Jump to content

Moto Zajednica

Portreti

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

:)

 

Fenomenalan portret, i svetlo i obrada i ekspresija - sve!

Daj jos :)

 

 

Ova tvoja isto :takoje: , svidja mi se tonalitet tvojih fotografija...Boje su vrhunske. Koristiš li AWB i postprodukcija? ili.. Svetlo je ok, pošto si predpostavljam koristio jedno...:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Mislis predaleko? (blizi izvor svetlosti->mekse svetlo) :)

 

Pa sve je to relativno, nije ostriji, samo rasipa vise svetlosti kisobran od softbox-a, pa nije lako usmeriti svetlo tamo gde ti treba.

Ali ga je lako nisiti svugde, brzo se postavi i samo cepas. Lako bi ja da imam studio pa da mi neko dodje na par sati da namestim sve polako :) ovako sta uradis za 15min to ti je :D

 

Drugo, sad sam poceo da koristim softbox od 60x60cm (veci nositi na teren je bas neprakticno, za mene), super je, ali bas mora da se vodi racuna o poziciji svetla jer je svetlo na granici ostrine za recimo pola osobe, cela je vec problem. Mada i softbox rasipa svetlo, cekam grid da mi stigne vec mesec dana...

 

 

@TakashiAmano- Hvala :) Uglavnom AWB posto fotkam u raw-u, posle obrada u LR-u, korekcije boja pomeranjem rgb krivi, nista specijalno :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

pa ne moraš ni da uhvatiš dupe i noge

 

Molio bih urednicu da ne bude tako oštra...Nismo svi ovde zbog radi umetnosti 1zvizduk.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Pa ni bjuti dis ne daje bas mekano svetlo, mislim daje, al' mora da se vodi racuna bas. I mnogima ne lezi svetlo od bjuti dis-a :) A i kad odneses to u narod, odma' kazu kakve serpe vuce ovaj :D Isto i za kisobran- obicno je komentar "vidi budalu" :D Za softbox kazu "ovaj mora da je neki pro' " :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Mislis predaleko? (blizi izvor svetlosti->mekse svetlo) :)

 

Pa sve je to relativno, nije ostriji, samo rasipa vise svetlosti kisobran od softbox-a, pa nije lako usmeriti svetlo tamo gde ti treba.

Ali ga je lako nisiti svugde, brzo se postavi i samo cepas. Lako bi ja da imam studio pa da mi neko dodje na par sati da namestim sve polako :) ovako sta uradis za 15min to ti je :D

 

Drugo, sad sam poceo da koristim softbox od 60x60cm (veci nositi na teren je bas neprakticno, za mene), super je, ali bas mora da se vodi racuna o poziciji svetla jer je svetlo na granici ostrine za recimo pola osobe, cela je vec problem. Mada i softbox rasipa svetlo, cekam grid da mi stigne vec mesec dana...

 

 

@TakashiAmano- Hvala :) Uglavnom AWB posto fotkam u raw-u, posle obrada u LR-u, korekcije boja pomeranjem rgb krivi, nista specijalno :)

 

Mislim da ti je veoma mali taj softbox 60 x 60, zato ti je i frka sa njime i izmedju njega nema razlike od kišobrana, jer blic puca kroz platno. kada uzmeš one koji se rasklapaju kao kišobrani i blic se okreće naopako, dobiješ mnogo mekanije svetlo, kao i u studiju. Bjutidish je mama, ali će ti trebati glava od 1000ws za to što ti radiš , da bi mogao da se udaljiš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Moram zbog nosenja takav softbox, da je veci ne bi valjalo. Planiram kupovinu brolija od 120cm, on ce bas da daje dobro svetlo.

 

 

Mada ni 60x60 nije za bacanje. Ovo je radjeno sa njima npr:

 

12016938383_40e2f179ae_c.jpg

Marina05 by Slobodan Gosic, on Flickr

 

12017002534_17c1197377_c.jpg

Marina03 by Slobodan Gosic, on Flickr

 

 

Ako si cuo za Aleksandra Jaredica (aka lexillium), on sve radi sa 60x60 softboxom i to izgleda vrh :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

koliko ja vidim on obilato koristi dnevno svetlo a softbox mu je možda za fill light..... nije dominantan blic kao na ovim tvojim fotkama. možda grešim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Pa i meni treba uglavnom za dosvetljavanje. Mada zilber je zakon, a jos bolje dobro prirodno svetlo :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Nemam ja ništa protiv da razglabate o kutijama, samo ako se u postu, gde se o istim priča, stavi neka slika lepih devojaka...1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

...Mada ni 60x60 nije za bacanje. Ovo je radjeno sa njima npr:...

 

Goske, ovo je cisto varanje- svetlo je tamo taj dan bilo toliko dobro da je softbox manje-vise bio apsolutno nepotreban...

12033445534_2c75d91797_c.jpgIMG_9942 by Vule07, on Flickr

 

Ovo je samo primer u prolazu, neki bi rekli da od Gosketa nismo stigli da fotkamo devojku ali nemojte mu to reci- naljuti se odmah :D

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

nije istina, na onim fotkama je dominantno osvetljenje od softboxa, bez obzira kakvo je svetlo bilo napolju, tj vidis da je sunce nadjacano :D

 

Meni kul 60x60, bas sam ga koristio ovih dana :) Samo cekam da stigne grid :)

 

I cuti tamo i idi uci da vozis onu teneru jadnu, polomi i sebe i motor, zao mi motora najvise :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja