Jump to content

Moto Zajednica

Zasto je zadnji lancanik na kineskom cruiseru vezan na tocak gumenim elementima?

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Pozdrav svima,

 

nemam nekog iskustva sa mehanikom motora, pa me zacudio i iznenadio metod na koji je zadnji lancanik spojen sa tockom na mom kinezu. Mijenjao sam gume na njemu, a zeleci da naucim malo vise o njemu, prihvatim se sam kompletnog posla od demontaze tockova do montiranja novih guma.

 

Kad sam skinuo zadnji tocak, primjetim da je zadnji lancanik povezan sa njim preko 4 gumena elementa oblikovana u obliku polumjeseca, koji legnu unutar feluge, otprilike kao pakne unutar dobosa (nisu pakne, one ulaze sa druge strane).

Malo mi to cudno i nelogicno bilo, pa me interesuje zasto se to tako praktikuje.

 

Nelogicno mi je jer tu ima puno lufta i mislim da se gubi dobar dio snage na tim elementima (a snage ionako nema :) ).

 

Molio bih nekog ko zna objasnjenje za ovo da pojasni ako ima malo vremena :) ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

To je tako da bi i masini i prenosu i tocku a pogotovo tebi bilo prijatnije. I nije samo na tvom, nego je i na vecini drugih motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Mora da ima te "gumene elemente" i malo "lufta". Zamisli koje bi to cimanje bilo na davanju i pustanju gsa !!!! To "amortizuje"....da toga nema dolazilo bi do pucanja raznih delova. I tocak ti ima gumu....ne vozis na felnama ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125
:D :D :D to  ti dodje nesto kao na autu selen blokovi,da to nema na motoru pri svakom polazenju iz mesta bi ti bilo veoma neprijatno  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

:D :D :D to  ti dodje nesto kao na autu selen blokovi,da to nema na motoru pri svakom polazenju iz mesta bi ti bilo veoma neprijatno  ;)

 

 

EDIT mcm-racing me je pretekao,isto sam i ja napisao  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...(nije selen blokovi nego od engleske reči SILENT - sajlent blokovi ;))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

...(nije selen blokovi nego od engleske reči SILENT - sajlent blokovi ;))

 

Selen je na svapskom!

 

Ako si mu rekao, ja sa svaba  ;D ;D :D;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...(nije selen blokovi nego od engleske reči SILENT - sajlent blokovi ;))

 

Selen je na svapskom!

 

Ako si mu rekao, ja sa svaba  ;D ;D :D;):)

 

E neka ste mi rekli ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Da nema tih guma, nego da je metal na metal nebi presao mnogo km. Pri malo zustrijem startu od velike sile i krutosti metala doslo bi do pucanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da je u pitanju samo udobnost i komoditet. Imao sam prilike da vozim klasične motore (BSA,TRIUMPH,NORTON) i na njima nema ni priče o nekoj buci ili trzajima, a kamoli o pucanju lanca ili nekoh delova. Ti ublaživači su generalno i dobra i loša stvar. Kada je sve kako treba rade tiho i meko, ali kada dobiju lufta mogu (kod nepažljivih vlasnka) da prouzrukuju kidanje lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

 

Kod MZ se zove "hard guma"!

 

Da nema tih guma, nego da je metal na metal nebi presao mnogo km. Pri malo zustrijem startu od velike sile i krutosti metala doslo bi do pucanja.

Lepo objasnjeno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: cacak

Mislim da je u pitanju samo udobnost i komoditet. Imao sam prilike da vozim klasične motore (BSA,TRIUMPH,NORTON) i na njima nema ni priče o nekoj buci ili trzajima, a kamoli o pucanju lanca ili nekoh delova. Ti ublaživači su generalno i dobra i loša stvar. Kada je sve kako treba rade tiho i meko, ali kada dobiju lufta mogu (kod nepažljivih vlasnka) da prouzrukuju kidanje lanca.

 

Ali kod motora koje si ti vozio (BSA-NORTON)i drugi imali su ublazivace trzaja na drugum mestu(na zubcaniku radilice i korpi kvacila) koji su bili povezani lancem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

He he he tek sad videh temu.

Inace te gume se zovu silen blokovi ja sam vozao i vozao motor i primeti da mi nesto lupa kod zadnjeg dela motora i reko drugu da se vozi sa mnom i da gleda i snimao je lancanik je bukvalno isao levo desno i kad sam ga uvatio i poce da ga pomeram stavrno je mnogo isao odvezo ga kod majstora i puko 120 eura za 4 silen bloka i ruke kaze to se desava od samog cimanja a ja mu reko pa kako busa sa 300 konja pokida felnu i sve a silen bloku nista on: pa 6 silen bloka za r1 npr. kosta od 450 do 1000eura i obajsnio mi je da je o0k ako ide levo desno al sve dok ne krene da ide gore dole mada mi se ito desilo lancanik zbog velikog setanja nastalog od loseg lanca pa silen blokova lancanik je pojeo felnu al i to resih umetanjem biksne u prazan deo.

Taj silen blok ti je obavezan u slucaju da ga nema bilo bi povezano sa 6 ili 8 ogromnih srafova a nakon odredjenog vrmena nesto bi moralo puci bio to lancanik ili lanac ili felna al najpre srafofi a i celo iscimavanje rama motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

A da pogledaš malo bolje, možda je i klipnjača uradnjena od  gume kod tog tvog kineza  ;D ;D ;D

 

S obzirom na dosjetljivost kineza u pojeftinjavanju proizvodnje, ne bi me zacudilo :) . Mada, kinez je upravo dobio nasljednika i sad je na prodaju. Pristupio sam sekti (AT RD03), ali o tome u drugoj temi :) ... Moze mala pomoc oko ovoga :) ?

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=29915.0

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

pa 6 silen bloka za r1 npr. kosta od 450 do 1000eura

 

Za te pare nadjes polovne magnezijumske felne a ne 6 guma.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

A da pogledaš malo bolje, možda je i klipnjača uradnjena od  gume kod tog tvog kineza  ;D ;D ;D

 

S obzirom na dosjetljivost kineza u pojeftinjavanju proizvodnje, ne bi me zacudilo :) . Mada, kinez je upravo dobio nasljednika i sad je na prodaju. Pristupio sam sekti (AT RD03), ali o tome u drugoj temi :) ... Moze mala pomoc oko ovoga :) ?

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=29915.0

 

 

 

To što si član sekte ne znači da si imun na malo zezze  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

A da pogledaš malo bolje, možda je i klipnjača uradnjena od  gume kod tog tvog kineza  ;D ;D ;D

 

S obzirom na dosjetljivost kineza u pojeftinjavanju proizvodnje, ne bi me zacudilo :) . Mada, kinez je upravo dobio nasljednika i sad je na prodaju. Pristupio sam sekti (AT RD03), ali o tome u drugoj temi :) ... Moze mala pomoc oko ovoga :) ?

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=29915.0

 

 

 

To što si član sekte ne znači da si imun na malo zezze  ;D ;D ;D

 

Of kors :) , pa mora se proci proces ulaska u sektu za novog clana ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja