Jump to content

Moto Zajednica

bridgestone gume

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Vozim Kawasaki er 6 n. Trebao bih promeniti gume. Vozim uglavnom po gradu, mada i van njega. Planiram i duze ture.  Ne vozim extremno u smislu razvijanja velikih brzina. Savetovane su mi Bridgestone BT 021 F. Kakva su iskustva sa njima ? Prednosti, mane, trajnost itd i da li savetujete neke druge koje su slicnog kvaliteta a jeftinije ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Cini mi se da ima vec negde na forumu pisano o toj gumi. Ukucaj u pretragu mora nesto da izbaci. Ja sam jednom imao priliku da ih vozim i nisu mi delovale lose. Kazu da su prilicno izdrzljive sto se trosenja tice i nisu lose ni po mokrom. Meni se jedino malo vise u tom rangu svidja pilot sport michelin, ali nju sam malo vise vozio pa je i odgovor subjektivan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Pregledao sam sve, nema nesto posebno o Bridgestone 021, mada uglavnom pohvala na trajnost itd, ali puno hvale i za Michelin pilot road /2, tako da ce tu negde verovatno pasti odluka. Videcu i kako sa cenama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Florida

Imao sam dva seta Bridgestone BT 021 na mojoj Yamahi FZ1 i imao sam problem sa prednjom.Posle 4-5 hiljada milja prednja pocinje da stvara vibracije u upravljacu.Probao sam da problem resim balansiranjem ali bezuspesno.Sada imam Metzeler M3 i vise sam nego zadovoljan.Inace Bridgestone je izbacio zamenu za BT021-Bt 020.Na GSXR imam Pilot Road 2CT,presao sam 6000 milja sa njom i vise sam nego zadovoljan.Inace sam veliki ljubitelj Pilot Power,ali sa Pilot Road 2CT predjem oko 2000 milja vise pre nogo sto moram da ih zamenim.Inace Pilot Road 2CT je skuplja $40 od Pilot Power,ovde kod nas.Nadam se da sam ti pomogao u odabiru guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

;D ;D ;D

Radi belo, radi bridgestone....

Pilot Road 2CT je skuplja $40 od Pilot Power

 

Ima Pilot Road2 i Pilot Power CT, nema Road 2CT. Power CT je odlicna guma, ali je racing, celom sirinom drzi dobro zato se i trosi brze nego druge. Pilot Road 2 je dobra guma za kisu, ne trosi se puno, nema bas nisku cenu, novi je model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

ContiMotion, nov model, nova sara, nova smesa gume.

Dosadasnji kupci - odusevljeni.

Tebi treba guma koja ti po modelu odgovara na tvoj motor.

Ne treba ti super-sportska guma, ni putna guma, tebi treba jedna

univerzalna i dobra guma.

Koju hoces da koristis svaki dan, po svakakvom vremenu,

po putevima razlicitih kvaliteta.

Motor sa ovom gumom postaje izuzetno okretan i agilan,

a to je veliki plus za gradsku voznju.

Cene ovog modela su extra - prihvatljive.   

post-2887-12879020802464_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Imao sam dva seta Bridgestone BT 021 na mojoj Yamahi FZ1 i imao sam problem sa prednjom.Posle 4-5 hiljada milja prednja pocinje da stvara vibracije u upravljacu...

 

Ista stvar i kod mene sa istom gumom. Ne smem da pustim korman. Balansiranje ništa ne pomaže. Moram da kupim obe gume i mislim da ću kupiti Metzeler. Za moj bmw r65 je to dobra guma. Bridgestone samo ako je rešen problem njenog krivljenja zbog čega "baca" korman. Možda će zadnja biti Mischelin, videću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Imao sam dva seta Bridgestone BT 021 na mojoj Yamahi FZ1 i imao sam problem sa prednjom.Posle 4-5 hiljada milja prednja pocinje da stvara vibracije u upravljacu.Probao sam da problem resim balansiranjem ali bezuspesno.Sada imam Metzeler M3 i vise sam nego zadovoljan.Inace Bridgestone je izbacio zamenu za BT021-Bt 020.Na GSXR imam Pilot Road 2CT,presao sam 6000 milja sa njom i vise sam nego zadovoljan.Inace sam veliki ljubitelj Pilot Power,ali sa Pilot Road 2CT predjem oko 2000 milja vise pre nogo sto moram da ih zamenim.Inace Pilot Road 2CT je skuplja $40 od Pilot Power,ovde kod nas.Nadam se da sam ti pomogao u odabiru guma.

Nekad ti je i barum bio super a sad se izivljavas tu sa nekim markama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Možda će zadnja biti Mischelin, videću.

Obavezno obe iste

 

Biće iste osim ako Mischelin ne bude drastično jeftiniji ili ne budu dve Metzeler. I sad vozim napred bridgestone, natrag dunlop. Tako se zadesilo da to ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Sve sam blizi Metzeleru, jedino ne znam M-3  ili road z 6. Gledao sam i druge teme vezno za gume i nekako se tu najvise vrte najbolje karakteristike.

Puno hvaljen i Mischelin, ali cena, otrov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Florida

Nije to prvi put da imam problem sa Bridgestone.Nemam nista protiv te firme,na kraju krajeva su sampioni u Moto GP dve godine.Ali Street program im je malo drugaciji.Ovde gotovo da nema motoriste koji dobije Bridgestone kao gume za prvu ugradnju a da ostane na tim gumama.Dok sam radio za North America Suzuki imali smo problema sa Suzuki Intruder LC1500.Vibracije u prednjem tocku,novi novcijati motori (nekoliko stotina milja,brzine od 30-50 mph).Probali smo svasta(balansiranje,proveravali lezajeve u tocku i vratu...) i nista.Onda se neko setio da stavimo Metzeler ME880 (imali smo ih na lageru) i resen problem.

Nisam veliki ljubitelj neproverenih guma,desava mi se da moram da dodam 70-80 grama balansa sto je tri puta vise nego normalno.Plus kod mnogih je sam oblik gume (pecurke) nepravilan,tako da prave probleme kad se voze kroz ostre krivine.

A neki put sam vozio plasticne Barumke i bio zadovoljan.Pre ces da skrcas MZ ili Jawu nego da olizes te gume. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Trenutno su mi na motoru bt014 napred i bt021 nazad i prilicno mi se dobro pokazala ta kombinacija. IgorXT ima napred i nazad bt021 i on se zali na tresenje volana... Malo mi je neverovatno da je to zbog gume, ali nije nemoguce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Malo mi je neverovatno da je to zbog gume, ali nije nemoguce...

I to kako moze da bude do gume. Ja sam vozio dunlop sport max 207(ako se ne varam) i posle jedno 3-4000 pocelo da trese napred kao nenormalno. Sara se gotovo ni malo nije potrosila, a guma se iskrivila skroz. Skinuo i stavio obe pilot sport i sad milina. Em vise gripa i na mokrom i na suvom em veci komfor, em ne mislim o tome dok vozim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Trenutno su mi na motoru bt014 napred i bt021 nazad i prilicno mi se dobro pokazala ta kombinacija. IgorXT ima napred i nazad bt021 i on se zali na tresenje volana... Malo mi je neverovatno da je to zbog gume, ali nije nemoguce...

 

Dobro si mi rekao, jer je meni napred bt 014, ali u Radulovicu kazu kao, nije to dobro, treba gume upariti. Onda mogu nazad da stavim BT021 i resim sve probleme. I ostane kinta. Nekako me obradova ovaj post. hehehehe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Florida

"Uparivanje guma" nije samo upariti marku vec upariti i model.BT014 je totalno drugacija guma od BT021.Ima totalno drugacije karakteristike.Bt014 spada pod sport a Bt021 vise pod sport-touring.Ne bih da upadam u nikakve zucne rasprave u vezi ove teme,samo pokusavam da pomognem coveku.Pozdrav svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja