Jump to content

Moto Zajednica

Nesreæe i kako ih izbeæi.

Recommended Posts

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Aj da se ne lažemo, previše brzo vozimo. Dešavaju se tragedije, ginemo kao maèiæi. Nesreæe se kao po pravilu dešavaju u koliziji sa drugim uèesnicima u saobraæaju. Ovog leta se bližimo cifri od 60 umrlica. U poslednje vreme, Nataša me moli da vozim pažljivo, kaže ima u sebi neki nemir kada sam na motoru. Sve je to posledica uèestalih nesreæa ovog leta.

Jako bih voleo da svi oni ljudi koji su na forumu, bar na neki naèin imaju u svojoj svesti sve ono što se može desiti ako nismo pažljivi na putu. Najviše bi voleo da više niko ne izgubi život na motoru, a još više od toga da niko sa foruma ne završi u Crnoj Hronici. Mala je uteha Pecinoj deci što æe se u njegovu èast održati moto skup. Apelujem da smanjite brzinu, tako poveæavate šanse da budete primeæeni na vreme. Ova dva momka koji su poginuli neki dan, a i Andrej Kovaèeviæ, imali su kacige, ali ih je ubila prevelika brzina. Znaš koliko njihovim porodicama znaèi što je neko kriv, ili nije kriv? Svima æe im Bog oprostiti, nekome pre, nekome kasnije.

Naši su putevi na kartama sveta, a ne na nebu. Poštujte te puteve, neka Vas sve Bog èuva. I smanjite brzinu, makar malo, molim Vas.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

U poslednje vreme, baš zbog svih tih nemilih dogaðaja, svaki put kad parkiram motoriæ uveèe nekako odahnem i budem sreæan što je tog dana sve bilo OK... (ne raèunajuæi situacije bez kontakta)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Otprilike u karijeri svakog bajkera postoji jedan trenutak, jedna tacka do koje smo rizicni jer nismo dovoljno dobri vozaci, a posle koje smo opet rizicni jer smo umislili da smo 'mnogo dobri' vozaci...

 

Jako je bitno da se motor postuje jer tako malo treba, tako malo nepaznje da situacija izmakne kontroli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Svi smo mi divljali na nekim malim motorima. Ja sam imao "srecu" te sam naucio u nekim padovima da bas nije lepo kurciti se jer brate mili mnogo boli. Apelujem na sve vas da se cuvate, postujete propise i uzivate u voznji. Meni je motor uzivanje a ne neki falusni simbol kojim dokazujem svoju muskost, vozim jer volem da vozim i nemam motor radi poziranja i da bih bio cool.

Ajde u zdravlje i cuvajte se.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja odavno, kad je u pitanju grad, ne koristim motor da se vozim nego da se prevozim. Motor je jedno zgodno sredstvo, od 3 do 5 puta manje od automobila i kao takvo, super mi dodje da stignem tamo gde sam krenuo za isto toliko puta manje vremena.

Po gradu se ne lozim, ne ludiram, ne vozim 200 i sl. Uvek, ali uvek, imam minimum kacigu.

 

Godisnje napravim 2,3 lepa puta od oko 10-15kkm i tu ispucam sve ono sto u gradu ne mogu ili necu (naravno, idu tu i kratke lokalne voznje, izleti... od 100-300km).

 

Eto, ovako se borim protiv statistike. Preporucio bih svakom

 

Kraj sezone se blizi - JA ZADOVOLJAN!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Ja sam danas proveo u urgentnom centru nekoliko sati i doveli su neku zenu za koju mi se cini da su rekli ra je udario motor kod starog Merkatora. Tamo mi je palana pamet ideja da organizujemo grupnu posetu urgentnom centru. Ili bar da neko ode da snima nekoliko sati atmosferu i da se posle povremeno organizuje projekcija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

eto znao sam da cete se opametiti fino sam ja rekao vozite ko ja polako 40 po gradu sredina trake van grada samo kolko znak pokaze i krajnjim ivicama i bla bla bla bravo ja ;)))) i kupite endure naravno hehhehehehe pa kad ne mozete iz rizika divljati po ulicama izadjete na livade pa jurish guzicom lijevo desno lijevo desno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Apelujem na sve da ulagane voznju po naseljenim mestima, kako rece neko samo trenutak nas deli od skretanja ka nebeskim putevima...

 

Stoga nosite opremu, vozite "normalno" a ne kao na pisti i postujte saobracajne propise, makar one koji ako se ne ispostuju direktno ugrozavaju bezbednost saobracaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Tesko je promeniti svest motocikliste, odnosno coveka uopste. Sve to zavisi od toga kakva ste osoba i takvi cete biti do kraja zivota. Mozda godine ucine svoje pa se pod stare dane opametimo ali sve su to nijanse.

 

Moj primer je da NIKAD ne divljam. U gradu nikad ne vozim preko 70-80 i to na pravcu. Provlacim se samo kad sam na semaforu. Nikad ne pravim rizicna provlacenja u kolonama koje se krecu i koje su pune nervoznih Beogradjana vozaca. Jos pazljivije vozim kad neko sedne pozadi. Na putu ne divljam, vozim brzinom kojom se krecu ostali.

 

Dok na primer moj najbolji drug poznaje samo pun gas i punu kocnicu. Tako vozi sve sto moze, od svoje stare Lade Samare pa do motora, sve... Kad mu kazem da ne divlja jer mi je tesko da ga pratim po gradu kad se vozimo zajedno on kaze "Pa ne vozim brzo, sta ti je?". Ne vredi, njemu to nije brzo i eto. Nije se opametio ni posle nekoliko padova, milion kazni za prebrzu voznju, tako da jednostavno tu nema pomoci.

 

Jedini koji mogu da pomognu su policajci (koje boli uvo) koji bi kontorlisali svaki motor, svaku dozvolu, kaznjavali svakoga ko ne nosi kacigu (ukljujuci i suvozace), automatske kamere po gradu koje bi snimale 24/7 pa ti lepo divljaj, duplo stroze kazne.

 

Nedavno sam imao susret sa jednim Grkom koji se vracao sa puta kroz Evropu. Kaze mi da je bio u Amsterdamu, vozio se i sve je bilo OK. Dosao kuci u Grcku kad posle 15tak dana stize mu kazna da je vozio 65km na sat na mestu gde je ograniceno 50 i to sve lepo sa slikom i tablicom. Kroz 7 dana mu stize sledeca na kojoj je vozio 52! na mestu gde je ogranicenje 50 takodje sa slikom. E pa sad vi vidite. Kad bi ovde uveli takav sistem za mesec dana NIKO ne bi divljao jer ce mu biti skupo da odvrne gas.

 

Dokaz da se kod nas nista ne menja je cinjenica da kad se provozate gradom vidite barem 50% motoclista bez kacige. To govori da pandure zabole za pravila. Oni znaju da ako pokrenu akciju i pocnu da kaznjavaju svakoga koga vide bez kacige onda ce svi nositi iste i oni nece moci da ubiraju pare od kazni.

 

Prema tome, mozemo mi da drobimo koliko hocemo, da citamo crne hronike i slicno, dok drzava ne pokaze zube dzaba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: NBGD- Blokovi
  • Motocikl: Kawasaki KLX650
Naši su putevi na kartama sveta' date=' a ne na nebu. Poštujte te puteve, neka Vas sve Bog èuva. I smanjite brzinu, makar malo, molim Vas.

najzli[/quote']

 

Svaka cast, momci! Samo nisam siguran koliko ljudi razmislja na ovaj nacin....bojim se da oni koji dovode sebe u bezizlazne situacije bar 10 puta dnevno deonicama gde je na svakih 100m pesacki i ogranicenje 40-60km/h voze preko 100-150km/h. Svako vece ih cujem kako deru relaciju Vojislava Ilica od, i ka "Plavom Mostu". Sreca pa ih sam Bog cuva...... Dzaba i kacige i oprema kada dodje do sranja.....ako ispod kacige nema sta da vodi racuna o vama, onda nista ne pomaze..... :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD
Tesko je promeniti svest motocikliste' date=' odnosno coveka uopste. Sve to zavisi od toga kakva ste osoba i takvi cete biti do kraja zivota. Mozda godine ucine svoje pa se pod stare dane opametimo ali sve su to nijanse.

 

Moj primer je da NIKAD ne divljam. U gradu nikad ne vozim preko 70-80 i to na pravcu. Provlacim se samo kad sam na semaforu. Nikad ne pravim rizicna provlacenja u kolonama koje se krecu i koje su pune nervoznih Beogradjana vozaca. Jos pazljivije vozim kad neko sedne pozadi. Na putu ne divljam, vozim brzinom kojom se krecu ostali.

 

Dok na primer moj najbolji drug poznaje samo pun gas i punu kocnicu. Tako vozi sve sto moze, od svoje stare Lade Samare pa do motora, sve... Kad mu kazem da ne divlja jer mi je tesko da ga pratim po gradu kad se vozimo zajedno on kaze "Pa ne vozim brzo, sta ti je?". Ne vredi, njemu to nije brzo i eto. Nije se opametio ni posle nekoliko padova, milion kazni za prebrzu voznju, tako da jednostavno tu nema pomoci.

 

Jedini koji mogu da pomognu su policajci (koje boli uvo) koji bi kontorlisali svaki motor, svaku dozvolu, kaznjavali svakoga ko ne nosi kacigu (ukljujuci i suvozace), automatske kamere po gradu koje bi snimale 24/7 pa ti lepo divljaj, duplo stroze kazne.

 

Nedavno sam imao susret sa jednim Grkom koji se vracao sa puta kroz Evropu. Kaze mi da je bio u Amsterdamu, vozio se i sve je bilo OK. Dosao kuci u Grcku kad posle 15tak dana stize mu kazna da je vozio 65km na sat na mestu gde je ograniceno 50 i to sve lepo sa slikom i tablicom. Kroz 7 dana mu stize sledeca na kojoj je vozio 52! na mestu gde je ogranicenje 50 takodje sa slikom. E pa sad vi vidite. Kad bi ovde uveli takav sistem za mesec dana NIKO ne bi divljao jer mu ce mu biti skupo da odvrne gas.

 

Dokaz da se kod nas nista ne menja je cinjenica da kad se provozate gradom vidite barem 50% motoclista bez kacige. To govori da pandure zabole za pravila. Oni znaju da ako pokrenu akciju i pocnu da kaznjavaju svakoga koga vide bez kacige onda ce svi nositi iste i oni nece moci da ubiraju pare od kazni.

 

Prema tome, mozemo mi da drobimo koliko hocemo, da citamo crne hronike i slicno, dok drzava ne pokaze zube dzaba...[/quote']

 

Amin, ovde je sve receno! mozda da ovo bude tekst za flajere, bar za one koji nece zaspati na pola citanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

Motorbike / Motorcycle Road Safety TV Commercial (ovo bi trebalo emitovati kod nas i to prilicno glasno)

http://video.google.com/videoplay?docid=3331447256714409955&q=motorcycle

 

Japanese Motorcycle Cops (auuu)

http://video.google.com/videoplay?docid=6178043709180164205&q=motorcycle

 

Broken (poucan video sa dobrom muzickom podlogom)

http://video.google.com/videoplay?docid=7134032881945600222&q=motorcycle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

uuuuu vidji policiju japansku uuuuu a mi se kao neshto hvalishemo zamisli kroz onu mecavu auta shto cini coek aj mu pobjegni sa chim god da si nema shanse al opet imaju manu da dodju u bg na vr mozga bi zaavrshili spucao bi ih neki lik na mob shto prica izasha da ga bije josh shto ga je udario hehehehehehehehhe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja