Jump to content

Moto Zajednica

MOTORI koji su jos za zivota usli u LEGENDE

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Kad stignem napisacu nesto, ali ove svakako ne treba zaboraviti:

 

Yamaha RD350, RD500, R7

Honda CB750 Four, Bol d'Or 900

Suzuki GT 750, GSX 750 R, Hayabusha

Kawasaki Z900/1000, GPZ500, GPZ900

Ducati 916

Laverda SF750

Triumph Boneville

BMW R600, R900S

 

Opisao vec  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

a bre bate,,,a gde su nam horeksi ,nsu i,, dkw i pa stare javorke,,,,,recimo horeks350 regina3???????konzul 400,.,.,.,

 

Ne moze wulfy sve sam... popunite praznine gde vidite :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

a bre bate,,,a gde su nam horeksi ,nsu i,, dkw i pa stare javorke,,,,,recimo horeks350 regina3???????konzul 400,.,.,.,

 

Ne moze wulfy sve sam... popunite praznine gde vidite :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Novi Becej

Svaka cast, za svaku pohvalu!

 

Jos jedan od interesantnijih motora o kome bi voleo cuti nesto vise je KAWASKI GPZ750 TURBO.

 

Hvala puno za ovo do sada! Mnogo je lepo znati da imamo sve ovo na jednom mestu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

A da napisemo nesto o jednom motorciklu koji se ako se ne varam proizvodio skoro 1/4 veka

 

Yamaha sr 500

 

post-2684-12878993651761_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Ajmo Wulfy, dosta je bilo izlezavanja.

Tastaturu u ruke i uzmi da uradis domaci, da te ne bi poslali u magarecu klupu! :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Mislim da motor o kome cu i ja nesto napisati definitivno zasluzuje mesto medju legendama. I jos uvek se proizvodi, naravno.

 

HONDA VFR

 

Sve je pocelo 1986. godine modelom VFR 750f, RC24. Bila je to masina sa V4 rasporedom cilindara, sa uglom od 90 stepeni, vodom hladjena, zapremine 748 ccm, 16 ventila, 105ks. Jedna od zanimljivosti i odlika tog modela je prednji tocak od 16 inca i zadnji od 18 inca sto se menja 1988. godine kada se prelazi na 17 inca i napred i pozadi. Maximalna deklarisana brzina je bila 240 km/h, 400m za 11,05s.

1990. godine dolazi do znacajnog redizajna, motor dobija novi ram, aerodinamiku i internu oznaku RC36. Karburatori su tada 36mm za razliku od prvobitnih od 34mm. Takodje sa svim tim novinama dolazi malo veca tezina od 216 kg ( RC24 - 199 kg ). Maximalna brzina je sada 235 km/h, 400m za 11,6s. Poslednji model vfr 750f je izasao 1997. godine a od sledece godine na scenu stupa VFR 800 Fi, RC46.

 

post-411-12878995013493_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Honda VFR 800 Fi

 

Ovaj sport touring motor sa internom oznakom RC46, takodje poznat i kao VFR pete generacije, pojavio se na sceni 1998. godine. Novina je povecana zapremina na 781 ccm, povecana snaga na 110 ks, kao i fuel injection sistem, katalizator od 2000.godine, dual CBS sistem kocenja. Dostojan naslednik 750-ice koji sada ide brze, lakse se vozi, upravljiviji je, bolje koci i ima bolji odziv na gas. U mnogim casopisima opisan i kao jedan od najkomfornijih motora ikada.

2002.godine se pojavljuje sesta generacija VFR-a, koja je jos uvek aktuelna. Ponovo ima dosta novina, tehnickih i vizuelnih,  a neke od njih su - dva auspuha ispod sedista, ABS kao opcija, VTEC sistem razvoda ventila. To je sistem koji omogucava dva nacina rada ventila tj. na manjim obrtajima, tacnije do 6800 rpm, (od 2006.godine - 6400 rpm) rade samo dva ventila po cilindru sto doprinosi manjoj potrosnji goriva i manjoj emisiji stetnih gasova, dok se kasnije aktiviraju sva 4 ventila i dolazi do znacajnog povecanja snage. Kada obrtaji spadnu na 6100 rpm ponovo su aktivna samo dva ventila po cilindru. Rezervoar od 22 litre omogucava, uz sva ta tehnicka resenja, izuzetno veliku autonomiju i potrosnju za 1 litar/100 km manju nego do tada a takodje su zadovoljene Euro 3 norme.

Sve u svemu jedan tehnicki biser koji je odavno sebi obezbedio mesto na listi legendarnih.

 

 

 

post-411-12878995013858_thumb.jpg

post-411-12878995014754_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

A NSU, Zundap, DKW, pa malo "komunisticke" marke popu Urala, IZ-a, JAWE i sl...!

Inace Wulfy svaka ti cast na tekstovima i trudu...!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Momci, jel se neko seca ovih  malih ali vatrenih 50ccm masina...... Jedan od najpoznatijih ali ne i najbrzih tomosovih Motora 50ccm:

TOMOS D6

 

v7Zdf_tomos110pw.jpg hKzVM_tomos126hz.jpg

I4VBd_tomos176gq.jpg SrFZC_tomos225nv.jpg cbFUs_tomos270xf.jpg sEhi3_tomos283dh.jpg YToC9_tomos293el.jpg fR2x8_tomos265ko.jpg ju0zi_tomos044gy.jpg KEJlz_tomos410mm.jpg LKEQr_tomos431zo.jpg LEHdt_tomos441pd.jpg N8nYI_tomos458oo.jpg 1OdZ7_tomos466wa.jpg

 

 

I za kraju, najbrzi tomos 50ccm:

 

 

th_19460_tomos136pt_123_383lo.jpgth_19461_tomos140pf_123_1111lo.jpgth_19462_tomos160ob_123_482lo.jpgth_19468_dmgpgrobnikop7_123_927lo.jpg

 

 

 

 

 

Sory ako vas ovo ne zanima, bilo je jace od mene, morao sam da postavim ove slike... ako vas jos nesto zanima vezano za ove male trkace, imam i nekih textova.....pozz

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Motocikli cuvenog i danas zive legende Dena Gurnija su karakteristicni  po originalnoj poziciji za sedenje, sa usko postavljenim motorom izmedju nogu i sa rezervoarom u `` repu``.Konstruktori tvrde da se time dobija reaktivniji motor, koji brze menja pravac.Njihovo moto je Vise osmeha po kilometru (More smiles per miles).Aligator se ne istice performansama u apsolutnom smislu, ali primena karbonskih vlakana za gornje strukture (testiranih u aerodinamicnom tunelu) i originalnim ramom, omogucava izuzetnu zabavu u voznji.Proizvedeno je 36 aligatora i nece ih biti vise da bi se sacuvala visoka vrednost prodatih primeraka.Motocikl pokrece hondin agregat od 650ccm, ima elektronsko paljenje i ubrizgavanje i razvija skoro70KS.Postavljen je u ram mesovite strukture, sa celicnim crevima i karbonskim vlaknima.Konstrukciju upotpunjuje i upside-down viljuska od 43mm i pneumatici montirani na Dimagove magnezijumske naplatke sa 5 kraka i 17 cola.Kocioni uredjaj ima 2 plutajuca diska napred 0d 320mm i jedan disk nazad od 220mm.Osim 36 limited edition modela, priprema se i verzija koju pokrece ``S&S EVO/Tvin kam``, agregat uparen sa sestostepenim menjacem.Osnovna postavka ce biti ista, ali su tehnicka resenja razlicita.Proizvodice se u tri varijante:turistickoj, nejkid(sa resetkastim ramom koji ce se videti) i sportskoj.Imace medju osovinsko rastojanje od 1524mm i masu na "prazno" 226kg

 

Mozda ovo nije motocikl koji (sto zbog broja primeraka, sto zbog visoke cene) ne zasluzuje da se nadje u ovoj sekciji naseg foruma ali svakako ga treba pomenuti zbog originalnosti i inovativnosti.

 

post-3068-12878998398077_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Definitivno je za zivota postao  legenda, jedan od zacetnika danas izuzetno popularne klase naked-a i naravno, jos uvek se proizvodi.

 

Suzuki BANDIT 600/1200

 

Sve je pocelo februara 1995,godine kada se na trzistu pojavljuje GSF 600 n BANDIT. Masina 4 u redu, 16 ventila, sa sada vec legendarnim i u penziju poslatim Suzukijevim SACS sistemom koji je kombinovao vazdusno i uljno hladjenje. Razvijao je 78 ks uz obrtni momenat od 53 Nm i mogao se dobiti u crvenoj i zelenoj boji te godine. Model bandit 1200 se pojavljuje godinu dana kasnije, januara 1996.godine i imao je vece prednje disk kocnice, vecu zapreminu rezervoara i hidraulicno kvacilo. Kao takav, bez vecih izmena, proizvodio se do 2001.godine. Razvijao je 100 ks uz 90 Nm obrtnog momenta.

Prve znacajnije promene na manjem Banditu su se dogodile 2000.godine kada dobija drugaciji izgled zadnjeg dela-repa motora, Nissin kocnice, nove karburatore, malo veci rezervoar koji je sada 20 litara zapremine i poboljsanu geometriju motora u cilju boljeg upravljanja. Slicne promene su zadesile i veci model.

Uporedo sa modelom N proizvodio se i S model koji je nudio bolju aerodinamiku i zastitu od vetra.

2005.godine zapremina motora se povecava 656 ccm radi dobijanja veceg Nm i boljeg odziva na gas u srednjem rezimu rada motora. Takodje instrumenti su novi, u LED tehnologiji, dodat je i merac nivoa goriva i ABS je u opciji.

Poslednja promena se dogodila 2007.godine kada se odustaje od uljno-vazdusnog hladjenja i kada Bandit dobija novu, vodom hladjenu masinu. Ona sada zadovoljava Euro 3 normu, ima elektronsko ubrizgavanje goriva, razvija 85 ks pri 10500 rpm i 61 Nm obrtnog momenta.

A sada da napisem i moju licnu impresiju posto sam bio ponosni vlasnik modela 600 n iz 2001.godine. Extra, extra,extra, topla preporuka i uvek bih ga ponovo kupio. Mislim da je dovoljno.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Honda cbr900rrdiskutabilno

Kawasaki Z1000(kawasaki z1 900)

Ducati999ducati 916

Yamaha xt 500yamaha sr 500

 

 

ok za ispravke ali ovo je moje misljenje tako da nema svrhe da mi govoris koji ce meni motocikl biti na listi ;)

ewo jos:

Honda CB750Four

Ducati 750GT

Honda CBX1000

Kawasaki gpz900r

Suzuki gsxr750

 

Prihvatam ispravku, i pohvaljujem autora na reviziji stavova ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Momci, jel se neko seca ovih  malih ali vatrenih 50ccm masina...... Jedan od najpoznatijih ali ne i najbrzih tomosovih Motora 50ccm:

TOMOS D6

 

ZK8oa_tomos110pw.jpg WmcW0_tomos126hz.jpg

 

Sory ako vas ovo ne zanima, bilo je jace od mene, morao sam da postavim ove slike... ako vas jos nesto zanima vezano za ove male trkace, imam i nekih textova.....pozz

 

 

 

Au sunce ti žarko, kad se sad nisam šlogirao, nikad neću...

 

Vlasnik ovog je moj prijatelj!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja