Jump to content

Moto Zajednica

Krivac ili moralni krivac?Motorista ili vozac automobila?...

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Spustam se ja tako kolima Pariskom ulicom i krecem se u desnoj traci. Spazim ja odozgo jedan motor u poprecnoj ulici na semaforu, ceka. Suzuku GSX-R K3-K4, zuto-crni, prelijep, kao da je iz fabrike izasao, ocuvan, cist kao suza... Vozi neki baja sa nekom fensi majicom sa nekakvim reklamama i kaciga NARAVNO na laktu, a na glavi suncane naocare. Dolazim do semafora, i dalje sam u desnoj traci jer su obe za lijevo i tu prolazim kroz trepcuce zeleno-eventualno zuto. Vozio sam dosta brzo, tj. prije bih rekao ostro. Medjutim cim sam usao u ulicu na prvom semaforu, koji je odmah poslije raskrsnice, je bilo crveno. Te ja zakocih i stadoh. Ostro naravno, jer sam agresivnije uletio. I dalje sam u istoj tj desnoj traci, a pored mene, u lijevoj traci, neki taxi, u pitanju je Lancia Kappa. Poslije par momenata sa svoje lijeve strane cujem zvuk GUZVANJA (ne udarca! vec bas guzvanja) plastike-metala, nije ni vazno cega. Izbacujem glavu kroz prozor i gledam unazad onog lika sa motorom kako stoji navijen pod uglom od 45, smotanim volanom u lijevu stranu i odvaja njegovu masku od zadnjeg blatobrana na ovoj Kappi do mene. Nista se tu strasno nije desilo, na taxiju samo stoje dvije zute linije i nisam siguran da li je mozda malko udubljeno, ali mizerija. A na motoru isto dvije linijice na masci ispod lijevog retrovizora, e to kada sam vidio nije mi bilo dobro, doslo mi je da placem, taj prelijepi novi-besprijekorno ocuvani motor :cry: Jeste da je sitnica ali tuuuuga :(

U istom momentu tip se obraca meni i pocinje da vice: "Sto si naglo kocio?!!!". Posto mi je to inace bio jako los dan, tu sam prso i samo mi je trebala sitnica da prekipim. Suzdrzano ja odgovorim: "Pa covjece, bilo je crveno svjetlo.". A ne mogu da vam opisem koliko mi je zao zbog te glupe scene, jer se totalno saosjecam sa covjekom, tacnije sa njegovim motorom (jer ja nosim svu zastitnu opremu i gledam sve to na jedan dublji i drugaciji nacin), jer sam i ja iz te price, vozim takav motor i mnogo ga volim, ali sa druge strane, lik me toliko ispizdio sa njegovim stavom, ociglednim NE znanjem (objasnicu zasto) i pricom. Opet on pocne nesto da mi kenja... te bilo je zuto (a znam da nije)... te sto naglo kocis... naglo si kocio... i naglo si kocio... i opet on naglo si kocio... i meni pukne film i kazem mu da ne sere vise! Onda je izgleda provalio da samnom nesto nije bas uredu i nije mi se obracao ali je zato kenjao sebi u brk (sto me je jos vise nerviralo!) i rece on taxisti da parkira sa strane da regulisu oni to. Taxista je dok smo mi razmjenjivali rijeci osmotrio svoje auto i mrtav ladan staje sa strane da oni to rijese. Ne znam da li je u meni problem, ali da sam na mom autu vidio dvije linijice duzine 5 cm u zutoj boji, rekao bih vozi jer se to za minut skine polirpastom na prvom sledecem pranju auta. Ovaj hoce da mu uzme pare, mozda je to u Beogradu normalno, ali ja to sigurno nikada ne bih uradio!

A sada, da objasnim sta se desilo ovome momku sa motorom. Izgleda da je on vozio na trenutak meni na braniku i kako sam ja stao, on je naravno naglo zabo kocnicu zamnom i tada je okrenuo volan na lijevo ne bi li usao izmedju nas. E tu se zajebao, jer je tada popustio prednji kraj (proklizao), a kako je motoru volan bio okrenut na lijevo, tocak kada kliza u tom slucaju zanosi prenji kraj u desno. I tada njegov prednji tocak ide ka meni, a maska na suprotnu stranu tj. ka taxiju. Mislim da se to moglo izbjeci, ali, vjerujte mi da nije sve to bas lako sa kacigom na laktu jer ona pri ovakvim manevrima masu smeta! E zbog toga mi ga nije zao, nimalo!!! Ali za motorom josuvijek placem!

Meni se prije par dana desila identicna situacija na motoru, isao sam za nekim likom, koji je u momentu stao i ja sam za njim nalegao na kocnicu ali svjesno regulisuci pritisak (narodski receno, na neki nacin simulirajuci ABS, da ne objasnjavam sada...), motor se cak malko propeo na prednji ali sam se zaustavio. I nisam imao nista na laktovima (kao npr. kaciga kod onog "gospodina") da mi smeta! :evil:

 

Ne znam ko je ovdje stvarno kriv. Zakon kaze da je kriv onaj koli nadolazi od pozadi, ali zajebimo sada zakon, mozda ja stvarno jesam extra naglo ukocio, to me cini moralnim krivcem. A sa druge strane, sta je on imao tuda da se guzi sa tom gacigom na laktu! :evil: Ma ne znam vise ni sam... Samo znam da sam se bas potresao jer znam kako bi meni bilo da mi se to desilo motoru...

Iz tog razloga i jos par nekih scena, ne zelim vise da vozim motor po gradu osim nedjeljom i nocu. Jer stalno strijepim od neke opasnosti i to mi predstavlja nevidjeno opterecenje i pritisak u toku voznje, a to mi na putu definitivno ne treba. Barem ja, sa mojom naravi i ambicijama na motorciklu koji vozim moram imati cist um...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: BG

u bre evil_zo iskuliraj zbog toga..... desava se, a koliko vidim po prici kriv nisi !!!! on je kriv je je pozer na dva tocka..... kaciga se nosi na glavi!!!! ali posto je taj lik imo vise zelje da mu ribe vide facu na bajku nego da bezbedno vozi tako je i zavrsio...... e posto pored svog tog prikazivanja( a mislim na poziranje) ide jos jedan faktor koji je tog lika zajebalo!!! sigurno ga je malo odvrnuo po gasu da bi privuko paznju.... najvise mrzim to prikazivanje!!! brate ja kad sednem na motor sedam da bi uzivao, a ne da bi bio kul i u fazonu..... a i lik je verovatno opalio jer nije obratio paznju na situaciju na putu vec je zverao okolo da vidi koja ga to riba gleda......

svakodnevna situacija...... zato glavu gore :thumbs_up:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Secas se onog minimalnog propisanog rastojanja izmedju dva vozila kad si polagao voznju, a koje je i smisljeno bas zbog ovih situacija? Ko mu je kriv sto se on ne seca... :wink: Znam pricu za lika koji je u Nemackoj na autoputu ucestvovao u lancanom sudaru - svako je morao da plati onom ispred sebe, tako da ga je samo poslednji izduvao! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Zakon dobro kaze.

Meni se desila slicna situacija, ali ja sam bio na motoru.

 

Februar mjesec, suncan dan, odlucih da se malo provozam.

Hladne gume, jos hladniji asvalt.

Idem iza jednog pasata. Pasat naglo koci.

Stiskam i ja kocnicu ali tocak mi blokira i vidim udaram u auto.

Pustam kocnicu i odlucujem se da obidjem auto, ali auto je prikocio da ne udari pjesaka.

Nije mi se dalo udarit pjesaka pokusam ponovo da prikocim i ja i motor zavrsavamo na asvaltu.

 

Moja krivica 100 %.

 

Sto je najsmjesnije u cijeloj prici pored puta je stoja policajac i sve to posmatrao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

E Evile, pa da ga niste taxista i ti zaustavili on bi prošao kroz narandžasto i možda roknuo nekog èetvrtog. Pravila u saobraæaju su matematièka, nema tu mnogo tumaèenja. Ko udari odpozadi - peder (kriv, prim. aut.). Nema veze da li je motor ili drugo vozilo u pitanju. Mislim da to što je držao kacigu na laktu nije uticalo na manevrisanje.

 

Taj æe od sada držati odstojanje i tu školu je mogao mnogo skuplje da plati. Ovako je sve kul.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ma pusti budalu, trebao je još da se omlati kad je talenat za provlaèenje. Mislio je ako je seo na R, da je svemoæan i da zakoni fizike za njega ne važe, e pa druže, jedan metar širine je za svakog isti :)

A što vilom te kraljeve što namaknu kacigu na ruku i voze po "propisu"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...Mislim da to što je držao kacigu na laktu nije uticalo na manevrisanje...

Vjeruj mi da je na R-u to mnogo zajebano. Jer kako su ti ruke nisko i pribijene uz motor, kaciga stalno lupa u rezervoar i spusta se sve nize i nize. Jednom sam tako imao omlatiti kao sretan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer
Taj æe od sada držati odstojanje i tu školu je mogao mnogo skuplje da plati. Ovako je sve kul.

 

najzli

 

Kako ga je Evil_Zo opisao, biæe da se radi o ponavljaèu ðaku! Zbog takvih se ne treba nervirati. Oni æe biološki nestati. Jeste da ih ima mnogo, ali su sami sebe osudili na nestanak, baš kao i mnogobroni Ateksi, Beteksi i njima sliène radnje... A misli smo, svojevremeno, da æe veèno postojati, zar ne? :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja