Jump to content

Moto Zajednica

Jos jedna tragedija u Beogradu

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Upravo videh na Vestima B92 , da su danas u Beogradu poginuli dvojica motociklista , to jest vozac i suvozac.. :( . Nisam siguran za ulicu , cini mi se da je u pitanju Borska ulica .

 

R.I.P. :(:(:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: FJR1300A

Evo sa sajta B92 :(

 

B92 Info Vesti Hronika

 

Poginula dvojica motociklista

10. septembar 2006. | 18:15 | Izvor: B92

Beograd -- Dve osobe su poginule u teškoj saobraæajnoj nesreæi koja se dogodila u beogradskom naselju Rakovica.

 

Do nesreæe je došlo kada su dvojica mladiæa koji su se nalazili na motoru, nakon sudara sa jednim automobilom, izgubili kontrolu i udarili u banderu. Lekari hitne pomoæi koji su ubrzo stigli mogli su samo da konstatuju smrt.

 

Za nedelju dana u Beogradu su èetvorica motorciklista izgubila život. Poslednja tragedija u Borskoj ulici, u kojoj su poginula dvojica mladièa èiji identitet za sada nije poznat, alarmirala je policiju koja najavljuje da æe još oštrije kontrolisati nesavesne vozaèe.

 

Akcija "Pojas i kaciga“, kojom je MUP pokušao da apeluje na vozaèe da više brinu o sopstvenoj bezbednosti, nije dala oèekivane rezultate. U policiji takoðe apeluju i na druge uèesnike u saobraæaju, da budu oprezni jer je na ulicama sve više mladih i neiskusnih, koji upravljaju jakim i brzim motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd

Sta se be dogadja ?pa ne moze dan da prodje bez poginulih.meni se vise ne seda na motor.Pre neke vece u Gospodara Vucica zamalo da budemo pokojni zena i ja zbog budale koja daje migavac posto je krenula da skrece levo.Sam Bog nas je spasao a i meni se zaneo motaor na pravu stranu pa ga iscupa nekako a i ovaj stade kad je video far u retrovizoru.I sta sad?kad prodjes ok ,prekrstis se,duboko uFatis vazduh i guras dalje....dokle?Dok ne ispustis isti,pomenuti vazduh,kao ova dvojca u rakovici.

Alo be.....dokle bre vise?Pa nije bilo nikada ovako...ama bas nikad.Od Pecine smrti a narocito posle ovoga jutros ozbiljno se mislim da rasprodam ovo malo bede sta imam i sedim kuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Opet stara prica na autoputu..vracam se sa drugom iz Sremske Mitrovice danas kolima (honda CRX) i sa 150kmh ja obaram na 80kmh jer kamion ispred mene koji krece u preticanje peglice koja ide 40kmh misli da idem 80kmh...znaci ljudi sta da vam kazem...pamet uglavu;;;;;

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

U pitanju su nazalost moji dobri drugari Pile i Dzoni. Do kontakta je izgleda doslo kada su se desnom stranom `liznuli` sa vozilom iz desne trake i to im je promenilo pravac i `ispravili` su krivinu. Svedoka ,nasih, da potvre to nije bilo, pa je to zvanicna verzija kao i brza voznja kako se napominje u zvanicnom izvestaju.

Nazalost njih vise nema...

KRAJ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

R.I.P.

 

Ja sam to juce cuo na vjestima,a danas vidim u Vecernjim clanak koji kaze izmedju ostalog:

"Prema rijecima ocevidaca motoristi su se velikom brzinom kretali ka Banjici.Na krivini su udarili u prednji dio "Askone" u kojoj je bio (covjek sa porodicom,da sad ne nabrajam imena)koji su na srecu ostali nepovrijedjeni. Poslije "cesanja" uz auto vozac motocikla je izgubio kontrolu nad vozilom i sletio sa puta. O silini udarca najbolje svjedoci dubok zarez na celicnoj banderi u koju je motor udario,kao i potpuno unistene kacige koje su motoristi nosili."

"Sve je trajalo nekoliko trenutaka,tokom voznje zapazio sam motocikl koji je velikom brzinom proletio pored mene,samo sto sa supruzi skrenuo paznju na brzinu motora koji je prosao,drugi motocikl me je udario u vrata,a zatim se zakucao u banderu."-Vozac Askone

 

"Po rijecima stanara okolnih kuca koji su pokusali stradalima da pruze prvu pomoc,Stojanovic je bio na mjestu mrtav,dok je Matovic jos nekoliko minuta davao znake zivota"

 

Uz jos jednu napomenu:

 

"Crni bilans nesreca u kojima ucestvuju motoristi se i dalje nastavlja.Prema podacima saobracajne policije.broj nesreca u kojima ucestvuju motocikli je trostruko veci nego prosle godine. U vise od 60% slucajeva krivci su motoristi,a nesrece najcesce dolaze zbog prebrze voznje i krsenja saobracajnih pravila"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Èitao sam danas u blicu kako sam video na slici bio je to Yamaha fzr genesis koji neznam.R.I.P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Neka im je laka zemlja...

Nažalost, ovo postaje veæ uobièajena vest. Svaki vikend par ljudi nastrada. Pregledao sam sve vesti o ovoj nesreæi. Slike su uglavnom male, ali mi motor izgleda ceo. Da li se zna kakve su kacige nosili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: zzr600

vozaca yamahe sam licno poznavao nadimak mu je cupko sljakao je u farbari muckao je farbe za automobile i za nas motorcikliste je pravio samo tako boju visok mladic pun elana polako je godinama skupljao kintu i kupio je yamahu imao je veliku pauzu u voznji ali nikad nije divljao i bio je veoma smiren vozac bas se cudim da je poginuo kazu da je ispred isao neki neki motor da je on bio 2,mora da su se malo pojurili po putu a yamaha starije generacike je bas poteska za krivine kao uljara mislim da je imao yamahu 1000 genezis 230 kila ima ta masina a cupko je bio malo povisok momak jos njih dvoje,e brate cupko.............................. :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Becej

Ljudi moji ja mislim da treba zajedno sa ostalim klubovima,radio i tv stanicama da zapocnemo redovnu kampanju to jest da zavrsimo ono zapoceto.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I to pod hitno ili nece biti dobro :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Definitvno mora nesto da se radi,jer ovo pogotovo posljednjih dana,ne da je strasno?!

Pa sad ili da se apeluje na nosenje opreme ili da drzava,skine porez makar na kacige,a u isto vrijeme podigne kazne za nenosenje iste,ma ne znam!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

U zadnjih nekoliko nesreca ako se tako mogu nazvati udesi gde nisu postovana osnovna pravila saobracaja pokazuju da su vozaci motora krivi za svoju sudbinu.

Ja znam da mnogi sa ovog foruma, ukljucujuci i mene samoga, poznaju momke koji su nastradali ali se svi mi moramo upitati zbog cega se sve to desava.

Za vreme mog kratkog boravka u Srbiji (zadnje tri nedelje) vozio sam motor svo vreme i mogu vam reci da mi nije bilo svejedno jer sam ponovo video i iskusio kako se u Srbiji vozi bike. Ja koji sam postovao sva pravila, imao sam dnevno par situacija gde sam vec video sebe kako udaram u auto ali na srecu sve je proslo kako treba. Da sam igrom slucaja malo jurcao nemislim da bih se izvukao.

Svima preporucujem da postuju propise, nepreticati u krivini koliko god da je ona pregledna, nepreticati na punoj liniji osim ako te vozac auto pusta, ne jurcati gradom koji je pun vozaca idiota, 10 minuta zakasnjenja netreba biti razlog nesrece.

Vozeci onako kako se vozi u Srbiji vecina bikera nebi imala dozvole nigde na zapadu duze od mesec dana.

Meni je jako zao porodica nastradalih jer su uglavnom svi ostavili supruge i decu iza sebe, zao mi je i vozaca automobila koji ce do kraja svog zivota ziveti sa traumama i mrzeti motore, najmanje mi je zao ljudi koji su sami sebe doveli u poziju u kojoj su se nasli i unistili zivote ljudi do kojih im je najvise stalo.

Dosta mi je bre sahrana i kukanja! Ako nemozete da se obuzdate motor nije za vas. I nemojte uvek da branite bikere po svaku cenu, nijedan od zadnja 4 poginula nije pogunuo tudjom krivicom.

 

Neka se niko ne naljuti jer ovo je upuceno uopsteno svima nama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Shumadija

..... Dosta mi je bre sahrana i kukanja! Ako nemozete da se obuzdate motor nije za vas. I nemojte uvek da branite bikere po svaku cenu' date=' nijedan od zadnja 4 poginula nije pogunuo tudjom krivicom.

 

Neka se niko ne naljuti jer ovo je upuceno uopsteno svima nama.[/quote']

 

 

Nazalost, u pravu si !!!

Neka im je laka zemlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ja se ne zelim ni sa kime vise ovde nayezati oko toga koliko je ucesce samih motociklista u nesrecama svojom prebrzom i neumerenom voznjom. I situacije u kojima je ocito krivac neko drugi u najvecem broju su se mogle makar ublaziti ali i izbeci da je bilo vremena, a ono je ponestalo jer se prebrzo stiglo do sudbine. Sve nesrece o kojima smo pisali u zadnje vreme najverovatnije ne bi bile tragicne samo da se iole normalnije vozilo. Ne znam, mozda sam previse video a to je onda nekome ko nije tesko pojasniti, sta da se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd

Alo Joxane jel to onaj lik kod koga smo isli po farbu za Suzu dole kad se iskljucis za medak sa auto puta za plavi most?Onaj lik koji nam je muckao farbu be?!Jel taj zagino?

Au bre sunce ti ..............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4
Dosta mi je bre sahrana i kukanja! Ako nemozete da se obuzdate motor nije za vas. I nemojte uvek da branite bikere po svaku cenu, nijedan od zadnja 4 poginula nije pogunuo tudjom krivicom.

 

Neka se niko ne naljuti jer ovo je upuceno uopsteno svima nama.

 

Ne znam koliko si upucen ali Mozda je Andrej-trefov sin brzo vozio,tako kazu novine,, ali Peca je vozio svojom trakom a automobilista je pravio polukruzno tamo gde treba da saceka vozlo iz suprotnog smera.

Sto se tice Piska i Dzonija oni su vozili svojom trakom, znaci nije preticanje nego obilazenje,jer tamo postoje dve trake uzbrdo ne kazem da nisu isli brzo ali sranja se desavaju ko zna mozda im se nesto desilo sa motorom npr. guma ili tako nesto. Kod nas ne znam da li i ima strucnjaka koji se bave takvim uvidjajem, Najgore je njihovim porodicama ali se ne slazema da je uvek zbog brzine motociklista kriv. Automobilisti u Srbiji ne znaju zasto sluzi desni rerovizor pa zbog biciklista i vozaca skutera naravno...pa ipak i oni su ucesnici u saobracaju i to ravnopranni i duzni su po nasem zakonu da voza blize trotoaru pa ih pojedini vozaci uopste ne vide i posle kazu izvini ili isli su brze nego sto je dozvoljeno. Pokojnik nema nista od toga izvini niti moze da kaze nesto u svoju korist... :!: :?:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
Ljudi moji ja mislim da treba zajedno sa ostalim klubovima' date='radio i tv stanicama da zapocnemo redovnu kampanju to jest da zavrsimo ono zapoceto.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[b']

I to pod hitno ili nece biti dobro :([/b]

 

Podrzavam!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Najgore je njihovim porodicama ali se ne slazema da je uvek zbog brzine motociklista kriv. Automobilisti u Srbiji ne znaju zasto sluzi desni rerovizor pa zbog biciklista i vozaca skutera naravno... :!: :?:

 

krivi su sebi i svojim porodicama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

"Nek im je laka crna zemlja"

 

Manite se brzine po gradu!!!

i fazona "Moj je najduzi"...jer na kraju obico ispadne...lose! :(

Nepravim se pametan, ali znam gde se desio udes i tacno ga je brzina "prevarila"!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675
Automobilisti u Srbiji ne znaju zasto sluzi desni rerovizor pa zbog biciklista i vozaca skutera naravno...

 

Ako tebi desni retrovizor sluzi da bi video bicikliste i skuterase onda moj prijatelju imas jos mnogo da ucis. Uostalom preticanje sa desne strane i u istoj traci je ZABRANJENO.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja