Jump to content

Moto Zajednica

MOTORI koji su jos za zivota usli u LEGENDE

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Iz jednog naučnog rada o aerodinamici motocikala:

 

872430184_Motorcycleaerodynamics.jpg.ae5ac46c328280205b875c8e8f010c77.jpg

 

BMW je bio i prvi koji je kod serijskih motora počeo s naporima da se smanje negativni efekti podizanja prednjeg točka pri velikim brzinama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 2 sati, lomitelj je napisao:

Kolika je vrednost Cx koeficijenta? Kocka, na primer, ima Cx=1.

Zaintrigiralo me pa izguglah ovo

 

logo80x80.jpg
ELMOTO.NET

With a growing number of people interested in simulations (myself included), I thought it might be useful to have a table...

 

motoaero-1.jpg?fit=720%2C450
CANADAMOTOGUIDE.COM

Motorcycles sprout wings and the industry is all a flutter. Can advances in aerodynamics make bikes better?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 8 sati, SlobodanR1 je napisao:

Zanimljivo, jer automobili već dugo idu ispod 0.30 Cx

Ma može i motor bez problema da se napravi da ima Cx ispod 0,30, ali je problem što na takav motor moraš i vozača da upakuješ.

Kod auta je povoljno što su putnici u njemu , akod motora su na njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Pored Cx ili Cd ili Cw kako se još označava (Drag coefficient), važna je vrijednost i njegova umnoška sa frontalnom površinom motocikla - CdA. To je dobro objašnjeno u naučnom radu odakle je prekopirana ona gornja slika - sa sajta rimskog univerziteta:

 

http://didattica.uniroma2.it/files/scarica/insegnamento/149462-Machine-Design/21275-Motorcycle-Aerodynamics

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 1.4.2019. at 13:53, FFBikerSar je napisao:

71d6a0234c6df04257b8ee73dae052b0.jpg

 

...najljepši koji je ikada napravljen...

 

Sve ostalo napisano cenim i postujem, iako ne volim, ali ovo je bas onako bold statement

 

OK je da svako od nas ima svoj ukus za lepotu i dizajn, ali ponekad je pametnije precutati  :jee:

  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
On 1.4.2019. at 13:53, FFBikerSar je napisao:

Primjetio sam da nedostaje motor koji je bio prvi u svijetu sa full oklopom (uz to prvim razvijenim u aerodinamičkom tunelu, i koji ima vrijednosti otpora zraku Cx što i danas predstavljaju vrhunac) - BMW R100 RS. Taj se model proizvodio od 1976 do 1984:

 

71d6a0234c6df04257b8ee73dae052b0.jpg

 

Od 1978 počela se proizvoditi neznatno izmjenjena više turistička verzija RT (nešto viši i širi vizir, šira guvernala, koferi), koja se zadržala u proizvodnji sve do 1996. Takav je bio i moj prvi BMW, koga sam 1997 kupio u Dubrovniku:

 

To bavarsko "cudo" sam bio u prilici provozati kad je izasao 1978. u Ninbergu i nisam bas bio odusevljen, posto je i dalje ostao boxer sa dva cilindra koji nema "ispaljivanje" iz krivine i pored 1000ccm i zbog poznatog ljuljanja agregata kad mu se da gas ( sto je mene u najmanju ruku prepadalo ), a cega nije bilo na Japanskim motorima koje sam vec u to vrijeme vozio i posjedovao. :moto3:

 

0-02-04-754767d09ffa9fedad44179f688593a3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
10 hours ago, Branko said:

 

 i zbog poznatog ljuljanja agregata kad mu se da gas ( sto je mene u najmanju ruku prepadalo ), a cega nije bilo na Japanskim motorima koje sam vec u to vrijeme vozio i posjedovao. :moto3:

 

0-02-04-754767d09ffa9fedad44179f688593a3

 

To ljuljanje agregata je tipično za sve motore sa kardanom, BMW je zato za K seriju i 4-ventilske boxere uveo Paralever sistem pozadi - što su kasnije kopirali i ostali (Honda, Guzzi itd)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Mislim da ljuljanje agregata nema veze sa kardanom,već sa konstrukcijom samog agregata ,tj. položajem radilice u samom agregatu...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 1 sat, FFBikerSar je napisao:

 

To ljuljanje agregata je tipično za sve motore sa kardanom, BMW je zato za K seriju i 4-ventilske boxere uveo Paralever sistem pozadi - što su kasnije kopirali i ostali (Honda, Guzzi itd)

 

Druze nisi u pravu. Imao sam Suzuki GS850G sa kardanom pa nije ljuljao. @stari roker ti je rekao da je u pitanju polozaj radilice, tj. boxer motor. Ista stvar je na svim R modelima. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kardan poskoči na gore kad krene ili se daje gas u vožnji. :zdravo:

Bokser ljulja u stranu kada se daje gas, naročito kada motor stoji u mestu. :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Ljuljanje se javljalo i od Guzzi-a, zato su i oni uveli sličan sistem Paralever-u: "Newer Moto Guzzi motorcycles use a similar arrangement marketed as the CA.R.C. ("CArdano Reattivo Compatto" - Compact Reactive Shaft Drive)." A i kod K-serije, koja nije boxer već redni, samo položen, a ne poprečan u odnosu na osovinu motora kao kod većine drugih.

 

Efekti Paralever-a su ovdje dobro obrazloženi: http://www.largiader.com/paralever/

 

Znam da se ljuljanje dosta osjećalo na K100LT koji sam imao, a na K1100RS uopšte ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
5 minutes ago, srbac said:

Kardan poskoči na gore kad krene ili se daje gas u vožnji. :zdravo:

Bokser ljulja u stranu kada se daje gas, naročito kada motor stoji u mestu. :moto2:

Onda bi to trebalo da se osjeti npr i na Hondama Gold Wing  (prve su bile 4-cilindrični boxeri, kasnije 6-cilindrični)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
On 4/1/2019 at 1:53 PM, FFBikerSar said:

Od 1978 počela se proizvoditi neznatno izmjenjena više turistička verzija RT (nešto viši i širi vizir, šira guvernala, koferi), koja se zadržala u proizvodnji sve do 1996. Takav je bio i moj prvi BMW, koga sam 1997 kupio u Dubrovniku:

Meni su ovo vrhuski koferi !!!

Kao da su neki stari Samsonite samo našrafili :D

Jedino sam ih u Italiji ponegde viđao na putu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 4 sati, FFBikerSar je napisao:

Onda bi to trebalo da se osjeti npr i na Hondama Gold Wing  (prve su bile 4-cilindrični boxeri, kasnije 6-cilindrični)

 

Druze ti mjesas babe i zabe. Jedno je 2 cilindra i 1000ccm, a drugpo je 4 cilindra i 1000ccm da ne pominjem 6 cilindara. Jaci su udari kod boxera koji ima po cilindru 500ccm od boxera koji ima po cilindru 250ccm ond je tu jos uravnotezenje radilice, kontra tegovi, obrtni moment itd. Vozi BMW i uzivaj, jer se isti voli ili ne voli. Pokusavao sam vise puta u mojih 47 godina voznje motocikla da sa rednih motora predjem na boxer ( BMW ) i svaki put me je odbilo to ljuljanje masine-vibracije pri ubrzanju iz nizih obrtaja. Skoro sam vozio badzin BMW R1200ST i jednostavno se ne mogu navici na te vibracije sto je mozda do mene. I dalje to nema nikakve veze sa kardanom. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pričamo o različitim stvarima. 

Radilica na boxeru je drugačije postavljena. I na Guzziju. Postavljena je u pravcu napred-nazad. Zato se javlja ljuljanje .

Kod motora gde je radilica u pravcu levo-desno nema ljuljanja bez obzira bio lanac ili kardan.

Mislim da to što se na k1100 ne oseti ljuljanje nema veze sa kardanom.

Moja politra isto ljulja bez obzira što je 250 kubika po cilindru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Ja sam prešao na rednu, K seriju ne zbog tog ljuljanja (na to se veoma brzo navikne, imao sam i R100 i R80) već samo zato što se stara serija sa 2-ventilskim boks mašinama nije mogla dobiti sa ABS kočnicama.

 

Po nekoj logici bi Honda Goldwing 1800 sa šest cilindara trebalo da "baca" negdje kao i BMW R60/7, onaj policijski - i jedan i drugi imaju cilndre po 300ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
On 12.3.2019. at 5:54, pronto je napisao:

Još jedna interesantna tehnička stvar u vezi Supermono Dukca je da....kako i sama reč kaže, je to mašina sa jednim cilindrom, ali je izvedena tako da je na bloku koji je isti i za V2 praktično samo zatvoren jedan cilindar...tačnije jedan ne postoji. 

Majstor "Ćaća" bi mogao o detaljima... 

Uf mogao bi da pišem ceo dan, a nema se vremena :moto3:.  Motor koji sad vredi preko $100,000 USD i koji je u svakom pogledu jedinstven od svih ostalih. Čak ima i dve klipnjače ( to sad ima BMW GS800) iako je samo jedna prikačena za klip. Bregasta pogoni vodenu pumpu itd ( to sad ima BMW K1200) daleko je bio ispred svog vremena. Dukati je napravio samo za takmičenje i malo ih je napravljeno mislim svega 65 komada. Agregat je od tada popularnog 888 i 916 samo sa jednim cilindrem od 550cc

FB_IMG_1554327800744.jpg

FB_IMG_1554327798368.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja