Jump to content

Moto Zajednica

Pozdravljanje....

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Jel se bajkeri pozdravljaju kod nas kad se sretnu na putu?

 

Ovde je obicaj da se bajkeri pozdrave, blagim naklonom glave, kad se mimoidju na putu.

 

Takodje, nije cudno da razmeniti par reci sa nepoznatim bajkerom dok cekate na semaforu, parkingu i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovde vrlo retko. Ja pozdravim uvek (van grada), a otpozdrave mi u npr. 60% slucajeva. Steta, to je bas lep obicaj.

 

U inostranstvu OBAVEZNO! U Francuskoj (nisam to primetio u drugim zemljama), ako te preteknu, pozdrave te nogom - dignu je sa fuzastera i pomaknu u stranu.

 

Jedino gde niko nikog ne pozdravlja su alpski prevoji jer bi to bilo smesno. Frekvencija motora je neverovatna i svelo bi se na to da ti leva ruka nikada ne bi bila na guvernalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir
ako te preteknu' date=' pozdrave te nogom - dignu je sa fuzastera i pomaknu u stranu.

 

[/quote']

 

Uvek pozdravljam i odpozdravljam, ali za ovo ne znam, jos me nisu pretekli :baeh:

 

p.s. ovo je za onu saru :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Uvijek pozdravim klimanjem glavom ili mahnem, ali se tacno zna ko ce ti uzvratiti. Ne pozdravljam nikoga bez kacige jer su to uglavnoim momci koji nisu iz te price i oni se naravno takodje ne javljaju... A meni se cesto desava da me tureri i ostali, vjerovatno zbog motora, svrstaju u tu neku poz-grupu i nece da se jave :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Uvek pozdravljam i odpozdravljam' date=' ali za ovo ne znam, jos me nisu pretekli :baeh:

 

p.s. ovo je za onu saru :D[/quote']

 

aaaa cenim, cenim...

 

 

 

 

Ne pozdravljam nikoga bez kacige jer su to uglavnoim momci koji nisu iz te price i oni se naravno takodje ne javljaju...

 

Naravno, ali posto po gradu ne pozdravljam nikoga (mada sam par puta bio prijatno iznenadjen da sam bio pozdravljen i tada sam, naravno, odgovarao) a takvi karakteri ne izlaze iz sireg centra, onda sa tim nemam problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ja uvek pozdravim kolegu, naravno ako me kolega pogleda, klimnem glavom, svirnem. Ako naletim na nekog koga poznajem, onda dignem ruku...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Uvijek pozdravim klimanjem glavom ili mahnem' date=' [/quote']

 

Aj' mali off. Juce sam ti toliko svirao da sam mislio da ce neko da me ubije. Ja sam stajao na semaforu na raskrsnici bulevara (kod Savezne skupstine) i Kneza Milosa i isao desno u K.Milosa a ti si sa jos nekim bio u traci za pravo (ka Pravnom faxu). Jebote, doslo mi je da te gadjam disclockom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

U to vreme otprilike je, na istoj raskrsnici Cope pokusao da me smakne sa zadnjeg sedista al se nisam dao.

Vraticu ti milo za drago al ne sa 650 ccm :twisted:

 

A Yomanov specijalitet pozdrava;;prikrade se otpozadi i u voznji ti iskljuci motor na kill svitch !!???? :twisted: Alal vera na koordinaciji pokreta... Pa ti stisni kvacilo ako imas vremena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd

Volim kada mi neko odgovori na pozdrav i klimne glavom, smatram da je to lepo i kulturno. Takodje ukoliko vidim neku napaljenu budalu bez kacige i koji vozi ne zbog bajka nego zbog cice, ne komuniciram.

Ispravite me ako gresim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ovaj pozdrav mi je naj miliji....

 

-Vozim pre jedno 3-4 godine Suzuki DR350 hard enduro, Bulevarom Kralja Aleksandra (Revolucije) bez tablice i kacige. Motor ne registrovan, ja bez dozvole. Potpuni divljak na ulici...

Krene pandur da me ganja, a ja naravno krenem da palim uzbrdo. Malo po ulici, malo po šinama, malo izmedju kola...

Odmaknem, pa ga saèekam, i tako par puta. Vidim zainatio se da me stigne i da mi je*e kevu. Onda skrenem popreèno nekom ulièicom prema Mekenzijevoj koja je u to vreme bila raskopana i vidim iza sebe pandur se smeška, u fazonu sad æu da de kar*m. Stoji gomila zemlje kao skakaonica i ni levo ni desno. U stvari, moglo je da se prodje sa strane kroz neka sranja, ali nisam hteo da rizikujem da se zaglavim, nego sam opalio po gasu i preleteo kanal pomoæu one skakaonice i sleteo na drugu stranu. Okrenem se da vidim da li me ovaj marsovac još juri ili æe da poène da puca iz pištolja prvo u gume pa u glavu...

Ništa... skine marsovac kacigu i pozdravi me kao što se pozdravlja u vojsci, okrene se i ode...

Ja se okrenu i pravac Banovo Brdo, pun gas... :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Uvek' date=' klimanje glavom, 2 prsta na otvorenom. U gradu se èak i marsovcima javljam, mada mi nijedan JOŠ nije odgovorio :P[/quote']

Mene je jedan gledao kad sam mu mahnuo i svirnuo, kao da æu da pucam u njega. A bila je nedelja, i jutro sabajle, a romiljala neka kišica, i hladno. Nigde žive duše na ulici osim nas dve budale na motorima. Oboje na poslu. Nekako mi je bilo u tom momentu ok. da pozdravim èoveka, ali jbg...

Posle toga ih ignorišem. Konverzacija, samo po pravilu službe... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Klimnem glavom, amblendujem, mahnem [ako i meni mahnu] ... Ne javljam se onima bez kaciga...

 

U gradu se èak i marsovcima javljam' date=' mada mi nijedan JOŠ nije odgovorio :P[/quote']

 

e i ja imam taj trip da se javim marsovcu :lol: ali meni su par puta uzvratili, klimnuli glavom ili mahnuli...Da li su provalili da je ispod kacige zensko ili shta... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja