Jump to content

Moto Zajednica

MOTORI koji su jos za zivota usli u LEGENDE

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 19 sati, FFBikerSar je napisao:

Ja sam prešao na rednu, K seriju ne zbog tog ljuljanja (na to se veoma brzo navikne, imao sam i R100 i R80) već samo zato što se stara serija sa 2-ventilskim boks mašinama nije mogla dobiti sa ABS kočnicama.

 

Po nekoj logici bi Honda Goldwing 1800 sa šest cilindara trebalo da "baca" negdje kao i BMW R60/7, onaj policijski - i jedan i drugi imaju cilndre po 300ccm

 

Ti druze ko svabo trajla-la. Nije samo rijec o kubikazi vec i o broju cilindara ( sto vise cilindara mirniji rad ), uglu radilice, rasporedu palenja, obrtnom momentu, kontra tegovima itd. Lijepo je sto se trudis da svatis neke stvari, ali ti tesko ide. Zato uzivaj u voznji svog motocikla i man`se mehanike, definitivno nije za tebe. :jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.

Tema mi se sviđa, odlična je. :takoje:

Dobro započeto. Nije kritika, ali da je po nekim kriterijuma izdeljena na pod teme bio bi bolji pregled.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000

Motor je stvarno legenda, ali ne zato što je nešto legendaran nego zato što je BMW jer ako ima ta tri slova mora biti legenda jer kako drugačije?! Gle samo šta je komentara izazvao i kakvu polemiku, možeš misliti ljulja, kako da ne ljulja kad tuče levo desno il napred nazad ako ga okrenu drugačije skakaće gore dole, lupam 50 godina prave isti agregat menjaju kubikažu i ventile sve ostalo je manje više isto i kao zašto ljulja. Ne sporim da su pouzdani i kvalitetno urađeni al to je to i šta tu ima da se polemiše. Kod nas uopšte nije bitno šta i kako, pitanje je staleža, ko vozi Bmw taj je kao baja a što mu se tresu jaja nema veze jbg ti :lol2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 53 minuta, Papisha je napisao:

Motor je stvarno legenda, ali ne zato što je nešto legendaran nego zato što je BMW jer ako ima ta tri slova mora biti legenda jer kako drugačije?! Gle samo šta je komentara izazvao i kakvu polemiku, možeš misliti ljulja, kako da ne ljulja kad tuče levo desno il napred nazad ako ga okrenu drugačije skakaće gore dole, lupam 50 godina prave isti agregat menjaju kubikažu i ventile sve ostalo je manje više isto i kao zašto ljulja. Ne sporim da su pouzdani i kvalitetno urađeni al to je to i šta tu ima da se polemiše. Kod nas uopšte nije bitno šta i kako, pitanje je staleža, ko vozi Bmw taj je kao baja a što mu se tresu jaja nema veze jbg ti :lol2:

Kolega, ti si ovde baš ispričao svašta o boxer mašinama (koje se ne koriste samo kod BMWa nego i kod sportskih automobila i aviona, a što uglavnom nema nikakve veze sa stvarnom situacijom.

Boxer motori su upravo zbog svoje konstrukcije najmirniji u radu (imaju najmanje vibracija) iz razloga što su fizički svi elementi potpuno simetrični i tokom rada su u svim fazama sve mase na podjednakoj udaljenosti od ose radilice te nema nikakvog poskakivanja niti bilo šta što "tuče levo-desno". Iz tog razloga im i ne trebaju neki protivtegovi za uravnoteženje i sprečavanje vibracija.

Ukoliko ne veruješ podigni haubu kod nekog Subaryja pa upali motor.

Pored toga radi se o izuzetno pouzdanim i prostim mašinama, pristupačnim za održavanje i servisiranje, pa se iz tog razloga ugrađuju i u sportske automobile, a kod aviona koji koriste klipne motore skoro u skioro 100% slučajeva se koriste upravo boxer motori (rade se za snage i od preko 600KS

Napominjem da se ovo odnosi na samu konstrukciju boxer motora i na sve takve motore i da nema veze da li su oni ugrađeni na BMW ili na bilo šta drugo.

Što se tiče ljuljanja BMWa prilikom dodavanja gasa, to se dešava kao moment zbog okretanja radilice u jednu stranu, pri čemu sve ostalo teži da se okrene oko ose radilice u suprotnu stranu. Što je veća masa vozila u kojoj je ta mašina to se ova pojava manje oseća, a kada se motocikl pokrene ova pojava se više uopšte ne oseća jer točkovi svojim okretanjem proizvode žiroskopski efekt koji već i pri malim brzinama proizvodi mnogo veći moment nego što je onaj koji pravi radilica, tako da u realnoj vožnji ovo nema nikakvog uticaja niti se oseća.

Možda je za neke BMW zaista pitanje staleža, ali je za neke prevozno sredstvo isto kao i bilo koje drugo, pa se prema tom motoru tako i odnose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000
Pre 2 sati, zika56 je napisao:

Kolega, ti si ovde baš ispričao svašta o boxer mašinama (koje se ne koriste samo kod BMWa nego i kod sportskih automobila i aviona, a što uglavnom nema nikakve veze sa stvarnom situacijom.

Boxer motori su upravo zbog svoje konstrukcije najmirniji u radu (imaju najmanje vibracija) iz razloga što su fizički svi elementi potpuno simetrični i tokom rada su u svim fazama sve mase na podjednakoj udaljenosti od ose radilice te nema nikakvog poskakivanja niti bilo šta što "tuče levo-desno". Iz tog razloga im i ne trebaju neki protivtegovi za uravnoteženje i sprečavanje vibracija.

Ukoliko ne veruješ podigni haubu kod nekog Subaryja pa upali motor.

Pored toga radi se o izuzetno pouzdanim i prostim mašinama, pristupačnim za održavanje i servisiranje, pa se iz tog razloga ugrađuju i u sportske automobile, a kod aviona koji koriste klipne motore skoro u skioro 100% slučajeva se koriste upravo boxer motori (rade se za snage i od preko 600KS

Napominjem da se ovo odnosi na samu konstrukciju boxer motora i na sve takve motore i da nema veze da li su oni ugrađeni na BMW ili na bilo šta drugo.

Što se tiče ljuljanja BMWa prilikom dodavanja gasa, to se dešava kao moment zbog okretanja radilice u jednu stranu, pri čemu sve ostalo teži da se okrene oko ose radilice u suprotnu stranu. Što je veća masa vozila u kojoj je ta mašina to se ova pojava manje oseća, a kada se motocikl pokrene ova pojava se više uopšte ne oseća jer točkovi svojim okretanjem proizvode žiroskopski efekt koji već i pri malim brzinama proizvodi mnogo veći moment nego što je onaj koji pravi radilica, tako da u realnoj vožnji ovo nema nikakvog uticaja niti se oseća.

Možda je za neke BMW zaista pitanje staleža, ali je za neke prevozno sredstvo isto kao i bilo koje drugo, pa se prema tom motoru tako i odnose.

Sve se ja matori slažem sa tobom i napisah da je kvalitetan i dugotrajan, ali ova rublika služi na neke motorcikle koji su doneli nešto revolucionarno u svet motora što ovaj model zasigurno nije, da je to neki stariji model koji je uveo bokser motor u svet motorciklizma skinuo bih kapu, ali ne slažem se sa tim da samo zato što je Bmw bude tu. Ne nadah se da se ovde svaki švrljopis shvata ozbiljno ( jer htedoh se malo i našaliti al izgleda da sa bemvejcima nema zajebancije:lol2:)  ali eto bože moj svako od nas ima neko svoje mišljenje i to je po meni ok valjda zato i služi forum da se malo ubije vreme i prošvrlja koja, pa i neka pametna čuje i nasmeje kakvoj gluposti naravno. :kafa:  Moram još koju da švrljnem pa da da opušteno čitam polemiku. Kakve veze ima što boksere prave za avione jbg ti i redne i V motore prave za sve živo ( brodove, podmornice, avione, kamione...) pa se niko sad tu nešto sa tim ne uzdiže do neba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, Papisha je napisao:

Sve se ja matori slažem sa tobom i napisah da je kvalitetan i dugotrajan, ali ova rublika služi na neke motorcikle koji su doneli nešto revolucionarno u svet motora što ovaj model zasigurno nije, da je to neki stariji model koji je uveo bokser motor u svet motorciklizma skinuo bih kapu, ali ne slažem se sa tim da samo zato što je Bmw bude tu. Ne nadah se da se ovde svaki švrljopis shvata ozbiljno ( jer htedoh se malo i našaliti al izgleda da sa bemvejcima nema zajebancije:lol2:)  ali eto bože moj svako od nas ima neko svoje mišljenje i to je po meni ok valjda zato i služi forum da se malo ubije vreme i prošvrlja koja, pa i neka pametna čuje i nasmeje kakvoj gluposti naravno. :kafa:  Moram još koju da švrljnem pa da da opušteno čitam polemiku. Kakve veze ima što boksere prave za avione jbg ti i redne i V motore prave za sve živo ( brodove, podmornice, avione, kamione...) pa se niko sad tu nešto sa tim ne uzdiže do neba.

U pravu si, ovaj BMW nije za ovu temu, ali sam odgovorio isključivo iz razloga što si za boxer motore napisao da poskakuju gore-dole i da "tuku levo i desno" što jednostavno nije tačno i taj se moj komentar ne odnosi na BMW nego na boxer motore uopšte. A avione sam pomenuo iz razloga što se podrazumeva da se na njima ne bi ugrađivalo nešto što bi zbog vibracija i trešenja ugrozilo celu konstrukciju, a ipak avioni sa ovim motorima još uvek lete (iako su neki proizvedeni još šesdesetih godina prošlog veka).

Jednostavno boxer motori imaju neke svoje prednosti i svoje nedostatke, ali da im se u nedostatke doda i ono što ne stoji, mislim da nema svrhe i red je da se na to ukaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Polako.

Kao prvo- bolje da ljulja nego da želja!

 

Ako baš treba BMW da bude u ovaj spisak, mogu skromno da kažem da je mom ljubimcetu ovde mesto.

Serija /5.... mmmm....

Prvi BMW da ram da nije u trougao.

Prvi BMW sa elektrostarterom.

Zika je u pravu. Da cima.u stranu kad se daje gas-cima. Ali je netačno da se to oseti u vožnji. BMW se vozi dobro kao i svaki drugi. Da ima kultni status-ima. Da velika većina svetskih putnika vozi baš BMW- vozi. Sigurno ih ne biraju zato što su lepi.

Kvari se? Ne više od drugih. Pun je internet slika i japanskih i italijanskih i engleskih motora sa provaljenim blokom,ispalom klipnjacom,puknutim ramom,otpalim kardanom....

Što se održavanja tiče,hiljadu puta su vlasnici ovde pisali o istom. Ništa nije skuplje nego kod drugih marki.

E sad,ne znam da li se  baš svako ko vozi BMW karakteriše kao snob? Znam za ove kao što je Žile i još neki npr,ali ne znam da li i ja spadam tu. Hoću i ja da budem snob....

:BMW2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, stari roker je napisao:

Polako.

Kao prvo- bolje da ljulja nego da želja!

 

Ako baš treba BMW da bude u ovaj spisak, mogu skromno da kažem da je mom ljubimcetu ovde mesto.

Serija /5.... mmmm....

Prvi BMW da ram da nije u trougao.

Prvi BMW sa elektrostarterom.

Zika je u pravu. Da cima.u stranu kad se daje gas-cima. Ali je netačno da se to oseti u vožnji. BMW se vozi dobro kao i svaki drugi. Da ima kultni status-ima. Da velika većina svetskih putnika vozi baš BMW- vozi. Sigurno ih ne biraju zato što su lepi.

Kvari se? Ne više od drugih. Pun je internet slika i japanskih i italijanskih i engleskih motora sa provaljenim blokom,ispalom klipnjacom,puknutim ramom,otpalim kardanom....

Što se održavanja tiče,hiljadu puta su vlasnici ovde pisali o istom. Ništa nije skuplje nego kod drugih marki.

E sad,ne znam da li se  baš svako ko vozi BMW karakteriše kao snob? Znam za ove kao što je Žile i još neki npr,ali ne znam da li i ja spadam tu. Hoću i ja da budem snob....

:BMW2:

Tvoj motor definitivno spada u ovu temu, a što se tiče tvog članstva među snobovima, lično ću da urgiram da budeš primljen (pod uslovom da mi platiš pivo i da se zakuneš da nećeš više da se družiš niti da se javljaš ovima iz nižih staleža). Mislim da je to najmanje što bi trebalo da prihvatiš za ovu titulu, a uostalom i nismo MI isti kao oni (tamo neki)!:lol:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000
Pre 6 sati, zika56 je napisao:

U pravu si, ovaj BMW nije za ovu temu, ali sam odgovorio isključivo iz razloga što si za boxer motore napisao da poskakuju gore-dole i da "tuku levo i desno" što jednostavno nije tačno i taj se moj komentar ne odnosi na BMW nego na boxer motore uopšte. A avione sam pomenuo iz razloga što se podrazumeva da se na njima ne bi ugrađivalo nešto što bi zbog vibracija i trešenja ugrozilo celu konstrukciju, a ipak avioni sa ovim motorima još uvek lete (iako su neki proizvedeni još šesdesetih godina prošlog veka).

Jednostavno boxer motori imaju neke svoje prednosti i svoje nedostatke, ali da im se u nedostatke doda i ono što ne stoji, mislim da nema svrhe i red je da se na to ukaže.

Nemam ja drug ništa protiv boksera, to udaranje levo desno sam izvukao iz predhodnih komentara ako si ih pažljivo čitao i sa dozom srkazma se našalio da će i da skače ako ga okrenu. Htedoh reći da ne zaslužuje mesto tu. Npr. mašina od @stari rokerzaslužuje mesto da bude tu i nemam ništa protiv. Što se avijatike tiče bokseri se ugrađuju i avione još od prvog svetskog rata da ne lupam godine... ali takođe kad su trebale snažnije mašine tu su preovladali Rols Rojs, Bentli i Perkins sad već u drugom svetskom ratu koji su bili V i redni ako se ne varam nisam se udubljivao previše u tu tematiku. U svakom slučaju vama iz snobovskog društva želim sve najbolje i iskreno vas molim da primite @stari rokeršto pre dok nije promenio tabor :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV
Pre 3 sati, Blueser je napisao:

I ovaj je upao u tu grupu. Suzuki GN250, svidelo se to nekom ili ne.

Proizvodi se 40 godina.

Ne volim da komentarisem i polemisem na ovaj nacin,ali izgleda da si i ti Blueser upao u ovu grupu kao i gn 250,kome svakako nije mesto ovde,svidjalo se to nekom ili ne

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C
Pre 3 sati, Blueser je napisao:

I ovaj je upao u tu grupu. Suzuki GN250, svidelo se to nekom ili ne.

Proizvodi se 40 godina.

Koje je tvoj godiste? Prelepo izgleda!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
40 minutes ago, flash said:

Ne volim da komentarisem i polemisem na ovaj nacin,ali izgleda da si i ti Blueser upao u ovu grupu kao i gn 250,kome svakako nije mesto ovde,svidjalo se to nekom ili ne

Navedi razlog. Moje mišljenje je zbog navedenog 40 godina proizvodnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Daleke 1976-77 godine Laverda 1000 Jota je bila motocikl bez prave konkurencije. Trocilindrični vazduhom hlađeni agregat je razvijao za to vreme impresivnih 97 ks i maksimalnu brzinu od blizu 220 km/h.

Imao je na prednjem točku dva diska od 280 mm a pozadi jedan istog prečnika što je bilo za to vreme veoma napredno a u skladu sa njegovim performansama. Ozbiljna makina...

Sećam se da sam kao klinac, sredinom 80-tih, gledao jedan stalno parkiran preko puta MUP-a u "29-tog Novembra" i potajno sanjario i maštao pitajući se da li ću ja jednom imati tako nešto...  

Smatram da je ova Laverda postala legenda još za života.

12743612.jpg

laverda-6.jpg

laverda.jpg

laverda-1.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV
pre 10 minuta, Blueser je napisao:

Navedi razlog. Moje mišljenje je zbog navedenog 40 godina proizvodnje.

Zato sto jednostavno nije legendaran!Gore pomenuta laverda nije pravljena 40 godina,a ipak je legendarna...ko razume shvatice

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
20 hours ago, flash said:

Zato sto jednostavno nije legendaran!Gore pomenuta laverda nije pravljena 40 godina,a ipak je legendarna...ko razume shvatice

Navedena Laverda 1000 Jota se proizvodila 1976-1981 i proizvedena je u 7100 primeraka i stvarno mi se izuzetno dopada.

Sa druge strane ti si na pogrešnom forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

U poslednjih par dana sam ponovo pročitao celu temu, svih 12 strana, i moram da zamolim moderatore da očiste temu od gluposti i/ili da mi daju gumicu da pomognem u ovoj i svim ostalim ovakvim temama da ih prečistimo i učinimo kvalitetnim i čitljivim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Tdm 900

@zika56 Zeleo sam samo da se nadovezem na Zikin post. Mislim da avioni koriste zvezdaste motore ili radialne. A interesantno je da su neki proizvodjaci automobila proizvodili motore u V rasporedu pod uglom od 180 stepeni. Njih su mnogi mesali sa bokser motorima ali nisu nikako isti

CAE0FA9E-19DB-4916-BFA6-2871B17476AC.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 7 minuta, bokac je napisao:

@zika56 Zeleo sam samo da se nadovezem na Zikin post. Mislim da avioni koriste zvezdaste motore ili radialne. A interesantno je da su neki proizvodjaci automobila proizvodili motore u V rasporedu pod uglom od 180 stepeni. Njih su mnogi mesali sa bokser motorima ali nisu nikako isti

CAE0FA9E-19DB-4916-BFA6-2871B17476AC.gif

Zvezdasti (radijalni) motori su korišćeni u vazduhoplovstvu (uglavnom od tridesetih godina prošlog veka pa do šesdesetih godina) odnosno do momenta kada su ih istisnuli mlazni i turboelisni motori. To su inače bili motori velikih snaga (i do 2.000 Ks). 

A Boxer motori se koriste u sportskoj aviaciji i danas su skoro svi sportski avioni snabdeveni upravo ovakvim motorima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Otprilike vazdušnom linijom aerodrom Smederevo je na manje od kilometar od moje kuće.

 

Sećam se da kad god ujutru spremaju Antonov za poletanje nema šanse da se ne probudiš. Posle kad krene da zaprašuje leti naseljem tako nisko da skoro možeš kamenom iz ruke da ga pogodiš. Prozore na kući rastrese. 


Otprilike mogu da zamislim kakva je to strahota bila kad prolete bombarderi tipa B17 ili JU87. Doduše one su bile V12. Generalno, mnogo su mi draži klipni avioni.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja