Jump to content

Moto Zajednica

100 000km?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Honda PanEuropean ST1100 '92

 

Uvoz iz Švajcarske..

 

Trenutno 099800 km na satu.............

post-2868-12879095621243_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Sokolac -Republika Srpska
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

Honda PanEuropean ST1100 '92

 

Uvoz iz Švajcarske..

 

Trenutno 099800 km na satu.............

 

Svaka  čast  motor  ti  je  ko  čaša. Švica  je  švica.  Honda  je  honda.POZDRAV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ja sam trenutno sa mojom masinom na oko 67000 km. Treci sam vlasnik i poznajem prethodnog. Tako da mi je km realna. Ali za predhodni motor ne mogu da garantujem posto ne znam koji sam vlasnik. Ali sam siguran da ima brdo ljudi koji voze motore koji su 100000 + samo toga nisu ni svesni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Molim vas nemojte postovoati motore koji imaju ispod 100 000. Pa i moj kawasaki moze da predje toliko bez otvaranja  ;D

 

Ajmo ajmo

 

SAMO MOTORI OD i PREKO 100 000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

...

Ali sam siguran da ima brdo ljudi koji voze motore koji su 100000 + samo toga nisu ni svesni.

 

Mislim da je ovo velika zabluda u kojoj mnogi ovde žive.  Prvo, većina motora ne može ni da priđe 100.000 km  ma šta njihovi vlasnici mislili o njima.  Drugo, ako može motor, često ne može vlasnik.  Treće, (a ovo je najveća prljava tajna u motociklizmu), bajkeri su veći baroni od lovaca – na forumima su svi Robinzoni i svetski putnici, a u stvarnosti motor prelazi 3.000 km godišnje.  Kada mu tražiš da vidiš cajger, i na cajgeru piše 12.000, on odma "ma vraćao prethodni vlasnik".  Jeste al' za malo.  Što bi vraćao kada motor stvarno jako malo prelazi?  A i da je vraćao, vraćao je sa 35.000 ne više.

 

P.S. Ova tema nije mnogo interesantna bez fotografija...

P.P.S. I predložio bih da postavljamo samo *svoje* motore.  Mislim da je bezveze pominjati tuđe mašine.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

...

Ali sam siguran da ima brdo ljudi koji voze motore koji su 100000 + samo toga nisu ni svesni.

 

Mislim da je ovo velika zabluda u kojoj mnogi ovde žive.  Prvo, većina motora ne može ni da priđe 100.000 km  ma šta njihovi vlasnici mislili o njima.  Drugo, ako može motor, često ne može vlasnik.  Treće, (a ovo je najveća prljava tajna u motociklizmu), bajkeri su veći baroni od lovaca – na forumima su svi Robinzoni i svetski putnici, a u stvarnosti motor prelazi 3.000 km godišnje.  Kada mu tražiš da vidiš cajger, i na cajgeru piše 12.000, on odma "ma vraćao prethodni vlasnik".  Jeste al' za malo.  Što bi vraćao kada motor stvarno jako malo prelazi?  A i da je vraćao, vraćao je sa 35.000 ne više.

 

P.S. Ova tema nije mnogo interesantna bez fotografija...

P.P.S. I predložio bih da postavljamo samo *svoje* motore.  Mislim da je bezveze pominjati tuđe mašine.

 

potpuno se slažem.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Letos sam upoznao topa koji ima bmw 650(f, gs ili sl.) iz 1999god. Novog ga je kupio i ukupno presao do sad 10.000km. Kaze, volim motore i to je moja strast, ali nemam vremena da ga vozim. Ali volim da znam da ga imam!

Poznajem 90% ljudi koji voze samo po gradu i to kad su uslovi idealni i vikendom. 10% vozi na daleko. Mislim da je to slucaj i sa evopom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2450 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Super Tenera 750, stara 21 god, kupljena sa 54k pre 9 meseci sad ima 60k, a svaki satro bajker predje i mnogo manje od toga, tako da ona u svakom slucaju ima jednu jedinicu ispred tih 60k, pritom afrika, tenera i sl su teski motori koji niko normalan ne kupuje da bi se vozikao po lokalu.. aman  ljudi teske su to rage !  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Čovek lepo rekao samo motori preko 100.000....  ::)

 

Sa obzirom kako radi taj motor  poverovacu da je taj motor presao i 260 000km

 

;D ;D ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Despotovac-Plazane
  • Motocikl: Honda vt750c RC29

e do q...moj ima 96250km.  ;)  Inace moze i vise od 6000godisnje... Zavisi gde se vozi i kakve ture s prave. ;D i naravno,slobodno vreme,jer sada svi robujemo poslu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2450 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

e do q...moj ima 96250km.  ;)  Inace moze i vise od 6000godisnje... Zavisi gde se vozi i kakve ture s prave. ;D i naravno,slobodno vreme,jer sada svi robujemo poslu

 

O tome ti pricam, svako ko voli motor da vozi svakodnevno, 5-6.000 napravi ko iz sale a da ne pricam o onima koji imaju vreme i sredstava da kaze pozavidnu kilometrazu, kao na primer Popsy  :D do kraja ove god 20.000 ima da predje  :D

 

Sa intruderom 125 napravih malo preko 7.000 km prosle god.

 

 

 

Čovek lepo rekao samo motori preko 100.000....  ::)

 

Sa obzirom kako radi taj motor  poverovacu da je taj motor presao i 260 000km

 

;D ;D ;D

 

Dobro nemoj sad da preterujesh, tenera mi radi ko Doxa..  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Sokolac -Republika Srpska
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

 

Ovu  temu  sam  odlučio  da  postavim  na  forum,  u  nadi  da  će  vlasnici  svoih  ljubimaca  biti  iskreni  prema  sebi  i  drugima,  i reći  marku  i  model  motocikla  koji  je  pregazio  100.000 km. Nemora  to  biti  trenutni  motor  koji  posjedujete,  može  biti  motor  koji  ste  ranije  posjedovali. Ova  tema ima  za  cilj,   da vidimo  u kakvom  su  stanju  pojedini   modeli  posle pređenih  100.000 km.  Bila  bi  i  poželjna  slika  motora  i  koja  rječ  o  motoru  npr. u  kakvom  je  stanju,   dali  troši  ulje,  da  li  sa  tim  motorom  smijete  putovati  na  ture  od  nekoliko  hiljada  kilometara  jednom  rjerčju  da  li  mu  vjerujete  da  vas  neće  iznevjeriti.

 

Evo  ja  ću  prvi  da  kažem  nešta  o  svojoj  Hondi  cbr 1000 f  iz  davne  1992  godine  koja  je  pregazila  stotku.  Na  motoru  za  sada  nisam imao  kvarova,  ne  troši   ulje, za  sezonu  prelazim  oko 15.000 km  kod  mene  je  četvrtu  sezonu  uvezen  je iz  švice  sad  zasad  je   dobar  "  zlo  da  nečuje"  Evo  par  slika:

 

Samo  slobodno  i  iskreno.

 

VRATIMO  SE  TEMI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Danas sam kod prijatelja, mehaničara, naišao na CBR 900, godište '95, sa 99000 na satu. Zna motor, mašina radi bez teškoća, šteta što je vlasnik imao havariju (popeo ga na liticu, prilično je udešen). Posle se priča da R-ovi ne mogu da dožive stotu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Mogu naravno, al da ne vide "crveno" mnogo cesto  ;)

Cak stavise smatram da su najkvalitetniji motori sti se tice agregata jer moraju svasta da izdrze  ;)

 

Idemo dalje.

 

100 000+

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Mislim da svaka enduraca uz redovan servis moze da nagura 100k km, ko jos tera enduru u crveno, one se voze u nekom srednjom rezimu, a i odnos kubikaza snaga, je skoro kao i kod auta, tako da motor nikad nije 100% opterecen, mada ne mora da znaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

http://www.transeurope.de/motorraeder/100000_km_-_klub/100000_km_-_klub.htm

 

...a ima i za dalje! :) 100000 je tek razradjen motor!

 

Aiiii ... samo jedna Africa na spisku , i to pri dnu tabele sa samo 109 000 km ...  ;D

A drugo mjesto jedva punoljetan GPZ  :D :D :D ja nemogu sebi da dodjem od smjeha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

ko zna koliko ljudi ovde vozi motor od preko 100.000km a to i ne znaju...mnogi su kupili motore koji su na satu imali po 15-20k a prava kilometraza im je mnogo veca. Jbg stigne motor od preko presao 70.000km a stanje odlicno....to se odmah vraca sat na 20 i neku hiljadu i teraj ispocetka.

 

 

Ziva istina... jbg kad za soma dinara namestis kilometrazu kakvu zelis. pratim temu i vidim da sl. motor mora biti honda  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja