Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 400 N

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Dobio sam ponudu - Honda CB 400 N, 1982 godište za 600 evra. Nisam se još čuo sa vlasnikom, samo sam video slike. Motor deluje ocuvano, ali ne znam koliko je prešao i ništa detaljnije. Tek treba da se raspitam.

Zamolio bih da mi neko da informacije o ovom motoru. Malo sam pratio postove na forumu, izgleda da su delovi skupi i da se nabavljaju u inostranstvu. Otezavajuca okolnost je sto ja ne znam sam da radim, nego bih za sve placao majstora. Ja nesto mislim da bi me ovakav motor skupo kostao, pretpostavljam i ako je ispravan da je masina istrosena, a ima tu i jos mali milion sitnica. A ne bih ni imao para da ga nesto sredjujem ove godine, eventualno bi mozda mogao da ga kupim pa da ga spremam za sledecu sezonu.

Plasim se da  se ne bih mnogo navozao ove sezone, ko zna sta sve moze da se pokvari.

 

Pozdrav i hvala

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Pa sa ovakvim misljenjem - nikad neces kupiti motor.  Da das 600 evra i za MZ-a 250 - niko ti ne moze garantovati da se nece pokvariti. Najbolje sacekaj slike, postavi ih ovde da vidimo, nadji nekog ko mozda ima il je imao takvu hondu, idi pa vidi, probaj. Sta drugo reci.  Manje - vise ni za jedan stariji motor strane proizvodnje nemas da kupis deo u prodavnici sem nekih univerzalnih delova ( filteri, lanci i sl ) , sve se narucuje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Eh, kupicu ja motor! neko sad nesto nemam mnogo novca, a sa ranijim motorima sam imao muke, pa ne bih bas opet ponovo.

Mislim, ne bi ni novac bio problem, nego me cekaju neki veci troskovi za neke druge stvari.

Ma ja sam se vec spremio da kupim IZ-a, kad naidje ova honda. Vec sam se raspitivao o izu na forumu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Stavi slike pa da vidimo. Ja sam moj platio 700€ i za sada sam samo sredjivao neke stvari oko estetike, i naravno ono redovno: ulje, filteri, chistio lanac i dotezao, nashtelovao ventile, gume, treba karbove nashtelovati, zamenio sajlu kvachila a treba i gasa... Ali sve je to individualno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

E Jozek, pa lepo sam ti pricao i pre a i sada. Daj reci koliki ti je budzet pa da ti nadjemo nesto lepo i u dobrom stanju da se vozis a ne da visis kod majstora kako si navikao...

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

E Jozek, pa lepo sam ti pricao i pre a i sada. Daj reci koliki ti je budzet pa da ti nadjemo nesto lepo i u dobrom stanju da se vozis a ne da visis kod majstora kako si navikao...

Pozdrav!

 

E, ali sta cu kad volim te krseve  :-\

 

Buzzet mi je mali, ne bih sad mogao da izdvojim vise od 500-600 evra maksimum, jer kazem ti, cekaju me neki veci troskovi. Najbolje bi bilo kad bi stekao pare za sledecu sezonu, kad bi se strpeo jos jednu godinu uzeo bih neku dobru masinu. Nego vec 7 godina sam bez motora, pa mi je strpljenje sve manje. Ma nema veze, moze da se nadje dobar i sredjen IZ za 400-500 evra, pa videcu jos malo.

 

Nego, umesto da se vidimo u gradu, mi pricamo preko foruma.Aj zovem te neki dan na pivo  :D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Cuo sam se danas sa vlasnikom, kaze motor je uvezen pre oko godinu i po dana, presao oko 50 000. Kaze koliko para toliko i muzike. Kad budem mogao, oticicu da vidim. Mislim da tu treba uloziti novca.

 

Je l moze neko da mi objasnim kako se na ovom forumu stavljaju slike? Kliknuo sam na prozorce za umetanje slike, ali nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

.... Kaze koliko para toliko i muzike. Kad budem mogao, oticicu da vidim. Mislim da tu treba uloziti novca.

 

Je l moze neko da mi objasnim kako se na ovom forumu stavljaju slike? Kliknuo sam na prozorce za umetanje slike, ali nista.

 

Ako ga on ne hvali...ja bih se stvarno zabrinuo

 

Ja prvo kačim slike na photobucket.com, a zatim samo iskopiram adresu  (IMG Code) odande

 

snap-25.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

GetAttachmentaspx.jpg

 

Evo konacno sam stavio sliku. Ako neko ima neku informaciju, nek kaze. Nije bas da ga vlasnik hvali, ali ga nesto nije ni kudio. Uglavnom, nije mu nista radio, niti je ulagao. Mene interesuje koliko bi me kostalo da mu sredim kocnice, sajle , lanac i ostalo, pa da se vozim ove sezeone. A sledece bi vec nesto uradio i sa masinom.Naravno, ako kupim ovaj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

A secam se da sam video u oglasima ovu Hondu, tada je bila oko 800€ chini mi se.

Estetski super izgleda. Medjutim, ako na njoj nije nishta radjeno a preshla je 50000km, postoji velika verovatnoca da cesh morati uskoro generalnu da radish. Mada ovo je samo nagadjanje, nishta dok ne vidish motor uzivo, i probash ga.

Treba videti kakav je lanac shto okrece bregastu. Chini mi se da mu to dodje kao slaba tachka ovog modela, mada nije skupa zamena (ali treba otvarati motor i sa gorenje i sa donje strane ako ne postoji master link na lancu)

Obrati paznju na brave (kontakt i rezervoar). Nisam ni jednu do sada video da joj rade obe ove brave :) Ni one nisu preskupe (recimo 30-ak €) ali opet...

Koliko vidim sve je orginal na njoj, nije budzeno (osim zadnjih drzacha za noge :P ). Definitivno je farbana jer mislim da ova boja ne postoji fabrichki.

Sve u svemu, ovako po izgledu ja bih odmah ishao da je vidim! Dosta bolje izgleda od moje, bar na slici. Kad je vidish uzivo i probash znacesh vishe.

Poslushaj oko motora da li se chuje neko udaranje (ako je istegnut lanac bregaste mogu da se chuju udarci, mada mogu da budu i rastelovani ventili)

Vidi prednji i zadnji lanchanik kakav je, da nije bash mnogo istroshen, prednja viljushka-da ne curi ulje)

U principu sad ostalo sve vazi iz one teme: Kako kupiti polovna motor. Prelistaj po forumu malo.

 

Oko kochnica, ako sam radish vrlo malo ce te koshtati. To je samo zamena plochica i paknova, ako je uopshte potrebno. Sajle isto tako, relatino jeftina stavka. To sve spada u redovno odrzavanje. Obavezno menjaj ulje i filter ako uzmesh!

 

Nadam se da sam bar malo pomogao. Ako zatreba, sharaj pitanjima dalje :)

 

P.S. nemoj bash ochekivati da za 600€ dobijehs motor marke Honda na kojoj bash netreba nishta da se radi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ja sam se bas navozao sa CB400N. Nikad me nije ostavila na putu, a presla je jednom prilikom i 750km za jedan dan natovaren kao mazga sa dva bocna kofera, topcase-om, tank torbom kroz planine i doline, po kisi i po suncu. A ni ja nisam "pero" kategorija.

Mislim da ne mozes porediti Hondu i IZ (bez namere da omalozavam taj motor).

Ako bas moras jednog dana da je sredjujes, evo kako sam ja to radio bez nekog posebnog znanja i delova.

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=3982.0

 

Lepe uspomene...

 

Ako je kupujes, obrati paznju na to sto je supatje napisao i u svakom slucaju povedi sa sobom nekog ko se bar malo razume u motore. Dok sam napisao poruku , doktor se sam ponudio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

E ljudi, hvala vam puno na savetima i informacijama  :D

Nista, otici cu ovih dana da vidim motor, samo da se dogovorim sa Doktorom, pa ako valja, moze IZ da saceka. (nikako da se otarasim opsesije prema bizarnim i beznadeznim slucajevima ???)

Ma samo da Honda izgura ovu sezonu, makar i na stakama, a posle ce da ide na rehabilitaciju. ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

kupi,i ne razmisljaj mnogo,za te pare taman moz mz a da pazaris ili jawu,,kupi,,ipak je to honda,po slici bih rekao da je motor u ok stanju,pazari,naravno prvo probaj motorce,ako ide necangrlja nedimi itd,,,kupuj,,,,, :) :) :);) ;) ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 678 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

I ja sam gledao (na netu) ovu Hondu, tada ju je vlasnik cenio 800 evra, nudio sam mu kompenzaciju za MZa uz doplatu sto je i prihvatio, ali sam se ja posle predomislio... Mislim da je 600 evra sasvim pristojna cena ako motor nije u stanju raspadanja, a sa slika mi se cini da nije. Ali, naravno, sve to treba i uzivo proveriti i probati. Koliko se secam meni je rekao u razgovoru da nije menjao ulje od kada ga je kupio (nekih godinu i po dana).  ::) Sto opet ne znaci da je motor morao da propadne zbog toga, ali treba otvoriti cetvore oci.

 

Vidim da se najvise plasis kolika ce biti krajnja cena sa sasvim ulaganjima, pa evo i neke moje proizvoljne racunice za ovu sezonu, pod uslovom da je agregat OK:

3 litra kvalitetnog  ulja - 15 evra

filter ulja - oko 5 evra

filtre vazduha - oko 8 evra

stelovanje karbova i ventila - 30ak evra (ovo sam lupio, ne znam kako se krecu cene)

ostali troskovi (razne sitnice) - 40 evra

Sto ce reci da za nekih stotinak evrica mozes da znatno popravis stanje motora i da se komotno vozis celu sezonu.  ;)

 

I javi sta si uradio u svakom slucaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

posalji meni broj tog lika, da se ja dogovorim sa njim, meni se ovaj motor svidja....

a ortaku bas fali jedna ovakva masina za iste pare...pa ako ti neces...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

  Obrati paznju i na ovo, ako procenis da je stvarno presla pedesetak hiljada km  a motor fino tiho radi , NE DIMI , pogledaj kakvo je ulje, obavezno ga pipni prstima. Ako je retko ,lepo se razliva, sve je ok  a ako je gusto  i lepljivo stavljen mu je ADITIV. U tom slucaju , ako gazda kaze da nema pojma o tome, dogovorite se da mu promenite ulje pa ga onda probaj. Dobro ga zagrej u mestu pa provozaj dvadesetak kilometara , i onda vidi kakav je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

E, zdravo, ljudi,

puno vam hvala na odgovorima i savetima. Ja sam se jos malo raspitao o motoru na vise strana  - i odustajem. >:(  Masina mu je losa, trosi ulje, tako da ce morati da mu se u skorije vreme radi generalna. Moze da se vozika jos malo, ali je izgleda na izdisaju.

 

Ja sam Dzoksu poslao broj telefona, a ako jos nekog interesuje, telefon je 064 902 97 28. Lik se zove Bojan. Inace motor se ne vodi na njega, nego na nekog drugog lika. Pa srecno!

 

Mada ja i ne znam kako bi se snasao na Hondi, Imao sam ranije Falkonca i NSU Konzula 350, pa i ne znam da li bi mi japanac odgovarao. Sve u svemu, izgleda da cu ipak razmisljati o kupovinii IZ-a,  ::) nasao sam dva dobra (bar tako izgledaju na slikama) za 400 evra. Otici cu da ih pogledam, pa nek IZ kotrlja godinu-dve, dotle cu da skupim pare da se vozim ko covek.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova

Pozdrav svima,

 

Evo je kako danas izgleda, dospela u moje ruke..mislim da je bas ova bila u vlasnistvu clana Gile,koji ju je ovde prodavao pre mnogo godina, a ja je kupio od jednog Petra iz G.Milanovca pre godinu i po

odlicna ispravna,sve kako treba,

 

Pozz

 

 

IMG_20191017_150358_061.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
E, zdravo, ljudi,
puno vam hvala na odgovorima i savetima. Ja sam se jos malo raspitao o motoru na vise strana  - i odustajem.   Masina mu je losa, trosi ulje, tako da ce morati da mu se u skorije vreme radi generalna. Moze da se vozika jos malo, ali je izgleda na izdisaju.
 
Ja sam Dzoksu poslao broj telefona, a ako jos nekog interesuje, telefon je 064 902 97 28. Lik se zove Bojan. Inace motor se ne vodi na njega, nego na nekog drugog lika. Pa srecno!
 
Mada ja i ne znam kako bi se snasao na Hondi, Imao sam ranije Falkonca i NSU Konzula 350, pa i ne znam da li bi mi japanac odgovarao. Sve u svemu, izgleda da cu ipak razmisljati o kupovinii IZ-a,  ::) nasao sam dva dobra (bar tako izgledaju na slikama) za 400 evra. Otici cu da ih pogledam, pa nek IZ kotrlja godinu-dve, dotle cu da skupim pare da se vozim ko covek.
 
 
За Гуци Фалконца и Конзула је мисаона именица. Само кад пробаш мењач има да заборавиш Фалконца

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
On 25.12.2019. at 8:51, Krokodilo je napisao:

За Гуци Фалконца и Конзула је мисаона именица. Само кад пробаш мењач има да заборавиш Фалконца emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Ваљда је за 10 година пробао нешто:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja