Jump to content

Moto Zajednica

100 000km?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

 

Honda vfr 750 f,iz 1988god, 124000,u prvoj boji

Honda vfr 750 f,iz 1986god, 102000,bila u prvoj boji ali je imala par ogrebotina pa je prefarbana

Samo da dodam,oba motora se i danas voze,i to bez ikakvih ulaganja,ni jedna ni druga nisu trosili ni gram ulja.

Pokusacu da nadjem i neke slike pa cu ih ubaciti

Sta da kazem,i treci motor koji vozim je Honda,samo malo mladja 93god,jebiga,nema se para za los motor ;D :D ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Samo da se razumemo, kad kazem ni gram mislim na toleranciju do 200/300 grama od zamene do zamene... :)

Gde ste afrikanci? Tema kao stvorena za vas  ;D

 

 

 

Gde smeju da se jave kad R gazi debelo preko 100h, da li to moze Afrika, bez otvaranja... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

...izgleda da ti R-ovi koji prelaze debelo preko 100 nikad nisu vozeni ko R-ovi nego F-ovi :)

 

954 Stvarno nije akana, ali je vozena do crvenog, onako muski... Odrzavana besprekorno...

 

A ova R1... To sto joj je radio moj drugar... hmm ne bi se reklo da nije vozena kako treba...

Momak vozi opasno, tocak, krivina sta ti treba... On je nju uzeo sa nekih 20 i kusur hiljada, prodao sa skoro 50h, pre 3/4god... Sa tocka nije skidana, po krivinama fizasteri odrani posteno... Momak je bas dobar vozac....

 

Sve je to super i sve vam verujem osim jedne stavke - ne trosi ni gram ulja... pise u prvom postu - iskreno...

 

Ispravio sam se u postu iznad... Svaki noviji R troskari ulje u nekoj kolicini... Ali dok ne dimi to je ok...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Sokolac -Republika Srpska
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

Sve je to super i sve vam verujem osim jedne stavke - ne trosi ni gram ulja... pise u prvom postu - iskreno...

 

Iskreno  nego  šta!

 

Ja  u  svoju  Hondu  sipam  kastrol 15-40 i  stvarno  nikad  nisam  kupio  peti  ltar  da  bi  dosipao  a  ulje  mjenjam  na  5.000km  koliko  naspem  toliko  i  ispustim.  Što  nemora  značiti  da  neki  motori  ne  valjaju  ako  moraš  malo  dosuti  ulja. Svakoj  mašini  ne  odgovara  isto  ulje  to  svi  znamo  jer  je  bilo dosta  diskusija  na  forumu  i  tako  dalje   trallaallaa....

 

Reći  ću  vam svoje  lično  iskustvo  sa  Škodom  Oktavijom  A5 tdi  140 ps  kada  sam  otišao  na  prvi  servis  na  7500km  ona  je  potrošila  skoro  dva  litra ulja  a  novo  vozilo. Sve  zavisi  od  konstrukcije  mašine  i  znam prijateljE  koji  dosta  voze  mlađe  motore  i  dosipaju  ulje  u  njih,  tako  da  nemora  značiti  ako  neki  R  na  stazi  vrti   stalno  preko 10 000  obrtaja  neđe  malo  potrošiti  ulja.  

 

Vratimo  se  temi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ko zna koliko ljudi ovde vozi motor od preko 100.000km a to i ne znaju...mnogi su kupili motore koji su na satu imali po 15-20k a prava kilometraza im je mnogo veca. Jbg stigne motor od preko presao 70.000km a stanje odlicno....to se odmah vraca sat na 20 i neku hiljadu i teraj ispocetka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Slucaj 1.

 

Moj motor,  Africa Twin RD 04 uzeo ga sa navodnih 51,000 KM mada je to po svemu sudec 151.000 KM, radi ko doxa, koliko naspes ulja toliko i dospes  ;D ;D ;D ;D ;D shala mala, ne trosi vala ni kapi

 

 

Slucaj 2 Darko Labas kolega iz Varazdina

 

Yamaha FJ 1100 iz 1984 godine, dobro citaje 1.125.000 KM slovima Milion i stodvadesetpet hiljada kilometara!

Radjen master Servis na 800.000 KM promenjene karike, stubline i sl.....

 

 

 

Slucaj 3.

 

Nikola Mrakovcic poznanik,

 

Kawasaki KLE 500 iz 1990 godine oko 150.000 KM na satu radi bez greske samo sto isto ko i moj motor, koliko naspes ulja toliko i dospes nakon 500 metara  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

pa kako to kad ljudi kazu da je kawa krs? :)

 

Pa kako ti nije jasno? Krsine idu u penziju sa 60h, a ostali sa 100+... ;D ;D ;D ;D ;) ;) ;)

 

Evo ja kazem da je alfa krs... Nema veze sto je nikad nisam imao, kazu bre ljudi tako... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

hhhm tesko pitanje,  ali sigurno nemam 100

 

Kad sam ga kupio imao je na satu " kao " 23k......odlicno je bio ocuvan i mogao bi u to da poverujem.....ne mozes ti sve da sakrijes ako neko zna da gleda.....

 

sat je stao ( sajla ) na 36 a zatim je godinama bio vozen bez sata....trenutno ima digitalni od bicikla, i na njemu ima 16

 

Procena je da je presao oko 70.......e sad lepo radi, ne trosi ulje, i nemam nista u najavi da menjam u masini, menjao sam lanac b.kvacilo i frajlauf.......

 

E sad do 100000km ima jos dosta da se vozi, ako je uopste i izracunato ovo tacno????????

 

Kad jednog dana kupim nov motocikl onda cu 100% znati ovako jbg.??????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

kupio sam i ja jednom motor koji je na oko izgledao kao i da ima manje od tih 17000 koje su mu pisale u saobracajnoj. Posto se pokvario posle mesec dana kad smo otvorili masinu ispostavilo se da je pregazio bar 5x toliko po stanju svih delova unutra,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

motor 90-92 god nema sanse da ima samo predjenih 22-32.000 km....ja sam kupio 99'' god i na satu pose 28000 ...hm  ...pitam se da li je i to tacno..ipak je to 10 godina

Zašto, pa ja imam tri motora i sa sva tri zajedno ne prelazim 3500 km godišnje i koliko onda km svaki može imati nakon 15 godina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 724 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Imam jednu kuci cbr900rr 98000km - pritom radi kao sat  ;)

I jednu fj1100 oko 100.000km razradjena  ;D

 

Jel radjeno nesto na CBR-ki? Karike i sl?

Samo spaner. Znaci motor nije otvaran pa ni lamele nisu menjane. Na 5000km potrosi 300gr ulja  ;D

jos toliko i pocinje da troskari ulje oko 200ml na 1000km ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

transalpa sam kupio sa 35000km na satu... 1989god... brojac petocifren, pa ko hoce da poveruje u tu pricu neka veruje, ja verujem da je bar jednom obrnuo

 

africa kupljena sa 43000 na satu... 1988god... ni u tu pricu necu da verujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Mali Zvornik

Pozdrav ljudi, nov sam na forumu i od skoro pred sezonu sam postao bajker, kupio sam yamahu dt 125 koja je 1985. godiste, i na satu je imala 14232 kilometra kad sam je kupio, sada ima jos 1000 vise. Kupio sam je od komsije tako da znam da nije neka prevara. Naime sat jeste petocifreni, i masina je 2T, ali se vidi da nije obrnula cajger jer stvarno lepo izgleda i lepo radi, lepo se cuje, mogu da zamislim kakav bi taj motor bio sa 115000 pogotovu sto je 2T i sto je mala kubikaza ( 125cc )

 

evo i slike mad aje ovde malo zaprljana jer sam je vozio offroad

post-15915-12879095184545_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja