Jump to content

Moto Zajednica

MOTORI koji su jos za zivota usli u LEGENDE

Recommended Posts

• motoras, 1424 postova
  • Motocikl: BMW politra ; '73. zderac kilometara / TOMOS APN 4/ SLC/deva (ne mogu da registrujem po novom)

Pričamo o različitim stvarima. 

Radilica na boxeru je drugačije postavljena. I na Guzziju. Postavljena je u pravcu napred-nazad. Zato se javlja ljuljanje .

Kod motora gde je radilica u pravcu levo-desno nema ljuljanja bez obzira bio lanac ili kardan.

Mislim da to što se na k1100 ne oseti ljuljanje nema veze sa kardanom.

Moja politra isto ljulja bez obzira što je 250 kubika po cilindru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 135 postova
  • Motocikl: BMW K1100RS

Ja sam prešao na rednu, K seriju ne zbog tog ljuljanja (na to se veoma brzo navikne, imao sam i R100 i R80) već samo zato što se stara serija sa 2-ventilskim boks mašinama nije mogla dobiti sa ABS kočnicama.

Po nekoj logici bi Honda Goldwing 1800 sa šest cilindara trebalo da "baca" negdje kao i BMW R60/7, onaj policijski - i jedan i drugi imaju cilndre po 300ccm

• Drug član, 1931 postova
  • Motocikl: Ducati '98 748S, '97 748 race bike, '09 118S race bike
On 12.3.2019. at 5:54, pronto je napisao:

Još jedna interesantna tehnička stvar u vezi Supermono Dukca je da....kako i sama reč kaže, je to mašina sa jednim cilindrom, ali je izvedena tako da je na bloku koji je isti i za V2 praktično samo zatvoren jedan cilindar...tačnije jedan ne postoji. 

Majstor "Ćaća" bi mogao o detaljima... 

Uf mogao bi da pišem ceo dan, a nema se vremena :moto3:.  Motor koji sad vredi preko $100,000 USD i koji je u svakom pogledu jedinstven od svih ostalih. Čak ima i dve klipnjače ( to sad ima BMW GS800) iako je samo jedna prikačena za klip. Bregasta pogoni vodenu pumpu itd ( to sad ima BMW K1200) daleko je bio ispred svog vremena. Dukati je napravio samo za takmičenje i malo ih je napravljeno mislim svega 65 komada. Agregat je od tada popularnog 888 i 916 samo sa jednim cilindrem od 550cc

FB_IMG_1554327800744.jpg

FB_IMG_1554327798368.jpg

• Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

• Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 2913 postova
  • Motocikl: GSF 650 SA L0
Pre 19 sati, FFBikerSar je napisao:

Ja sam prešao na rednu, K seriju ne zbog tog ljuljanja (na to se veoma brzo navikne, imao sam i R100 i R80) već samo zato što se stara serija sa 2-ventilskim boks mašinama nije mogla dobiti sa ABS kočnicama.

Po nekoj logici bi Honda Goldwing 1800 sa šest cilindara trebalo da "baca" negdje kao i BMW R60/7, onaj policijski - i jedan i drugi imaju cilndre po 300ccm

Ti druze ko svabo trajla-la. Nije samo rijec o kubikazi vec i o broju cilindara ( sto vise cilindara mirniji rad ), uglu radilice, rasporedu palenja, obrtnom momentu, kontra tegovima itd. Lijepo je sto se trudis da svatis neke stvari, ali ti tesko ide. Zato uzivaj u voznji svog motocikla i man`se mehanike, definitivno nije za tebe. :jee:

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja