Jump to content

Moto Zajednica

Endurans od Beograda do Atine

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina

Za sve zainteresovane, ovo je mali opis moje trke ka cilju - gradu Atini udaljenom 1200 km... Nikakve slike, nikakvi knjizevnicki pejzazi ;)

Plan je bio da se proslog Ponedeljka zaputim nazad u Atinu posto sam narednog dana imao obavezu da se pojavim u kancelariji. Inace, ko je dosao na BJB skup u Nedelju mogao me je primetiti na crvenom BMW R1100GS kojeg sam dobio na privremeno koriscenje od Pabla (falaaaa! :) Odmah da kazem da mi je bas drago sto se moj (ne)planirani dolazak u BG poklopio sa datumom skupa, pa sam na jednom mestu imao priliku videti skoro celo drustvo, upoznati se sa buducim planovima kluba i pojesti malo dobre srpske klope :P Veliko hvala za BJB majicu!

Inace, u svom kratkom vremenu na motorima najvece kilometraze koje sam imao pod dupetom bile su do sesto kilometara u danu. Vise od toga nije moglo da se izvede na R motorima. Zato je put preda mnom predstavljao veliki izazov za mene. Bolji motor nisam mogao da izaberem za put - BMW R1100GS. Long distance touring motor u svakom pogledu.

Kako je osvanulo jutro polaska, moja prva ocekivanja da cu napustiti Beograd do 11h odmah su se izjalovila, posto sam ja preoptimisticki procenio vreme salterisanja i shoppinga. U Guevari sam pazario Xenu, ali nisu imali kisna odela. Jbg, napolju je bilo lepo vreme, a za Grcku nisam ni sumnjao da nece videti kisu jos mnogo dana. Do podneva je sve bilo zavrseno pa sam (psujuci Marfija) mogao konacno krenuti.

300 km od Beograda, a ja ne skidam smeh sa lica. Motor je pravo otkrovenje, ide odlicno i ono najbitnije ekstra komforan. Posle ovoliko kilometara ranije bih morao da stanem par sati da se odmorim za sledecu rundu, ali sad sam konacno mogao da teram dalje bez ikakvih fizickih teskoba. Kao da sam krenuo pre deset minuta umesto pre vise sati!

Na 600 km od Beograda, priblizavam se granici sa Makedonijom. Interesantno koliko je prazan ovaj deo puta, nigde zive duse na cesti... Prolazim jednu od poslednjih naplatnih rampi, ciji mi je sluzbenik zazelio srecan put u vidu uzvika "STANI BRE!". Granicu prolazim maltene bez stajanja, nikakva pitanja ili sumnjicavi pogledi. Udaljavajuci se od granice, rekapitulirao sam u sebi dosadasnju voznju. Niti jedan radar nije vidjen celi put kroz Srbiju, kako cudno. Sto se mene tice, pun snage za dalje putovanje.

Put kroz Makedoniju nastavljam bez stajanja, prvo Skoplje, pa onda dalje ka Grckoj granici. Predivne pejzaze oko sebe mogu samo da u brzini pogledam, sunce je vec na izmaku a ja sam jos daleko od Soluna. Na ulazu u Grcku odmah se vidi da je to Evropa gde se ulazi... Nisu to barakice, kabinice i mrzovoljan pandur koji jedva ceka da izmisli nesto da ti naplati. Velika rampa, ljubazni sluzbenik, pogled na pasos, motor i za pet minuta prolazim dalje. Divota :)

Autoputem sam brzo stigao do Soluna gde su nastali mali problemi. Solun je veliki grad, a ja nigde da nadjem tablu za pravac ka Atini. Pa dobro, i tako moram da nalijem goriva, stajem na jednu od mnogobrojnih pumpi koje su strukturni deo stambenih zgrada (jako cudno). Posto sam vec bio odustao od engleskog u Grckoj, rekoh radniku: "Pros Athina?". Iz navale grckih reci i mahanja rukom mogao sam da razlucim kuda treba da se ide, i za divno cudo izvukoh se iz te dzungle.

Posle Soluna razmisljao sam gde bih mogao da stanem za odmor i eventualno nocenje. Sunce je vec davno bilo zaslo i nije vise tako zanimljiva bila voznja. Zato sam stao u mestu Eginio da se raspitam za smestaj, prvi kafic na koji sam naleteo. Iznenadjenje dana bio je konobar koji je ispostavice se Grk koji je osamdesetih godina studirao u Beogradu i koji trenutno osim sto radi u svom kaficu, s vremena na vreme prevodi u fabrici ugovore sa srpskim kompanijama :) Narednih sat vremena smo uz pivo pricali o nekom drugom vremenu, on se prisecao dana provedenih na Banovom brdu i utakmica Barselone i Zvezde.

Posto sam se oprostio od grckog delije uz informaciju da mogu naci dobar smestaj u Larisi nastavio sam put. Sada vec skoro dvanaest sati na putu osecao sam kako me sustize umor. No racunao sam, stati negde i potrositi vreme na nalazenje sobe ili ustedeti i vreme i kintu i nastaviti jos 300 km do Atine? Nekako mi se nije zaustavljalo :) Poslednjih par sati pred dolazak u Atinu motor je pokazivao probleme sa snagom (inace primecene jos ranije u Beogradu) te sam morao da laganije vozim.

Konacno u cetiri sata ujutro dolazim u predgradje Atine, autoput se siri u pet traka u jednom smeru. No uzalud sam se nadao da cu za koji minut biti u stanu. Nakon promasaja izlaza za moju ulicu (jer je tabla bila na samom odvajanju, idiotizam :P) morao sam produziti dalje i pokusati stici u centar i tako se snaci. Elem narednih SAT vremena sam lutao po Atini, nimalo psihicki spreman za takvu zajeb...u. To sto je u pet sati ujutro saobracaj u gradu bio identicnog intenziteta kao i u pet popodne takodje nije pomoglo. Ovaj grad zaista nikad ne spava!

5:30 jutro utorka, otkljucavam vrata svog stana... Auh, raspremanje, sredjivanje, zakljucavanje motora i gle... vreme da se ide na posao. Pa dobro, nisam se naspavao, ali postigao sam ono sto sam zeleo - za jedan dan stigoh iz Beograda u Atinu. Da, dobar znak i najava buducih putovanja po Evropi. Ali ubuduce, noc cu iskoristavati samo za odmor i nista drugo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

To sokole sinji! Jesam li ti lijepo govorio da je to motor za tebe?! Ajde priznaj sada :D

 

P.S. Kada ga budes vodio na servis tamo, javi rezultate i iskustva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Bravo Micko!

 

Steta sto nisi imao vise vremena pa da vidis jos nesto sa strane i provozas se malo van autoputa ali ima vremena...

 

Ha ha meni je trebalo manje vremena da nadjem tvoj stan nego tebi :D

 

Tamo je stvarno stalno i svugde guzva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Svaka cast na izdrzljivosti! 12 sati u sedlu nije mala stvar, a za razliku od kauboja ti nisi mogao da dremas jer konj i sam zna put... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Svaka cast Micko, odlican tekst i hrabra voznja!

Zao mi je sto smo se mimoisli u BGu jer sam se ja dan kasnije vratio sa Rodosa, ali uskoro opet idem u GR pa cemo se sigurno organizovati...

 

PS check mail :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Veles, Makedonija

 

Autoputem sam brzo stigao do Soluna gde su nastali mali problemi. Solun je veliki grad' date=' a ja nigde da nadjem tablu za pravac ka Atini.[/b']

 

:misli: Vidi, jesi li namerno usao u Solun ili greskom si uletio. Tablu za Atinu ima odmah kad preces granicu, i jedno 30km pred Soluna se razdvoi put na dva dela,jedan za Solun a jedan za Atinu, samo treba dobro slediti putokaz. U svakom slucaju svaku cast za voznju :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Vidi, jesi li namerno usao u Solun ili greskom si uletio. Tablu za Atinu ima odmah kad preces granicu, i jedno 30km pred Soluna se razdvoi put na dva dela,jedan za Solun a jedan za Atinu, samo treba dobro slediti putokaz. U svakom slucaju svaku cast za voznju

 

Vidis.. tacno, tacno... odnosno put zapravo nastavlja pravo za Atinu a odvajanje desno ako se ne varam je za Solun...

 

Ma to je Micko pravio provokaciju, da nas testira da li pazljivo citamo tekst

:wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina
P.S. Kada ga budes vodio na servis tamo' date=' javi rezultate i iskustva...[/quote']

 

Sve se plasim da cu kao stranac kod mehanicara da zavrsim ko kokoska - ocerupan, usoljen, opecen i serviran :P Inace mislim da motoru treba stelovanje ventila i provera svecica, filtera i pumpe za gorivo. Cini mi se kao da motor ostaje bez goriva.

 

A sad sam u subotu probao da nadjem jedan jaci BMW servis ovde u Atini, al sam negde zalutao i zavrsio na plazi ;)

 

Steta sto nisi imao vise vremena pa da vidis jos nesto sa strane i provozas se malo van autoputa ali ima vremena...

 

Znam' date=' ovog vikenda obilazim istocnu i zapadnu obalu Atikija i Sunio, bice i pokoja slicka.

 

PS check mail

 

Gledam i ne vidim? Koji mejl? :shock:

 

Vidi' date=' jesi li namerno usao u Solun ili greskom si uletio. Tablu za Atinu ima odmah kad preces granicu, i jedno 30km pred Soluna se razdvoi put na dva dela,jedan za Solun a jedan za Atinu, samo treba dobro slediti putokaz. U svakom slucaju svaku cast za voznju[/quote']

 

Hvala za informaciju, moguce da mi je promaklo. Na put sam krenuo bez ikakve karte ili prethodnog iskustva, samo na par reci drugara - idi samo pravo i ne moz' da promasis :D Kako sam uleteo u Solun mislio sam da se nikad necu iskobeljati odande :P

 

Mali dodatak... Atina je pa ne mravinjak, nego osinjak! Kao pesaku sve izgleda haoticno, ali tek kad se ukljucis u taj nazovi saobracaj sve dobije potpuno nove dimenzije. I jedva docekas da se iz istog iskljucis. Recimo negde u Glifadi 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

 

Autoputem sam brzo stigao do Soluna gde su nastali mali problemi. Solun je veliki grad' date=' a ja nigde da nadjem tablu za pravac ka Atini.[/b']

 

:misli: Vidi, jesi li namerno usao u Solun ili greskom si uletio. Tablu za Atinu ima odmah kad preces granicu, i jedno 30km pred Soluna se razdvoi put na dva dela,jedan za Solun a jedan za Atinu, samo treba dobro slediti putokaz. U svakom slucaju svaku cast za voznju :kul:

 

Ring road je totalna konfuzija,bar za mene,al samo treba lepo pratiti putokaze,koji su perfektno uradjeni,i postavljeni na mestima kad bas pomislis:"Dal da se iskljucim ovde ili na sledecem izlazu?".. Jednom sam sa caletom uleteo u industrijsku zonu od tad imam fobiju od gubljenja u solunu :D

 

Lepo putovanje,volim takvu voznju ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne znam sto je tolka frka sa tim skretanjem samo treba pratiti znakove za Atinu...inace Solun je za snalazenje boza u odnosu na Beograd a za Atinu da ne pricam.

 

Istocno obalom Atike nisam isao tj nisam hteo da idem jer je zapadna (posebno deo gde nije autoput) san za voznju motorom i ide se pored mora za razliku od istocne obale.

 

Micko onaj servis u tvojoj ulici(sa leve strane kad krenes ka Omoniji) gde sam ja bio nije skup, nije ni ovlasceni BMW servis ali za ovo sto si ti nabrojao ti i ne treba. U svakom slucaju pitas kolko ce da kosta usluga i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...nije ni ovlasceni BMW servis ali za ovo sto si ti nabrojao ti i ne treba....

Ma isto bi ga ja poveo u BMW-a da se on fino spoji na dijagnosticki aparat i da prodje jedan generalni pregled :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
...nije ni ovlasceni BMW servis ali za ovo sto si ti nabrojao ti i ne treba....

Ma isto bi ga ja poveo u BMW-a da se on fino spoji na dijagnosticki aparat i da prodje jedan generalni pregled :wink:

Ako mama da pare.... :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4229 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Svaka cast za tekst i voznju............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...nije ni ovlasceni BMW servis ali za ovo sto si ti nabrojao ti i ne treba....

Ma isto bi ga ja poveo u BMW-a da se on fino spoji na dijagnosticki aparat i da prodje jedan generalni pregled :wink:

Ako mama da pare.... :twisted:

Naravno :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja