Jump to content

Moto Zajednica

Veliki pozdrav svima! Pomozite novajliji malo :-)

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Veliki pozdrav za sve ljubitelje dvotockasa. Moje ima je Lazar, imam 21 godinu, student sam masinstva na smjeru motornih vozila. Dakle, ljubitelj svega sto ima tockove :D

Treba mi pomoc svih vas. Cilj mi je da poslije odredjenoga vremena i stecenoga iskustva jednoga dana sjednem na Hondu CBR600F. Mislim da je to motor PERFEKTAN za nase puteve i uslove na istim. Ali do tada bih zelio da idem korak po korak sa kubikazom i snagom da u potpunosti savladam nize klase i budem apsolutno spreman na Hondicu. Medjutim, sto se mog iskustva tice, vozio sam dvije godine scooter od 100ccm (dvotaktni), zatim naljepsi trenuci moga zivota: godinu dana sam vozio Kawasaki Ninja ZX-250R (to je isto sto i GPX samo mu je ovo naziv za Americko trziste), dok ga nisam pokvario. Zadnje tri godine vozim scooter Hondu od 125ccm (cetvorotaktni). E sada ja vas pitam, sta sledece da kupim i koliko bih kubikaza trebao da promjenim da bi stigao do moje 600F?

Naravno, sve sto kupujem, kupio bih NOVO pa prodaj pa onda opet novo i sve tako...

Proucavao sam mlo ovu tematiku i za oko su mi zapali sledeci modeli:

Kawasaki ER5, Suzuki GS500, Suzuki GS500F ili Honda CBF500.

 

Svaki od ovih motora je dobar na svoj nacin i svaki sluzi svsi, ali svaki od njih ima po neku manu tako da mi je uzasno tesko odluciti.

Kawasaki ER5 je vrhunski motor, neko se zali na usku zadnju gumu, meni to toliko i ne smeta, ali po meni, njegova jedina mana je sto nema disk kao zadnju kocnicu.

Honda CBF500 je prosto savrsena, zadnja guma 160, najsnazniji masina u klasi 500, odlican motor, ali...

...meni se najvise svidja Suzuki GS500F. To je ista stvar kao i GS500 samo sto ima oklop kao da je R. Bas to mi se najvise i svidja, sjedi se uspravno kao i na svakog naked-a a izgleda kao R. Milina! Jeste da mu je zadnja guma 130, ali nema veze. Medjutim ovaj motor ima vazdusno hladjenje! Koliko ja znam vodeno je mnoooogo bolje, da li mu je ovo bas velika mana?

Dakle, izbor je suzen (zbog Kawasakijevog dobosa) na Suzuki GS500F (sportski izgled, ali vazduhom hladjen) i Honda CBF500 (vrhunska masina, najbolja u klasi i veci tockovi). Kada covjek realno pogleda Honda je zakon, ali ideja i dizajn Suzuki-ja je stvarno fenomenalna.

A sem toga visok sam oko 190cm pa mi je Kawa premala, ipak ne bih da izgledam smijesno. 8)

 

Molim za komentar. Pozdrav svima.

Unaprijed zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Dobro dosao! Mogu ti reci da drzis rekord u najduzem predstavljanju :D;)

 

Aj zapocni tu temu u rubrici 'Motori' ili 'Garaza', pa da tamo nastavimo diskusiju. Ako ovde to nastavimo, velika je sansa da ce to ostati zakopano u ovoj rubrici, gde to nikome osim tebi nece pomoci. Tamo cu ti reci koji je od tih ponudjenih moj favorit ;)

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja