Jump to content

Moto Zajednica

100 000km?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Imam jednu kuci cbr900rr 98000km - pritom radi kao sat  ;)

I jednu fj1100 oko 100.000km razradjena  ;D

 

Jel radjeno nesto na CBR-ki? Karike i sl?

Samo spaner. Znaci motor nije otvaran pa ni lamele nisu menjane. Na 5000km potrosi 300gr ulja  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Imam jednu kuci cbr900rr 98000km - pritom radi kao sat  ;)

 

 

 

Samo spaner. Znaci motor nije otvaran pa ni lamele nisu menjane. Na 5000km potrosi 300gr ulja  ;D

 

Cool..... 8) Nek ti predje josh toliko bez otvaranja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Imam jednu kuci cbr900rr 98000km - pritom radi kao sat  ;)

I jednu fj1100 oko 100.000km razradjena  ;D

 

Jel radjeno nesto na CBR-ki? Karike i sl?

Samo spaner. Znaci motor nije otvaran pa ni lamele nisu menjane. Na 5000km potrosi 300gr ulja  ;D

 

Poznajem jednog "poremecenog" lika koji je imao CBR 900rr. Cepao je motor, urnisao, znao je da pijan sedne na njega i onako ladan da zavari u crveno u mestu i tako turira po minut (da ga ugreje valjda). Nije mu menjao dve godine ulje. Prodao je on taj motor nekom koji nije to znao. Taj motor i danas ide bez ikakvog remonta. Od tada mislim da je Honda reper sto se tice izdrzljivosti. :) Subjektivan sam naravno, ali sa razlogom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Imam jednu kuci cbr900rr 98000km - pritom radi kao sat  ;)

I jednu fj1100 oko 100.000km razradjena  ;D

 

Jel radjeno nesto na CBR-ki? Karike i sl?

Samo spaner. Znaci motor nije otvaran pa ni lamele nisu menjane. Na 5000km potrosi 300gr ulja  ;D

 

Poznajem jednog "poremecenog" lika koji je imao CBR 900rr. Cepao je motor, urnisao, znao je da pijan sedne na njega i onako ladan da zavari u crveno u mestu i tako turira po minut (da ga ugreje valjda). Nije mu menjao dve godine ulje. Prodao je on taj motor nekom koji nije to znao. Taj motor i danas ide bez ikakvog remonta. Od tada mislim da je Honda reper sto se tice izdrzljivosti. :) Subjektivan sam naravno, ali sa razlogom.

 

Sretnem tipa (deda od 64 godine) na Grobniku 1982.god. sa Hondom CB 750 F K1 na satu 167000km (dobro sam upamtio), motor kao iz prodavnice.Pitam ga jeli sta radio na motoru (generalka ili sl.) deda veli nista, samo redovno servisiranje i vozi.Ja se odusevio iako sam bio sa Suzukijem GS 850 G 1981.god.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

 

Sretnem tipa (deda od 64 godine) na Grobniku 1982.god. sa Hondom CB 750 F K1 na satu 167000km (dobro sam upamtio), motor kao iz prodavnice.Pitam ga jeli sta radio na motoru (generalka ili sl.) deda veli nista, samo redovno servisiranje i vozi.Ja se odusevio iako sam bio sa Suzukijem GS 850 G 1981.god.  :D

 

Pa kad je vozi ko deda  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Alo bre nema spamovanja :D

 

Pishite koga znate sa foruma da ima 100000+ a ne rekla kazala...

 

 

Znam ja jednog dedu od tamo preko mora koji ima kineski skuter(50ccm)  sa 879000km i samo mu ulje menja... (2t)  ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Slovenija

Suzuky Katana (GSX 750 F) -  ima 99999km poslednjih oko 16000 km (nikako neče da se okrene na 0 ???). Od tih zajedno oko 115000km, mojih je oko 65000. Samo redovit servis in naravno mjenjanje lanca.

M.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: SLOVENIJA

Triumph Trophy 1200, godište 2001, prvi vlasnik, ima nešto viši od 131 000 km. Zamenio sam samo prednje diskove in stražnji amortizer sa oprugom inače samo redovni servisi ( ulje, filter, lanac...... ). Krajem godine imat če nekdje oko 25 000 km više. Mašina još nije bila otvarana. Ulja ne troši ni kapi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Y-A-M-A-H-A TDM 850 4tx Fazer fz6s

kao sto je ovde vec neko reko..'' ko jos veruje da su motori 90-95 god presli tek nesto vise od 25-35000 '' pa motori se teraju i jednoj sezoni i vise od 10.000 pa neka se racuna koliko je to km...kao i u 3T-Racing Balosava.. svi motori su presli po 23-32.ooo u jeee pa stavrno su novi a kada uznes ulaznu listu vidis da pise na njoj 53 - 65.000 ali aj i to nije mnogo jer su tek razradjene masine ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Y-A-M-A-H-A TDM 850 4tx Fazer fz6s

Bigbad86... ovo ti je izuzetna tema i svaka ti cast na postavljenoj temi jer sam se i ja jednom upecao na kilometrazu  ( malu predjenu ) videcu sledeci motor koji cu uzeti koliko je kilometara motan cajger, unazad naravno 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

BMW R 1200 C godište 1997, kupljen od prvog vlasnika sa 2028 km, danas jih ima 118.000 km.....ulja ne troši ni kapi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Ima motora koji su stvarno presli malo.

Yamaha koju sam uzeo je svajcarac, servisna knjizica i sve ostalo je u redu, pise na satu oko 32 000km, poklapa se sa knjizicom, zadnji servis radjen sa 26000km i posle toga je doterana u Srbiju i ovde vozena sezonu.

Po stanju motora, diskova, karburtora sve se poklapa.

Da ne pricam sto su lanac i lancanici bili fabricki na motoru, karburatori nikada nisu skidani a majstor kaze da izgleda da su i prve svecice na njemu koje su bukvalno zardjale tamo gde dolazi kljuc za odvijanje.

Prosto neverovatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

BMW R25, ne znam koliko je presao pre mene al ako sam ja prešao 10k za godinu dana a ja ga kupio kada je imao 55 godina, to mu dođe nešto više od pola miliona kilometara ako sam dobro pomnožio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

BMW R25, ne znam koliko je presao pre mene al ako sam ja prešao 10k za godinu dana a ja ga kupio kada je imao 55 godina, to mu dođe nešto više od pola miliona kilometara ako sam dobro pomnožio :)

 

Samo nemoj detaljno sta mu je sve radjeno... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Ima motora koji su stvarno presli malo.

Yamaha koju sam uzeo je svajcarac, servisna knjizica i sve ostalo je u redu, pise na satu oko 32 000km, poklapa se sa knjizicom, zadnji servis radjen sa 26000km i posle toga je doterana u Srbiju i ovde vozena sezonu.

Po stanju motora, diskova, karburtora sve se poklapa.

Da ne pricam sto su lanac i lancanici bili fabricki na motoru, karburatori nikada nisu skidani a majstor kaze da izgleda da su i prve svecice na njemu koje su bukvalno zardjale tamo gde dolazi kljuc za odvijanje.

Prosto neverovatno.

Motori koji se uvoze iz Svice mogu lako da se nadju sa malo km  ;)

Razlog je jednostavan u Alpskim delovima a i u severnoj lombardiji leto je veoma kratko i zima je. Ljudi koji imaju motore nisu svi bajkeri koji ne silaze sa njega vec je to standard. Cisto da ga ima i da napravi godisnje 2-3000km, ja licno poznajem i ovda takve likove  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

.kao i u 3T-Racing Balosava.. svi motori su presli po 23-32.ooo u jeee pa stavrno su novi a kada uznes ulaznu listu vidis da pise na njoj 53 - 65.000 ali aj i to nije mnogo jer su tek razradjene masine ::)

 

Ja sam kupio moj bivshi motor sa 21000km 91` god a na rachunu je pisalo 51000 Gagi mi je rekao da su to namerno uradili da bih manja carina bila ili tako neshto. E sad dal me je slagao.... Mada je izgledao kao da je preshao vishe a i ja sam tad bio zelen.... Ovaj koji sam kupio od Saranitelja je na satu bilo oko 22,23 hiljade ja mislim a 97` je godishte(kolko je stvarno ne znam, mozda i jeste tachno teshim se ja :D) a kod nas je vozen samo jednu sezonu. Uvezen iz nemachke od strane Gordana (svi znate ko je)

 

 

Josh neko? 100000km? i vishe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Y-A-M-A-H-A TDM 850 4tx Fazer fz6s

motor 90-92 god nema sanse da ima samo predjenih 22-32.000 km....ja sam kupio 99'' god i na satu pose 28000 ...hm  ...pitam se da li je i to tacno..ipak je to 10 godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2450 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

meni je do preostalo jos 94.400km sa skuterom do 100.000, a

sa coperom mi preostalo jos cziljavih 99.980km..

mislim ste je to caskom ce se napravi  :D  ;D :D

 

a ovaj VL 125 mi je malo cudan sa 6800 predjenih, a 2001 god  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

motor 90-92 god nema sanse da ima samo predjenih 22-32.000 km....ja sam kupio 99'' god i na satu pose 28000 ...hm  ...pitam se da li je i to tacno..ipak je to 10 godina

 

Moj zet ima fzr 600 91 godiste sa 8000 hiljada na satu, kupio je glanc novu, samo on i ja znamo koliko sam ga molio da mi proda taj motor ali nece, ,motor je bukvalno nov, ali posteno da neznam motor nebi ni ja poverovao da ima samo toliko na satu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Sokolac -Republika Srpska
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

 

Ovu  temu  sam  odlučio  da  postavim  na  forum,  u  nadi  da  će  vlasnici  svoih  ljubimaca  biti  iskreni  prema  sebi  i  drugima,  i reći  marku  i  model  motocikla  koji  je  pregazio  100.000 km. Nemora  to  biti  trenutni  motor  koji  posjedujete,  može  biti  motor  koji  ste  ranije  posjedovali. Ova  tema ima  za  cilj,  da vidimo  u kakvom  su  stanju  pojedini  modeli  posle pređenih  100.000 km.  Bila  bi  i  poželjna  slika  motora  i  koja  rječ  o  motoru  npr. u  kakvom  je  stanju,  dali  troši  ulje,  da  li  sa  tim  motorom  smijete  putovati  na  ture  od  nekoliko  hiljada  kilometara  jednom  rjerčju  da  li  mu  vjerujete  da  vas  neće  iznevjeriti.

 

Evo  ja  ću  prvi  da  kažem  nešta  o  svojoj  Hondi  cbr 1000 f  iz  davne  1992  godine  koja  je  pregazila  stotku.  Na  motoru  za  sada  nisam imao  kvarova,  ne  troši  ulje, za  sezonu  prelazim  oko 15.000 km  kod  mene  je  četvrtu  sezonu  uvezen  je iz  švice  sad  zasad  je  dobar  "  zlo  da  nečuje"  Evo  par  slika:

 

Samo  slobodno  i  iskreno.

post-8823-12879094380914_thumb.jpg

post-8823-1287909438216_thumb.jpg

post-8823-12879094383596_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Nisam vlasnik ali...

 

Honda 954 kao iz salona ne ogrebana, sa nekih 115 000km... Menjana korpa i lamele, ne trosi gram ulja... (ajde hondasi pucajte  ;D ;D ;D)

 

Yamaha R1 2002 blizu 100 000... Servisiran alnaser dva puta i to je to...

 

Rade kocka nam je pricao jos pre dve god da u Marinkovoj bari ima ciga r1 98 sa debelo preko 100 000 i da je odlicna...

 

Jbg, slike nemam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja