Jump to content

Moto Zajednica

Hocu da napravim jedan poni expres kao sto je nekada moj prvi izgledao

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

I ja sam počeo na pony-ju (Puch), vozio ga dugo, prepravljao svašta, imao volan od bicikla kao choper, pa banana sjedište i tako godinama. Onda se jednog dana zapalio, i nije mi se dalo da ga gasim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Moj Pule kako sam ga zvao je imao par reinkarnacija tj kada sam ga kupio bio je skroz fabricki sa nekim malim nedostacima ali prvi je bi pa ja to nisam od ushicenja ni primecivao, malo kasnije sam to shvatio al ko ga sisa imam ja moj motor!Posto sam bio dosta nemiran sa svojim biciklom koji sam vozio do pre Puleta moj tata Srba je izrekao zabranu da mu nepada napamet da vidi motor u dvoristu, jer je verovatno pretpostavljao da ce tek tada poceti sranja (sto je i pogodio). I tako ja rsim da svoj raspust izmedju petog i sestog razreda provedem radno i zaradim za neki motoric, odemo ja i drugar do odgajivacnice pasa kod Sirkovic Mirka i dogovorimo se da radimo celo leto. Pristanemo na uslove i pocinje nas 2ipo ili tromesecni rad ustajemo rano odlazimo hranimo kerove trcimo sa njima po poligonu,dobijamo domaqci da nadjemo curke neke za snimanje kusturicinog filma sve zavsavamo i na kraju raspusta dobijam ja jedan poni expres u delovima. donosim ga u dvoriste ponesen mislju sta li ce srba da uradi kada ga ugleda u dvoristu dali ce da sevne cekic i da ga razbije ili ne. sreca pa nije bio kuci , ja pocinjem da montiram gume i cilindar koji je bio skinut kada sam dosao do pred kraj radova nailazi on i smeska se ja gledam u njega i razmisljam sta bude neka bude, medjutim on se nasmeje, okrene i ode svojim poslom. Tada sam dobio jos vecu volju za srafljenjem i u zurbi da ga upalim uspem da pretegnem navoj na loncetu karburatora i nemogu da to zavrnem. MUKA !!!

Uspevam uz pomoc neke teflon trake da to privremeno resim znajuci da je sve to DRZI SVODE DOK MAJSTOR NEODE, ali zelja za prvim paljenjem je bila jaca i upali on posle par pokusaja negde oko 23h a poceo sam oko 16h da srafim. Moj prvi mehanicarski poduhvat je krunisan reskim zvukom mog prvog motora. Te noci nije bilo spavanja ujutru rano dok se jos rosa nije podigla guram ja moj motor da upali i odlazim po rosnoj travi na moju prvu voznju koja je doduse kratko trajala ali je bila Prva.

Kasnije sam ga prepravio u kros model, kada mi je i to dosadilo dobio je krace amortizere i vracnu prednju viljusku na standardnu meru heblove, sipku na ramu na koju je namontiran rezervoaar od tomosa 14 i sediste od tomos automatika ali ne ono presvuceno skajem vec Gumirani odlivaak to je bilo lepse. kojekakve prepravke i prva friziranja neka uspesna neka manje cak i mogu ih nazvati nazadovaanja itd.Sve u svemu par agregata gomila klipova i cilindara radilica i lezajeva je promenjeno na njemu u toku naseg druzenja. u najacim danima svog zivota jurcali smo nas dvojica do 85kmh. Na kraju sam ga prodao drugarovom drugu i tu mu se gubi svaki trag !On odlazi a ja pocinjem sa svojim jurcanjima za kojekakvim motorima i tu pocinju muke u pocetku slatke a kasnije ...

EEEeee    to su bila vremena !!!     ;)  ;)  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

znam da nije neka pomoć ali ja imam jednog puch-a. bio je onaj veći model od ponija. isto kaiš, rezervoar u korpici, samo što je imao veće točkove i drugačiji motor (uspravna stublina). kad mu je crko semerning na radilici rasturen je i stoji. kad završim jamahu on je na redu.  :)

to je tomos kaisar a ne puch,,imam i ja jednog,, :) :) :)  doduse u parcicima  :-[ :-[ :-[ :-[ nosi 21 cola gume,klip 40mm,ima lamelni usis,bla bla,,,odlican motoric,

to je bio moj prvi motoric,mislio sam tad da sam najbrzi  ;D ;D ;D ;D,al sam bio glavni baja u kraju,svaka me curi ljubila za krug  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

znam da nije neka pomoć ali ja imam jednog puch-a. bio je onaj veći model od ponija. isto kaiš, rezervoar u korpici, samo što je imao veće točkove i drugačiji motor (uspravna stublina). kad mu je crko semerning na radilici rasturen je i stoji. kad završim jamahu on je na redu.  :)

to je tomos kaisar a ne puch,,imam i ja jednog,, :) :) :)  doduse u parcicima  :-[ :-[ :-[ :-[ nosi 21 cola gume,klip 40mm,ima lamelni usis,bla bla,,,odlican motoric,

to je bio moj prvi motoric,mislio sam tad da sam najbrzi  ;D ;D ;D ;D,al sam bio glavni baja u kraju,svaka me curi ljubila za krug  ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

moguće da je neka kooperacija. mislim da mu na pločici na ramu piše puch ali baš ću da pogledam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Meni je na deklu pisalo PUCH, i to je to. A evo dokaza...

 

C78044E1-2C1B-0542-8A61-C7EF2235C66A_thumb.jpg

 

To je taj !!!    ;D  ;D  ;D

Ovakav je bio i moj Pony expres, samo sto je moj bio jos stariji. Isto je ovako imao tvrd ram nazad, ali napred nije imao ovakvu " teleskopsku " viljusku, vec onu sa klackalicom i oprugama .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

 

Ovakav je bio i moj Pony expres, samo sto je moj bio jos stariji. Isto je ovako imao tvrd ram nazad, ali napred nije imao ovakvu " teleskopsku " viljusku, vec onu sa klackalicom i oprugama .

 

Onda je tvoj neki prastari :D, jer moj iz 1977.god je imao napred teleskop i pozadi amortizere. Ram ROG Ljubljana, motor PUCH. Kasnije su ugradjivali motor od TOMOS automatika, ali je moj puh bio brzi - doduse bio sam i laksi, 52kg. ;D Zao mi je sto nemam bar njegovu sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ipak je tomos ;D  meni rekli da je puch kad sam bio klinac i osta puch. :D

 

bio je 7o-o godiste. od modifikacija - zadnja kocnica prebacena na levu nogu i stavljen zadnji lancanik od ponija (bio je manji od originalnog)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Malopre mi je bio jedan drugar koji mi je rekao da dodjem sutra do njega i pogledam dva puha koja ima,posto je veceras kasno i nebi videli nista!

Mislim da cu sutra ako sve bude kao sto mi je nagovestio resiti nabavku.

Ja sam na pocetku zaboraqvio da naglasim da mi treba puh koji ima nazad amortizere i napred teleskopsku viljusku!

Do sada sam dobijao neke ponude na forumu ali su vecinom bili bez zadnjih amortizera tako da sam u startu odustajao,JBG moja greska!    ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ja sam imao oba i sa krutim zadnjim krajem i sa amortizerima,i sa amortizerima je mnogo udobniji,tako da sam sa tvrdim krajem poslao u vecna lovista :)

eh da srecna kupovina i postavi slike masine :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Hvala !

nije mi bitan cilindar i klip, dali radilica ima lufta ili ne. Vazno mi je da motoric ima sve delove ionako u agrgatu nece biti serijskih delova imam opasne ideje sta cu sa njim, imace minimum 80cm lamelni usis karburator min 24mm, auspuh za 80cm itd sve u svemu slikacu snimicu i postaviicu.

Samo da sutra sve bude kao sto sam ja zamislio danas !    ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

Hvala !

nije mi bitan cilindar i klip, dali radilica ima lufta ili ne. Vazno mi je da motoric ima sve delove ionako u agrgatu nece biti serijskih delova imam opasne ideje sta cu sa njim, imace minimum 80cm lamelni usis karburator min 24mm, auspuh za 80cm itd sve u svemu slikacu snimicu i postaviicu.

Samo da sutra sve bude kao sto sam ja zamislio danas !    ;) ;D

 

  Vidim ja da ćeš ti njega za "točkarenje"...   :P:D :D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

Kucao sam pola sata ceo referat o meni i mom PUHU!!!!!!A sad mi nije izasao.........Bas sam besan...........Kolega sutra kod papaca po PUHA i sredjivanje a za delove ako ima nesto kod mene dobijas.....I da : sa srecom sklapanje motora....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Kucao sam pola sata ceo referat o meni i mom PUHU!!!!!!A sad mi nije izasao.........Bas sam besan...........Kolega sutra kod papaca po PUHA i sredjivanje a za delove ako ima nesto kod mene dobijas.....I da : sa srecom sklapanje motora....

aj otkucaj ponovo o svom puhu ?!

sto se delova tice u agregatu ce biti svasta!

a ram ce na peskarenje, mozda dobije i neke livene felne...    ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

Da da bilo je to lepo vreme imao sam i ja PUHA.,,Bio je to puh sa amortizerima pozadi i normalnom viljuskom napred,rezervoarem u korpi pozadi,crveno-bele boje..Bijo je to davno kad sam isao mozda 4-5 razred,kupio sam ga tako sto sam skupljao pare od uzine..Zato sto mi se cale zarekao da mi nikad u zivotu nece kupiti motor..I uzmem ti ja tu ljutu masinu kad posle nekog vremena dosadi mi onaj njegov stari izgled,kolega(majstor zivota) je tada vozio SUZUKI GSXR 750R,i ja naravno svaki dan kao i ostali klinci u selu gledamo taj prelepi motor i meni sine ideja ha,ha,ha...Sutra posle skole uzmem brusilicu i pocnem da secem i da varim(to je prvi put da varim)..Napravim ram da ima sipku kao na T 14 i postavim rezervoar od T12,ali tada pocinje atrakcija sa limom i cekicem(naravno posle dugo gladanja SUZUKIJA),pocinje pravljenje oklopa od aluminijumskog lima i tako ti ja to zbudzim na motor ali vidim nesto hvali kad ono ne mogu da pustim gorivo da krenem u test voznju protiv vetrova ha,ha,ha,,...I naravno seci oklop i pravi pokretna vratanca za slavinu...To se tako vozilo neki su se smejali a neki su bas bili odusevljeni kako sam to napravio..Posla toga sam uspeo da ugradim i masinu od APN 4 i tako vozio jos neki dan dok nije crkao..Eto to bi bilo ukratko moja mala pustolovina sa mojim prvim nezaboravnim PUHOM...Ja sad kad bih video taj motor ja bi se smejao 2 dana ha,ha,ha,...Ali dobro tako sam i poceo sa motorima i sada barem dosta toga znam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja