Jump to content

Moto Zajednica

Aluminijumski koferi - izrada i sistemi kacenja?

Recommended Posts

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ako sam ga dobro razumeo..Mislim da jesam. Zasto te cudi?

 

Pa nije od zlata, ako je tako uopste se ne isplati da se pravi jer ce jedan kofer da izadje preko 200e.

Verovatno nisi razumeo, mozda tabla 200cmx100cm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

I dalje je dobra cena ako znas dobro napraviti. Cekam kako ce izgledati oni koje Vanja pravi, siguran sam da ce se moci uporediti i sa renomiranim proizvodjacima.

Evo moje situacije. Na zalost, ja nisam imao puno vremena za razmisljanje, pa sam uglavnom koristio materijal i alate koje sam nasao u garazi/radionici i nosace koje sam dobio od D&K.

Nosaci na motoru:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

To je dobra cijena ,ja sam isti platio u NS oko 3500 din.

@zakarus   Za nosace moras uzeti celicne L profile i trake ,od alu nemas koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Kad smo se vratili , hteo sam da napravim gomilu izmena na nosacima, ali nije tako ispalo.

Naprimer, nameravao sam da suzim konstrukciju na motoru za oko 6-7 cm sa obe strane, jer ceo nosac je plastificiran, pa mu toplota od auspuha ne bi smetala. Dobio bih na stabilnosti, i na aerodinamici koja je ovako itekako bila narusena tacno za toliko. Ovo znam zato sto sam na spoljasnjoj ivici kofera imao gustu traku musica sirine oko 7-8 cm.

 

Inace, jas sam bio bas zadovoljan sa koferima. Uz nekoliko izmena, ja sam nameravao da ih ostavim za buduca putovanja.

 

Evo, kako je to izgledalo na motoru:

post-144-12879018694187_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Hteo sam, ali na kraju nije bilo potrebe. Sator i vreca su bila odlicna potpora za ledja.

Naravno, da sam imao suvozacicu, drugacije bih razmisljao...  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Sto se tice kukica za kacenje satora itd, mislim da je bolje praviti ih na stranicama nego na poklopcu, jer onda kofer ne moze da sluzi  kao ugodna stolicica u kampu ;) ovako moze i dalje da se sedi na njemu :)

Kod Alposa cak ni ne treba jer izmedju poklopca i kofera ima dovoljno mesta da se provuku pak tregeri, posto su ivice poklopca ispupcenije u odnosu na samu kutiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Ovo su moji stari koferi ,ukupna sirina je oko 95cm i to je super sirina , kod postavljanja treba svakako gledati svaki centimetar ,sve ispod 100 je O.K.

post-1867-12879018704147_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Kopče imaš u Uradi Sam (Novi Beograd i Ada Huja) http://www.uradi-sam.co.yu/index.html, imaš i u Kralja Petra dve prodavnice koje prodaju materijal za tapetare i tašnere, a mislim da imaju i neke vrste ćoškova. A moguće je da ima i u Merkuru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

@Zakarus

 

Profili trebaju da su od celika,ko sto Vanja rece, jaci su i lakse se vare! Kukice na samom koferu a ne na poklopcu su jako lose resenje, jer za svako otvaranje kofera moras da raspakujes sve sto si napakovao na vrh kofera!

 

@GS

 

Vanja, zasto hoces da varis kofere? Cuo sam dve price, jedna je da je var aluminijuma krt, i da pri malim deformacijama lako puca, dok drugi kazu da nema frke. Varenje aluminijuma je skupo. Resenje sa L profilima mi se dopada, zato sto bukvalno svuda mozes opraviti kofer posle ostecenja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

A i kvalitet vara zavisi od legure odnosno kvaliteta materijala. Ima u Dimitrija Tucovića radnja u kojoj vare sve materijale, ali tu nije samo puko varenje, već izrada koje se oni verovatno neće prihvatiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Bez varenja i sto prostije cini ovu pricu zanimljivom, jer svako, ko je malo vest, za malo novca moze da dobije jaaaaako dobre kofere!

 

Mozzda kada bi se omotac napravio iz jednog dela, ali tu mora da se napravi radijus savijanja, pa onda postaje dno problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja sam nesto racunao da mi gabaritna mera na Stromu bude 110, sta mislite o tome? kada sam skicirao sada stavio sam da mi sirina kofera bude 30cm. Vanja rece da je kod njega 95cm i na slici izgleda bas taman, moracu sutra da uzmem metar i da vidim kako bi to izgledalo od prilike na Stroma. dane@, koja je od prilike sirina kod Kome? Po mojoj racunici ne bi trebalo da bude vise od 70e za oba kofera sa sve pivom ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Nemam pojma... Idi na Touratech-ov sajt pa pogledaj kolika je sirina onih od 42 litra

Napravi u tim dimenzija, sigurno postoji razlog zasto ih oni prave tako, a prave ih jako dugo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Nemam pojma... Idi na Touratech-ov sajt pa pogledaj kolika je sirina onih od 42 litra

Napravi u tim dimenzija, sigurno postoji razlog zasto ih oni prave tako, a prave ih jako dugo :)

 

Ma nesmem ni da stavim mnogo siroke da se ne zaglavim negde izmedju kola kad prolazim kroz guzvu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Moji su veceras savijeni iz jednog djela i vjerovatno ih necu variti ,majstor mi je rekao dati neke alu zakivke. Pravim osmougaone ,slicne ovim na slici.

post-1867-12879018708654_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja