Jump to content

Moto Zajednica

motocikl protiv skutera ili to bese skuter protiv motocikla

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Evo jedno interesatno poredjenje

motocikla i skutera.

Dakle putni motocikl i maksi skuter,

cjenom, snagom, udobnoscu su tu negdje.

A sada gola statistika.

prepisao sam iz nekih njemackih novina:

tako da je cjena za njihovo trziste.

 

 

cijena

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 8.140 €

SUZUKI AN 650 BURGMAN 8.950 €

 

garancija

HONDA NT 650 V DEAUVILLE Dvije godine bez obzira na kilometražu

SUZUKI AN 650 BURGMAN Dvije godine bez obzira na kilometražu

 

servisi

HONDA NT 650 V DEAUVILLE Svakih 6000 km

SUZUKI AN 650 BURGMAN Svakih 6000 km

 

težina

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 244 kg

SUZUKI AN 650 BURGMAN 275 kg

 

nosivost

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 191 kg

SUZUKI AN 650 BURGMAN 180 kg

 

Ubrzanje 0 – 100 km/h

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 5,5 s

SUZUKI AN 650 BURGMAN 6,5 s

 

Ubrzanje 50 – 120 km/h

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 13,4 s

SUZUKI AN 650 BURGMAN 9,9 s

 

Maksimalna brzina

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 180 km/h

SUZUKI AN 650 BURGMAN 170 km/h

 

prosjecna potrošnja na predjenih 100 km

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 5,2 l

SUZUKI AN 650 BURGMAN 5,3 l

 

Rezervoar

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 19 l

SUZUKI AN 650 BURGMAN 15 l

 

doseg

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 365 km

SUZUKI AN 650 BURGMAN 283 km

 

Motor

HONDA NT 650 V DEAUVILLE V2

SUZUKI AN 650 BURGMAN R2

 

zapremina

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 647 ccm

SUZUKI AN 650 BURGMAN 638 ccm

 

Snaga

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 56 KS pri 7750 o/min.

SUZUKI AN 650 BURGMAN 55 KS pri 7000 o/min.

 

Obrtni moment

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 55 Nm pri 6250 o/min.

SUZUKI AN 650 BURGMAN 62 Nm pri 5000 o/min.

 

alanser

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 345 W

SUZUKI AN 650 BURGMAN 500 W

 

akumulator

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 12V / 8Ah

SUZUKI AN 650 BURGMAN 12V / 12Ah

 

mjenjač

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 5 brzina

SUZUKI AN 650 BURGMAN 5 brzina, automatski

 

Finalni prenos

HONDA NT 650 V DEAUVILLE Kardan

SUZUKI AN 650 BURGMAN Variomat

 

Vješanje napred

HONDA NT 650 V DEAUVILLE Teleskopska vilica precnika 41 mm

SUZUKI AN 650 BURGMAN Teleskopska vilica precnika 41 mm

 

Hod vješanja napred

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 115 mm

SUZUKI AN 650 BURGMAN 105 mm

 

Vješanje nazad

HONDA NT 650 V DEAUVILLE Dvostruka čelična vilica

SUZUKI AN 650 BURGMAN Dvostruka aluminijska vilica

 

Hod vješanja nazad

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 120 mm

SUZUKI AN 650 BURGMAN 100 mm

 

međuosovinski razmak

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 1475 mm

SUZUKI AN 650 BURGMAN 1595 mm

 

Visina sica

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 805 mm

SUZUKI AN 650 BURGMAN 770 mm

 

Kocnice spreda

HONDA NT 650 V DEAUVILLE Dupli disk precnika 296 mm

SUZUKI AN 650 BURGMAN Dupli disk precnika 260 mm

 

Kocnice nazad

HONDA NT 650 V DEAUVILLE Disk precnika 276 mm

SUZUKI AN 650 BURGMAN Disk precnika 250 mm

 

Prednja guma

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 120/70 - 17

SUZUKI AN 650 BURGMAN 120/70 - 15

 

Zadnja guma

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 150/70 - 17

SUZUKI AN 650 BURGMAN 160/60 - 14

 

Prednja felga

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 3.50 x 17

SUZUKI AN 650 BURGMAN 3.50 x 15

 

Zadnja felga

HONDA NT 650 V DEAUVILLE 4.50 x 17

SUZUKI AN 650 BURGMAN 4.50 x 14

 

Gume

HONDA NT 650 V DEAUVILLE Michelin Macadam

SUZUKI AN 650 BURGMAN Bridgestone TH 01

 

a sada fotografije

 

HONDA NT 650 V DEAUVILLE

XFoKn_202no0xt0.jpg

 

SUZUKI AN 650 BURGMAN

TJ2Pv_102202topjy0ge4.jpg

 

Ne razumijem njemacki tako da ne znam

kako se koje vozilo ponasalo na testu.

U svakom slucaju Burgman je skupio vise poena

zbog boljeg ponasanja na makadamu !!!!!

Iskreno nije mi jasno kako kad je na strani Honde

hod vesanja i dimenzije guma.

Ili nisam dobro razumio.

 

Sta vi mislite skuter ili motocikl?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Iako ce verujem vecina da me popljuje, po meni je idealna kombinacija motor sa sekvencijalnim menjacem, dakle po gradu prebacis na automatiku, a kada ti je do saltovanja, prebacis na manual i vozi ...

 

Koliko pratim tematiku, upravo je to pravac razvoja vecine glavnih proizvodjaca, mada jos uvek osluskuju trziste i ceka se ko ce prvi da pvuce nogu.. cini mi se Honda na prolece sa DN-01?

 

Za 5-10 godina, pretpostavljam da ce svi putni motori imati automatic sa manual shift opcijom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Vec ima nesto slicno nova YAMAHA FJR 1300.

Neobicno mi izgleda volan bez poluge kvacila.

(kocnica nije premjestena na volan kao kod skutera, vec je zadrzala poziciju).

Ili ce poceti kao Burgman da se tipkaju palcem brzine.

Za one koji se groze skutera recicu ovako:

ili ce poceti da se tipkaju brzne palcem kao u bolidu formile 1,. Ferariju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Kapiram 50ccm skutere , zgodni su za tinejdzere koji jos nemaju pravo da voze motor , kao i za ove starije kojima treba prakticno prevozno sredstvo za zujanje po gradu a ne bi da se cimaju sa polaganjem za A kat. , a uz to su i relativno jeftini...

 

Ali nikako mi nije jasno zasto bi neko dao 8200 evra za Burgmana kad toliko kostaju Bandit 1200 ili Z1000 , a da i ne pominjem Bandit650 , Z750 , FZ6 Fazer ...koji su dosta jeftiniji , a bolji u svakom pogledu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Pojavom idiot fotaparata, nije svako nauèio da slika, pa ni ovde neæe svako naušiti da vozi...

 

Na motoru je najgluplja stvar automatski menjaè, i kvaèilo koje ne kontroliše vozaè...

 

ali eto novih modela za Strahinjiæa Bana... :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Imam iskustvo i sa maxi skuterima a i sa maxi motorima. Sto se skutera tice, sve preko 250ccm mi je glupo. Idealna kombinacija bi mi bila jedan Beverly 250 ili neka Aprilia od isto toliko ccm i ovaj Strom koji imam. Kao sto rekoh, gradom se uglavnom samo prevozim a za to je skuter majka mara. Tablu na kojoj pise Beograd, skuter ne bi video

 

A da i nikakvi automatski menjaci i ostale invalidske pizdarije sto se motora tice. Na skutere neka stavljaju sta hoce. Moze i autopilot. Ne bih se bunio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

iako sam toliko godina opredeljen iskljucivo za manuelno, dopada mi se koncept izbora za ovu ili onu voznju, veoma me privlaci kao ideja. Licno nisam ljubtelj skutera ali imam i to cudoviste (ne doduse verzije od 50ccm) i sasvim mi se solidno automatski menjac na njemu uklapa u pricu o prevozenju gradom tokom guzvi. Za voznje sa uzivanjem naravno, skuter cuva kucu i ne izbija na ulicu, jelte....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Imam iskustvo i sa maxi skuterima a i sa maxi motorima. Sto se skutera tice' date=' sve preko 250ccm mi je glupo. Idealna kombinacija bi mi bila jedan Beverly 250 ili neka Aprilia od isto toliko ccm i ovaj Strom koji imam. Kao sto rekoh, gradom se uglavnom samo prevozim a za to je skuter majka mara. Tablu na kojoj pise Beograd, skuter ne bi video

[/quote']

 

...I jedan suzuki RM 250 cvajtakt sa T63 michelin kramponima (bez tablice naravno), malo za prašinarenje po šumama i gorama, umesto teretane i fitnesa, èisto da se ostane u formi :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Ovoj temi moram i ja nešto da dodam. Naime, u svojoj dosadašnjoj motociklistièkoj karijeri sam prevalio oko 30K Km i to polovinu na "klasiènom" motoru - sa menjaèem i još toliko na Maxi skuterima. Iako su mašine bile iste kubikaže i snage (250ccm/20KS), naèin na koji se ona koristi se prilièno razlikuje. Ukratko, mislim da buduænost leži u primeni CVT tehnologije. Za razliku od klasiènog prenosa, kod koga motor stalno menja režim rada (od niskih obrtaja ka podruèju na kome se razvija maksimalni momenat i snaga), kod CVT-a je mašina uvek u optimalnoim režimu a ubrzanje se postiže linearno. Nažalost, ovaj sistem još uvek nije zaživeo na motorima koji razvijaju veæu snagu jer zahteva primenu skupih materijala koji mogu da izdrže takva naprezanja ali ni to nije nerešiv problem.

Evo par primera koji to potvrðuju.

 

BMW S 850 RT (859ccm, 50kW, 180Km/h)

 

404.jpg PQLH8_bmws850rt021c86acyi6.th.jpg

 

Kymco BIKESTER (700ccm, 44kW, 170Km/h)

 

404.jpg 404.jpg

404.jpg rOeNh_kymcobikester700d20a0b8uf3.th.jpg

 

Nemojte se iznenaditi ako naslednik vašeg Strom-a bude ovako izgledao. Uostalom, pravi šmeker nikad neæe dozvoliti da mu leva cipela bude prljava i izgrebana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ma razne stvari su bile buduænost u motociklizmu pa su kasnije zaboravljene... Ali i ljudske potrebe se menjaju, tako da sve je moguæe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Bice takvih motocikala cim CVT bude mogao da podnese tu snagu, evolucija!

Ili neki drugi sistem koji ce biti dovoljno lagan za motocikle

i sasvim normalno nacice svoje kupce.

Prednost manjeg broja komandi.

 

Ja vozace motocikla djelim na 4 kategorije:

 

1. Prakticari, to su oni kojima je dvotockas potreban radi posla i efikasnog provlacenje kroz gradske guzve. Velika vecina kupuje skutere i u svojoj vozackoj kategoriji najverovatnijew nikada nece sjesti na nesto jace (u ovoj grupi mali broj ljudi ce kupiti motocikl sa CVT prenosom)

 

2. Hobisti, daleko najveca populacija kojoj i pripada vecina na ovom forumu. To su one osobe koje imaju neki svoj posao, porodice, politicka uvjerenja, tamo neke probleme, ... Ali koji slobodne trenutke izdvoje za dvotockasa koji sluzi kao svojevrsna antistres terapija. Cio odmor znaju da posvete dvotockasu... U posjedu mogu imati raznovrsne motocikle, od skutera do customa, preko super sportskih do unikata. (u ovoj grupi se moze ocekivati solidan broj prodatih motocikala sa CVT prenosom)

 

3. Zagrizenici, ona grupa koja osim sto vozi motocikl radi i neki posao vezan za motocikle, to nikako ne shvataju kao hobi vec kao sam zivot. Tesko se mogu naci u okruzenju gdje nema motocikla ili se ne prica o njima. (vrlo tesko da ce iko iz ove kategorije kupiti motocikl sa CVT prenosom)

 

4. Sminkeri, najgora grupa, poenta je biti vidjen, vrlo rijetko ili skoro nikako motociklom ne izlaze iz grada jer ko ce ih vidjet na otvorenom putu. Prepoznatljivi uglavnom po tome sto voze bez kacige, u sorcu i majci i po mogucnosti sa japankama na nogama (ako bude hit moguce da bude bilo u ovoj grupi kupaca motocikla sa CVT prenosom, sve zavisi kako ce se ti motocikli pozicionirati na trzistu)

 

Danas se vise nego ikad ispituje trziste prije nego se neki model pojavi

tako da je manja mogucnost promasaja nego prije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Uostalom' date=' pravi šmeker nikad neæe dozvoliti da mu leva cipela bude prljava i izgrebana.[/quote']

 

Kako sam kurate srece sto se tice dress coda (uvek odelo i palacinka) na poslovima na kojim sam, onda mi za je put do posla, skuter iz raja izasao.

 

A kada ne idem na posao nego na voznju, TRUDIM SE I VOLIM da mi i leva i desna budu izgrebane. Mrzi me da slikam cizme posle povratka sa Alpa, ali ako se dobro zagleda, mozda se i vidi malo djona :)

 

Na motoru NIKAD CVT! Nisam siguran da bih pristao i samo kvacilo da mi skinu kao na Yamahi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Bolje resenje je kupiti majnuna i istrenirati ga da vozi motor. Onda samo sednes nazad i ne razmisljas ni o cemu. Jos plus mozes da zveras na sve strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: bijela,montenegro

sad dva tocka cera i shusha i marusha, kupi skuter i imas motor :lol: ja sam posjedovo jedan primjerak prije nekih 10/ak godina, sasvim slucajno je uleceo u kombinaciju, i vozila ga vamilija 3godine, a ja se za te duge 3 godine nisam uspio privici da ne smijem da stiskam "kvacilo" :oops: nego sva sreca pa kvacilo prenosi na zadnji tocak a ne na prednji :lol: a krivina... o tome bi se moglo pisati...

prije par godina uzmem od druga x9 da probam, vozio ja tako malo, bjese prijatno, dok ne dodje ostra krivina za koju se trebalo dobro usporiti, dobro me nije ostavio tu na sred krivine da pasem travu. gadan je taj variomat, nekako mi se ne odaziva ni na vrijeme ni kako ja hocu,ja definitivno nisam za to psihofizicki predisponiran. a da je praktican to stoji, ali ga isto smislit ne mogu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...gadan je taj variomat' date=' nekako mi se ne odaziva ni na vrijeme ni kako ja hocu...[/quote']

Kada ga malo bolje upoznas ide to bas onako kako ti hoces :wink: Zna to da bude jako zanimljivo, pogotovu onaj dio sa mijesanjem kvacila i zadnje kocnice :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

jbg...sto ljudi sto cudi-sto zena dvesta sisa :D ...kao i sve u zivotu i izbor vrste motora je stvar ukusa,potreba,znanja....i naravno netreba o tome toliko raspravljati..uvek ce biti i jednih i drugihh za i protiv..ja licno volim i jedne i druge...pa bih tako voleo inati obadva :D za svaku priliku...ali jbg nemoze!?morao sam se odluciti za skuter iz prakticnih razloga...stalna gradska voznja,udobnost,potrosnja,odrzavanje...i uopste se neiskompleskiram kad neki napaljeni hobi motorista zagrmi pored mene na semaforu...on lezi na motoru a ja sedim u fotelji...niti mu zavidi m na brzini...jedino na adrenalinu,ali to nadoknadim kad uzmem od drugara CBR...recimo nemogu da zamislim da idem na oOhrid nekom neudobnom brzinkom i lezim na njoj!!ali mogu da se vozam do kraja sveta nekom ljutom krstaricom...i dodjosmo opet na isto..suma sumaru: stvar ukusa i potrebe..vazno je da volis motor i drumove..sve ostalo je manje vazno...ali sto se tice testa gore predstavljenog moj glas ide hondi...mada je i burgman strasan motor..ali za putovanja glas ide hondi...eto toliko drustavance...pozdrav svima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja