Jump to content

Moto Zajednica

KUPUJEM SATOR

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Kupujem sator za 2 ili 3 osobe.

Imas u Merkatoru vrhunske McKinley satore. Dvosloji su satori. Ja sam kupio sator, McKinley Oregon 3. Mesto za spavanje je 2x2m i bas je prostrano i pouzdano mogu da ti kazem da su odlicni i za lose vreme jer su to ipak 2 sloja. Mislim da je cena oko 6500-7000 ali stvarno vredi.

Evo ti slika.

mck_oregon3_08.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Imas u Merkatoru vrhunske McKinley satore. Dvosloji su satori. Ja sam kupio sator, McKinley Oregon 3. Mesto za spavanje je 2x2m i bas je prostrano i pouzdano mogu da ti kazem da su odlicni i za lose vreme jer su to ipak 2 sloja. Mislim da je cena oko 6500-7000 ali stvarno vredi.

 

I ja imam ovaj sator, samo broj veci, Oregon 4. Proslog leta sam proveo u njemu dve jake kisne oluje i nije pustio ni kap. U ovom predsoblu napred ima posebnu komoru za obucu, ima dva ulaza i dosta dzepova na unutrasnjem delu. Prezadovoljan sam, preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Hvala ljudi,i ja sam se odlucio za dvoslojni.Spavao sam i u jednoslojnom i u dvoslojnom,razlika je znatna.

Jos samo da se javi neko ko hoce da proda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Imam jedan shator za DVE osobe, nov, samo sam ga jednom sklopio da vidim kako izgleda, ali mislim da je jednoslojni. Bilio mi simpatichno shto kad se sklopi izgleda ko vekna hleba sa sve onim shipkicama i kochicima pa sam kupio dva komada.  Shator je plave boje, a oblik neshto kao tunel. Kupljen u Madjarskoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Eto komsa Duki oce da kupi sator,

ja ocu vrecu  :D.

Svi sam nesto kupujemo.  ;)

Bez vojne vrece nema nista. To je zakon a ovo po prodavnicama koliko god da je profi ne moze da pridje vojnoj. Zato lepo na najblizi vojni odpad i trazi. Mislim da ima u KV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Eto komsa Duki oce da kupi sator,

ja ocu vrecu  :D.

Svi sam nesto kupujemo.  ;)

Bez vojne vrece nema nista. To je zakon a ovo po prodavnicama koliko god da je profi ne moze da pridje vojnoj. Zato lepo na najblizi vojni odpad i trazi. Mislim da ima u KV.

 

Vojna vreca je njesra!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Eto komsa Duki oce da kupi sator,

ja ocu vrecu  :D.

Svi sam nesto kupujemo.  ;)

Bez vojne vrece nema nista. To je zakon a ovo po prodavnicama koliko god da je profi ne moze da pridje vojnoj. Zato lepo na najblizi vojni odpad i trazi. Mislim da ima u KV.

 

Vojna vreca je njesra!!!

 

Ajde ako te ne mrzi,posto vidim da imas iskustva,da nam kazes zasto su te vrece lose? Ja sam isto razmisljao da uzmem jednu.800din su u dobrom stanju.

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Hocu ja da prodam svoj Dazzlers Bergen sator za 3 osobe.

U osnovi je 240x210cm plus zatvoreno predsoblje. Visina u satoru je 130cm. Ima ulaz sa mrezom za komarce i dva visoka ventilaciona otvora. Naravno, dvoslojan je. Tezina spakovanog satora je 4,6 kg a dimenzije 63x16x30cm

 

Samo jednom je rasklopljen i koriscen, cena 3000 din.

 

hDxXY_dsc02586800x600zn1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Eto komsa Duki oce da kupi sator,

ja ocu vrecu  :D.

Svi sam nesto kupujemo.  ;)

Bez vojne vrece nema nista. To je zakon a ovo po prodavnicama koliko god da je profi ne moze da pridje vojnoj. Zato lepo na najblizi vojni odpad i trazi. Mislim da ima u KV.

 

Vojna vreca je njesra!!!

 

Ajde ako te ne mrzi,posto vidim da imas iskustva,da nam kazes zasto su te vrece lose? Ja sam isto razmisljao da uzmem jednu.800din su u dobrom stanju.

 

pozz

 

Ne mrzi me naravno!

Napisao sam da su njesra, zato sto je Purec rekao da bez njih nema nista, i da su ostale vrece po prodavnicama daleko losije od ove vojne vrece. Purec nemoj da se ljutis, ali to je najobicnija GLUPST!

 

Vojne vrece su prevazidjene odavno. Svaka vreca ima temperaturni opseg za koji je predvidjena, po nekom standardu. Moderna vreca, koja pruza iste karakteristike kao vojna, kada se spakuje zauzima 1/3 prostora u odnosu na vojnu i odprilike toliko je i razlika u tezini... Plus se nove vrece mnogo brze suse u slucaju kvasenja istih...

 

Gile rece da vojna vreca trpi -35... Verovatno si mislio da u njoj moze da se spava na -35... Evo ja imam vojnu vrecu u ormaru, i mogu da ti dam poa probaj da spavas na -10 pa mi onda reci dal moze ili ne moze da se spava na -35... Dal bi covek preziveo noc u vojnoj vreci na -35 ne znam, ali ako bi, znam da bi to dugo pamtio, i to verovatno bez ijednog prsta ;D

 

Ja sam spavao napolju na -25 i znam o cemu pricam... Takodje sam imao iskustvo da spavam na -10 sa nekim ljudima koji su spavali u vojnim vrecama. Mene su morali da bude ujutru da krenemo, a ovi nesretnici obuceni u sve sto imaju i sa vojnim vrecama su se celu noc tresli u vrecama i cvokotali...

 

 

E sad, ako ce tebi vreca da sluzi jednom ili dva puta godisnje, da odes na neki moto skup, tokom proleca i leta, i imas mesta na motoru, onda kupi vojnu vrecu za 800 kinti i bog da te vidi...  Malo ces imati vise problema sa pakovanjem, ali za tu lovu to je to...

 

Nisu one lose za tu lovu, ali sam tako napisao jer je to bio najkraci odgovor na izrecenu neistinost ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Dane je u pravu, sticajem okolnosti sam u vojsci nedelju dana spavao u vojnoj vreci na nekih -15, u kompletnoj uniformi (potkosulja, kosulja, dzemper, bluza) sa jednim cebetom unutar vrece, i jos jednim preko vrece... i smrzavao sam se... kao i ostatak jedinice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Vojne vrece nisu predvidjene za zimu. Ima ih dva modela tanja i deblja, ja imam ovu deblju. Moze se normalno spavati u njoj do min 0 C, ispod toga je cvokotanje. Najprijatnije za spavanje je oko 10 C.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nije poenta da kupis vrecu za -25C ako ces je koristiti samo leti. Prokuvaces u njoj. Treba birati vrecu prema godisnjem dobu u kome ce se koristiti i prosecnim temperaturama za to doba godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ja imam neku Lafuminu, model je GR, i ne secam se koje su njene karakteristike, stara je vec 10 godina... mislim da je za nesto oko -8...

Posto je sada stara, sigurno je i losija... Moze da se prokuva u njoj lako, i to ne samo leti... Ali lako se izbaci, noga, ruka... Bolje da je vruce nego ladno ;D

 

 

evo npr ova je zanimljiva

 

Nightec600Lite_02.jpg

 

oko 85 eur   -4 komfor -20 extreme  tezina 1.4kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Jeste,vojna vreca nije za neku zimu ali je dobra sto je izdrzljiva i ima gumirani podmetac pa ne moras da pazis gde je stavljas.Ja je ovako ponesem na piknik pa je bacim na livadu bez ikakve podloge.Jednom sam je nosio u lov na -10 i smrzao sam se a nisam ni spavao,samo sam sedeo uvucen,na zatvorenoj ceki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Ne mrzi me naravno!

Napisao sam da su njesra, zato sto je Purec rekao da bez njih nema nista, i da su ostale vrece po prodavnicama daleko losije od ove vojne vrece. Purec nemoj da se ljutis, ali to je najobicnija GLUPST!

Ma nemam razloga da se ljutim ;)

Jesu vojne vrece glomazne i teske ali stvarno odnos cena/kvalitet je odlican. Mozda ne mislimo na istu vrecu posto postoje 2 vrste. Imas one kao crv, slicna onoj plavo-crnoj a imas i vrece koje se sniraju sa strane.

A naravno ako ima para da izdvoji za dobru vrecu onda neka McKinley, a stvarno ne vidim svrhu kupovanja vrece koja je predvidjena za -10. Ali kako god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jeste da je off ali kad smo vec poceli...

 

Ja bih ipak kupio topliju vrecu. Ako je toplo, lako cu da se otkrijem,ali ako je hladno nema nacina da se zagrejem. Prosle godine sam se poslednje noci kampovanja u Kucajskim planinama SMRZAO u avgustu mesecu. Posle te noci sam resio da kupim nesto za do -10 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Jeste,vojna vreca nije za neku zimu ali je dobra sto je izdrzljiva i ima gumirani podmetac pa ne moras da pazis gde je stavljas.Ja je ovako ponesem na piknik pa je bacim na livadu bez ikakve podloge.Jednom sam je nosio u lov na -10 i smrzao sam se a nisam ni spavao,samo sam sedeo uvucen,na zatvorenoj ceki.

Pa naravno da si se smrzo, trebao si go da se skines.  :D (ozbiljno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja