Jump to content

Moto Zajednica

Pozdravljanje....

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Uvek svirnem ili ispruzim ruku u znak pozdrava bez obzira da li je kruzer, skuter, enduro, R... Osim u slucaju kada su bez kacige (sorts, majica, papuce). Klinci se ne javljaju jer znaju o cemu se radi, dok ostali da, mada ponekada sa zakasnjenjem, valjda se iznenade. Na semaforu se ponekada i steknu novi drugari i tako... Sve u svemu imam pozitivno iskustvo. Dok sam vozio skuter i sada Kawu nikada nisam prosao pored parkiranog motora pored puta da nisam stao i pitao je'l je sve uredu. Nije mi problem da poguram, zamazem ruke, izvadim benzin... Nemam poseban razlog zbog cega, jednostavno, tako su me vaspitali u kuci i mislim da je skroz okej pomoci nekome.

 

Dodao bih jos par recenica u vezi skuterasa. To su fantasticni ljudi puni entuzijazma i pozitivne energije. Naravno, mislim na entuzijaste. Za razliku od njih mnogo ljudi voze skutere cisto jer je jeftino i oni uopste nisu u moto svetu niti znaju ista o njemu i treba povuci paralelu izmedju takvih i ekipa poput nase skuteraske na BJB.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

e ovako:

 

1.svima se javljam...kad smo daleko klimnem glavom kad sam blizu kazem cao, i prozborim koju!1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif

2.kad sam na semaforu gledam iza sebe i sklonim se da se jos neki bajker ubaci.0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

3.u voznji kolege obavezno pustam.1zvizduk.gif1zvizduk.gif1zvizduk.gif1zvizduk.gif

5.ne pravim diskriminaciju(sto se tice vrste motora), a cak se i zastitnicki odnosim prema kolegama!1hmm.gif1hmm.gif1hmm.gif1hmm.gif

5.JA SAM OVDE ZBOG TAJNOG I MISTERIOZNOG FANTOMSKOG BRATSTVA BAJKERA u koje sam usao!1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja se svima javljam levom rukom, a ako sam zauzet, sirenom ili farom i ne čekam da me neko prvi pozdravi. Na smaforu uvek kad vidim da je neki dvotočkaš iza, pomerim se i dam mu rukom znak da ako hoće primakne se uz mene napred i naravno uvek pozdrav klimanjem glave. A skuteraše uvek pitam kako im ide i ako mogu, udelim im neki savetić ako vidim da su taze u vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

da se javljam po gradu ne pada mi na pamet,vise gledam ko ce da izleti i pokupi me. Na otvorenom putu se uglavnom javljam svim motoristima. Izvinjavam se skuterasima ali ja skuter ne dozivljavam kao motor vec kao prevozno sredstvo za krace destincaije. Mada ako se i od njih neko prvi javi uvek odgovorim. Ne blicam nikad jer je to isto tako znak i za muriju....u ostalom ima vec bezbroj tema gde je lepo napisano kako se javlja na motoru. Ne primajte to previse srcu, jednostavno me bas briga da li ce se neki tamo meni javiti samo zato sto i jedan i drugi vozimo motore.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Eto ja sam i skuteras i matorac, ali brate ne mrzi me da napravim za dan 700 km i ne mrzi me da se javim motoristima(svima na 2 tocka). A to , da li im je rezervoar ispod dupeta ili im je ispod stomaka, da li imaju 20 brzina, 1000 konja i 300000 kubika ili voze skuter bez saltanja (jer je neki genijalac izmislio genijalnu stvar da se brate ne menjaju brzine)- prosto me zabole. Jednostavno veoma uvazavam sve one koji su na dva tocka jer svi delimo istu brigu (bar ja matorac i skuteras tako mislim). A brate, nekad se i izbedacim pa kad se ja javim 30-torici, a meni ne otpozdravi nijedan, onda se zamislim, sta se bre ja lozim. E onda ja matorac i skuteras pomislim, ovi bre veliki motoristi, na velikim motorima nece da se jave skuteristi i tako ko se kome javlja , a ko se kome ne javlja i zbog cega, mozemo do sudnjega dana. :)

Naravno, ko ce svima da se javi, pogotovo u strogom centru, ali na otvorenom, volim da pridignem ruku sa volana ili ablendujem, ali redje jer kao sto rece gavrolini, to moze da znaci i radar. Spomenuse neke kolege stajanje na semaforu. U 99 % slucajeva se javim , klimnem glavom ili popricam,ali najvise sa skuteristima. Sada, na putu na more, secam se da su mi kolege u jednoj grupici otpozdravili svi do jednoga.

 

ajd :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd (Banjica II)
  • Motocikl: V-Star 1100 Silverado

Javim se svima koji voze motor - mahnem rukom ili klimnem glavom (ako zongliram sa kvacilom i gasom) ako mozemo da se dobacimo pogledom.

 

Ne sviram i ne ablendujem da ne cimam ljude i da ne misle da ih nesto upozoravam i sl.

 

Na kraju, meni lepo jer sam se javio kolegi/koleginici, njemu/njoj isto jer smo ista 'sorta'.

 

A ako neko ne otpozdravi, ne smeta mi - ima nas razlicitih i mozda ih more neke brige... mada nema razloga jer su na motoru :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Naravno, ko ce svima da se javi, pogotovo u strogom centru, ali na otvorenom, volim da pridignem ruku sa volana ili ablendujem, ali redje jer kao sto rece gavrolini, to moze da znaci i radar.

 

 

Ja se svima javljam, osim crncima na motoru... pošto ih i ne viđam. :)

 

Za radar: trebalo bi da se drugim bajkerima signalizira na policiju lupanjem o (svoju, je li) kacigu otvorenom šakom. Blicanje većina shvati kao pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Yamaha XJ600S Diversion

Skoro uvek se javljam, a ljudi najčešće otpozdravljaju.

Najbolje je kada je neki moto skup u blizini, a ja sticajem okolnosti idem na suprotnu stranu, e tu bude baš mnogo mahanja levom rukom.

 

Ko otpozdravi, otpozdravi, a ko ne, nema veze.

 

Stranci se po pravilu uvek javljaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino
On 1.10.2006. at 23:35, mitri je napisao:

 

uh , zamolio bih bracu bajkere da me vise ne pozdravljaju ablendovanjem dok voze kola :twisted:

 

elem , cesto mi se desava da mi ablenduju iz kola i ja pomislim da me upozoravaju na radar i usporim , al jok , radara ni od korova...

 

e danas kod Kraljeva , ablenduje mi lik iz Pajera , pomislim "ma sigurno je brat bajker" blicnem i ja njemu...i 500m dalje - eto radara :evil:

Ha ha ... gos'n Đunta mi citirao ovaj post iz 2006. i podsetio me na tu situaciju kad sam jedini put platio kaznu jer me na motoru uhvatio radar. :rolleyes: :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Kolega @đunta vidim ima posla u radionici, jel tako?! :aha::jee5:

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 7 minuta, đunta je napisao:

motorcycle-hand-signals-chart-1.gif

Ima li neki na našem jeziku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Do pre par godina ogromna većina motorista je pozdravljala ili odgovarala na pozdrav (uglavnom ispruženom levom rukom), sada kod nas u Srbiji retko ko odgovori, a u okruženju je situacija prilično bolja po tom pitanju. Mi smo za nekoliko godina izgleda naprasno "prerasli" neke ustaljene običaje po ovom pitanju.

Ja se inače redovno javim (ispruženom levom rukom) i pri tome smatram da to nije baš najveća opasnost kojoj se izlažem u životu.

Promenio član zika56
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Gledam ove đuntine ilustracije i dolazim do zaključka da bi najbolje bilo naći devojku koja je završila pomorsku akademiju. Turiš je na suvozačko sedište i onda se ona javlja, upozorava na opasnost i načelno komunicira sa ostalim učesnicima u saobraćaju ili u organizovanoj koloni.  :jee:

 

Flag-signals.jpg

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

 

A onda je Pera otišao u policiju, a za motoriste u (ne)organizovanoj vožnji su izmislili komunikatore  :lol:.

 

Ume sve to i da smatra, što me podseti zašto često volim da odem sam u vožnju  :D.

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

 

Nego .... kako smo od jednog, takoreći sociološkog pitanja - da li se javljati/otpozdravljati druge vozače dvotočkaša na drumu došli do ovog vojno-policijskog priručnika za nemuštu komunikaciju  :stabre:

 

đunta, opet si ga predizajnirao  ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja