Jump to content

Moto Zajednica

MOTO KROS staza-izgradnja i takmicenja

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Banja Koviljaca

U toku 2008 zalaganjem clanova MK TITANS dobija na koriscenje parcelu od oko 3000 m2.Lokacija je koriscena kao divlja deponija a udaljena je od centra Banje Koviljace 500-700 m sami tim je bila jedno ruglo i sramota za nas kraj.Sama komfiguracija terena je takva da je JEEP klub EKSTRIM 015 prosle godine tu imao kracu etapu na svom takmicenju.

MK TITANS ima zelju da izgradi profesionalnu moto kros stazu za takmicenje a jedan deo da bude za obuku mladjih bajkera (6-16 god).

To su nase zelje i ono sto imamo a za sve ostalo nam treba pomoc pa bi nam svaka ideja i komentar dobro dosao.

Pozdrav MK TITANS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

ovako u pancevu je aktuelna moto staza monca vozi se obicno vikendom posle podne kad su tu malo stariji sa decom ako budes zainteresovan mogu ti javiti kad su sigurno tu i mozete doci da pogledate kako ona izgleda . ove sezone ima najava da bi trebalo da se sreduje . sto se tice obuke mladjih bajkera to ti je ista staza kao i za odrasle samo sto oni moraju lekse da voze i u manjoj brzini a najbolje za pocetak skok po skok dnevno . mladji bajkeri su mi ispod 8 godina a iskusni su ti vec preko 10-12 ako vezbaju bar sezonu .imas i u drugim mestima take staze zrenjanin jazak subotica pirot beograd , tako da cete morati malo da ih obidjete i vidite kakve su . o ovoj temi dosta moze da ti pomogne i majstor zivota  i jos neki da se ne uvrede ako ih nepomenem . neznam sa kojim motorima planirate da vozite tamo i kako mislite da je sredjujete bagerom ili lopatama i kolicima . takoda bi mogli da molo vise napisete koga ste i sa cimplanirali da voze tu . e da napisao si da je to blizu centra i da je tu neka deponija moram da ti kazem da se leti tu podigne velika prasina ako su na stazi 5-6 motora pa imaj u vidu dali tu ima u blizini kuca da vas nezeznu i nedaju posle da vozite tu ili dali ima drveca da zaustavi tu prazinu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

      Sto rece covek, obidjite nekoliko staza, pogledajte kako izgledaju pa krenite sa nekom pocetnom konfiguracijom. Treba da znate da je retko ko od prve napravio stazu i bio potpuno zadovoljan njome, uglavnom se napravi pocetna varijanta a kasnije se u hodu doradjuje i prekraja.

  Izbegavajte one stvari koje gledamo na superkros takmicenjima, mislim na prevelike skokove, wash board-ove isl, napravite stazu na kojoj ce se pocetnici snaci a kasnije mozete doradjivati.

  S obzirom da je u pitanju bivsa deponija, ocistite je JAKO DOBRO da nebi neko zavrsio sa poklopcem od sporeta u zubima  ;D, zadnji tocak baca sve sto dohvati, zemlju, kamenje i ostalo!

  Javite kad pocnu radovi, slikajte lokaciju sad i posle, zovite ako treba bilo kakva pomoc...mislim oko pecenja praseta ili rogatih stvorova  ;D

    Pozcrav i puno srece sa stazom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Banja Koviljaca

ovako u pancevu je aktuelna moto staza monca vozi se obicno vikendom posle podne kad su tu malo stariji sa decom ako budes zainteresovan mogu ti javiti kad su sigurno tu i mozete doci da pogledate kako ona izgleda . ove sezone ima najava da bi trebalo da se sreduje . sto se tice obuke mladjih bajkera to ti je ista staza kao i za odrasle samo sto oni moraju lekse da voze i u manjoj brzini a najbolje za pocetak skok po skok dnevno . mladji bajkeri su mi ispod 8 godina a iskusni su ti vec preko 10-12 ako vezbaju bar sezonu .imas i u drugim mestima take staze zrenjanin jazak subotica pirot beograd , tako da cete morati malo da ih obidjete i vidite kakve su . o ovoj temi dosta moze da ti pomogne i majstor zivota  i jos neki da se ne uvrede ako ih nepomenem . neznam sa kojim motorima planirate da vozite tamo i kako mislite da je sredjujete bagerom ili lopatama i kolicima . takoda bi mogli da molo vise napisete koga ste i sa cimplanirali da voze tu . e da napisao si da je to blizu centra i da je tu neka deponija moram da ti kazem da se leti tu podigne velika prasina ako su na stazi 5-6 motora pa imaj u vidu dali tu ima u blizini kuca da vas nezeznu i nedaju posle da vozite tu ili dali ima drveca da zaustavi tu prazinu .

U Pancevu smo 21.02. na sednici MAS-a i rado bi dosli ranije da to vidimo ako ima mogucnosti.I ostalo bi obisli samo malo da otopli da isteramo motore.

Izbor motora bi sveli za pocetak 50-125  jel za nesto jace ipak neko treba sa iskustvom. Sam teren je nekad nasut slojem neke sljake iz fabrike viskoze oko 4 m pa su tu istu masu iskopali i prodali cementari, iskopi su nepravilni tako da to vec sad lici na stazu a mi bi to trebali da oblikujemo i za to ce nam izaci u cusret lokalna vlast sa bagerom samo da odlucimo kako hocemo ili ti u najboljem slucaju kako to treba da bude ako postoje neki standardi zbog takmicenja.

to je preko puta zeleznicke stanice koja moze se reci i ne radi (jedan teretni voz u 7 dana ) ne moze da smeta nikome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Nebi bilo lose ko ume da nam skine sa neta mapu neke staze sa dimenzijama tako bi bilo najlakse za planiranje staze?!

I kao sto je vec Zozon rekao netreba praviti stazu sa prevelikim skokovima vec normalnu prizemni sa dosta zidova na krivinama gde ce se uvezbavati ulazak u krivinu po zidu i nekoliko skokova koji nebi trebali biti duzi od 10ak M licno na skok mislim (trenutak odvajanja od podloge pa do sletanja na zemlju) pa polako ko zna mozda novi pastrana izraste na njoj !    ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ako vas put nanese u Zrenjanin obidjite i Vasariste da vidite kako bi trebala staza da izgleda. Trebalo bi sada da se sredjuje malo i ona posto je napustena od maja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Ako vas put nanese u Zrenjanin obidjite i Vasariste da vidite kako bi trebala staza da izgleda. Trebalo bi sada da se sredjuje malo i ona posto je napustena od maja...

Ja licno poznajem sve staze u srbiji ali me zanimaju staze u svetu kako izgledaju i ako se neka uklapa u konfiguraciju postojeceg terena sa sto manjim izmenama postojeceg bilo bi korisno znati to !  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

20.02 idem na put i necu biti ovde 2 nedelje ( ako nesto ne promenim )a sa obzirom da je to subota bice sigurno ljudi tamo osim ako nebude kisa sneg hladno  neznam u vezi cega vam je ta sastanak i dali ce biti pancevci tu i koji . skinite negde crteze staza osmislite i vi prema vasem terenu sta bi hteli . kad dodjete u pancevo monca je pre pruge kod vojne kasarne 5.000 , to svi znaju gde je i uputicevas . tacnije predje se pruga sa vise koloseka i putem prema kasarni pre sledece pruge desno , posle pruge je kasarna . ako dolazite iz beograda starim putem pravopeti semafor levo na kruznom toku desno tuje pruga  , starim putem ako dodjete idete kroz pancevo do kruznog toka tu desno . mi mozemo ovde da malo diskutujemo ako neko skine skice neke ili kaze gde ima na netu ,uzmite nase savete ,u pancevu ako neko bude bio dobar sa stulicem od ljudi koji budu tu on isto moze da vas dobro posavetuje , a vi slusajte sve a radite po svome . ja sam celo leto gledao prosle godine decu kako voze kroserice tu i mogu da vam kazem da njima ta staza uopste nije teska kad se uvezba malo samo . inace iz panceva u sampionatu srbije vozi troje dece , a ove godine trebalo bi i stulicev mali da krene pa ce ih biti mislim najmanje cetri vozaca tir u 85 cc 2t i jedan 250cc  4t. pazi sad nemoj da se zezate da klinci krenu da sednu na motor bez kompletne opreme  cizme , kragne , kornjaca, protekcije za ruke i noge ovo uposte nije naivan sport kao sto ni izlazak u grad nije naivan. nadam se da ovaj izbor motora 50-125 se odnosi na enduro ili full kroserice jer drugi motori tu nemaju sta da traze osim ako neko nece cisto da prodje stazu kao sa biciklom bez skokova.

 

ovo sto ja necu biti tu 20.02 neznaci da necu doci kad nepravite stazu kod vas. ;D ;D ;D

ako u subotu i nedelju budu vozili videcu da malo slikam pa cu postaviti slike  , to sam planirao i ranije bez obzira na vasu temu . ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

ovo neznam dali bi kod nako mogaoda isfinansira samo za treninge jer ove staze razbijaju i motor i vesanje i ogibljenje a nisem siguran da i jedna lici barem malo na nju od ovih kod nas. ovo vam sigurno netreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

jel staza u pancevu,tacnije na devojackom bunaru ili je to skroz druga staza??

 

ne staza u pancevu je zemljana i ona je u pancevu , to je staza bas za motokros . devojacki bunar je iza vladimirovca na putu prema vrscu desno  malo i tamo je pescana staza vise enduro . ako dolazis ovamo posto vidim da te interesuje nemoj ulaziti na stazu u pancevu da ludujes ako si sam ili ako nema jos ljudi okolo jer je malo izolovana ta staza .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

u kom smislu je izolovana??

 

u smislu da nije u centru grada da tuda malo prolazi ljudi da nikom necete smetati i da morate biti u drustvu od bar dva coveka koji ce paziti jedan na drugog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Klub "Ekstremnih sportova" iz V rsca je krenuo sa izgradnjom vezbalista za motokros.Mislim da ulagati trud i sve drugo u izgradnju staza nema smisla.Motokros sampionat se u Srbiji oslanja na entuzijazam par ljudi a to nije dovoljno.pa meslim da je manja staza prava stvar.Uvezbas malo tehniku pa u prirodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja