samo uz opomenu! :) I da,bash zbog toga...uvek ih pozdravljam!

 

ps.Ako gadjash Xenom...gadjaj i kljuchem!!! Da mozze,kada se oporavi, da iskoristi.... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: bg :)

:lol::lol::lol::lol::lol:

pozer :lol::lol::lol:

 

 

LM

 

po nekom nepisanom pravilu "bajkerski " pozdrav je sirena kratko i 2 puta (bip-bip)i to je sve

kad ste u grupi ...ima pozdrav tipa (za vreme voznje) motorista ti prilazi i pruza ruku ...(meni najdrazi) te klimne glavom i samo doda gas....

uvek se javim motoristi i uvek gotovo uvek dobijem odgovor (valjda zbog prisivaka i boja na ledjima) a brate moj i ljudi me vec poznaju ....

 

 

sad

problem sto se neki javljaju neki ne....koliko vidim u textu je ....

LJUDI GOMILA JE POZERA I SHISHTAVACA svuda

ljudi koji neznaju ni kodex casti ni osnovno pravilo u moto svetu ...a kamo li postovanje "kolege " motoriste ....zasto vas to cudi....

sto se pandura tice ...uvek im se kulturno javim cak i u voznji jednom sam pruzila ruku ....covek se prvo iznenadio ....kasnije(na semaforu )

odusevio

 

 

 

ablendovanje + pozdrav rukom koriste "braca" koja su u kolima ...

 

 

uvek pozdravim i uvek me pozdrave ... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Cope, prica je odlicna :lol:

 

marsovci nemaju tu cast da im se javljam, posto su odje malo udareni vjerovatno bi pomislili da ih provociram pa bi mi interventnu poslali...

 

na otvoreni put uvijek se javim kolegi rukom ili sirenom... dobar osjecaj nema sto ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD
Cope' date=' prica je odlicna :lol:

 

marsovci nemaju tu cast da im se javljam, posto su odje malo udareni vjerovatno bi pomislili da ih provociram pa bi mi interventnu poslali...

 

na otvoreni put uvijek se javim kolegi rukom ili sirenom... dobar osjecaj nema sto ;)[/quote']

 

Mane je letos svaki marsovac u CG pozdravio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Cope' date=' prica je odlicna :lol:

 

marsovci nemaju tu cast da im se javljam, posto su odje malo udareni vjerovatno bi pomislili da ih provociram pa bi mi interventnu poslali...

 

na otvoreni put uvijek se javim kolegi rukom ili sirenom... dobar osjecaj nema sto ;)[/quote']

 

Mane je letos svaki marsovac u CG pozdravio.

 

U CG letos nisam video policiju, osim na granici i ponegde na ulazu u gradove. Kad sam se vraæao iz CG, stanem na granici i CG policajac me gleda onako natovarenog i blatnjavog i poène da se smeje, i pita me gde sam bio?

Ja mu kažem na Adi Bojani, a on me pita da li sam se skidao go. A ja mu iz zajebavanja kažem da me bilo sramota od nemaca i ostalih stranaca, jer nemam baš reprezentativni primerak da izložim, jel, na šta se on još više poèeo smejati... I tako pozdravi me i ja odo :oops: 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: CH vise Srbija
  • Motocikl: imam ih vise

pozdrav bajkera barem ovde na zapadu je spustena leva ruka sa dva prsta inace obicno isto vas pozdravljaju i suvozaci.

u prilikama da ste na pasovima ili gradskoj voznji gde je guzva klimnu glavom.

spustena leva ruka i mahanjem gore dole upozoravaju vas da ima radara ili policiska kontrola.

ovakav vid pozdrava barem ga ja koristim godinama kod nas i u svim zemljama gde sam bio.

svirena ili ablendovanje primetio sam koristi se samo kod nas retko ko vas otpozdravlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Jel se bajkeri pozdravljaju kod nas kad se sretnu na putu?

 

Ovde je obicaj da se bajkeri pozdrave' date=' blagim naklonom glave, kad se mimoidju na putu.

 

Takodje, nije cudno da razmeniti par reci sa nepoznatim bajkerom dok cekate na semaforu, parkingu i sl.[/quote']

 

ja kad san bija prosle godine u BGD namava san se i rukom i glavon prvih par dana :shock: ,a kad san vidija da me niko ne primjecuje onda san i ja odusta pa ih pozdravljan :?

 

takvi su ode samo motoristi koji voze BMW i po neki Harley,a ostali se javljaju redovno bez problema..... :D

 

kad ih podravljam sa livon rukom obavezno izbacin tri prsta :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)
:lol::lol::lol::lol::lol:

pozer :lol::lol::lol:

 

 

LM

 

po nekom nepisanom pravilu "bajkerski " pozdrav je sirena kratko i 2 puta (bip-bip)i to je sve

kad ste u grupi ...ima pozdrav tipa (za vreme voznje) motorista ti prilazi i pruza ruku ...(meni najdrazi) te klimne glavom i samo doda gas....

uvek se javim motoristi i uvek gotovo uvek dobijem odgovor (valjda zbog prisivaka i boja na ledjima) a brate moj i ljudi me vec poznaju ....

 

 

sad

problem sto se neki javljaju neki ne....koliko vidim u textu je ....

LJUDI GOMILA JE POZERA I SHISHTAVACA svuda

ljudi koji neznaju ni kodex casti ni osnovno pravilo u moto svetu ...a kamo li postovanje "kolege " motoriste ....zasto vas to cudi....

sto se pandura tice ...uvek im se kulturno javim cak i u voznji jednom sam pruzila ruku ....covek se prvo iznenadio ....kasnije(na semaforu )

odusevio

 

 

 

ablendovanje + pozdrav rukom koriste "braca" koja su u kolima ...

 

 

uvek pozdravim i uvek me pozdrave ... :lol:

 

 

Samo da ovo ne odvede opet temi o bajkerstvu i kodu motorista :lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
Hoces reci da su srpski bajkeri zavisni od testosterona' date=' a ne adrenalina?

 

Shteta :D[/quote']

 

Br'te, znaš *, kako je br'te, stanemo na semafor sa mašinama i onda se br'te, gledamo, mrštimo. Pa mu ga damo po gasu i toæku br'te.

Nema tu br'te mesta za pozdravljanje, ko one piæketine na motorima skroz u koži. Mala bara puno krokodila ako nisi u fazonu maja, šorc, cvike i papuæice japanèice... pali

 

* š - ekstremno meko š nalik šuštanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Hoces reci da su srpski bajkeri zavisni od testosterona' date=' a ne adrenalina?

 

Shteta :D[/quote']

 

Br'te, znaš *, kako je br'te, stanemo na semafor sa mašinama i onda se br'te, gledamo, mrštimo. Pa mu ga damo po gasu i toæku br'te.

Nema tu br'te mesta za pozdravljanje, ko one piæketine na motorima skroz u koži. Mala bara puno krokodila ako nisi u fazonu maja, šorc, cvike i papuæice japanèice... pali

 

* š - ekstremno meko š nalik šuštanju

:mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Beli

Kada smo bili u Sloveniji,a bili smo dva puta,nije prosao ni jedan motor a da nas nije pozdravio,takodje i na alpskom prevoju Vrsic,gde ima milion motora iz cele Evrope svako nas je pozdravio,osecaj je fenomenalan,a to sto se u Srbiji motoristi ne pozdravljaju to su najobicnija cuvena "srpska posla".Uostalom kod nas se motoristi i dele na kafe bajkere i prave bajkere,uostalom(vec sam dosadan sa ovom recju) zato kod nas i ima toliko plastike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

ablendovanje + pozdrav rukom koriste "braca" koja su u kolima ...

 

 

uh , zamolio bih bracu bajkere da me vise ne pozdravljaju ablendovanjem dok voze kola :twisted:

 

elem , cesto mi se desava da mi ablenduju iz kola i ja pomislim da me upozoravaju na radar i usporim , al jok , radara ni od korova...

 

e danas kod Kraljeva , ablenduje mi lik iz Pajera , pomislim "ma sigurno je brat bajker" blicnem i ja njemu...i 500m dalje - eto radara :evil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Kada vozim normalno pozdravim ili otpozdravim, a kada vozim dosta brzo ne pada mi na pamet.

Nekada je u Francuskoj bio bonton da stanes ako vidis bajkera pored puta zaustavljenog, da kacigu ostavljas na motoru, da obavezno mahnes rukom, medjutim stvari su se izmenile;sada motori idu duplo brze,sada ti dignu kacigu sa motora a nekad i motor i mislim da ima dosta cinjenica koje su uticale na vladanje bajkera kao naprimer nenormalan broj bajkera koji recimo u Parizu ili Solunu 80 posto rade profesionalno i zure da naprave sto vise kurseva da bi zaradili neku kintu vise i nije im do pozdravljanja.

A sto se tice nasih bajkera, vreme ce da ucini svoje.Kada nauce da nose kacigu i opremu onda ce biti pozdravljeni, ili kada batale u javnom saobracaju da tockare i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

ablendovanje + pozdrav rukom koriste "braca" koja su u kolima ...

 

 

uh ' date=' zamolio bih bracu bajkere da me vise ne pozdravljaju ablendovanjem dok voze kola :twisted:

 

elem , cesto mi se desava da mi ablenduju iz kola i ja pomislim da me upozoravaju na radar i usporim , al jok , radara ni od korova...

 

e danas kod Kraljeva , ablenduje mi lik iz Pajera , pomislim "ma sigurno je brat bajker" blicnem i ja njemu...i 500m dalje - eto radara :evil:[/quote']

Ovo se i meni desilo vise puta da izgorim na radar ili da isti ocekujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

bravo Miko, onaj deo o pozdravljanju kada se naviknu na ideju kacige na glavi mi se posebno dopada, ustvari i ne pozdravljam se sa onima koji je nemaju...doduse, Yoman mi je ponekad izuzetak, jelte..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
...doduse' date=' Yoman mi je ponekad izuzetak, jelte..[/quote']

 

:fcab: :gitarista::gitarista::gitarista: :fcab:

 

:thumbsup:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja