Jump to content

Moto Zajednica

MEGELLI

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Danas sam prebiruci po sajtovima naletio na za mene interesantan motocikl za pocetnike, u koje spada i moj sin od 16 god.

Rijec je o motociklu Megelli 125 ccm  te mi se ucinio interesantan sto po dizajnu, a i karakteristikama. Sada

me interesuje zna li ko da li se moze isti nabaviti kod nas i po kojoj cijeni. Za sve zainteresovane evo sajta.

 

http://www.megelli.com/

post-770-12879018078168_thumb.jpg

post-770-1287901807855_thumb.jpg

post-770-12879018078901_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Dizajniran u Velikoj Britaniji, sklapan u Kini od dijelova iz Tajwana ;D ZANIMLJIVO

11konja, solidno. Fino izgleda a za kvalitet se ne zna posto je skoro izasao, pred kraj 2008me cini mi se... Ako imas salon u Srbiji nek ti neko javi, otidji pogledaj i ako se sinu svidi motor kupuj :) , posto je to vjerovatno sinu prvi motor, ne treba mu neko cudo od tehnike, motor je fin...A ako vec nema ni salona ni nicega, ne isplati se uvoziti ili kupovati negdje drugo zbog servisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Dizajniran u Velikoj Britaniji, sklapan u Kini od dijelova iz Tajwana ;D ZANIMLJIVO

11konja, solidno. Fino izgleda a za kvalitet se ne zna posto je skoro izasao, pred kraj 2008me cini mi se... Ako imas salon u Srbiji nek ti neko javi, otidji pogledaj i ako se sinu svidi motor kupuj :) , posto je to vjerovatno sinu prvi motor, ne treba mu neko cudo od tehnike, motor je fin...A ako vec nema ni salona ni nicega, ne isplati se uvoziti ili kupovati negdje drugo zbog servisa.

 

Nasao sam na sajtu da ima zastupnika u Hrvatskoj i Makedoniji, ali ne u BiH i Srbiji. Vjerovatno ce se neko do pocetka sezone zainteresovati od uvoznika Kineza pa ce ga staviti u ponudu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Posto pratim Moto Puls video sam da se tamo bas reklamira dosta. Dobro i izgleda i mislim da ima vise engleskog, da nije samo dizajn.

Ima Users Manual na engleskom ;D ;D ;D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Letos sam u Ohridu vozio Megelli 125 ili 150,enduro verzija i nemam apsolutno ništa pozitivno da vam kažem o ovom motoru.

Zvuk,nula,ponašanje na putu nekako kao da ima gume od bicikle,sav se ljulja a ubrzanje..

Neznam koliko konja oni tu navode,ali kad je meni delovao očajno a vozim vidite i sami šta.

Završna obrada me i nije mnogo interesovala,tako da ga nisam puno zagledao,imao je jako lep štop sa led diodama i izgledao je pristojno,ali ni nalik Japanskim motorima koje kopira.

Takav je utisak na mene ostavio,neka se javi još neko ako ga je vozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

cista kopija CBR-a,ali dobro izgleda i nebi trebao biti skup

??????? CBR?????????  ???

Ovo mi uopste ne lici na CBR, ovo je kao neka Race verzija Austrijskog skutera CPI GTR-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: skopje makedonija

kod nas u Makedonii prodaje se 2850 eura ,Inace motor motor izgleda fenomenalno a  to sto se ponasa nestabilno je i normalna rabota  to je 125-ca i  nema dovolno tezine i ima tanke gume .A ima i jedna prednost sto za oko 250 eura se kupuje kit oprema za ovj model i dostize  do 185 ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

ma ovo je u klasi Phoenix-a 125 , stim da je duplo skuplje , po meni ako je vec za sina bolje uzeti ovaj kinez pa znash da je kinez ima polovnih  mislim godinu dana starih za neshto preko hiljadu eura a isto moze da se kituje na 185ccm lepo izgleda kopija cbr600rr delovi jeftini i ima servis , mislim da je nov 1700e ako se ne varam ...

 

atv-phoenix-125-ccm-8726510.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Sve to lepo izgleda dok ga ne vidiš/čuješ/sedneš na njega.Nisam ga vozio, ali i nemam želju, izgledam kao na dečijoj biciklici.U principu, na slikama izgleda solidno, ali tek kad ga vidiš uživo onda shvatiš koliko je mali i koliko se štedelo na svakom detalju.Pheonixa zaobidji u široookom luku, a ako je ovaj MEGELLI isti motor sa drugim imenom, malo šminke i većom cenom onda i njega slobodno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Ja kad sam razmishljao u tom pravcu svi zivi su mi rekli NSR polovan ili RS aprilija a kineza u toj klasi zaobidji (skuter i choper su druga pricha) , Honda ima 2005 za 2000e skoro novo a i za prodaju je mnogo lakshe , a i honda je honda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

ma taj Phoenix je malecki! ali jako! video sam nekog klinca ovde u zr-u kako ga vozi. iz daleka je izgledao kao ok motor. ali kada je stao i stavio taj motor pored mog , izgledao je neverovatno smesno. plasticna igracka koja ide jedva bolje od skutera, a placa se registracija!! i oni su tu tek godinu i nesto malo kod nas u prodaji, tako da se ne zna kakve probleme prave kasnije kada istekne garancija... i jaaako se bzvz cuju...  ma samo teraj sa proverenim markama, japan je japan  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Bila je vec tema o ovom PHOENIX-u i nisu ga bas hvalili. A i vidi se na slici da je skalatan. Nasao sam na internetu, cak ga negdje ljudi svrstavaju u pocket bike ;D smjesno. Pa sam skontao da i nije nesto. Za ovog megelia ne znam. Al samo mi zao sto nisam uslikao svoju ragu kraj nekog motora da vidite da nisu svi kinezi mali...

 

jesam se ismijao..Ko na trotinetu http://www.bikechatforums.com/files/125cc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Mom prijatelju je stigao Megelli 125 naked koji je kupio Sajmu automobila, pa sam išao da probam motorić. Kako sada stvari stoje, savetujem opreznost pri kupovini "malog Dukatija"...

 

Motor je zaista prelep, možda malo sitan - moj (inače mali) ER-6 pored njega izgleda kao planina. Ali dobro, motor je ionako kupljen za vožnju po gradu. Palim motor, zvuk je zaista fantastičan, sedište je udobno, kontrole su lepo raspoređene, sedenje je potpuno OK. Megelli veoma dobro vuče - bolje od svakog 125 skutera. Veoma je okretan, zabavan je za vožnju, šaltanje je glatko. Bio sam prezadovoljan sve dok nisam stisnuo prednju kočnicu... koja je gnjecava kao sunđer. Pomalo uplašen, do kraja "testa" sam se pomagao zadnjom kočnicom (što inače nije moj stil vožnje).

 

Problem sa kočenjem će verovatno nestati kada legnu paknovi - motor je ganc nov, nije ni razrađen. Ali nešto drugo me je pošteno smorilo - menjač neće u ler dok motor radi! Neće, prosto neće - kao da nema ničega između prve i druge brzine.

 

Prijatelj će otići u servis da vidi u čemu je problem sa lerom - izvestiću forum šta je uradio. Brine me to što je Google na upit "Megelli, problem, find neutral" izbacio stotinak hitova - taj problem imaju mnogi vlasnici (ne svi). Možda treba da se našteluje sajla kvačila, možda je fabrička greška, videćemo...

 

Evo slike malog lepotana:

 

post-10833-0-71720600-1302721708_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja