Jump to content

Moto Zajednica

Kupio bih AFRICA TWIN 750 ili SUPER TENERE 750!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ST 750

Ljudi,

veliko hvala svima na savetima i pomoći...

Pogotovu se zahvaljujem Aci Afriki koji je zdušno navijao za Hondu, ali stvari su nekako same od sebe krenule u pravcu Tenere...

A, što se tiče lanaca za sneg, za ponedeljak..., pa, to će mi biti najslađa opaska na račun Tenerifa...!  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Drugari,

molio bih da mi pomognete u kupovini nekog dobrog enduro motora, do 3.000 €...!

Ni sam ne znam šta bih najpre uzeo, ali recimo da se dvoumim između Afrike Twin i Super Tenere...

 

Motor mi je potreban za duge ture asfaltnim putevima... Hoću da idem van Srbije, isključivo želim da vozim asfaltom i nikuda bez ženske osobe iza mene...!!!

 

Da li znate gde i ko ima dobar primerak za prodaju???

 

 

Hvala svima unapred na pomoći!

 

 

 

 

 

 

Moj ti je savet da uzmes TDM,imas lepe primerke vec za 2200-2300 prvi model pa do 3000-3300 97god restajling sa lepsim farovima.Motor koji je iskljucivo za asfalt mada mozes sa njim i po makadamiu bez problema.O udobnosti ,startu ,obrtnom momentu suvisno je polemisati,razlikja je bas primetna.Sto se tice registracije jas sam moj registrovao septembra i platio 18600.

  A i dizajn TDM jos uvek moze da prodje pogotovu model 97-2002.

  A da i polozaj u voznji je tipican enduro .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Drugari,

molio bih da mi pomognete u kupovini nekog dobrog enduro motora, do 3.000 €...!

Ni sam ne znam šta bih najpre uzeo, ali recimo da se dvoumim između Afrike Twin i Super Tenere...

 

Motor mi je potreban za duge ture asfaltnim putevima... Hoću da idem van Srbije, isključivo želim da vozim asfaltom i nikuda bez ženske osobe iza mene...!!!

 

Da li znate gde i ko ima dobar primerak za prodaju???

 

 

Hvala svima unapred na pomoći!

 

 

 

 

 

 

Moj ti je savet da uzmes TDM,imas lepe primerke vec za 2200-2300 prvi model pa do 3000-3300 97god restajling sa lepsim farovima.Motor koji je iskljucivo za asfalt mada mozes sa njim i po makadamiu bez problema.O udobnosti ,startu ,obrtnom momentu suvisno je polemisati,razlikja je bas primetna.Sto se tice registracije jas sam moj registrovao septembra i platio 18600.

  A i dizajn TDM jos uvek moze da prodje pogotovu model 97-2002.

   A da i polozaj u voznji je tipican enduro .

 

Hehehe, Pit i ja sam prosle godine platio registraciju za auto 14500 a juce 19000. Umalo se nisam usro kad su mi rekli posto je!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

@Dule,meni je TDM san snova,ali mozes i africom ili  tenerom lepo da se naputujes,bez da sidjes sa asfalta,sigurno.Jos ako vremenom zazelis da osetis malo blazi offroad,eto uzivanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ako ti nesto znaci, kao dugogodisnji vozac TDM-a, a probao sam i AT i ST, savetujem ti TDM. Narocito sto zelis putnicki motor sa uspravnim sedenjem, plus sve sto je Pit rekao. Moze se doci do odlicnih primeraka (model 97-01) za nesto preko 3000.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ST 750

Sasvim mi je jasno zašto mi predlažete da kupim TDM-a... On je bio moj treći ''kandidat'' za kupovinu.

Probao sam jednog prošle godine i to je nešto što je išlo kao na baterije..., glatko, slatko i izuzetno lako! Međutim, pored registracije koja je prilično viša u odnosu na klasu do 750 ccm, još jedna stvar mi se nije nikako dopala na tom motoru. Prilikom te probne vožnje dok sam menjao brzine, osetio sam kao neko proklizavanje ili nekakav ''luft'' u ''nečemu'' što me je nateralo da pomislim kako je taj motor OŠTEĆEN! Tek posle mi je moj drug Peđa, koji takođe vozi jednog TDM-a, objasnio da je to što sam ja osetio u stvari zazor u primarnom lancu i da je to sasvim normalna stvar za taj motor.

Dakle, to je još jedan razlog zašto ne bih TDM-a ovaj put...

 

Međutim, obzirom na moje želje i moja interesovanja, najverovatnije da će sledeći motor biti upravo TDM! Ne znam šta bih drugo...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ST 750

:) :) :) Nije još pala trgovina... Juče sam išao da vidim još jednu Teneru, pa, hoću da malo saberem utiske jer su veoma slične i po izgledu i po ceni...

Javljam šta sam odlučio..., ne brini!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Ajd da se pohvalim !!! Uros je kupio Transalp 94 godiste , pa vise nije zainteresovan za Teneru :( U svakom slucaju: Neske tebi sretna prodaja , a Duletu sretna kupovina (ako ga kupi)  :) :) :) (pa da se svi nadjemo na nekom skupu.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Pa to je logicno umesto Tenere Transalp a umesto ST Africa  ;D  ;D  ;D

Nek je sa srecom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ST 750

I ja se pridružujem čestitkama na kupovini TA... Motor zaista izgleda očuvano...!

 

Ja se nadam da ću tokom iduće nedelje napraviti konačan dogovor sa Nešketom oko njegove Tenerice...

Na kraju krajeva, spustio mi je čovek cenu na 1.950 €, pa, mi je sad glupo da odustanem...!!!  ;D ;D ;D

 

Javljam se za koji dan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

I ja se pridružujem čestitkama na kupovini TA... Motor zaista izgleda očuvano...!

 

Ja se nadam da ću tokom iduće nedelje napraviti konačan dogovor sa Nešketom oko njegove Tenerice...

Na kraju krajeva, spustio mi je čovek cenu na 1.950 €, pa, mi je sad glupo da odustanem...!!!  ;D ;D ;D

 

Javljam se za koji dan...

 

:D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

I ja se pridružujem čestitkama na kupovini TA... Motor zaista izgleda očuvano...!

 

Ja se nadam da ću tokom iduće nedelje napraviti konačan dogovor sa Nešketom oko njegove Tenerice...

Na kraju krajeva, spustio mi je čovek cenu na 1.950 €, pa, mi je sad glupo da odustanem...!!!  ;D ;D ;D

 

Javljam se za koji dan...

 

:D :D :D :D :D

 

U bre, Neske, a kad sam te ja molio i preklinjao, da mi prodaš za 2750, nisi hteo ni da čuješ  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

I ja se pridružujem čestitkama na kupovini TA... Motor zaista izgleda očuvano...!

 

Ja se nadam da ću tokom iduće nedelje napraviti konačan dogovor sa Nešketom oko njegove Tenerice...

Na kraju krajeva, spustio mi je čovek cenu na 1.950 €, pa, mi je sad glupo da odustanem...!!!  ;D ;D ;D

 

Javljam se za koji dan...

 

:D :D :D :D :D

 

U bre, Neske, a kad sam te ja molio i preklinjao, da mi prodaš za 2750, nisi hteo ni da čuješ   :D :D :D

 

Pa ti si moj drug, nisam hteo da ti uzmem tolike evrice. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ih Neške, bolje da sam od tebe uzeo motorin kad je tako jeftin :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja