Jump to content

Moto Zajednica

pomozite da odaberem

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Postovane buduce koleginice i kolege,

postujuci Vase iskustvo, zadovoljstvo mi je postati clan ovog foruma. Za pocetak cu Vas zamoliti za pomoc u samom odabiru motora. Imam 35 godina, vise stotina hiljada kilometara u saobracaju, ali u automobilima. Motore (tomos, uglavnom) sam vozio pre 16-17 godina, ali vec neko vreme zelim, a sada i mogu, da udjem u posed nekog ozbiljnog dvotockasa. Nemam ideju da to treba da bude neka trkalica, vec vise gradski naked motor. Dva modela koja su mi najvise zapala za oko su Yamaha fz6 i Suzuki gsr 600. Ako damo vaznost i mojoj urodjenoj opreznosti, moramo uzeti u obzir i Kawasaki er-6n. Ovaj poslednji mi se na oko najmanje dopada, ali strah da neku od prve dve azdaje necu moci da kontrolisem me ipak tera da razmisljam i o njemu. Zelim da kupim nov motor i koristim ga bar 6-7 godina. Ako se odlucim za ER-6 , bojim se da cu savladavanjem tehnike voznje brzo doci u situaciju da zelim novu masinu. Da rezimiram, vazno je da motor izgleda "muski", vazno je da nema tesko kontrolisane eksplozije snage, da je upravljiv a da ipak sa sazrevanjam tehnike ne postane "igracka". Unapred hvala za pomoc!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco & APN 6

Dobro došao.

Uzmi u obzi i Hondu CBF 600n sasvim dovoljno snage i vozi se extra. Pošto planiraš da ga voziš duže tu je i kvalitet.

Jer ipak Honda je to  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Backa Topola

dobro nam dosao,otvori temu u pod forumu motori i tamo napisi o svom problemu i siguran sam da ce odma veliki broj njih uleteti da pomognu...pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Dobro dosao.

 

dobro nam dosao,otvori temu u pod forumu motori i tamo napisi o svom problemu i siguran sam da ce odma veliki broj njih uleteti da pomognu...pozdrav

 

Upravo tako, otvori tamo temu jer dosta posecenija nego ova u predstavljanju.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2816 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Uzmi polovnog ER6 ili mozda cak ER5 malo se ustosi pa onda to prodas sa malim gubitkom u ceni.Posle toga ces moci kompletnije da sagledas koji model motora ti najvise oddgovara pa to kupi novo i vozaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja