Jump to content

Moto Zajednica

Hrana!

Recommended Posts

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Vo na ražnju?

Uff! Ko voli meso to je sama srž mesa i ukusa uopšte. Još ako znaju da pripreme, ih! Meso se skida ceo dan i ubacuje dole u tepsije gde su dodati začini i gde kaplje, tzv "moca".

A ukus onaj iskonski, žestok. kao divljač lišena gorčine. Esencija, radost za nepce i želudac. Doduše i teška hrana, ko ima problema sa varenjem 2 dana se previja.

A budeš konačno sit.

 

Inače broj 1 po ukusu mesa. Iznad svih, čak i varijacija ono u vinu, pekmezu itd. A jeo sam i muflona, ma jok. Vo est numero uno!

Jel ima neki moto skup de se peče vo na ražnju, da uvrstim pod obavezno. Sa tim tvojim slikovitim sočnim opisom sad nemerem izbit vola iz glave.

 

sa mobilnog iz tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Domaći hlebac iz Mulineks pekarice. Moj omiljeni aparat u kuci, vredi svih para, uvece stavis sastojke i programiras a ujutru te bude mirisi domaceg hleba. Neprocenjivo

 

6dfe97a13f727990c868edae29515a00.jpg

 

Послато са щыйюяыйь

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Dve krajnosti:

Prvo, za našeg drugara iz Slovenije,83120033, ovo je prava "seljačka" proja, kukuruzno brašno, so i voda :) , u kombinaciji sa rasolom (u tanjiru), u koji je stavljena ljuta, tucana paprika. Fenomenalna kombinacija, koja čisti dušu i telo  :) 

 

WP_20161110_16_57_42_Pro.jpg

 

 

 

I drugo, što se prepliće sa temom Drumske kafane, dimljene vešalice u kafani "Popova šuma", tzv "Slonovo uvo", 480 dinara porcija, dve porcije dovoljne za troje! Na fotki se možda dovoljno ne vidi, ali je ovo veeeliki oval! 

WP_20161118_12_12_36_Pro.jpg
 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

U Kragujevcu, nasellje Stanovo.Kad iz pravca Kragujevca ideš prema Kraljevu, prođeš NIS-ovu pumpu u Stanovu, Vodovod i 80 metara pre skretanja za Grošnicu, sa desne strane je Popova šuma. Pretpostavljam da znaš pretposlednji semafor u KG, (poslednji, ako ne računaš semafor u Stanovu) na nizbrdici, posle ide NIS-ova pumpa i pravac, pre sledeće raskrsnice (na oko 80 metara je mala kafanica sa desne strane -Popova šuma). Sada je renovirano, pre toga je (koliko ja pamtim) 30 godina bilo nepromenjeno, i izgled kafane i kvalitet. Zaista vrhunski ukus!

https://www.google.rs/search?q=popova+%C5%A1uma+kragujevac&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiAkZW5trfQAhXD1iwKHQK9DLQQsAQIOQ&biw=1440&bih=828

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Jel još služe urnebes uz dimljeni vrat?

Mislio sam da je Popova šuma zatvorena, par puta sam hteo da svratim al nema ...

U svakom slučaju preporuka ako radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Radi, renovirali su i sada veoma pristojno izgleda, Uz vešalice služe dve salate (sa prazilukom), koje idu uz vešalice (besplatno, jedna ljuta, a druga ne), a urnebes se naplaćuje, ali je i to zaštitni znak Popove šume. Kafana je bila oglašena za prodaju, zato nije radila jedno vreme, sada je ponovo u funkciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Svaka cast snajki, pravi te baklave, bar na oko izgleda odlično!

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Radi, renovirali su i sada veoma pristojno izgleda, Uz vešalice služe dve salate (sa prazilukom), koje idu uz vešalice (besplatno, jedna ljuta, a druga ne), a urnebes se naplaćuje, ali je i to zaštitni znak Popove šume. Kafana je bila oglašena za prodaju, zato nije radila jedno vreme, sada je ponovo u funkciji.

Bio sam pre jedno tri godine u restoranu Avala u KG. Bas sam se lepo najeo nekog mesa na ovaj ili onaj način. Vredi da se ponovi prvom prilikom.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ispekosmo i pojedosmo al' zaboravili da uslikamo ispeceno :D

Prodimljenei spremljene na roštilju su fenomenalne, kao suvo meso, a inače su izuzetno zdrave!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

 

Ispekosmo i pojedosmo al' zaboravili da uslikamo ispeceno :D

Prodimljenei spremljene na roštilju su fenomenalne, kao suvo meso, a inače su izuzetno zdrave!

 

Nemam reci za tu ribu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Skuša je vrhunska plava riba i teško je nabavit na našim ribarnicama jer se odma proda na brodovima kojima se ulovi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Jao, komplet lepinja. :) Najbolju Sam jeo u uzicu "kod suljage". U beogradu sam pokusavao na nekoliko mesta ali ni ne lici na pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja