Jump to content

Moto Zajednica

hayabusa ili kawasaki zx.12r

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Definitvno suaza je lepsha od zx-a. Kazam ti ja sam jednom seo i stvarno sam se mocno osecao al sam predhodno vozao gs 500 90g. i motor je zaista izdrzljiv a kawa mi nekako kaze da ce ce biti najbolja a i isto toliko ce te kostati odrzavanje al znaj za busu nimalo nista nije jeftino koliko i za kawu.

Ja da se pitam Suzana (Busa).

To sto sad vozim kineza je druga stvar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Varaždin

-kawasakija nisam vozio pa o njemu onda ni neću, a hayabusu imao frend pa eto kako sam ju ja doživio u vožnji: motor dosta težak na papiru, ali u vožnji se njena težina uopće ne osjeti, nisko sjedalo i opušten položaj vožnje je ko stvoren za dulja putovanja(onaj ko tvrdi suprotno nije vozio ili zbilja cjepidlaći), snage u svim brzinama ima i  previše, za vožnju po zavojima odličan(osim za stazu)

-prvi modeli imali nekih problema sa španerom lanca, samim lancom na bregastoj ili tako nešto-nisam 100 % siguran, ali do 2003. koju ti namjeravaš kupiti je to otklonjeno

-ako bude para htio bih ga imati jednog dana u svojoj garaži

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

problem je u tome da sam samo na kratko vozio i jedan i drugi motor tako da mi se tesko odluciti,a nisam od onih tipova koji traze tudzi motor da probaju ili se provozaju,ili jos gore ako neko istrese 10 hiljada evra za motor onda ti ni ne pada na pam,et da trzais da ga probas.Jednostavno neka nepisana pravila!!!

bilo kako bilo ja imam nesto manje od mjesec dana da se odlucim ,jedan cu sigurno da kupim do tada cu citati vase komentare neznam zasto ali mi se jako dopada nacin na koji opisujete oba cudovista

ocekujem jos komentara ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Definitivno ninja.Ja ga imam vec tri godineKad sam narucivao motor iz italije,narucio sam busu,ali je nije bilo,pa mi je prijatelj doterao ninju. Prakticno sam ga kupio,a da nisam ni znao,kako izgleda.Kada sam ga video umalo se nisam slogirao.Inace mislim da u celom svetu ,pa i kod nas , vlada hajabusa lobi. ZX12 je napravljen kao odgovor kawasakija nabusu,i kao serijski model je bio i brzi i jaci od suzukija. Koliko se ja u matematiku razumem,to je jos uvek zvanicno najbrzi motor na svetu,zbog onih zakonskih ogranicenja,iako na onoj glupavoj reklami za internet kazu gsxr... Uprincipu,brzi je onaj koji se bolje nabudzi.Ali sve to normalnomCOVEKU NIJE BITNO,JER JE NAJBOLJI ONAJ KOJI DE TEBI SVIDJA.Mozda sam subjektivan, ali zx12 ima more sitnica po kojima se izdvaja od svih drugih motora,npr.retrovizori,uvodnik za vazduh,sediste,zadja guma 200,ona mala krilca...,stvari zbog kojih ne mozes da ga pomesas ni sa jednim drugim.Da ti ne pricam da kad parkiram na ulici,nema tog koji ne zastane pored njega.Tesko da je to slucaj sa rugobom busom..Na kraju,oba su extra masine,zbog kojih vredi zrtvovati udobnost.Sve je stvar ukusa.Kao ferari ilamborgini. Ovo je najduza poruka u mom zivotu,i s obzirom da imam problem,pa mi ne ispisuje ono sto kucam...

Nemas amortizer prednje viljuske koji ti je preko potreban a busa ga ima u fabrickoj varijanti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj glas ide busi! Stvar ukusa...

Mada ako ne volis da ga gazis i voliš udobnu vožnju na duge staze...inas i boljih motora...za tu svrhu.

A ako hoces da ide 300 i da putujes mada je to ne moguce onda busa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

danas sam provjerio kawasakia greska je u godistu motor nije 2003 nego 2001 ali je hayabusa 2003

 

Neznam dali je po vama busa iz 2003 vrijedna 6900 evra jeste da je malo presla i na njoj nema bas niti jedna ogrebotina u odlicnom je stanju sto jest jest

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

moj drug ima zx12r  mislim da ga ,isti kao sa slike samo zeleni mnogo lep i mislim da  ga ne prodaje toliko para(5900e), on je u budvi pitacu pa cu ti reci ako oces.

pitaj ga molim te koja joj je cjena a pitaj ga koliko vrijedi 12 iz 2003

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

danas sam provjerio kawasakia greska je u godistu motor nije 2003 nego 2001 ali je hayabusa 2003

 

Neznam dali je po vama busa iz 2003 vrijedna 6900 evra jeste da je malo presla i na njoj nema bas niti jedna ogrebotina u odlicnom je stanju sto jest jest

Ima kod mene u Plani perla bela,2007god. za 8000eura!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd

Imao sam istu ovakvu ZX12R 2003.god. , prodao sam je pre dve godine, u kombinaciji sa RS3 i power commander-om je stvarno brutalan motor. Kawa je za prosecno visokog vozaca relativno udobna (visok sam 185cm) i nema nekog opterecenja na rukama, dok je suvozacu pozadi opstanak skoro kao na R1. Koci fenomenalno, sto je najbitnije u celoj prici. Mislim da ne bismo trebali da sugerisemo izbor na osnovu izgleda motora. To je relativna stvar i ne mozemo da budemo objektivni, meni licno moze vise na oko da se svidi jedan od ova dva motora, ali moramo postovati i tudje ukuse. Licno mi je Kawa lepsa, ali to ne znaci da je Busa manje kvalitetna. Trebalo bi da pricamo o iskustvima sa ovim motorima, da li su se lose pokazali u nekom segmentu tokom eksploatacije, da li imaju skrivene mane, (ponekad sam na Kawi uspeo da nabodem fals ler izmedju 3. i 4. brzine, ne znam da li se jos nekome ovo desavalo), kakve su cene odrzavanja... U svakom slucaju, nijanse su u pitanju, ali za neke touring varijante, imas mnogo bolje izbore na raspolaganju od ova dva motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

slazem se u potpunosti ali posto sam ja tip koji voli da uziva u voznji znaci vise turisticki ono razgledanje ljevo desno ipak bi volio kombinaciju tur i sport ako me razumijes volim udobnost a isto volim da motor izgleda mocno zato sam se odlucio na dvije varijante ili kawa ili busa.Mozda ipak grijesim ali mi se ta dva motora jako svidzaju.

 

Nadam se da cu jos sakupiti informacija i savjeta od vas imam jos  dvije sedmice vremena da se odlucim ili odustanem skroz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Florida

Kupuj tu Hayabusu i uzivaj u voznji.Vozio sam ih,ne znam im broj.Odlican sklop udobnosti i brzine.O potrosnji nisam nikad vodio racuna,trosi koliko dajes gas.Da ne bi bilo zabune vozio sam i ZX-12,nisam puno odusevljen.Ogroman sportski motor,nije za mene.Znam mnogo boljih i laksih sportskih motora od Kawasakija.

post-4910-12879020464124_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ova crno zlatna kombinacija je da svršiš...

 

 

mada mi nisi malo jasan?! ne razumem kako mogu da ti se sviđaju oba motora jer po izgledu nisu ni slični.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

 

mada mi nisi malo jasan?! ne razumem kako mogu da ti se sviđaju oba motora jer po izgledu nisu ni slični.  :)

 

Sad ni ja tebe ne razumijem. pa i tebi se vjerovatno svidja i Yamaha ta sto vozis i ova Busa. Isto tako mi se svidja i Africa Twin i tamo neki Harley... Sta je tu cudno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja