Jump to content

Moto Zajednica

xenon svetla

Recommended Posts

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Kupuj far i pevaj.... ionako  je skuter vrh, ide kao munja.

Uostalom, toliko je bar zasluzio...

;)

 

Nisu svi u istoj materijalnoj situaciji,a farovi za novijim motociklima su skupa stavka.

 

Naravno, ja sam i rekao da niko nema para za bacanje... taj deo si izbacio iz citata...

Ksenoni definitivno ne bacaju svetlo na isti nacin kao standardna halogena sijalica... Ja primetim tacno na snopu jer mi je far "lomljen" na vise mesta jer je pravljen za halogenu sijalicu.

Za zracenje ne znam... Ali ne postoje za dzabe ksenonski farovi koji se razlikuju od klasicnih.

Bilo kako bilo.

Sa ksenonima si uocliviji, bolje vidis... Pa ako za par godina to nasteti faru... Ja mislim da je najblaza varijanta da se kupi nov far.

Jeste da niko nema para za bacanje, ali isto tako mislim da je far mnogo jeftiniji od zivota.

 

Tako da brate nntom... Kupuj far i pevaj.... ionako ti je skuter vrh, ide kao munja.

Uostalom, toliko je bar zasluzio...

;)

 

Poenta.... Ako nemas para ne stavljas ksenon jer to nije obavezno na motoru. Ja sam morao nisam imao nikakvo osvetljenje. Stisao sam se i to je to.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

Momci, treba mi pomoc. Ubacio sam na TDMa komplet auto xenona, s tim da je kratko halogen, a dugo xenon, medjutim kad upalim kratko radi, ali dugo tj.xenon samo treperi i posle par sekundi ugasi. Napominjem da sam to radio sa ugasenim motorom jer mi je karburator na servisu.Dali je moguce da ce proraditi kad upalim motor, ili je nesto drugo u pitanju? Pomagajte...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Verovatno ti akumulator nije pun. Dopuni ga.

Nije ti najsrecnija kombinacija sa tim ksenon / halogen. Opet, sta je tu je. Ja ne znam ali pogledaj koliko je jaka ta halogena sijalica.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Xenon pri paljenju povuče i do 20A struje u kratkom vremenskom razdoblju. Taj impuls daje tzv Balast - visokonaponski trafo, koji visokim naponom pali xenon u sijalici.

Ukoliko ti je akumulator loš ili ispražnjen logično je da ne može dati toliko struje da upali sijalicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Xenon pri paljenju povuče i do 20A struje u kratkom vremenskom razdoblju. Taj impuls daje tzv Balast - visokonaponski trafo, koji visokim naponom pali xenon u sijalici.

Ukoliko ti je akumulator loš ili ispražnjen logično je da ne može dati toliko struje da upali sijalicu.

 

Jeste u pravu si. Opet njemu ne radi halogena, ksenon mu radi.

Obrnuto ne postoji...

Meni je bi ksenon bolja varijanta jer ima dodatnih 0.7A potrosnje kada se upali dugo... to je samo koliko magnet trosi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Kako bi to radilo kod mene na Tereni? Imam 2 fara, odvojeno kratko i dugo. Različito je staklo na farovima. Koliko shvatam iz prethodnih poruka, postoji xenon far koji ima i dugo pored kratkog svetla?

Koliko njegova upotrebljivost zavisi od samog fara, odnosno stakla? Da li bih morao da turim jedan xenon samo za dugo i drugi samo za kratko, ili mogu u oba po dugo-kratki xenon? Ili.... ili...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Kako bi to radilo kod mene na Tereni? Imam 2 fara, odvojeno kratko i dugo. Različito je staklo na farovima. Koliko shvatam iz prethodnih poruka, postoji xenon far koji ima i dugo pored kratkog svetla?

Koliko njegova upotrebljivost zavisi od samog fara, odnosno stakla? Da li bih morao da turim jedan xenon samo za dugo i drugi samo za kratko, ili mogu u oba po dugo-kratki xenon? Ili.... ili...?

 

Ovo o cemu smo sada pricali je za h4 sijalicu koja na sebi ima i oboreno i dugo. Sijalice h7 i h11 ( jednu od ove dve i ti imas) sluze za samo oboreno ili samo dugo, jer imaju po jedno vakno.

 

Znaci:

 

-  Mozes staviti da ti ksenon bude oboreno i da dugo ne diras (treba ti balast i sijalica)

-  Mozes staviti da ti ksenon bude dugo a da ostavis kratko (treba ti balast i sijalica)

-  Mozes staviti da ti ksenoni budu i kratko i dugo (treba ti komplet za auto koji sadrzi 2 baasta i 2 sijalice.

 

Jos ovo. Svuda sam procitao da sijalice znaju da crkavaju kada s blica jer su tada hladne i tako to.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

U jednom faru imam H4 (i ne koristi dugo vlakno) - znam, glupost. U stvari, da li je razlika između tih koje si ti naveo i H4 samo u vlaknima, ili je i utičnica drugačija?

a u d®ugom imam sijalicu čija utičnica liči na one halogenke koje se koriste za stone lampe i ugradnju kojekude...

 

I to za blicanje sam čuo ranije, zvuči logično.... u tom slučaju mi deluje dobro rešenje xenon kratko i postojeće dugo... Ili... pošto mi je sekundarni razlog za ugradnju xenona ušteda struje (uz zamenu sijalica pozicije itd. diodama) da bih montirao još (!) svetla - pomoćne maglenke ili nešto tog tipa, mogu blic da prebacim na njih :) a da imam i dugo i kratko xenon. Šta mislite da li bi to imalo smisla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

U jednom faru imam H4 (i ne koristi dugo vlakno) - znam, glupost. U stvari, da li je razlika između tih koje si ti naveo i H4 samo u vlaknima, ili je i utičnica drugačija?

a u d®ugom imam sijalicu čija utičnica liči na one halogenke koje se koriste za stone lampe i ugradnju kojekude...

 

I to za blicanje sam čuo ranije, zvuči logično.... u tom slučaju mi deluje dobro rešenje xenon kratko i postojeće dugo... Ili... pošto mi je sekundarni razlog za ugradnju xenona ušteda struje (uz zamenu sijalica pozicije itd. diodama) da bih montirao još (!) svetla - pomoćne maglenke ili nešto tog tipa, mogu blic da prebacim na njih :) a da imam i dugo i kratko xenon. Šta mislite da li bi to imalo smisla?

 

zasto ne bi moglo da se prebaci. ok ti je to varijanta, bar po meni. Ksenon ti je 35w + na biksenonu kada ukljucis dugo onda je sa magnetom ukupno nekih 43-44w.

Mogao bi ti da ukljucis i drugo vlakno na toj sijalici.

Moze se kupiti sve odvojeno i povezivati kako ti odgovara.

Ja sam se igrao sa le diodama i mogu ti reci da sam dosta ustedeo na njima.

Ono sto je jedino bitno je da ne preopteretis alternator. Saberi potrosace sve koje koristis i vidi da li po kaalogu to moze da alternator gura.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

Momci hvala na savetima, predpostavio sam da je zbog akumulatora. E, sad tu kombinaciju kratko halogen-dugo xenon, mislim ceo paket sam dobio na poklon, a poklonu se u zube ne gleda ;D. Samo da razjasnim jos jednom:kratko je halogen koji radi i to extra, a dugo je xenon koje treperi. Obzirom da cu staviti na oba fara, znaci ceo komplet za auto, mislim da ce oborenog svetla biti vise nego dovoljno, jer je i predvidjen za automobil. U svakom slucaju bice bolje od  obicnih balon sijalica od 35w koje su bile na oba fara.Samo da proradi xenon!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

U jednom faru imam H4 (i ne koristi dugo vlakno) - znam, glupost. U stvari, da li je razlika između tih koje si ti naveo i H4 samo u vlaknima, ili je i utičnica drugačija?

a u d®ugom imam sijalicu čija utičnica liči na one halogenke koje se koriste za stone lampe i ugradnju kojekude...

 

I to za blicanje sam čuo ranije, zvuči logično.... u tom slučaju mi deluje dobro rešenje xenon kratko i postojeće dugo... Ili... pošto mi je sekundarni razlog za ugradnju xenona ušteda struje (uz zamenu sijalica pozicije itd. diodama) da bih montirao još (!) svetla - pomoćne maglenke ili nešto tog tipa, mogu blic da prebacim na njih :) a da imam i dugo i kratko xenon. Šta mislite da li bi to imalo smisla?

 

Čehe, da bi uključio u oba fara obe sijalice, tako da ti istovremeno svtle oba kratka ili oba duga H4 moraš da ugradiš i jedan mali automobilski rele, koji će totalno da rastereti prekidač za svetla na levoj ručici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

To mi nije prob, ali ne znam da li bi instalacije (regler, alternator...) izdržale oba odjedared :( Sa druge strane, tu je problem različitih farova (stakla, sočiva?).... relativno lako ću da zamenim grla i sijalice i prevežem kontakte, ali ne znam kako će stakla uticati na svetlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma nemoj da brineš, to je još stotinjak wati, mislim da je Joška to ugradio već kod sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

100tinak W... ne znam imam li ja dovoljno rezerve na bajku za tu rabotu.... mogu da pogledam u knjiGi koliko teoretski bajk podnosi, ali bih voleo i praktično da potvrdim, ali se ne sećam baš dovoljno iz škole šta meriti, šta uzeti u obzir itd.... Kapiram da bi trebalo da izmerim negde struju, koliko A vuče, ali gde, da li kod akumulatora ili.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Evo skidam Service emanuel za XTZ750 pa ću da vidim...jedino me malo brine što ti farovi nisu isti, različito su "sečeni" pa ne znam kako će fokusirati i rasipati svetlost?

I nije moguće da do sad niko nije uradio tako nešto?

 

Izvinjavam se na malom off-u a u vezi xenona ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

 

Tako da brate nntom... Kupuj far i pevaj.... ionako ti je skuter vrh, ide kao munja.

Uostalom, toliko je bar zasluzio...

;)

 

heheheh   zasluzio je mali i vishe od tyoga, ali nema potrebe da kupujem novi far iuli socivo.... :) dobro je jos uvek i ovako.  Ugradio sam mu sad sa ovim radovima i pozicije u migavce tako da je malo bolje osvetljen sam skuter i ubacio sam u migavce onu jaku led diodu izvadjenu iz kineskih lampi, ali o tome u drugoj temi. Sto se tice xenona ja sam dugo vec vlasnik istih i imam samo reci hvale.

 

A sada vam svima moram reci da sam rizikovao i kupio onaj sprej koji ima kao efekat ogledala ili hrom efekat Na njegovoj kapi koja oznacava boju je extra ogledalo, ali u spreju je farba koja je teeesko sranje tako da nikako ne kupujete jer cete baciti 350 dinara ili sto je jos gore unistiti nesto. Ja sam mislio da prsnem u socivo fara , ali je znaci tesko njesra. Prosto ne mogu da verujem da proizvodjachi tako otvoreno varaju......pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ma nemoj da brineš, to je još stotinjak wati, mislim da je Joška to ugradio već kod sebe.

Jesam ugradio,naravno,ali ja imam samo jednu sijalicu H4,pa je potrosnja ostala ista,samo je napon malo veci na sijalici,pa bolje svetli.

Ali sam zato prepravio nekoliko Afrika twin,da svetle oba fara kako za kratko,tako i za dugo svetlo.Koliko znam,niko jos nije imao problema sa extra potrosnjom od 55-60W.

Xenon inace manje trosi od klasicne halogene sijalice,-oko 35W.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Koliko bi me sve ukupno izaslo da stavim ovo:

 

http://www.gixxer.com/forums/showthread.php?t=190945

 

znaci to ide na mesto sociva, a uimesto ostale 3 sijalice mogu neke druge al da sijaju plavkasto ili belo, ove zute su nikakve?

 

Takodje me zanima, da li bi vuklo znacajnije vise struje sa akumulatora, i jel se gubi garancija ako se ovako nesto promeni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja