Jump to content

Moto Zajednica

(2005)....R-1 vs CBR100RR....

Recommended Posts

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Vreme lose napolju a ja po obicaju prelistavam oglase na internetu i zapese mi na oko 2 motocikla cena priblizna a i predjena kilometraza........

Obadva proizvedena 2005 god. radi se o Yamahi R-1 i Hondi CBR1000RR....

Pitam sina i druga za misljenje ...a oni gledaju slike i komentarisu na koji bi "odvojili vise riba"....no mene neinteresuje to....interesuje me koliki je stvarni vek tih motora...kako su se pokazali u exploataciji na putu...mane, vrline....itd....

Voleo bih cuti Vase misljenje sta biste pre pazarili a i iskustva ljudii koji poseduju gore navedene masine.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Hondu vole sektaši, Suzuki najbolje ide, a Yamaha se najlakše proda (još ako je plava).

Ma svi su savim OK u eksploataciji ako nije jahao neki manijak. Zmači gledaj vlasnika a ne motor ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Honda je Honda , al Suzuki je chudo , a opet znash kako kazu R1 il' nijedan...

 

Suzuki ako ocesh performanse , a Honda ako ocesh da vozish Hondu , R1 ako ce da jurish pic**

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

honda mi je nekako mala a cini mi se da si ti krupan,yamaha neudobna,k5  je verovatno vozio neko ko ne stedi motor....jeste zaebano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Jest da sam u 46-toj godini ali me jos uvek drze R-ovi, nejurcam ja, vise vremena provodim na putu ali jos uvek volim da osetim onu njihovu snagu povremeno bez obzira sto mi je tempo voznje daleko ispod njihovih mogucnosti.....crci cu  ako budem morao da vozim 600ccm ove godine ne zato sto podcenjujem tu kubikazu nego mi nekako dodje ko "bicikl"....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

honda mi je nekako mala a cini mi se da si ti krupan,yamaha neudobna,k5  je verovatno vozio neko ko ne stedi motor....jeste zaebano

Odakle ti to da Yamaha nije udobna?

Slobodno mogu da kazem da je od ova tri motora najudobnija R1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

honda mi je nekako mala a cini mi se da si ti krupan,yamaha neudobna,k5  je verovatno vozio neko ko ne stedi motor....jeste zaebano

Odakle ti to da Yamaha nije udobna?

Slobodno mogu da kazem da je od ova tri motora najudobnija R1.

po meni je neudobna a i sklona pregrevanju. gledao sam svojim ocima kad se model iz 2008 posle malo cepanja i dizanja na zadnji pregreje i izbaci antifriz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Vozio sam sve te motoriće i imao ih u posedu te generacije osim Honde koju sam vozio više puta od prijatelja

Svi su dobri ali....

R1 ima manu (ili nije mana) malo kasnije razvija snagu tek iznad 8000rpm ima rupu na oko 6000rpm, leti jako greje ispod sedišta, odlično koči i jedan od najlepših R motora (ovo je subjektivno)

CBR 1000rr sigurno jako pouzdan motor jako lepo upravljiv sa odličnim kočnicama, jako umeren u razvoju snage, kriva snage odlična gotovo ravna, jako je lako voziti jer je sve predvidivo, snaga kao kod R1 ili 2ks manje ali u srednjim rpm sigurno dosta više

GSXR1000 K5-6 možda utisak kočnice malo vara da nije kao kod prethodna dva ali zato motor je neprevaziđen, lakoća kretanja, kriva snage kao u Honde ali malo u levo, strmija što se itekako oseća u brutalnošću motora. Odličan razvoj snage kako to uradiše nije mi jasno

 

Koji je udobniji...

To je jako individualno, svi smo drugačije građeni a sva 3 motora su drugačija, drugačije se sedi, visina sedišta, položaj nogu, udaljenost komandi volana itd.

Ovo je moj utisak.

Nikako nisam hteo K6 jer mi nije bio tako lep kao moja R1 ali smo se zavoleli odmah posle razrade jer je motor zaista jako dobro natrimovan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

honda mi je nekako mala a cini mi se da si ti krupan,yamaha neudobna,k5  je verovatno vozio neko ko ne stedi motor....jeste zaebano

Odakle ti to da Yamaha nije udobna?

Slobodno mogu da kazem da je od ova tri motora najudobnija R1.

po meni je neudobna a i sklona pregrevanju. gledao sam svojim ocima kad se model iz 2008 posle malo cepanja i dizanja na zadnji pregreje i izbaci antifriz

Mislim da ovo nema veze sa udobnoscu motora  a da greje to si u pravu.Ja sam moju bas zbog toga i prodao tj. smucilo mi se da mi butine uvek budu zapaljene.

Vozio sam sve te motoriće i imao ih u posedu te generacije osim Honde koju sam vozio više puta od prijatelja

Svi su dobri ali....

R1 ima manu (ili nije mana) malo kasnije razvija snagu tek iznad 8000rpm ima rupu na oko 6000rpm, leti jako greje ispod sedišta, odlično koči i jedan od najlepših R motora (ovo je subjektivno)

Slazem se 100% sa ovim. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

 

Suzuki ako ocesh performanse , a Honda ako ocesh da vozish Hondu , R1 ako ce da jurish pic**

 

;D ;D ;D To je samo radi toga sto su upitanju dva simbola R1 najlakse upamte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

ima dosta subjektivnih misljenja,ali iz citanja i drugih foruma ,slusanja misljenje ljudi koji su vozili sve to ,retko ko nece reci da je k6 No 1.

Vozio, otvaro zatvarao, i dalje mislim da se Yamaha lakše vozi , da je suzuki brutalniji ,a da je honda sa najboljom završnom obradom, (slažem se za barenje jaja ali to je slučaj i sa ducatijem 999 i 1098 pa ne vidim da se neko buni)a pošto 99% ljudi kod nas vozaju motor uglavnom po ravcu, predpostavljam da se suzukija najviše plaše ali ne smeju to da priznaju, nego kažu da nejbolje ide. Po tome biu kawa H2 750 bila najbolji motor (za kuću strave) ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

...kako su se pokazali u exploataciji na putu...mane, vrline....itd....

 

 

Prenosim iskustvo osobe koja vozi k6 600,trenutno ima 26k,

narvno normalne vonje bez dizanja,turiranja,krljanja...

Neverovatno je da lanac nije dotezan,mozda jednom,ali ima mesta za jos,jos...

 

Nevezano je za pomenute modele ali znam slucaj Honde 900rr ili 925rr koja trenutno

ima 150k  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

 

Suzuki ako ocesh performanse , a Honda ako ocesh da vozish Hondu , R1 ako ce da jurish pic**

 

;D ;D ;D To je samo radi toga sto su upitanju dva simbola R1 najlakse upamte.

 

Potvrda moje tvrdnje. ;D ;D ;D

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=30781.20

Najvise volim R1, a svidja mi se isto tako i suzana GSXR. A volim i NINJU zelenu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

...kako su se pokazali u exploataciji na putu...mane, vrline....itd....

 

 

Prenosim iskustvo osobe koja vozi k6 600,trenutno ima 26k,

narvno normalne vonje bez dizanja,turiranja,krljanja...

Neverovatno je da lanac nije dotezan,mozda jednom,ali ima mesta za jos,jos...

 

Nevezano je za pomenute modele ali znam slucaj Honde 900rr ili 925rr koja trenutno

ima 150k  :o

 

koja ti je to honda 925  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

 

Suzuki ako ocesh performanse , a Honda ako ocesh da vozish Hondu , R1 ako ce da jurish pic**

 

;D ;D ;D To je samo radi toga sto su upitanju dva simbola R1 najlakse upamte.

Motor za plavuse jedno slovo R i jedan broj 1 toliko mogu (valjda) da upamte !!!    ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

...kako su se pokazali u exploataciji na putu...mane, vrline....itd....

 

 

Prenosim iskustvo osobe koja vozi k6 600,trenutno ima 26k,

narvno normalne vonje bez dizanja,turiranja,krljanja...

Neverovatno je da lanac nije dotezan,mozda jednom,ali ima mesta za jos,jos...

 

Nevezano je za pomenute modele ali znam slucaj Honde 900rr ili 925rr koja trenutno

ima 150k   :o

 

koja ti je to honda 925  ;)

 

929 ako postji,ne znam koji je tacno model pre 954 tj. posle 900

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

893ccm, pa 919ccm - karburatorski, pa zatim 929ccm i 954ccm injection (oko 150ks, ali samo oko...)

 

 

Mislim da 929 ima realnih 130 a 954 im 144 konja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

893ccm, pa 919ccm - karburatorski, pa zatim 929ccm i 954ccm injection (oko 150ks, ali samo oko...)

 

 

Mislim da 929 ima realnih 130 a 954 im 144 konja

 

Po podatcima koje sam ja nasao na Netu CBR 929 RR ima 152 KS, a CBR 954 RR 150 KS. Ovo se odnosi na modele za Njemacko trziste. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja