Jump to content

Moto Zajednica

Orionov kinez :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Sombor

Help :D

 

U Kragujevcu su poceli da sastavljaju model od 125cc, nazvali su ga cruiser 125cc, a od prodavca u Somboru sam cula da je kinez i nista vise...

Motor sam trazila na netu, ali bezuspesno... jako mi se svidja i planiram da ga kupim za mesec dana!

 

Potseca na pulsarov model - lice jako hehe, ali nije to to... 

 

 

trtrtrtrtrjj8.png

w800.png 

 

 

Da li neko zna nesto vise o tom motoru?

 

Hvala na odgovorima i veliki pozdrav od somborke :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Sombor

Videla sam motor, tako da je provereno da se sastavljaju...a imaju model i od 220cc  :)

cena motora od 125cc je 180.200 dindzi

 

slican je kao ovaj pulsarov model, samo je lepsi (bar meni)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

mani se kineza ako hoces da se vozis kupi bolje neki polovan kvalitetan . a prica tipa hondina masina itd nepije vodu kinez je kinez pa makar ga sastavljali i u americi . sem toga u kini se voze samo coperi tako da ostalo su uglavnom kod novihserija nepoznate masine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

S obzirom na poreklo motora to uopste nije malo para, mozda ti je bolje da uzmes Yamahu YBR, isto se sklapa u Kini al imas vecu garanciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: vrsac

Videla sam motor, tako da je provereno da se sastavljaju...a imaju model i od 220cc  :)

cena motora od 125cc je 180.200 dindzi

 

slican je kao ovaj pulsarov model, samo je lepsi (bar meni)

nemam nista efikasno protiv kineza,jer osvajaju sva trzista i to uglavnom cenom a ne kvalitetom.imao sam kineza i pricam iz iskustva.mozda su se popravili za dve godine u kvalitetu,ali ja to ne zanam.zato samo dobro razmisli i dobro se raspitaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Sombor

jao ljudi, a da znate kako je lep motor :love:

 

 

polako cu, necu da zurim...a i uskoro ce sajam ;)

 

ovo bi mi bio 3 motor do sada - mada sam napravila 4god pauze od njih, presla sam bila na automobile iii sad mi opet dZavo ne da mira... kineza jos nisam imala(tako da ne znam kakvi su...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

'ajde bre ne plaši devojku...

 

Kinezi su sasvim normalni motori, izdržljivih agregata i svi pate od "dečjih bolesti" zbog loše završne obrade, ali pružaju mnogo zadovoljstva sa cenom koja je vrlo prihvatljiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

video sam ovakav motor prodaje ga moto siki iz svilajnca i koliko sam obavesten poreklom je iz indije bar sam tako procitao . Moze se videti izlozen na cukarickoj padini prodavnica moto delova i malih motocikala uglavnom program tomos i nesto kina . Podseca izgledom na keevay speed ali sa nekom jako lepom maskom koju bi bez blama mogli zakaciti i na neku ozbiljnu streetfight masinu to mi je ostalo u secanju ako si bas zainteresovana za taj motocikl mogu da se cimnem do te radnje slikam i pokupim sve podatke u vezi sa tim motoricem ,mada imas ga na moto berzi salon SIKI svilajnac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: ČaČaK
  • Motocikl: zgodni BMW K100

Onaj haker za računarom nije normalan :D

To lepo pa povoljno, a para imam, ipak pita ću nekoga za

savet, ali šta mi oni pričaju vidiš bre kako je lep  ;)

Malo strpljenja  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  motor lepo izgleda.ako nemas predrasude o kinezima...onda bi trebao i da je dobar.da su toliko losi verovatno bi vec nestali sa trzista,mislim kinezi,a ovako ima ih par godina ako to nesto govori.ja licno sam naisao na izuzetan primerak kineza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Zajecar(centar grada)

video sam ovakav motor prodaje ga moto siki iz svilajnca i koliko sam obavesten poreklom je iz indije bar sam tako procitao . Moze se videti izlozen na cukarickoj padini prodavnica moto delova i malih motocikala uglavnom program tomos i nesto kina . Podseca izgledom na keevay speed ali sa nekom jako lepom maskom koju bi bez blama mogli zakaciti i na neku ozbiljnu streetfight masinu to mi je ostalo u secanju ako si bas zainteresovana za taj motocikl mogu da se cimnem do te radnje slikam i pokupim sve podatke u vezi sa tim motoricem ,mada imas ga na moto berzi salon SIKI svilajnac

 

da,,,ja sam zvao fabriku u KG i pitao lepo..ljudi su mi rekli da se masine koje ugradjuju u motore,rade po licenci Orion INDIA koja po licenci kopira HONDA motore 4T...znaci,sve u svemu to je po hondinoj masini pravljeno...u Zajecaru se voze mopedi Orion Gizmo cetvorotaktni od 49cc ,4 brzine i vlasnik kaze da masina ide 80kmh...iako je 49cc ima lep cetvorotaktni zvuk...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

orinon je mozda veca labina od nekih kineza a kinezi su velike labine ;D proslogl leta se moj drugar slicno zalepio za princa...mesec danas sam mu drobio da ne kupuje i on ode i kupi ga. KRS ne vidjeni,sem masine nista nije u garanciji,cak su mu i sijalice naplacivali koje su crkavale jednom nedeljno,lanaca i lancanika nije bilo posle 2000km sto ove u servisu nije iznenadilo ni najmanje pa je iste morao da naruci i plati malo manje od 100e. Batali to,to sto je lep ne znaci da ce da traje. Po meni jedino kineski skuter se isplati jer mozes da ga kupis na kredit za male pare. Motor nikako pa da rade po ne znam cijoj licenci ne radi se o dizajnu motora vec o kvalitetu delova koji se stavljaju u njega. Inace indija je najjeftinija sto se tice motornih vozila,napravili su auto koji kosta 2500$ (dolara)nov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

video sam ovakav motor prodaje ga moto siki iz svilajnca i koliko sam obavesten poreklom je iz indije bar sam tako procitao . Moze se videti izlozen na cukarickoj padini prodavnica moto delova i malih motocikala uglavnom program tomos i nesto kina . Podseca izgledom na keevay speed ali sa nekom jako lepom maskom koju bi bez blama mogli zakaciti i na neku ozbiljnu streetfight masinu to mi je ostalo u secanju ako si bas zainteresovana za taj motocikl mogu da se cimnem do te radnje slikam i pokupim sve podatke u vezi sa tim motoricem ,mada imas ga na moto berzi salon SIKI svilajnac

 

da,,,ja sam zvao fabriku u KG i pitao lepo..ljudi su mi rekli da se masine koje ugradjuju u motore,rade po licenci Orion INDIA koja po licenci kopira HONDA motore 4T...znaci,sve u svemu to je po hondinoj masini pravljeno...u Zajecaru se voze mopedi Orion Gizmo cetvorotaktni od 49cc ,4 brzine i vlasnik kaze da masina ide 80kmh...iako je 49cc ima lep cetvorotaktni zvuk...

Orion Kragujevac sklapa mopede 4/2t 50ccm po licenci Hero-Honda India.Od ove godine i motocikle vece kubikaze ,verovatno iste fime.Prvi put ce biti na sajmu u Bg. ove godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Sombor

video sam ovakav motor prodaje ga moto siki iz svilajnca i koliko sam obavesten poreklom je iz indije bar sam tako procitao . Moze se videti izlozen na cukarickoj padini prodavnica moto delova i malih motocikala uglavnom program tomos i nesto kina . Podseca izgledom na keevay speed ali sa nekom jako lepom maskom koju bi bez blama mogli zakaciti i na neku ozbiljnu streetfight masinu to mi je ostalo u secanju ako si bas zainteresovana za taj motocikl mogu da se cimnem do te radnje slikam i pokupim sve podatke u vezi sa tim motoricem ,mada imas ga na moto berzi salon SIKI svilajnac

 

 

 

Ajde, ako ti nije tesko i kad uhvatis slobodnog vremena, meni je vec bzvze - bila sam 3x da ga vidim...nista pametno nisam cula o njemu, jer prodavac ne zna nista o njemu(a prodaje motore?!)....

 

hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Zajecar(centar grada)

eo vam sajt orion KG...

 

http://www.orion-kg.com/srpski/o_nama.html

 

ja sam im dao predlog da kopiraju CTX motor i u njega ugrade 125cc masinu iz skutera i 4t 49cc masinu..znaci da budu dve verzije,kao nekad ATX i CTX...

 

ovaj moped je u zajecaru kostao manje od 1000e i pokazao se jako kvalitetno...medjutim ljudi grese i kupuju 2t skuter orion,cija masina je jako ustrojena za razliku od 4t koja se lepo vrti i cuje...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Indijski motori (Orion uvozi indijske motore i verovatno je to bas taj pulsar, ne rade samo sa hero honda) su fenomenalni i nemaju nikakve veze sa kinezima. Kao sto je napisano na jednom engleskom sajtu njihova redovna upotreba je sa cetvoro ljudi na motoru (doduse neuhranjenih) po prasnjavim neasfaltiranim putevima. Na kineza kada sednu dvojica iskrivi se posle prve rupe. Slobodno kupi motor, trajace ti dugo, a i jako lepo izgleda. Jedina mana indijskih motora su prekidaci i sijalicna grla, ali to moze svako ko zna da lemi da popravi ako dodje do kvara.

Ako nista drugo, dokaz pouzdanosti su indijske vespe koje se voze po Srbiji, neke stare i preko 20. godina, a tu je i Royal enfield koji je cenjen svuda u svetu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja