Jump to content

Moto Zajednica

Triumph - TIGER 900

Recommended Posts

  • U prolazu, 71 postova

Ljudi , dali neko mozda zna nesto vise o motoru Triumph - TIGER 900. Vidim da nesto nije mnogo zastupljen kod nas , a meni se na prvi pogled svideo. Skoro se jedan primerak pojavio u oglasima i cena mu nije bila prevelika . 96 god - 2600€ na ime kupca.Na zalost prodat je pre nego sto sam stigao i da ga pogledam.Ako neko zna kako se pokazao trocilindricni motor, kakva mu je potrosnja i slicno bio bih mu zahvalan ako bi to podelio sa mnom. (nemam vremena da okacim sliku ali cu se potruditi ovih dana) Pozdrav i hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

 

 

  AArnold covek sa foruma je imao Triumh-a 900 kubika trocilindricni motor,samo je model Speed Triple.Mozda ti on moze reci nesto vise o njemu.Za pocetak koliko ja znam nema servisa kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Stari model (885ccm) nije vredan pažnje, tj. ima dečijih bolEsti. E već 955 je majka mara, ali ga nema nigde za kupiti. Čitao sam testove i review-ove i nije loše. E sad, momenat Triumph-a u Srbiji je priča sama za sebe, kao i za svu egzotiku. Svodi se na naoružavanje potrošnim materijalom pred sezonu i molitvu da se ništa ne pokvari. Detaljnije može Mali ćaća da ti pomogne, on je ''bliži'' Triumph priči od svih forumaša! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Hvala na odgovorima,pomogli ste mi bar donekle ! Trazim neki enduro tipa TA ili ATW a ovo je slucajno izletelo pa mi se svideo na prvi pogled a nije bio previse skup! Potraga se nastavlja !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Probao sam ga prosle godine i motor je ludilo,a ovaj je imao blagi pad na ledja.Mislim na noviji model. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Hajde da probam da ozivim temu.Ako je jos neko vozio,imao model ispod 1999 neka napise nesto.Koliko sam uspeo da nadjem po netu,prvi Tiger se pravio od 93-98,model T400 (885ccm)karburator,zatim od 99-2000 T709(885ccm) za koji nisam bas siguran da je injection,2001-06 T709En injection sa 995ccm.

Mene prvenstveno zanima ovaj prvi tj. do 1998,po nekim revijama bolje ocene ima nego AT ali ima i probleme sa odrzavanjem i pouzdanoscu,neko rece decije bolesti,ok ali pravio se 6 godina mada cujem da ih je malo prodato a po stranim forumima vidim da su vlasnici vecinom prezadovoljni onim sto motor pruza [pod uslovom da je ispravan naravno :)].

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Tiumph je imao ozbiljnih problema u prošlom milenijumu, mašine su se kvarile i raspadale same po sebi a održavanje je bilo komplikovano. Čak su ga i sami englezi omalovažavali kao što i mi pravimo zafrkancije na Jugov račun. Analogija Jugo - Trijumf ispada potaman za činjenično stanje. Pre nekoliko godina, 2010 mislim, Trijumf se uozbiljio i motori su postali dosta kvalitetniji ali sve pre toga a pogotovo pre 2000 je po objektivnim glasinama katastrofa. Kod nas je to još i egzotika pa motorin košta ponekad i duplo više nego što vredi a delove i repro materijal samo preko grane možeš da dovučeš (bilo bi ti bolje da imaš nekoga preko ko može tamo da ti pazari filter za ulje). Po meni neisplativa ali nadasve nepraktična egzibicija. Onda ti je bolje da uzmeš Bimotu, Dukati ili Benelli, motore koji su stvarno egzotika a ne Engleski budžet moped (govorim o Trijumf mašinama od pre 2005).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Tiumph je imao ozbiljnih problema u prošlom milenijumu, mašine su se kvarile i raspadale same po sebi a održavanje je bilo komplikovano. Čak su ga i sami englezi omalovažavali kao što i mi pravimo zafrkancije na Jugov račun. Analogija Jugo - Trijumf ispada potaman za činjenično stanje. Pre nekoliko godina, 2010 mislim, Trijumf se uozbiljio i motori su postali dosta kvalitetniji ali sve pre toga a pogotovo pre 2000 je po objektivnim glasinama katastrofa. Kod nas je to još i egzotika pa motorin košta ponekad i duplo više nego što vredi a delove i repro materijal samo preko grane možeš da dovučeš (bilo bi ti bolje da imaš nekoga preko ko može tamo da ti pazari filter za ulje). Po meni neisplativa ali nadasve nepraktična egzibicija. Onda ti je bolje da uzmeš Bimotu, Dukati ili Benelli, motore koji su stvarno egzotika a ne Engleski budžet moped (govorim o Trijumf mašinama od pre 2005).

 

Moj kolega Marjan bi te ozbiljno demantovao za ovo .....pre par dana je prodao svog Triumph Trophy,ja sa pređenih 200.000 kilometara bez nekih besnih problema (mašina nikad otvarana....), tako da ....garantovano je više od 3/4 tih kilometara napravio u dvoje pod punom prtljagom.

delovi nisu bili bogzna šta (jeftiniji od japanaca), ali je istina da je on sve nabavljao iz Engleske, jer je jeftinije izašlo direktna kupovina sa poštarinom i ostalim troškovima nego kupovina kod nas....i raba je bila u roku nedelju dana na kučnoj adresi umesto dugotrajnog čekanja kod nas.

 

E u maju ove godine dobija Triumph Explorer 1200.......

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam imao goste iz Engleske sa Tiger-om 955i kojim obilaze citavu Evropu, o motoru imaju samo reci hvale.

Trenutno nam je u gradu i jedan Truxton 900 od drugara iz Engleske pa cemo videti kako ce se on pokazati...

Sto se tice Marjana, on je takodje imao o Trophy-ju sve najbolje sto i pokazuje kako ga je sluzio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: sombor
  • Motocikl: triumph

e cao svima koji prate imam pitanje u vezi triumph -a tiger 955i posto sam po dosta visok 194 cm da li je to dovoljno veliki motor ili da se oslonim na onu staru boli me uvo bitno da je meni OK :) jer uzasno mi se svidja a ne zelim da ispadnem ko na decije bicikl :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Sigurno ti neće biti mali,uostalom,ima jedan u Somboru,pa ga možeš videti u prirodnoj veličini.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: sombor
  • Motocikl: triumph

da to je 855i vozi onaj decko cini mi se da je obucar letos je nekako pao sa njega to znaci da su 855i i 955 i isti po velicini samo je razlika u motoru ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Ima li živih u ovoj temi? Ili su svih nekoliko vlasnika ovog modela davno prodali pa sad jure sa Stromovima, Afrikama, Transalpima...? Pre mesec dana sam uzeo jedan ovakav pa cisto da vidim da li jos neko deli istu srecu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Jeste, crveni. Dobro ocuvan, lepo izgleda. I lepo ide... Povlaci lepo i na manjim obrtajima. Udoban... Samo bih cisto da znam da li neko od majstora ih radi jer bih se posavetovao malo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Evo da odgovorim sebi. Posle godinu i po voznje. Lako se vozi, udoban, lepo povlaci i ubrzava, ne zanima ga koliko je tereta na njemu i da li uzbrdo ili nizbrdo, da li je krivina ili pravina. Bez kvarova sve vreme. Samo sipaj i vozi. Na leto prosle godine isli malo po Evropi, oko 4.000km. Za sada zadovoljan. Idem za koji dan da mu menjam ulje i filter pa planiramo put za...? Rumunija, Albanija, Crna Gora... Tako nesto, ali ne sve odjednom. Nije humano, treba raspodeliti zivot na celo leto.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
On 22.10.2017. at 11:57, gajdar je napisao:

Jeste, crveni. Dobro ocuvan, lepo izgleda. I lepo ide... Povlaci lepo i na manjim obrtajima. Udoban... Samo bih cisto da znam da li neko od majstora ih radi jer bih se posavetovao malo...

Obrati se Zaretu on radi mnogo Triumohovih motora 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

@srbac perionicu imam, i polirnicu, i radionicu... 

@Mali Caca bio ja kod Zareta, pregledo covek i kaze “nećeš ti kod mene još dugo”

Tako da eto, pregrmecemo i ovu sezonu. Nesto se smeska veci plus ovih dana a Fazer nije registrovan pa ne znam s kim cu na voznju :jee1:...:neznam:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja