Jump to content

Moto Zajednica

Voznja na pisti

Recommended Posts

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Slucajno pronadjoh ovu sliku i odmah mi se u stomaku javi neka nervoza sa mislima koji li je to osjecaj.Zato bih molio nase trkace a i sve ostale koji su imali prilike da voze na Grobniku ili nekoj drugoj pravoj stazi da okace koju sliku i cisto bace neki komentar za nas koji nismo imali prilike da probamo taj extremno oshtri asfalt a pogotovo da razmisljamo o "drljajucem laktu" ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

malo je off, ali si me potsetio na ovu sliku, isto test-vozac magazina Specijal.It

 

ql11A_ermaxbastianinitntdz2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Ne da si nabo temu nego nemoze bolje....posle toliko godina na motoru u  zadnje vreme se sve vise pitam dali cu okusiti nekada taj osecaj......

Zaista bih voleo da procitam vise od ljudi koji su imali iskustva sa staze i koja pravila tamo vaze.... :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 792 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Kada to rece, zar se ne moze uci na stazu, tipa platis i vozikas se tu ili je strogo zatvoreno?

 

Mozda je ovo moje pitanje debilno, al' nemam pojma :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

 

   Posto u mestu gde ja zivim postoji prava trkacka staza ali na zalost za karting cesto vozim po njoj.Rekao sam nazalost za karting,jer su krivine pod dosta velikim uglovima i ne moze se manvrisati teskim motorima po njima lako.Kada dodam da se ne mogu razvijati ni neke vece brzine a nenako mi se cini da je brzina ta sto te drzi (pored guma) u tolikom nagibu ispadne da i nema bas nekog efekta vozati po njoj ali nije tako.Nije tako jer ti bar za trenutak da onaj osecaj staze (kakve-takve) i slobodu da obaras motor dokle mozes i umes.Mislim jos i da je jako dobra vezba za bolju kontrolu putanje motora u regularnom saobracaju jednostavno iskutvo vise koje se moze dobro iskoristiti.

 

[/img]

 

 

 

  Ovo je slikano pre neki dan.Nadam se da mi clan naseg foruma koji je na slici nece zameriti sto sam ovu sliku stavio kao ilustraciju.

post-514-12879019111919_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Kada to rece, zar se ne moze uci na stazu, tipa platis i vozikas se tu ili je strogo zatvoreno?

 

Mozda je ovo moje pitanje debilno, al' nemam pojma :).

 

Tako je...samo mi reci na koju stazu da odem u Beogradu ili okolini????????  (Da nebude zabune nisam mislio da je pitanje debilno....nego da se svugde u svetu to radi na taj nacin...plati-koristi...samo treba i staza...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Kada to rece, zar se ne moze uci na stazu, tipa platis i vozikas se tu ili je strogo zatvoreno?

 

Mozda je ovo moje pitanje debilno, al' nemam pojma :).

 

Tako je...samo mi reci na koju stazu da odem u Beogradu ili okolini????????  (Da nebude zabune nisam mislio da je pitanje debilno....nego da se svugde u svetu to radi na taj nacin...plati-koristi...samo treba i staza...)

 

Pa kao sto verovatno znas i sam, kod nas u Srbiji toga nema za sada. Kada ce biti niko ne zna. Ono sto uvek ostaje kao solucija jeste da se nekoliko nas skupi i ode na Grobnik  :) Ja licno nikada nisam vozio na stazi, ali imam ogromnu zelju da probam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova

Ja sam bio 4 puta na Hungaroring-u to mi je bliže nego ostale staze oko 220 km. Taj doživljaj što sam tamo imao ja mislim da nikad neću zaboraviti,adrenalin na plafonu.

Što se tiče staze dugačak 4384 metara, traka cilja 788 m širina 15 m na ostalim mestima 11m.Godišnje oko 15 dana ima za motoraše da  isprobaju svoje mašine.Uvek ima dve grupe takozvana spora i brža grupa ( svaka grupa 4 puta ide gore na 20 minuta , glasi da je to malo ali verujte nije ). Ja sam počeo sa sporom grupom . nakon prvog dana naljbolje vreme mi je bilo 2:58. Drugi put 2:48. Treći put 2:31 . Četvrti put 2:28  . Od moljih priljatelja naljbolje vreme je 2:12 sa K3-1000 apsolutno serijski . U bržu grupu treba preći oko 2:20 . Trkači alpe adria idu oko 1:54.

Ja sam odlučio za stazu ne samo zbog doživljaja nego i iz ovih razloga :

- u svakoj krivini ima sudija ko upozorava ako nešto se desilo , nezgoda , nekome iscurilo ulje itd.

- ima hitna u slučaju pada nažalost već bilo potreba za njih

- nema bandere,jarka, tamića i da ne pričam

 

Ko i malo razmišlja da vozi na stazu ja  lično mislim da treba isprobati jer nema bezbednije mesta nego staza da čovek  isproba svoje znanje , hrabrost itd.

Naravno obavezna je full oprema i izjava da čovek na svoju odgovornost ide gore i bilo šta desi ne može ni od njega niti on bilo koju oštetu da traži od drugoga.

Što se tiče cene staza na dan 40eur + 15 lit benzina ( potrošnja kod mene oko 12 lit. R1-2003) + piće hrana 20+prevoz = oko 100-120eur

Evo i neke slike ( ja sam na plavoj R 1)

 

PS gramatiku nemojte da gledate sigurno više grešim nego onaj kome je materni jezik srpski  ;)

 

v484k_dscf1280cu0.jpg

JT7pC_dscf1748rj7.jpg

3z0Fd_dscf1487dn0.jpg

9lNrS_dscf1244yl0.jpg

plFb2_dscf1471jq0.jpg

HHgbB_dscf1294bb2.jpg

TeoXG_dscf1720bm7.jpg

ZkNIm_dscf1237aq1.jpg

94lIR_dscf1242ou1.jpg

oF03w_dscf1472kv0.jpg

w4bty_dscf1704cs2.jpg

g92s2_dscf1749ha8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Ja sam pokušavao da nađem slobodni termin za Hungaroring prošle godine , ali nisam uspeo, tako da bi te zamolio da nas obavestiš kada je sledeći slobodan trening, ja bi sigurno išao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova

Ja sam pokušavao da nađem slobodni termin za Hungaroring prošle godine , ali nisam uspeo, tako da bi te zamolio da nas obavestiš kada je sledeći slobodan trening, ja bi sigurno išao.

Kad ima kalendar za ovu godinu javiću , sa cenama i ako treba neki pomoć oko rezervacije javi se slobodno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Zagreb

Bez obzira na jurnjavu, odgovorno tvrdim da je vožnja po pisti najsigurnija vožnja.

Svakako si pokušajte (oni koji nisu) priuštiti to zadovoljstvo.

Plus toga, kasnije ste daleko "mirniji" na cesti, a i sigurno ćete naučiti dosta toga, što će vam pomoći u vožnji na običnim prometnicama.

Možda i život spasiti!?

post-5560-12879019318522_thumb.jpg

post-5560-12879019318827_thumb.jpg

post-5560-12879019319161_thumb.jpg

post-5560-12879019319327_thumb.jpg

post-5560-12879019319472_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

trebala bi drzava da nam jednom zatvori jedan od dana u nedelji neke od ovih staza,garantujem da bi generalno motoristi bili mirniji posle toga(domen snova verovatno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Ili po Zlataru ili Kraljevo-Raska-N.Pazar-Rozaje? ;)

 

 

Ne, ne, ne, ne...  Rozaje - Kula - Pec i nazad je ZAKON a od Kraljeva do Rozaja je samo voznja da stignes...    ;D  ;D  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

E vala voleo bih da vidim tog junaka koji je isao Pec-Kula-Rozaje sad sa ovom politickom situacijom ;D. Inace, moj cale je bio profesionalni vozac 70-80tih godina i presao je celu Jugoslaviju i kaze da u zivotu nigde nije video vise krivina nego na tom putu. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Nemam ovih dana bas mnogo vremena ali cu se potruduti da napisem malo texta cim nadjem malko prostora :)  Imam svasta sa Batajnice, a to vec mozete procitati u starim temama. Ali imam sada nove stvari sa SM staze ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Bez obzira na jurnjavu, odgovorno tvrdim da je vožnja po pisti najsigurnija vožnja.

Svakako si pokušajte (oni koji nisu) priuštiti to zadovoljstvo.

Plus toga, kasnije ste daleko "mirniji" na cesti, a i sigurno ćete naučiti dosta toga, što će vam pomoći u vožnji na običnim prometnicama.

Možda i život spasiti!?

Ovo je u potpunosti tacno, staza je najidealniji "poligon" za vjezbu. Pametan covjek ce se prvo jako doro edukovati teorijom i tehnikama voznje. Teoretsko znanje pa zatim vjezba i ispitivanje naucenih postulata, pa tek onda pravo upustanje su put do fenomenalnih rezultata i istinskog znanja koje je pored staze itekako primjenljivo na cestu i krizne situacije na istoj. Kada tako naostrite reflekse i svo teoretsko znanje uz treninge postane vasa podsvijest i prirodna reakcija postajete mnooooogo sigurniji u saobracaju.

 

 

 

 

imamo i mi odlicnu stazu ljig-rudnik

:D  Cuvena "Zlatna dolina", zaista je put "idealan" za R-ove, pravo uzivanje kad nema saobracaja, duge brze i pregledne krivine... uh... :)  Ali daleko je nebezbjednije od bilo koje zatvorene staze ;)

 

 

 

 

Kada to rece, zar se ne moze uci na stazu, tipa platis i vozikas se tu ili je strogo zatvoreno?

 

Mozda je ovo moje pitanje debilno, al' nemam pojma :).

 

Tako je...samo mi reci na koju stazu da odem u Beogradu ili okolini????????  (Da nebude zabune nisam mislio da je pitanje debilno....nego da se svugde u svetu to radi na taj nacin...plati-koristi...samo treba i staza...)

 

trebala bi drzava da nam jednom zatvori jedan od dana u nedelji neke od ovih staza,garantujem da bi generalno motoristi bili mirniji posle toga(domen snova verovatno)

 

Jedino i to kompromisno rjesenje ovog problema je karting staza Ada Huja. Jeste karting ali su kontrolisani uslovi i asfalt je zaista dobar. Nije nekao rjesenje za R-ove i neke teze motore ali itekako moze posluziti za zabavu. SM-ovi tamo vladaju, a odlicno se snalaze i mali naked-i i ostali. Svi mogu tamo da voze i vjezbaju, nije skupo, a zadovoljstvo je neprocjenjivo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd

Al si pogodio zivac,svaka ti cast.Jos jedna od ne ispunjenih mi zelja,da provozam

makinu po pravoj pisti.uvek nesto manjka kao i kod mnogih..... ;D ;D ;D ;D.Obeco sam sebi,

kad budu steceni svi uslovi pravac staza.Ne samo laktove i kolena da ogulim,ma da legnem ko mujo

kad obuce pizamu,da bi bolje zalegao u krivini........UHHHHHHHH!!!!!........ ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja