Jump to content

Moto Zajednica

honda cbr600f2

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

pozdrav svima!!

treba da pripremim motor za novu sezonu, vozim ga tek jednu sezonu pa mi treba pomoc oko par stvari

- koje ulje i filtere da kupim, i gde, cena je pozenjna, motor je presao oko 60000km

- koje plocice za prednju kocnicu, i gde, cena? dali trebam da menjam i kociono ulje??

- posto mi je lanac i lancanici na izmaku, i to treba da menjam pa me isto zanima gde da kupim, cena?

- primetio sam da kad motor radi u leru da se cuje neki cudan zvuk iz menjaca, i malo se teze menjaju brzine, u odnosu na recimo fazera 2001  pa me zanima dali neko ima slicnih problema i dali je to mozda normalno posto je motor dosta star 92"?

Znam da bi jednostavnije bilo da ga odvezem kod majstora da mi sve pogleda, zameni i popravi ali nemam toliko kesa za takve egzibicije tako da moram sam :(

velike mane motora da navedem, tj treba dosta navikavanja, nema pokazivac goriva i brzine u kojoj se nalazi:(( inace sve ostalo sam prezadovoljan:))))

Svaka pomoc je dobrodosla!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Duke 2

necu ti puno pomoci ali s obzriom da imam isti motor mogu samo da ti kazem da je taj zvuk u leru prisutan i kod mene a i kod prijatelja koji ima noviju hondu hornet tj prisutan je dok ne stistnes kvacilo.....u pitanju je valjda korpa tako nesto i regularna je pojava na hondi....

Jedini savet oko kupovine ulja i plocica ti je: Nemoj da stedis vec obavezno kupi proverenu stvar.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

hvala ti, ovo mi je prvi odgovor, malo sam citao po forumu i vidim da svi hvale taj motul, ali nigde nepise kolika je cena i gde moze da se kupi?? Koje ti ulje sipas u svoju hondu? Dali si kad menjao lanac i lancanike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: PG / MNE

Evo ti nekih mojih preporuka, koje nisu bas jeftine ali ako vec hoces da napravish kako valja onda...

Dakle:

Ulje Motul 300V ~ 15e/litar

Filter za ulje HiFlo (ili K&N mada ista firma pravi oba a K&N je nesto skuplji) ~ 10e

Filter za vazduh ocisti na kompresor ako nije puno prljav, ako je vec potpuno crn obavezno mjenjaj K&N naravno, jeste da je dosta skuplji ali to ti je investicija za cio zivot, samo ga operes, nauljis i to je to  ;) ~50e

Plocice za prednju kocnicu po mogucnosti Nissin, mogu i EBC (sinterovane, naravno) par ~ 35e

Lanac licno preferiram Regina ali neki solidan DID-ov bi ti zavrshio posao, e njih imas od 100 ~ 150e

Lanchanik EBC, ne znam cijene...

A za taj chudan zvuk, jesi li siguran da se chuje bas iz mjenjaca, da nije podizach lanca, to hoce da zvecka na hondama dok se ne ugriju (nista zabrinjavajuce) i ovo sto ti se teze mjenjaju brzine, vidjeces kako ce sve ici nakon promjene ulja ;)

Nadam se da sam to koliko - toliko pomogao

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

- ulje: sipaj ono ulje koje ti je propisao proizvodjac (ako se ne varam, za taj motor polusinteticko, npr: motul 5100 10e/l)

- mislim da ti je filter za ulje <10e,

- filter za vazduh obavezno menjaj ako je prljav, eventualno ciscenje kompresorom (ako nemas para, ne mora K&N, dobro ce ti raditi i sa obicnim),

- interval promene kocionog ulja imas u User manualu za tvoj motor. ako ne znas kada je menjano, preporuke su da ga promenis.

- za lanac i lancanike mozes pogledati na www.louis.de, za tvoj motor, komplet lanac-lancanici: Regina 120e, DID 150e

- to sto se cuje dok je na leru, nije strasno. kao sto rece kolega, i novije honde imaju taj zvuk,

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2015 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Jel moze da se sipa sintetičko ulje 10-40w?

Moze ali nema potrebe, sem ako vozis stazu...kontaktiraj naseg clana Djuntu, neka ti preporuci neko dobro polu-sinteticko ili postavi pitanje ovde:   https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/9392-koje-ulje-sipate-u-vas-motor/page-67    

sigurno ce ti neko odgovoriti.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja