Jump to content

Moto Zajednica

Srecom evo u ovoj rubrici

Recommended Posts

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Cetvrtak oko 13h. blaga uzbrdica sa krivinom u levo. Na kraju uocavam apn koji se ukljucuje sa desne strane i keca koji dolazi iz kontra smera. Situacija cista kao suza, apn spor a kec jos daleko, krecem u obilazenje sa leve strane i na dva tri metra bez gledanja u retrovizor (kojeg i nema) ili bilo kakvog nagovestaja skretanja kojeg mi je lik objasnio kao njegovu tehniku izlaska na taj put jer mu je velika uzbrdica sa poprecnog puta pa se on tako zaleti da ne usporava. SKRECE ULEVO tj. GOTOVO RADI POLUKRUZNO. Kocenje svom snagom jer ne mogu da ga izbegnem. Udaram u njegov zadnji tocak i klasican katapult. Udaram i prelecem na glavu i ledja, od siline mi ostaje patika pored motora. podizem pogled i vidim keca ispred mene koji je uspeo da stane. Apn sa strane puta , deda u kanalu i njegova nazovi kaciga (radnicki slem) jedno deset metara dalje. Cevek iz keca se vata za glavu i vice na dedu sta je uradio, da je mogao da ubije i mene i sebe. Sve se zavrsilo na srecu sa malim ogrobotinama noge i ruke kod dede i krivog rama i tocka na apenu. Kod mene pukao retrovizor i malo kriv volan. Odrani slajderi sa desne strane (sva tri ali boze daj zato sami ih i stavio) . Kaciga malo ostecena i jakna malo prljava( protektori za ledja i desni lakat su me bas sacuvali). Udarac je bas bio jak, snimao sam se i na srecu sve je ok.

MOJA GRESKA BROJ JEDAN: vozio sam brze

MOJA GRESKA BROJ DVA: nisam pozvao policiju

 

Nasam pozvao policiju jer nije bilo vece mat. stete i povreda a deda nema vozacku i osiguranje za moped koje iako je trajno registracija treba da se uplati. Pogresio sam sigurno jer ga je trebalo kazniti jer ce ovako to da uradi jos koji put, kad bolje pomislim trebalo ga je malo i fizicki opametiti jer je nakraju i bio bezobrazan u tipu da sam vozio dvesta i da mu platim stetu a ja se samilovao jer je izbeglica ( kao sto sam i ja)........./

 

 

BISER DANA: Vozim 35 godina bez vozacke i bas ti naidjes da ne udaris...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Pa u dedu :)

 

Ma trebao si zvati policiju, a ako je deda izbeglica pa nema para za osiguranje, neka ide busom (imaju valjda free karte za penzionere), to nije tvoj problem.

 

Kako nije bilo materijalne stete? Kaciga je napravljena za samo jedan udes, sto ce reci da bi ti trebao sada novu da kupis.

 

Odstetu verovatno ne bi dobio, ali bi mozda bar uklonio tog kamikazu sa druma (i sacuvao nekome drugom bajkeru guzicu, a sasvim verovatno i tom deki :D ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Vidim da si dobro, kuc kuc u drvo, ali ipak po konfuznom naèinu pisanja mislim da si dobio mali potres mozga, i da si trebao da odeš kod èika doktora na pregled (šalim se), a svakako si trebao da saèekaš uvidjajnu ekipu...

 

ps. XR je keva!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Da udario sam u apenca, ceo dogadjaj se odigrao tako brzo, od trenutka kad sam na pola krivine ugledao apn i udarca je proslo max. dve sekunde. Pokusao sam da ga izbegnem na levu stranu ali on se naumio bas tu. Ispada da sam sam zadrzao prvac i kocio da bi mozda i prosao.... ali sam navikao da odmah gledam gde cu da se provucem pa tek kocim kao i vecina nas... i nisam vidovit da vidim namere drugih vozaca bez zmigavaca ili znakova rukom za skretanje....

uostalom i da jesam ne bih seo taj dan na motor :D

 

 

Motor se prevrnuo i udario gornjom stranom pa na bok, da je bio neki R ili slicno bilo bi veselo (pleksi, cajgeri, mozada i rezervoar i desna strana oklopa), ovako XR je hard enduro kojem je uobicajena stvar.....

 

OPREMA........

 

 

Idemo dalje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja