Jump to content

Moto Zajednica

MOTO LANCI ZA SNEG, Sreci enduraskoj kraja nema.

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Možda na kros gumi i nemaju neku svrhu ali za izvlačenje iz blata sa putnim gumama sigurno pomažu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Bg

Sad sam probao nesto sa auto lancima mislim da cu moci da ih iskoristim uz male prepravke,pa ako budem imao veceras vremena imam da ih namontiram pa javljam,

Meni su neophodni za vikend idem na dzipijadu po vrletima juga srbije ima da ih nabudzim pa makar crko ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

To sa kanopom jel je primenjivo na snegu ili samo blatu

Ne znam nikad nisam probao a mukame nateralada i ih probam po snegu kad sam posl par metara zaglavio.

Evo i slike prosto ti zao da ih uprljas kako su lepi :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ljudi, da se ne mucite - evo vam resenja . Uzmete lepo lance za sneg od kola i stavite na motor. Treba samo naci koji vam lanci odgovaraju.  Lanci od kola su predvidjeni za sire pneumatike, a posto motor ima uze, taman se lepo sve uglavi i zategne. Ovu sliku sam vec postavljao negde na forumu, al ko ce da je trazi. Na slici je zadnji tocak od MZ-a 250 koji je od 16 coli, a lanci na njemu su od kola za tockove od 13 ili 14 coli.  Lepo probate koji vam odgovaraju i za oko 3000 dinara kupite komlet za kola, i to podele dvojica i svakom jeftino .

 

11hrzgm.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Samo jedno da se razumemo...koliko vidim, svi bi da "spanuju" zadnji tocak...a on vam je manja muka kada se nadjete sa motorom na snegu i klizavici.

Prednji tocak je key_wheel!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Jesi li isprobao ti to u voznji, kako se ponasaju ?

 

  Nisam, slika je sa neta, bio je tekst, i covek je bio odusevljen kako se motor ponasa i vuce , a i koci. Jedino sto je njemu bilo lakse jer je uz ovog MZ-a imao zakacenu prikolicu a i na njenom tocku lance. Kolko se secam, ti lanci na tocku od prikolice su bili problem jer su kocili prikolicu ( vukli je u desno ), al su bili odlicni kad je on kocio jer je i prikolica imala svoju kocnicu povezanu sa zadnjom na motoru. Ovo sam skinuo jos pre par godina sa neta i mislio da probam zimi, pa nisam .

  Mislim da bi to dosta treslo zadnji deo motora ako bi ga takvog vozio po N. Sadu, jer se ovde uglavnom sneg dobro cisti.  E sad verovatno bi bilo mnogo bolje sa ovime voziti negde gde ima vise snega i gde se duze zadrzava .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj burazer se juce vratio sa Reli Svedska i video sam na nekim slikama R 1200GS sa gumama kramponkama koji isto imaju i spajkove iliti eksere raznih velicina, moracu da postavim sliku kad stignem kuci

Kaze da idu po snegu ko nenormalni, a tad je bilo -27 pa sad vi procenite da li je bilo leda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Moj burazer se juce vratio sa Reli Svedska i video sam na nekim slikama R 1200GS sa gumama kramponkama koji isto imaju i spajkove iliti eksere raznih velicina, moracu da postavim sliku kad stignem kuci

Kaze da idu po snegu ko nenormalni, a tad je bilo -27 pa sad vi procenite da li je bilo leda...

 

Ajde sta cekas vise ! Davaj slike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

I ne samo to, u razgovoru mu je lik sa kojim su gledali reli pomenuo da  za KTM postoji opcija da se za 3600evra umesto zadnjeg tocka stavi gusenica kao na moto sankama ::) 

Generalno Svedjani su lud narod za aute/motore pogotovo sto se tice budzenja i ilegalnih trka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Trenutno sam u fazi izrade jednog 'zimskog' projekta, ATV Snowmobile, jos uvek pokusavam da nadjem sve potrebne delove, priblizno ovome bi trebao da bude krajnji rezultat (naravno nece biti toliko profesionalno kao na slici, ali svakako bi trebalo da vrsi istu funkciju) :D

54305d1353960788-anyone-have-tracks-inst

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja