Jump to content

Moto Zajednica

IZLET DO TOPOLE 27 / 28.08.05

Recommended Posts

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo da najavim: nekoliko ljudi se dogovara da ide sledeci vikend u obilazak spomen kompleksa Karadjordju (Oplenac, nekih 15km od Topole) i u obilazak Mauzoleja Karadjordjevica, na brdu iznad Topole.

Ja sam izvideo put, planiram rutu pa cu u narednim danima objaviti plan kako , sta kada i koliko :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

OK evo ovako - put ima sveukupno oko 60 km u jednom pravcu, medjutim put se sastoji prvo od "brzinca" dakle idemo autoputem nekih 20-25km ka Nisu i iskljucujemo se ka Mladenovcu, zatim se vozi lednom uglavnom pravom ili sa blagim krivinama deonicom kroz mladenovac pa ka Topoli, to je jos oko 20km, i pre Topole se odvaja put 15km ka Oplencu (to ne znam kako izgleda). Dalje, kada se krene ka Mauzoleju vracamo se od Oplenca ka toj raskrsnici i odatle produzavamo ka Topoli, i put postaje sve krivudaviji, mada je asfalt i dalje dobar, cak uglavnom nov, sem jednog ocajnog parceta. Iz centra Topole ima uzbrdo put za Mauzolej, ali ne znam detalje kako to izgleda, to je relativno blizu. E SADA< glavna fora je kada zavrsimo sa Mauzolejem, idemo poslednjih 15km "ispit spretnosti" dakle verovatno najkrivudaviji i najbrdovitiji put koji ste vozili ove godine, garantujem. To je produzetak lokalnog puta od Topole ka Ibarskoj magistrali, ide se preko Donje Satornjaje, Gornje Satornjaje i Rudnika (mesto, ne planina), ima npr 15km a put je NEVIDJEN, prvo ide savrsen nov asfalt kroz klasican sumadijski brdski predeo, a zatim los asfalt (mada vise ispucao, nema bas rupa) i konacno izbijamo na Ibarsku.

 

Cenim da sveukupno tura ima nekih 150km ukljucujuci sva skretanja i zaobilazenja. Policije na lokalnom putu ima samo u Mladenovcu a dalje nigde, dok ih na magistrali ima KATASTROFA i zaustavljaju SVE ZIVO, ja sam morao da nesto hitno poslom odem na Zlatibor i da se vratim, na Ibarskoj je bilo jedno (minimum) 30 patrola i izbegli smo ih sve ... OSIM DVE, koje su nam naplatile 2X1000 dinara :evil: ali eto, ovog puta ni ja nisam uspeo da se iscenjkam :roll:

 

Eto to je to otprilike. Ovog puta nije poenta istorija, nego voznja, naravno... a mislim da je ipak lepo i videti nesto sto inace sigurno nebismo, zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

eh da - par bitnih detalja:

 

1. Putarina autoputem do Mladenovca je cini mi se 50 din - ako neko hoce da je plati :D

 

2. Asfalt je, kako rekoh, uglavnom odlican, ali ima par delova oko Mladenovca gde su radovi u toku, dakle asfalt je oguljen i stavlja se novi, dakle oprez! Takodje, poslednja deonica ka Ibarskoj je dosta losa, nije drama ali nije ni bas dobro.

 

3. Zbog valobitosti terena i dosta nagiba, posle Topole ima DOSTA SLJUNKA I PESKA i to u krivinama, jer kamioni koji voze (doduse retko) prosipaju. Dakle, izuzetna paznja i smanjena brzina!

 

 

4. Celim putem od Mladenovca do Topole i posle od Тоpole pa ka Ibarskoj ima puno traktora koji izlaze sa okolnih vinograda i voze putem, a samim tim pored njih kao prepreka imamo i mestimicno zemlju koja je njihovim gumama naneta na asfalt, dakle jos jednom, povecana paznja i korigovana brzina. Mada, kada vidite put, shvaticete da i da hoces ne mozes da ga previse odvrces, nema gde - na poslednjoj deonici nema pravca duzeg od 50m :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Sve je super samo bi ja preporucio da ne idemo autoputem nego ovim avalskim ili kako se vec zove posle avale je put mnogo dobar ne mislim na kvalitet asvalta(koji nije los) nego na lepe krivine sigurno zanimljivije nego autoput.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa OK, samo ja taj put do Mladenovca, ne znam, odnosno ne znam gde bi onda trebali da skrenemo za Topolu i tako to ...

 

Ma dogovoricemo se, nije problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
tja' date=' zbog velikih PADAVINA :mrgreen: ovaj izlet se odlaze za jedno dva vikenda :wink:[/quote']

 

Nije problem, samo ti ozdravi i mojne da bude jos tih padavina ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam prolazio 2 puta tuda u zadnje vreme i mislim da je Andrej ipak bio u pravu i da je bolje ici autoputem put pored avale je dosta los i spor mada zanimljiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa sto se mene tice moze. Posto vecina ljudi radi(sto se mene tice moze i petak) ja predlazem subotu ako bude lepo vreme za ovaj izlet.

 

Jel ima jos zainteresovanih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa eto posto smo se sve lepo dogovorili ekipa je krenula..gistro ma ja se uzeleo voznje i umesto da odem na onaj motoskup na adu huju ja lepo otisao da se vozikam i tako mi pade na pamet ova tura sto je Andrej smislio pa evo i par slika.

 

Orasac

mSPBa_oplenaciorasac00011aw.th.jpg

 

39mrd_oplenaciorasac00079go.th.jpg

 

Ovo je vec Oplenac

 

EWMXq_oplenaciorasac00093ct.th.jpg

 

8J7MY_oplenaciorasac00123yp.th.jpg

 

xqbmV_oplenaciorasac00130cl.th.jpg

 

Ja sam isao preko avale sto mi je bilo zanimljivije nego autoput a nigde nisam ni zurio. Put od Mladenovca do Topole je nov i odlican. Lep izlet u svakom slucaju i voznja. Ako budete hteli da idete viciteeeee.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Sledeceg vikenda... danas smo bili na Adi Huji i moji (a cini mi se i utisci ostalih) su vrlo dobri-odlicni 4+ :D Bilo je puno motora, puno ljudi, mesto je sa asfaltom a ne sa prasinom (kao u Novom Sadu) i uopste nije lose za prvi BG moto skup... jedino sto se neki lik skucao dok je izvodio wheelie na R1... lepo ja kazem, taj motor je zla kob 8)

 

Peconi ti ces biti iskusni vodic sledeceg vikenda, vazi? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd
Peconi ti ces biti iskusni vodic sledeceg vikenda, vazi?

 

No problemo.

 

A sta kazete na ideju da se provozamo do divcibara? Malo je duze nego Orasac/Oplenac ali to moze da bude samo plus :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ako vec idete u Topolu, nemoj da neodete na Oplenac i ne posetite jednu od najlepsih kraljevskih grobnica na svetu. Crkva Sv Djordja se mora videti jer je reci nemogu opisati. Kripta crkve je sama po sebi specijalna jer u njoj su sahranjeni pored ostalih i Kralj Aleksandar I Ujedinitelj. Obidjite i mali muzej preko puta koja je u stvari kuca Kralja Petra iz koje je on nadgledao izgradnju hrama. A uzput svratite i na Avalu ima lepih krivinica gore uzput do spomenika, klizav put ali zanimljiv.

 

Puno pozdrava i sretan put!

 

Dejan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Muzej sa cuo da je jako lep i da obavezno treba obici ali ja to nisam uradio jer sam kasno krenuo pa sam morao ranije i da se vracam vec se smracilo a i morao sam da stignem da gledam basket ovi nasi prsnu ako ih ja ne gledam :D

 

Sto se tice Avale ima lepih krivinica i na gore i na dole ali ja vise volim kosutnjak mozda zato sto mi je blize a i nekako su mi puno sitne krivine na avali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja